Курс: 04.10.2022

1 EUR
30 UAH

Автоматичні чи механічні доклевеллери: що краще?

Ще донедавна механічні доклевеллери були єдиним засобом для зрівняння поверхонь складської рампи та кузова вантажного автомобіля. Проте останнім часом на ринку з’являється все більше автоматичних аналогів, які достатньо успішно витісняють перших. Чому це відбувається та в яких випадках доцільно застосовувати кожен із пристроїв?

Види доклевеллерів: загальна класифікація

Зрівняльні платформи — доклевеллери — за способом керування поділяються на два види:

 • механічні
 • автоматичні

Перші можуть мати різну конструкцію для зміни кута розташування платформи чи переміщення апарелі. Для їхньої активації не потрібна електроенергія, а використовується ручне зусилля оператора складу. Саме тому вони були поширені в місцях із відсутністю електропостачання. Проте на сьогодні серійне виробництво таких пристроїв обмежене, а більшість заводів обрали варіанти конструкцій із моторами.

Автоматичні перевантажувальні платформи працюють без участі оператора складу, чого не можна сказати про механічні доклевеллери
Автоматичні перевантажувальні платформи працюють без участі оператора складу, чого не можна сказати про механічні доклевеллери

Автоматичні платформи працюють завдяки електрогідравлічним приводам. Це дозволяє збільшити їхню продуктивність та відкриває можливість виготовляти складніші площадки для роботи з більшими вантажами та високою інтенсивністю товарообігу.

Залежно від блоку керування, пристрої можуть вмикатись за допомогою дистанційного радіопульта або кнопкової станції.

Платформи автоматичних доклевелерів, залежно від моделі, можуть мати висувну (телескопічну) або поворотну апарель. Довжина обох зазвичай становить 400-500 мм, однак існують телескопічні варіанти з подовженою площадкою до 1000 мм. Таким чином їх можна використовувати для обслуговування складів вантажних потягів чи автомобілів із боковим завантаженням товарів. Платформи з поворотною апареллю відповідають вимогам роботи більшості складських приміщень, а тому є значно поширенішими.

Переваги та недоліки, які мають автоматичні та механічні доклевеллери

Щоб обрати правильне рішення для складу, потрібно зважити переваги та недоліки кожного типу пристроїв. Перевагами автоматичних доклевелерів є:

 • Можливість роботи з великими навантаженнями та високою інтенсивністю товарообігу;
 • Регулювання положення платформи та апарелі відбувається автоматично без участі оператора. Останньому потрібно лише натиснути на кнопку пульта чи блока керування;
 • За допомогою подовженої телескопічної апарелі можна обслуговувати залізничні вагони.

Що стосується недоліків, то можна виділити потребу в наявності джерела живлення — одно- чи трифазної електромережі, а також ціну — вона є вищою за механічні аналоги. Крім того, вироби з електрогідравлічними системами потребують періодичного технічного обслуговування.

Перевагами механічних платформ є:

 • нижча вартість;
 • простіше та дешевше обслуговування;
 • можна встановлювати в комплексах, не підключених до електромережі.

Незважаючи на переваги, ці пристрої мають свої обмеження. Наприклад, вони використовуються для виконання перевантажувальних робіт невисокої інтенсивності, витримують менші навантаження та потребують фізичних зусиль оператора.

Розглядаючи різні види доклевеллерів для складського комплексу, потрібно зважати на переваги та недоліки кожного. Крім того, слід враховувати технічні характеристики конкретних моделей пристроїв, особливості їхньої конструкції та можливості задовольнити вимоги підприємства.

Які зрівняльні платформи (доклевеллери) є в нашому асортименті

Наша компанія — офіційний представник білоруського виробника Alutech в Івано-Франківську та області. Тому асортимент перевантажувальних платформ складається з автоматичних пристроїв виробництва цього заводу: моделей SL та TL. Розглянемо їх більш детально.

Доклевеллер Alutech SL

Пристрої цієї серії — платформи з поворотною апареллю. Вони можуть витримувати динамічне навантаження до 60 кН (60 тонн). Це досягається завдяки наявності двох гідравлічних циліндрів, товщині сталевого листа платформи 6 або 8 мм і товщині апарелі 12 або 14 мм. Довжина самої апарелі становить 400 мм. Сама платформа підсилена ребрами жорсткості, які захищають від утворень колії чи напливів металу незалежно від типу навантажувача, що використовується на складі.

Циліндри та підсилювальна тяга доклевеллера Alutech SL
Циліндри та підсилювальна тяга доклевеллера Alutech SL

Електрогідроприводи живляться від трифазної мережі з напругою 400 В. Пристрої можуть експлуатуватися за температури від -15°С до +50°С. Додатково доступна опція заповнення гідравлічних циліндрів морозостійкою оливою, що дозволить працювати за температури -40°С.

Поворотна апарель кріпиться до конструкції за допомогою 12 пар шарнірних петель, чим досягається додаткова міцність конструкції. Товщина кожної з них становить 12 мм, а також в місцях з’єднання знаходяться 2 оцинковані штоки.

Платформа спроєктована таким чином, щоб максимальний кут нахилу був 7° (12,5%) відповідно до стандарту EN 1398.

Пристрій відповідає всім нормам безпеки, і в ньому передбачені такі можливості:

 • при раптовому від’їзді автомобіля гідравлічні циліндри заблокуються в аварійному режимі. При цьому надлишкове навантаження за допомогою спеціальної підсилювальної тяги розподіляється між опорною балкою та задньою частиною платформи;
 • також блокування циліндрів відбудеться в разі вимкнення постачання електроенергії;
 • для проведення сервісних робіт передбачена механічна опора;
 • на пристрій нанесено попереджувальне маркування чорно-жовтими смугами, а також наклейки із заходами щодо безпеки під час експлуатації.
Попереджувальне маркування, що їх мають зрівняльні платформи (доклевеллери) Alutech
Попереджувальне маркування, що їх мають зрівняльні платформи (доклевеллери) Alutech

Зовнішній вигляд платформи може бути трьох стандартних кольорів: синій (RAL 5002), сірий антрацит (RAL 7016) та чорний (RAL 9017). За потреби конструкцію можна пофарбувати в будь-який колір за шкалою RAL, щоб доповнити вигляд усієї будівлі. Для покриття використовується двокомпонентна полімерна фарба, що гарантує відсутність наскрізної корозії протягом мінімум 10 років.

Модель Alutech SL — класичний приклад виконання зрівняльної платформи, тому підійде для встановлення на більшість складських та виробничих комплексів.

Модель Alutech TL

Цей пристрій може похвалитися всіма перевагами, що їх має попередній варіант конструкції, однак відрізняється від нього наявністю висувної апарелі. Це дає змогу обслуговувати транспортні засоби з максимальним завантаженням, адже дозволяє регулювати розташування апарелі та більш точно позиціонувати її в кузові.

Стандартна довжина апарелі становить 500 мм, але опціонально можна замовити подовжений варіант до 1000 мм. Останній дозволить працювати із розвантаженням та завантаженням залізничних вагонів або при боковому завантаженню кузова вантажених автомобілів. Крім того, таке подовження дозволяє встановлювати всю платформу всередині будівлі, а під час відсутності перевантажувальних робіт проєм можна повністю закривати полотном секційних воріт. Таким чином досягається значна економія енергії для обігріву чи кондиціонування повітря в приміщенні. Це особливо важливо для підприємств зі сталим температурним режимом.

Також особливістю зрівняльних платформ — доклевеллерів — серії TL є використання потовщеного листа сталі для самої платформи. Його товщина становить 8/10 мм.

Як можна замовити перевантажувальне обладнання

Щоб зв’язатися з нами, перейдіть у розділ із контактами та зателефонуйте за вказаними номерами. Також ви можете заповнити будь-яку форму зворотного зв’язку на нашому сайті, і ми наберемо вас протягом однієї години в робочий час.

Перевантажувальне обладнання Alutech
Перевантажувальне обладнання Alutech

Крім того, ви можете отримати вичерпну консультацію про автоматичні та механічні доклевеллери, зв’язавшись із нашими менеджерами.

ТОВ “ТЕХНО ДІМ ПЛЮС”
0 800 303 309
(безкоштовні дзвінки)

Розрахувати
вартiсть