Курс: 28.01.2022

1 EUR
30 UAH

Автоматика для гаражних воріт: різновиди, особливості та як вибрати

Гаражна автоматика

Відкриванням полотна за допомогою пульта дистанційного керування сьогодні нікого не здивуєш. Пропозиція моделей моторів на ринку зашкалює, майстрів із монтажу теж чимало, та й сама автоматика для гаражних воріт стала більш доступною. То як не загубитися серед широкого асортименту приводів?

Які бувають види гаражних моторів

Автоматика на гаражні ворота працює за простим принципом: мотор передає обертове зусилля на певний механізм, який відповідає за підйом та опускання полотна. Залежно від способу передачі такого зусилля, моделі бувають двох типів:

 • стельові
 • вальні

Щоб краще зрозуміти специфіку застосування цих типів моделей, розглянемо їхні особливості детальніше.

Стельова автоматика для гаражних воріт

Цей вид найбільш поширений саме серед секційних конструкцій для гаражів. Вони мають відносно невелику потужність, зазвичай у межах 100-400 Вт, а їхнє тягове зусилля становить 600-1000 Н. Кріпляться приводи до стелі позаду каркасу (звідки й назва), і в роботі використовують рейку для передачі зусилля, яка так само як і мотор відіграє ключову роль для руху полотна.

Автоматика для гаражних воріт стельового типу: мотор із рейкою
Автоматика для гаражних воріт стельового типу: мотор із рейкою

Будова привідної рейки може відрізнятися залежно від моделі. Здебільшого вона являє собою загнутий металевий профіль, на кінцях якого розташовуються обертові шестерні, що тримають натягнутим ланцюг або ремінний пас. До них фіксується каретка із закріпленим кронштейном, інший кінець якого чіпляється за верхню сендвіч панель.

Обертаючи одну із шестерень, мотор починає рухати ланцюг чи ремінь. Закріплена до них каретка приводиться в рух до привода, коли потрібно підняти полотно, та від нього, щоб опустити. За таким принципом працює стельова автоматика для гаражних воріт.

Вальні мотори

Цей тип електроприводів використовується здебільшого на промислових об’єктах, де потрібно піднімати полотна, вагою навіть до 750 кг. Для роботи з великими навантаженнями існують моделі, які живляться від трьох фаз.

Вальна автоматика для гаражних воріт промислового типу
Вальна автоматика для гаражних воріт промислового типу

Мотор такого типу кріпиться до тієї ж стіни приміщення, що й секційна конструкція, і з’єднується безпосередньо до її вала. Зусилля обертання двигуна передається відразу на ворота, оминаючи проміжні елементи (як це відбувається з привідною рейкою, яку має автоматика на гаражні ворота).

Переваги та недоліки кожного типу моторів

Стельові приводи мають такі основні переваги:

 • значно менша ціна ніж промислових вальних моделей;
 • можливість встановити в приміщеннях із низькою перемичкою (від 125 мм);
 • низьке енергоспоживання;
 • усі моделі можна приєднати до механізму зовнішнього аварійного розблокування.

До недоліків можна віднести наступні:

 • невисока інтенсивність роботи (6-8 циклів на годину);
 • максимальна висота полотна, яке може підняти автоматика для гаражних воріт, зазвичай становить не більше 3,3 м, а площа — до 18,6 м²;
 • щоб встановити їх у приміщеннях із високою перемичкою (понад 900 мм), потрібно використати подовжувач тягового кронштейна. Однак для особливо високих перемичок його буде недостатньо;
 • приводи мають захист корпусу ІР20, тобто вони не захищені від потрапляння дрібних предметів і пилу, а також води.

Що стосується вальних двигунів, то вони мають такі переваги:

 • можуть працювати на воротах будь-якої висоти чи ширини, обмеження є лише на площу та вагу полотна;
 • більшість моделей мають захист оболонки на рівні ІР65-67;
 • мотори можна встановити практично на будь-який тип монтажу секційної конструкції.

З недоліків можна виділити наступні:

 • значно вища вартість;
 • мають більш високий рівень енергоспоживання;
 • більшість моделей неможливо розблокувати знадвору, якщо відсутнє електропостачання;
 • мотори проблематично встановити на ворота з низьким монтажем, а також мінімальна бокова відстань для них — від 310 мм, залежно від моделі.

Зважаючи на переваги та недоліки кожного типу моторів можна легко зрозуміти, чому стельовий тип приводів — це автоматика для гаражних воріт, а вальний — для промислових.

Однак це не означає, що стельові мотори не будуть працювати на промислових воротах, а вальні — на гаражних. Просто слід врахувати технічні обмеження та особливості, які мають кожен із типів приводів.

Автоматика на гаражні ворота: на що слід звернути увагу при виборі

Обираючи модель мотора, дуже важливо правильно врахувати параметри самого полотна, найважливішими з яких є висота та площа.

Висота конструкції визначає, якої довжини повинна бути рейка.

Тут варто відзначити, що остання не завжди поставляється в комплекті мотора. Інші ж виробники додають рейку до набору, відштовхуючись від принципу «для невисоких конструкцій потрібна коротка рейка плюс мотор невеликої потужності». У будь-якому разі, крім висоти полотна додатково варто звертати увагу на його площу.

Також важливим параметром є висота перемички. Її мінімальний розмір, за якого може встановитися автоматика для гаражних воріт, становить 125-145 мм. Максимальний — зазвичай 900 мм, однак із використанням додаткового подовжувача тягового кронштейна можна піднімати конструкції при більшій перемичці. Про можливість такого монтажу на конкретному об’єкті можуть повідомити наші технічні спеціалісти.

Як відкриваються автоматичні гаражні ворота

Іншими факторами, на які варто звернути увагу під час вибору гаражного стельового мотора, є:

 • швидкість відкривання полотна — зазвичай цей параметр становить приблизно 14-15 см/с, однак деякі моделі підіймають полотно зі швидкістю 20 см/с;
 • зовнішній вигляд — важливий фактор, якщо ви бажаєте, щоб мотор став не лише функціональним доповненням до гаража, а й естетичним;
 • бренд і країна-виробник — велика кількість стельових приводів виготовляється в Китаї (наприклад, An-Motors), однак є також італійські (Comunello) та німецькі (Marantec) виробники;
 • додатковий функціонал — це може бути можливість підключення сигнальної лампи, фотоелементів, комутаційного набору, кнопкової станції тощо.

Усі вищеперелічені фактори в підсумку формують вартість, яку коштує автоматика на гаражні ворота.

Які гаражні стельові приводи зараз існують на ринку

Сьогодні можна придбати мотори у гараж великої кількості брендів та виробників. Ними є:

 • Alutech
 • An-Motors
 • Comunello
 • Marantec
 • Nice
 • Came
 • Bame Delma
 • Rotelli та чимало інших

Оскільки наша компанія «Техно Дім» є офіційним представником білоруського виробника Alutech в Івано-Франківську та області, то в нашому асортименті присутні мотори перших трьох брендів зі списку.

Автоматика для гаражних воріт Alutech LEVIGATO

Модельний ряд цих електроприводів налічує 5 видів. Найменш потужний двигун LG-500 розрахований на невеликі ворота площею до 8,4 м² і його максимальне тягове зусилля становить 500 Н. Найпотужніший привід LG-1200 серії Alutech LEVIGATO володіє зусиллям 1200 Н і може справитися з воротами площею 18,6 м². Також у лінійці є моделі зі швидким відкриванням: LG-600F і LG-1000F. Вони здатні піднімати полотно зі швидкістю 20 см/с, у той час як у більшості інших моторів на ринку цей параметр становить приблизно 14-15 см/с.

Автоматика для гаражних воріт Alutech LEVIGATO
Автоматика для гаражних воріт Alutech LEVIGATO

Важливо відзначити, що до базового набору гаражних двигунів Alutech не входить привідна рейка, тому її слід замовляти окремо. На вибір доступні варіанти з ланцюговою та ремінною передачею.

Стельові мотори Comunello RAMPART

Серія цих італійських приводів представлена чотирма моделями. Дві з них — RT600KIT і RT1000KIT — оснащені короткою рейкою для висоти воріт до 2,7 м, інші — RT600LKIT і RT1000LKIT — розраховані для встановлення на полотна висотою до 3,3 м. У всіх моторах використовується ремінна передача зусилля.

Стельовий привід для воріт Comunello RAMPART
Стельовий привід для воріт Comunello RAMPART

Автоматика для гаражних воріт Comunello RAMPART повністю виготовлена в Італії, на неї поширюється 3 роки гарантії від виробника.

Гаражні електроприводи An-Motors ASG

Мотори китайського виробництва An-Motors (сам бренд належить компанії Alutech) зарекомендували себе як прості та надійні приводи. Лінійка складається з трьох моделей:

 • ASG600/3KIT-L — тягове зусилля 600 Н, максимальна площа полотна 8,4 м²;
 • ASG1000/3KIT-L — 1000 Н, площа 13,5 м²;
 • ASG1000/4KIT — зусилля 1000 Н, площа 16 м².
Гаражна автоматика An-Motors ASG
Гаражна автоматика An-Motors ASG

Усі приводи оснащені ланцюговими рейками: перші два — для висоти конструкції до 2,7 м, останній — до 3,3 м. Гарантія на вироби становить 2 роки.

Автоматика для гаражних воріт від «Техно Дому»

Ми встановлюємо стельові та вальні приводи з 2012 року, тому в нас ви отримаєте професійний підхід до автоматизації вашого гаража. Якщо вагаєтеся, який саме мотор обрати, зв’яжіться з нами зручним для вас способом, і отримаєте вичерпну консультацію.

Для своїх клієнтів ми пропонуємо безкоштовний виїзд майстра для контрольного заміру гаражних воріт. На місці ви отримаєте рекомендації, який мотор найкраще працюватиме на конкретному полотні, а також будуть враховані всі особливості монтажу.

З повним переліком моторів ви можете ознайомитися на нашому сайті. Подивитися, як виглядає та працює автоматика на гаражні ворота, можна на нашому офісі в Івано-Франківську на вулиці Довженка 21б.

ТОВ “ТЕХНО ДІМ ПЛЮС”
0 800 303 309
(безкоштовні дзвінки)

Розрахувати
вартiсть