
Розпашні ворота мають досить просту конструкцію та не потребують багато місця для відкривання. Саме тому їх дуже часто використовують у домогосподарствах, особливо в умовах щільної забудови.
Автоматика для розпашних воріт робить користування ними надзвичайно комфортним. Вона не лише дозволяє відкривати і закривати стулки не виходячи з авто, а й надійно фіксує їх у закритому стані, не дозволяючи стороннім особами безперешкодно проникнути на подвір’я.
Види автоматики для розпашних воріт
Залежно від принципу роботи мотори бувають двох видів: черв’ячні (використовується передача зусилля за допомогою черв’ячної передачі) та важільні (або колінні; у роботі використовується важільна система). Моделі з черв’ячною передачею в асортименті виробників зустрічаються частіше.
З точки зору користувача, відмінності між моторами немає. Однак застосування моделей із черв’ячною передачею може бути обмежене шириною стовпчика, а точніше — відстанню від петлі (завіси) до внутрішнього його краю. Зазвичай, якщо ця відстань становить більше 20 см, встановити таку автоматику без втручання в конструкцію стовпця стає неможливо.
Як вибрати автоматику для розпашних воріт
Перш за все слід виміряти згадану вище відстань від петлі до краю стовпця. Якщо вона перевищує 20 см, тоді скоріш за все ваш вибір звузиться до моделей важільного типу. Якщо ж ця відстань є меншою, тоді можна розглядати двигуни з черв’ячною передачею.
Далі слід оцінити ширину та вагу кожної зі стулок. Це потрібно, щоб підібрати достатньо потужний мотор. Також важливим фактором є ступінь зашиття стулки: якщо вона закрита суцільним матеріалом, тоді під час роботи вітер може створювати додаткове навантаження на мотор. Тому слід внести поправку на таке вітрове навантаження: додати по 50 кг на кожен 1 м² зашитої площі. Це значення додають до фактичної ваги стулки, і таким чином підбирають потрібну модель.
Зверніть увагу, що автоматику для розпашних воріт слід вибирати з урахуванням запасу потужності: чим він більший, тим простіше мотору буде відкривати стулку, а значить тим меншим буде його зношення. Важливо підібрати оптимальну модель із точки зору потужності та вартості.
Аксесуари
Більшість моделей автоматики для розпашних воріт постачаються в базовій комплектації: два мотори, два пульти, блок керування із вбудованим радіоприймачем і монтажні елементи. Хоча існують набори, до яких входять також інші елементи.
Найпопулярнішими аксесуарами до автоматики є:
- фотоелементи (датчики безпеки) — якщо при стандартному підключенні під час закривання воріт на їх шляху буде перешкода (дитина, автомобіль, собака тощо), стулки перестануть закриватися і повернуться у відкрите положення;
- сигнальна лампа — миготливим світловим сигналом попереджає про відкривання чи закривання воріт;
- зовнішній радіоприймач — дозволяє збільшити радіус прийому сигналу пульта ДК або підключити пульти іншого виробника.
Які саме аксесуари вибирати, залежить від конкретних вимог на об’єкті. Ми рекомендуємо завжди додавати до комплекту хоча би фотоелементи.
Якщо у вас виникли додаткові питання щодо вибору моторів для розпашних воріт, будь ласка, зателефонуйте чи напишіть нам! Щоб перейти у розділ автоматики, натисніть тут.