Курс: 04.10.2022

1 EUR
30 UAH

Безпека оселі в умовах воєнного стану: захисні ролети

Алюмінієві захисні ролети виконують чимало функцій. Перш за все вони створюють комфортні умови у приміщенні при опущеному полотні. Останнє повністю блокує сонячні промені, зменшуючи нагрівання кімнати влітку до 5°С; взимку — допомагає заощаджувати до 35% на платежах за обігрів. Іншою важливою функцією рулонних виробів є власне безпека оселі: проти актів вандалізму (звичайна ролета) та злому (посилений варіант конструкції).

Війна, яку розпочала Росія проти нашої країни, заставила одних людей переїхати подалі від найгарячіших точок, а інших — майже постійно знаходитись в укритті. За умови відсутності облаштованих бомбосховищ, часто доводиться ховатися у власній оселі, користуючись правилом «двох стін». За таких умов може виникнути запитання: чи можуть захисні алюмінієві ролети збільшити рівень безпеки в оселі?

На жаль, жодних досліджень на цю тему не проводилось (принаймні нам про це нічого не відомо).

Зазвичай виробники здійснюють випробування рулонних алюмінієвих конструкцій, досліджуючи їхній спротив поривам вітру, спробам злому та вивчаючи загальні параметри тепло- та шумоізоляції.

Тому наш матеріал на тему доцільності використання цього виду виробів на вікнах і дверях під час військових дій є суб’єктивним. Спираємося ми лише на досвід роботи з ролетами і їхні техніко-технічні характеристики.

Чи може опущене алюмінієве полотно на вікнах захистити від вибуху?

Алюмінієві профілі, що використовуються в ролетах — далеко не найкращий матеріал, коли йдеться про захист від вибуху. Це стосується і пінозаповнених ламелей (у тому числі з твердим наповнювачем), і екструдованих. У перших товщина металевої ленти становить 0,23-0,36 мм, а загальна товщина профіля — 8,5-14 мм, залежно від виду ламелі. Екструдовані варіанти складаються з двох стінок суцільного металу товщиною 0,8-1,15 мм, загальна товщина профіля — 9 або 13,5 мм, залежно від виду.

Захисні ролети на вікнах приватної оселі
Захисні ролети на вікнах приватної оселі

Незважаючи на те, що деякі ролетні полотна можуть витримувати швидкість вітру до 37 м/с, це не порівнюється із силою ударної хвилі, яка має надзвукову швидкість. Тому коли йде мова про захист від неї, в першу чергу потрібно брати до уваги відстань до вибуху. Чим вона більша, тим більше шансів полотну створити додатковий захисний бар’єр для людей у приміщенні, тому безпека оселі підвищуватиметься.

Спричинити травми та загибель людей може не лише ударна хвиля, а й уламки, які нею створюються.

Ролетне полотно може зупинити каміння, шматки скла чи інші елементи, що летять із невеликою швидкістю.

Звичайно, про захист проти осколків мова не йде, хоча знову ж таки, все залежить від відстані до місця детонації.

На нашу думку, опущене ролетне полотно може створити додатковий захист від травмування уламками віконного скла. Проте стоїть відкритим запитання чи опускати ролету в місцях виходу зі сховища. Адже через вибух механізми чи автоматика виробу можуть вийти з ладу, заблокувавши людей всередині.

Таким чином, рулонні конструкції можуть стати доповненням до загального рішення безпеки, однак вони не замінять надійного укриття, що призначене для захисту людей від вибухів.

Безпека оселі і захист проти злому та мародерства

Під час бойових дій чи в умовах надзвичайного стану можуть мати місце акти мародерства чи частішати випадки незаконних проникнень в оселі. За таких умов наявність додаткових елементів для фізичного захисту приміщення йде лише на користь, і чим їх більше, тим краще. Сигналізація та укладений договір з охоронною фірмою в таких умовах навряд чи стануть на заваді зловмисникам. А ось зі встановленими надійними замками в дверях, решітками на вікнах чи зовнішніми ролетами безпека оселі значно покращується.

Алюмінієві ролети на вікнах у будівлі
Алюмінієві ролети на вікнах у будівлі

Звичайно, навіть найскладніший замок «фахівці» можуть відкрити, це лише питання часу та фізичних можливостей зловмисника. Захисні рулонні вироби не є винятком, незважаючи на те, що можуть мати клас стійкості до злому Р1 та Р5. Проте чим більше бар’єрів на шляху крадіїв чи мародерів, тим більше шансів, що їхній злий задум не здійсниться, або що вони спокусяться на більш незахищений об’єкт.

Таким чином, наявність опущених ролетних конструкцій на вікнах та дверях у поєднанні з іншими елементами фізичної безпеки оселі може захистити приміщення від актів мародерства чи проникнення сторонніх осіб.

Підсумок

Зовнішні захисні ролети — корисний атрибут, який у мирний час створює комфортні умови перебування в кімнатах та заощаджує кошти на обігріві/кондиціонуванні. У часи неспокою вони, поряд з іншими елементами, можуть захистити дім від спроб проникнення сторонніх осіб, від чого безпека оселі підвищується.

ТОВ “ТЕХНО ДІМ ПЛЮС”
0 800 303 309
(безкоштовні дзвінки)

Розрахувати
вартiсть