Аварійне розблокування автоматики

Автоматика для воріт і захисних ролет призначена для комфортного користування такими виробами. Для нормальної роботи вона потребує безперебійного електропостачання. Проте це не означає, що в разі відсутності електроенергії полотно кожної з конструкцій буде залишатися нерухомим. Виробники передбачають можливість аварійного відкривання виробів.

У цій статті ми вам розповімо, як можна розблокувати мотори, якщо зникло постачання електроенергії.

Загальні принципи аварійного відкривання ворітної автоматики

Мотори на воротах працюють за спільним принципом. Детальний розбір конструкції всіх ворітних двигунів у цій статті ми робити не будемо. Але якщо коротко, то ротор за допомогою спеціальних шестерень передає зусилля на полотно воріт. Яка саме система шестерень — залежить від призначення автоматики:

  • відсувні мотори рухають ворота через шестерню, з’єднану із зубчастою рейкою, яка приварена до полотна;
  • ротори моторів для розпашних воріт передають зусилля через черв’ячну передачу, яка з’єднана зі спеціальним шнеком (крім колінної або важільної автоматики);
  • гаражна автоматика з’єднана з воротами через ланцюгову чи ремінну передачу, які приводяться в рух шестернею на роторі.

Коли ротор мотора приєднаний до механізму передачі зусилля на полотно (нормальний робочий стан, коли наявне електропостачання), автоматика знаходиться в заблокованому стані. Це означає, що відкрити ворота вручну не застосовуючи спеціальної техніки чи інструментів неможливо (при цьому останнє нанесе суттєву шкоду самій автоматиці). Тому принцип розблокування автоматики полягає в тому, щоб від’єднати ротор від механізму, що з’єднує його з полотном.

Розблокування відсувної та розпашної автоматики

Щоб виконати процедуру аварійного відкривання чи закривання полотна в’їзних воріт, необхідно скористатися ключем аварійного розблокування. Він завжди входить у комплект постачання моторів, і його необхідно зберігати в надійному місці. Залежно від моделі автоматики, цей ключ або дозволяє відразу розблокувати мотор, або зняти спеціальну захисну кришку. Остання відкриває доступ до важеля, яким безпосередньо виконується аварійне розблокування.

Після проведення процедури важливо повернути автоматику у вихідне положення та заблокувати її знову. Це не дозволить стороннім особам відкрити ворота вручну та забезпечить нормальну роботу моторів після відновлення електропостачання.

Аварійне відкривання гаражної автоматики

Принцип розблокування автоматики для секційних воріт (не промислових) відрізняється від в’їзних. У таких воротах мотор передає зусилля на полотно воріт за допомогою ланцюгової чи ремінної передачі, до якої приєднана спеціальна каретка. До останньої кріпиться кронштейн, який з’єднує каретку з воротами.

Щоб розблокувати мотор, потрібно від’єднати каретку від ланцюга чи ременя. Це можна зробити, знаходячись безпосередньо біля каретки, потягнувши спеціальним чином за шнурок аварійного відкривання.

Якщо додаткового входу в гараж немає, використовується механізм дистанційного розблокування. Він складається з троса, один кінець якого приєднано до каретки, а інший — до замкової серцевини, яка знаходиться у полотні воріт. Це може бути як ригельний замок самих воріт, так і спеціальна замкова серцевина, прикріплена до полотна. Ключ до такого замка повинен зберігатися лише у вас.

Розблокування автоматичних ролет

На відміну від ворітної автоматики, ролетні двигуни мають свої особливості. Справа в тому, що не всі мотори в захисних ролетах можна підняти вручну, якщо відсутнє електропостачання. Ті види, які підняти в аварійному режимі можна, приводяться в рух за допомогою спеціальної петлі (чи механізму із «секретною петлею»), яка вставляється в мотор. Відкривання чи закривання полотна в ручному режимі відбувається дуже повільно.

Інші мотори, які не мають механізму аварійного відкривання, вручну не піднімаються. Тому полотно відновить рух лише тоді, коли з’явиться електропостачання.

Особливості роботи кінцевих положень моторів

Приводити в рух полотно воріт чи ролет двигун може без проблем, однак йому потрібно «знати», коли зупинитися. У цьому йому допомагають виставлені кінцеві положення. Вони можуть бути різних видів: механічні, магнітні чи навіть запрограмовані на час роботи мотора. З останніми в разі аварійних ситуацій, коли зникає електропостачання, може виникати проблема — вони можуть збитися, а тому автоматиці потрібно буде заново їх запрограмувати. Більшість сучасних моделей здатні самотужки визначити кінцеві положення полотна воріт. Однак якщо цього не відбувається, слід звернутися за допомогою до технічних спеціалістів.

Якщо у вас виникли питання щодо аварійного розблокування автоматики, ви можете зв’язатися з нашими менеджерами чи технічними спеціалістами. Вони нададуть вам вичерпну консультацію та допоможуть повернути комфорт від користування автоматичними воротами і ролетами. Якщо вам потрібне технічне обслуговування моторів, заповніть заявку в розділі «Сервіс», натиснувши на посилання.

ТОВ “ТЕХНО ДІМ ПЛЮС”
0 800 303 309
(безкоштовні дзвінки)


Розрахувати
вартiсть