Курс: 28.03.2024

1 EUR
30 UAH

Автоматичні розпашні ворота: аналізуємо та купуємо

Автоматичні розпашні ворота

На сьогодні уявити щойно зведений приватний будинок без автоматичних розпашних воріт практично неможливо. Однак мотори на полотна часто встановлюють і під час модернізації старих конструкцій. Чим відрізняються брами з електроприводами та без них? Про це ми вам розповімо в матеріалі.

Технічні особливості автоматичних і механічних розпашних воріт

Найпростіша конструкція воріт розпашного типу являє собою дві стулки однакового розміру (рідше їх виготовляють різної ширини), які кріпляться петлями до опорних стовпців. Останні можуть бути у вигляді металевої труби або мурованими з цегли, каменю, шлакоблоків чи інших матеріалів із заздалегідь виведеними закладними пластинами для кріплення завісів.

Автоматичні розпашні ворота мають незначні відмінності від конструкцій із ручним типом керування
Автоматичні розпашні ворота мають незначні відмінності від конструкцій із ручним типом керування

Відмінності між автоматичним і механічним варіантами незначні, однак вони існують:

  • Функцію запирання полотна на автоматичних виробах виконують самі мотори. На ручному керуванні на одній зі стулок розміщується засув для фіксації воріт у дорожнє полотно (в закритому стані), а також засув чи замок для з’єднання половинок між собою.
  • Для автоматичних розпашних воріт необхідно встановлювати центральну та бокові опори. Перша слугує для надійного фіксування полотна в закритому стані та зняття навантаження з моторів, особливо під час значних поривів вітру. Бокові опори виконують схожу функцію, коли стулки відкриті. Для ручного керування ці елементи встановлювати не потрібно.
  • Самі половинки воріт при ручному керуванні (за винятком засувів) можуть бути ідентичні. Однак на автоматичних виробах часто одна стулка виконує роль опорної, а протилежна — “прилягає” до неї на спеціально передбачений у конструкції профіль. Таким чином полотно міцно зачиняється і пориви вітру не здатні ним рухати в закритому стані.
  • Розпашні мотори можуть мати рушійне зусилля до 3200 Н, тому місце кріплення привода до стулки повинно бути достатньо міцним. Під час проєктування полотна для автоматичного варіанту керування передбачають наявність у каркасі посиленого профілю, до якого буде фіксуватися важіль чи корпус електропривода (його встановлюють між верхньою та нижньою завісами). Якщо можливості надійно закріпити мотор на воротах немає, слід приварити металеву трубу достатнього для конкретної потужності двигуна розміру.
  • Робота автоматичних розпашних воріт вимагає підведення джерела живлення. Розводити електрокабелі найкраще під час встановлення опорних стовпців, однак це можна зробити і згодом.

По суті будь-які розпашні конструкції можна перетворити на автоматичні в майбутньому, навіть якщо вони спершу задумувалися для суто ручного користування.

Від чого залежать ціни на автоматичні розпашні ворота?

Якщо на етапі проєктування конструкції розпашної брами не були враховані всі вищезгадані рекомендації, то додаткові роботи будуть збільшувати загальну вартість її автоматизації. Якщо ж ворота ще тільки потрібно виготовити, то розуміння, що вони будуть відкриватися за допомогою моторів, дозволить заощадити значну суму коштів.

На ціну автоматичних розпашних воріт будуть також впливати їхні розміри, вага та ступінь зашиття стулок.

Розпашну автоматика An-Motors ASW4000 можна встановити на стовпці, у яких відстань від краю до завіси перевищує 15 см
Розпашну автоматика An-Motors ASW4000 можна встановити на стовпці, у яких відстань від краю до завіси перевищує 15 см

Справа в тому, що всі ці параметри визначають, який мотор слід вибрати: чим більші та важчі ворота, тим більш потужний електропривід потрібно встановити, а отже загальна вартість комплекта автоматизації теж зросте. Також існують різні виробники автоматики, наприклад Alutech, An-Motors, Comunello та інші, і вартість моделей в асортименті кожного з них відрізняється.

Ключові переваги та недоліки автоматичних розпашних воріт

Мотори в першу чергу підвищують комфорт від користування брамою — це є основна їхня функція та головна перевага. Господар, який придбав воротні електроприводи, може керувати ними дистанційно, знаходячись при цьому в домі чи автомобілі. Головна вимога для цього — бути в радіусі дії сигналу пульта дистанційного керування (ДК). Останній може відправляти сигнал на відстань 50-150 метрів, залежно від щільності забудови та наявності радіоперешкод.

Система дистанційного керування автоматичними розпашними воротами використовує закодований радіосигнал, який динамічно змінюється. Ця технологія прийшла на зміну пультам зі статичним кодом, який за допомогою спеціального обладнання могли скопіювати зловмисники та відкрити ворота без вашого відома. Таким чином динамічне кодування підвищує рівень безпеки дому.

З автоматикою на воротах власнику не потрібно мокнути під дощем, намагаючись відкрити стулки. Самі ж мотори знаходяться в достатньо захищеному корпусі. Більшість із них відповідає класу захисту ІР54, тобто вони не бояться потрапляння пилу, а також бризок води, що падають у довільному напрямку. Цього цілком достатньо, що витримати навіть інтенсивний дощ зі значними поривами вітру, однак якщо існує ризик підтоплення електроприводів, тоді їх слід встановлювати на більшій висоті.

Сучасні мотори підтримують велику кількість додаткових функцій, які розширюють список переваг автоматичних розпашних воріт.

Наприклад, до блоку керування приводами Alutech Scorpio SC-3000SKIT-N можна приєднати елементи вуличного освітлення чи електрозамок, у тому числі хвіртки. У першому випадку за допомогою пульта ДК можна вмикати чи вимикати освітлення на вулиці, а в другому — відкривати хвіртку для гостей.

Мотори для розпашних воріт Alutech Scorpio можуть працювати зі стулками вагою до 350 кг і шириною до 3 м
Мотори для розпашних воріт Alutech Scorpio можуть працювати зі стулками вагою до 350 кг і шириною до 3 м

Щодо недоліків, то в першу чергу можемо відмітити ціну автоматичних розпашних воріт. Вона є вищою за аналогічні вироби на ручному керуванні (хоча загалом нижчою за аналогічні відсувні конструкції з моторами). Плюс для їхньої роботи потрібна електроенергія, за яку теж потрібно платити (хоча електропривід у режимі роботи споживає в середньому 150 Вт, і працює він далеко не постійно). Крім того, щоб автоматика працювала справно, потрібно проводити періодичне технічне обслуговування, про яке ми розповімо далі.

Особливості догляду та загальні вимоги, щоб досягти максимального терміну служби моторів

Електроприводи в нашому асортименті розраховані на тривалий період експлуатації. Гарантійний термін роботи моторів торгової марки An-Motors становить 2 роки, а Alutech і Comunello — 3 роки. Однак правильний догляд за ними дозволить користуватися автоматичними розпашними воротами протягом значно більшого відрізку часу.

Чи не найголовнішою вимогою для тривалого використання електроприводів є правильний вибір моделі для конкретних стулок. Якщо придбати недостатньо потужний мотор, його внутрішні механізми швидко зносяться та вийдуть з ладу. Під час вибору автоматики слід врахувати запас потужності та вітрове навантаження на полотно.

Наступним фактором, який впливає на період користування моторами, є якісний монтаж. Встановлення автоматики потребує професійних навичок, тому цим повинні займатися кваліфіковані спеціалісти. До слова, наші монтажні бригади пройшли сертифіковане навчання на семінарах компанії Alutech, і вже мають досвід інсталяції понад 8 років.

Автоматичні розпашні ворота з моторами Comunello Abacus на стовпцях, підсилених металевою пластиною для надійного кріплення
Автоматичні розпашні ворота з моторами Comunello Abacus на стовпцях, підсилених металевою пластиною для надійного кріплення

Щоб мотори на брамах служили довго, потрібно дотримуватися всіх вимог, вказаних в інструкції щодо експлуатації. Крім того, ми рекомендуємо щороку робити сервісне обслуговування автоматичних розпашних воріт, щоб вони працювали справно та не підвели у відповідальний момент. Ці роботи також повинні виконувати спеціалісти.

Як ми встановлюємо автоматичні розпашні ворота в Івано-Франківську та області

Ще на етапі звернення клієнта ми намагаємося з’ясувати, який мотор найкращим чином підійде для монтажу на конкретному об’єкті. Якщо ворота вже встановлені, тоді аналізуємо їхні розміри та матеріал, з якого вони виготовлені. Після попереднього погодження моделі обов’язково приїжджаємо на контрольний замір, на якому наші технічні спеціалісти можуть оцінити правильність вибору. Також під час виїзду можна скласти перелік усіх додаткових робіт, які потрібно виконати для автоматизації розпашної конструкції.

Якщо ж воріт ще немає, тоді ми створюємо та погоджуємо проєкт, у якому враховуємо всі побажання клієнта щодо їхнього зовнішнього вигляду. На цьому етапі також передбачаємо необхідні елементи полотна, щоб на нього можна було встановити автоматику.

Після того, як ми виготовили та встановили ворота, а також налаштували мотори на них, даємо клієнту заповнений гарантійний талон. У ньому прописуємо найменування виробів, дату монтажу, ставимо мокру печатку та підписи відповідальних осіб.

Щоб залишити заявку на розрахунок вартості автоматичних розпашних воріт в Івано-Франківську та області, достатньо заповнити будь-яку з доступних на сайті форм. Після відправки запиту, менеджер зв’яжеться з вами протягом однієї години (в робочий час).

ТОВ “ТЕХНО ДІМ ПЛЮС”
0 800 303 309
(безкоштовні дзвінки)

Розрахувати
вартiсть