Курс: 21.05.2022

1 EUR
30 UAH

Автоматичні гаражні ворота: особливості, ціна та як вибрати

Існує декілька основних видів воріт у гараж: секційні, двостулкові, ролетні, щитові та відсувні. Перші три варіанти досить поширені в нашому регіоні, на відміну від двох останніх. Проте кожен із цих видів можна зробити автоматичним, відкрите питання лише у вартості таких змін. Сьогодні ми розглянемо найбільш поширену конструкцію, а саме — автоматичні гаражні ворота з секцій.

Чому автоматичні ворота в гараж користуються великою популярністю

Секційні вироби з мотором можна дедалі частіше побачити у приватних будинках і навіть багатоповерхівках. Власники гаражів замінюють старі двостулкові конструкції на аналоги із секцій, а в новобудовах інші варіанти зазвичай навіть не розглядаються. Вибір на користь таких полотен очевидний:

 • секційні конструкції значно ефективніші в плані енергозбереження;
 • вони мають чудовий зовнішній вигляд, який не псується з часом;
 • ними безпечно користуватися;
 • встановити на такі полотна мотор і перетворити їх на автоматичні ворота в гараж дуже просто і це не потребує значних витрат.

Переваги конструкцій не могли забезпечити популярність без двох важливих складових, а саме — зростання доступності виробів із секцій та, як наслідок, зниження витрат на їхнє придбання. Раніше вибір секційних полотен і двигунів до них був доволі обмежений. Часто люди купували ворота й автоматику за кордоном, щоб встановити вдома. Проблемою була не лише їхня недоступність, а й відсутність поінформованості в існуванні таких товарів.

Автоматичні гаражні ворота з мотором Alutech
Автоматичні гаражні ворота з мотором Alutech

Сьогодні ж ситуація зовсім інша: секційні вироби реалізує численна кількість магазинів, а виготовляти їх почали в тому числі в Україні. Значна конкуренція на ринку разом із поширеністю технологій виробництва конструкцій сприяли тому, що на гаражні автоматичні ворота ціна почала знижуватися, а отже більше людей могли дозволити придбати їх для своїх гаражів.

Зростання популярності гаражних моторів також пов’язано зі збільшенням кількості машин. Адже набагато комфортніше відкривати та закривати гараж натисканням на клавішу пульта, перебуваючи в цей час за кермом власного автомобіля.

Сукупність названих факторів посприяла збільшенню популярності гаражних конструкцій з автоматичним керуванням.

Мотори для секційних воріт у гараж

Ключова особливість, якою володіють автоматичні гаражні ворота, є наявність електричного двигуна, який відповідає за підіймання та опускання полотна. За його відсутності або у випадку, якщо немає електропостачання, конструкцією можна користуватися в ручному режимі.

Мотори для секційних виробів існують двох видів: стельові та вальні.

Перші найчастіше використовуються з типовими воротами у звичайних гаражах. Вальні електроприводи застосовуються з секційними конструкціями промислового призначення та зазвичай керують полотнами великих розмірів і ваги. Надалі ми будемо розглядати двигуни саме стельового типу.

Існує чимала кількість виробників електроприводів із кріпленням до стелі для гаражних полотен. У нашому асортименті ви можете обрати моделі трьох відомих у всьому світі торгових марок:

 • Alutech
 • Comunello
 • An-Motors

Приводи Alutech вражають своїм естетичним виглядом: корпус виготовлено з чорного пластику, а на його периметрі знаходиться біла світлодіодна підсвітка. Вони наділені широким функціоналом, а сама автоматика розроблялася з урахуванням наших умов експлуатації. Саме тому вона може витримувати значні коливання напруги та працювати при її зниженні до 160 В.

Стельовий електропривід Alutech LEVIGATO
Стельовий електропривід Alutech LEVIGATO

Мотори Comunello на автоматичні ворота в гараж повністю виготовлені в Італії. Вони відрізняються естетичним зовнішнім виглядом, великою кількістю додаткових функцій, а їхній робочий ресурс номінально становить 50 000 циклів підйому/опускання.

Електроприводи для гаражних конструкцій An-Motors належать до бюджетного сегменту. На ринку вони вже близько 10 років і заслужили лише позитивні відгуки покупців. Ми ж їх називаємо просто «робочими кониками».

Автоматичні гаражні ворота й аксесуари до них

Базовий комплект постачання двигунів для гаражних конструкцій складається з самого електропривода із вбудованим радіоприймачем, двох пультів дистанційного керування та привідної рейки. Остання відповідає за передачу обертового зусилля від мотора до воріт. Привідна рейка буває двох основних видів: ланцюгова та ремінна.

Зазвичай базового комплекта цілком достатньо для користування автоматичними воротами в гараж. Проте за деяких умов, а також для збільшення комфорту, можна придбати додаткові аксесуари:

 • комплект зовнішнього аварійного розблокування — дозволяє відкрити полотно знадвору, якщо зникло електропостачання і до приміщення немає іншого входу, крім основного заїзду в гараж;
 • сигнальна лампа — миготливим світловим сигналом попереджає пішоходів та інших учасників руху про відкривання чи закривання конструкції;
 • фотоелементи, або датчики безпеки — розташовуються поряд із площиною руху полотна та не дозволяють йому опуститися, якщо на шляху присутня перешкода: людина, домашній улюбленець, автомобіль тощо;
 • оптосенсори — якщо під час опускання полотно наткнеться на перешкоду, ці пристрої миттєво зупинять автоматику та змусять її почати зворотний рух;
 • комутаційний набір — використовується разом із дверцятами, що вбудовані в конструкцію, та не дозволяють автоматиці підняти полотно, якщо ті відкриті.
Сигнальна лампа на автоматичні гаражні ворота Alutech
Сигнальна лампа на автоматичні гаражні ворота Alutech

Перелік додаткових аксесуарів не є вичерпним і допускається використання багатьох інших пристроїв. Наприклад, можна встановити блок керування воротами, який дозволить вам відкривати конструкцію за допомогою спеціального додатка для смартфона через Bluetooth чи мережу інтернет.

Автоматичні гаражні ворота: ціна та від чого вона залежить

Вартість секційних конструкцій із мотором залежить від комплектації перших та моделі останнього. На сукупну ціну впливають:

 • вибір серії воріт. Наприклад, в асортименті виробника Alutech доступно два варіанти: PRESTIGE — класичний вид конструкції, і TREND — бюджетна модифікація. Вони відрізняються між собою деякими деталями, але найважливішою відмінністю є товщина панелі;
 • тип пружинного механізму: інерційний торсійний чи пружини розтягнення;
 • колір полотна. Існує декілька стандартних найпоширеніших варіантів забарвлень, а інші йдуть за додаткову плату;
 • тип структури панелі. Вона може бути у вигляді мікрохвилі, горизонтальних гофрів із різною відстанню між лініями, а також варіант «фільонка» — ряди великих прямокутників;
 • додаткові аксесуари: вікна, панорамні секції, замок, вентиляційні решітки, врізна ручка та інші;
 • тип монтажу. Залежно від форми даху чи висоти стелі в гаражі може змінюватися спосіб розташування торсійного вала.
Серія Alutech PRESTIGE відноситься до преміум сегменту гаражних конструкцій
Серія Alutech PRESTIGE відноситься до преміум сегменту гаражних конструкцій

Різні торгові марки та виробники електроприводів для секційних конструкцій теж відрізняються за вартістю. Також, якщо розглядати конкретну лінійку моделей, мотори на гаражні автоматичні ворота, ціна яких більша, зазвичай мають вищу потужність. Крім того, на підсумкову суму впливає тип привідної рейки: з ланцюговою чи ремінною передачею. Остання, зазвичай, коштує більше.

На ціну автоматики також впливають додаткові аксесуари до неї, про які ми згадували вище, а також наявність запасного входу в гараж. Якщо останнього немає, слід установлювати комплект троса аварійного розблокування мотора, щоб мати змогу підняти полотно в разі вимкнення електропостачання.

Які автоматичні ворота в гараж можна придбати в нашій компанії

«Техно Дім» — офіційний представник білоруського заводу Alutech в Івано-Франківську та області. Тому в нашому асортименті ви знайдете секційні конструкції всіх серій, що виготовляються потужностями цієї компанії. На вироби діє гарантія 3 роки.

Мотори для воріт у нашому асортименті присутні трьох торгових марок: Alutech, An-Motors та Comunello. Ви можете вибрати потрібний варіант з-поміж усього модельного ряду електроприводів, а також аксесуари до нього.

Щоб замовити автоматичні гаражні конструкції, зв’яжіться з нами за номерами телефонів, вказаних у розділі з контактами. Також ви можете заповнити будь-яку форму зворотного зв’язку на сайті.

ТОВ “ТЕХНО ДІМ ПЛЮС”
0 800 303 309
(безкоштовні дзвінки)

Розрахувати
вартiсть