Курс: 17.08.2022

1 EUR
30 UAH

Блок управління для гаражних воріт — основа автоматичного відкривання полотна

На сьогодні вже нікого не здивуєш підйомом гаражних дверей після легкого натискання кнопки мініатюрного пульта дистанційного керування. Ми звикли бачити автоматику в приватних оселях та багатоповерхівках у кожному населеному пункті Івано-Франківської області. Проте рідко доводиться задумуватися, як саме вона працює, і, здається, ніби весь секрет — у моторі. Однак лише електропривода недостатньо для автоматичного відкривання, а якщо забрати з пристрою блок управління для гаражних воріт, то ми в цьому відразу переконаємось. Для чого він потрібен та які функції виконує? Про це йтиметься далі.

Для чого потрібен блок керування для гаражних воріт

Плата управління — це справжня «голова» автоматики. На ній знаходиться чимало електронних компонентів — діодів, конденсаторів, мікросхем тощо, — але ми не будемо розбирати кожен із них. Серед усіх її деталей і складових можна виділити три ключові ланки, які релевантні для розуміння ролі всього пристрою з точки зору користувача:

  • процесор
  • вбудований радіоприймач
  • роз’єми для підключення додаткових елементів

Якщо плата керування — голова автоматичного мотора, то процесор — мозок.

Він займається обробкою вхідної інформації у вигляді команд програмування, сигналів радіоприймача, а також від самого електропривода. За своїми обчислювальними потужностями мікросхема суттєво поступається процесорам навіть старих поколінь персональних комп’ютерів. Але для роботи автоматичних воріт більших можливостей не потрібно.

Блок управління для гаражних воріт
Блок управління для гаражних воріт

Вбудований радіоприймач у блоці виконує дві важливі функції. По-перше, він фіксує радіосигнал від пульта дистанційного керування (ДК) та дає команду на центральний процесор, а той уже виконує потрібну дію: відкривання, закривання, зупинку руху полотна тощо. По-друге, пристрій зберігає у своїй пам’яті кодування конкретного пульта ДК, що належить вам і відповідає за контроль певного електропривода. Якщо би цього не було, будь-хто міг би скористатися аналогічним передавачем сигналу на потрібній частоті, щоб відкрити ворота.

Здавалося б, у роз’ємах на платі немає нічого примітного та особливого. Проте насправді вони визначають можливість підключення потрібних пристроїв, які покликані розширити функціонал гаражного електропривода. Самі роз’єми обов’язково ведуть до певних елементів на платі, у тому числі до головної мікросхеми. По суті, якщо виробник не передбачив слота для підключення певного пристрою, то з ним автоматика працювати не призначена.

Розширення функціоналу за допомогою додаткових пристроїв

Блок керування гаражних воріт може покращити комфорт від користування автоматикою за допомогою додаткових аксесуарів. Ними можуть бути:

  • фотоелементи, або датчики безпеки — знаходяться поруч із площиною руху воротного полотна та відповідають за виявлення перешкоди для нього. Вони встановлюються парою один навпроти одного. Перший пристрій випромінює інфрачервоний промінь, другий — уловлює його. Якщо промінь переривається, це слугує вказівкою для процесора про необхідність почати зворотне відкривання воріт або унеможливити початок їхнього опускання при подачі відповідного сигналу з пульта ДК;
  • сигнальна лампа — під час роботи мотора короткими світловими спалахами демонструє попередження про рух полотна;
  • зовнішній радіоприймач — виконує ту ж функцію, що і вбудований аналог. Однак, оскільки кожен завод використовує власні стандарти кодування радіосигналів, то пульти ДК за замовчуванням не працюють з іншими електроприводами. Щоб з’явилася можливість за допомогою одного радіопристрою керувати кількома електроприводами — наприклад, гаражним і відкатним мотором різних виробників, то на одному з них слід встановити зовнішній радіоприймач;
  • клавішний вимикач — дозволяє керувати полотном за допомогою стаціонарної кнопки. Її здебільшого встановлюють усередині гаражного приміщення;
  • зовнішній блок керування — дозволяє суттєво розширити базовий функціонал звичайного електропривода, наприклад надавши користувачу можливість керувати полотном через інтернет-мережу, Wi-Fi та Bluetooth™. Крім того, такі пристрої дають змогу контролювати гаражні ворота через систему «розумного дому».
Пара фотоелементів, або датчиків безпеки
Пара фотоелементів, або датчиків безпеки

Ми розглянули далеко не всі аксесуари, адже кожен виробник формує власний асортимент пристроїв, покликаних створити додаткову вигоду для користувача. Проте наведені вище прилади є основними, що підключаються до гаражної автоматики.

Які додаткові функції може виконувати плата управління

Вище ми розповіли про базовий функціонал керуючих пристроїв. Проте більшість сучасних моделей автоматики «вміють» набагато більше, ніж просто підняти чи опустити полотно за сигналом від пульта ДК. Детальну характеристику можливостей конкретного виробу можна знайти в технічній документації, і перелік особливостей буде відрізнятися залежно від виробника. Проте варто відзначити дві корисні функції, які більшість заводів передбачають у власних пристроях.

Першою є закривання за таймером. При її активації після піднімання полотна проходить заданий відрізок часу, а потім ворота самотужки опустяться. Така опція зручна, оскільки дозволяє власнику виїхати з гаража автомобілем та не задумуватися над тим, чи він натиснув кнопку на закривання полотна.

Режим таймера вигідно використовувати разом із фотоелементами, оскільки якщо заданий часовий відрізок пройде, а ви не встигнете покинути гараж, конструкція не закриється передчасно. Натомість, у разі спрацювання датчиків безпеки, відлік таймера почнеться заново, після чого ворота опустяться, якщо, звісно, перешкода на їхньому шляху буде відсутня.

Іншою важливою функцією, яка відповідає за безпеку користування гаражним мотором, є можливість реагувати на наїзд полотном на перешкоду. У такій ситуації блок управління гаражних воріт отримує дані про зростання споживання мотором струму через намагання його подолати таку перешкоду. Це слугує сигналом для зупинки опускання та зворотного підйому полотна у вихідне відкрите положення. І хоча на практиці цей процес займає частки секунди, зусилля під час зіткнення може бути достатньо, щоб залишити синець на голові людини, вдарити тварину чи зробити невелику вм’ятину на даху авто.

Хоча така функція безпеки зазвичай передбачається в можливостях гаражного електропривода, ми рекомендуємо додатково використовувати фотоелементи. Адже вони не дозволяють автоматиці почати опускання полотна за наявності на шляху перешкоди, а в разі її різкої появи — не чекають на зіткнення. Єдиним «слабким місцем» датчиків безпеки є неможливість розпізнати перешкоду, якщо та не перериває інфрачервоний промінь. Наприклад, якщо вона з’являється вище місця встановлення фотоелементів.

Які переваги можуть надати зовнішні блоки управління

Сучасні зовнішні блоки керування дозволяють суттєво розширити функціонал автоматики та підвищити комфорт від користування. Так, більшість пристроїв дають змогу контролювати мотор через смартфон за допомогою спеціального додатка. Крім того, вони дозволяють інтегруватися в систему «розумного дому».

Додаток на смартфоні дозволяє моніторити поточний стан воріт та відкривати їх дистанційно.

Для цього використовується інтернет, домашня мережа Wi-Fi та Bluetooth™. Через інтернет відкривати та закривати ворота можливо з будь-якої точки на планеті. За допомогою Wi-Fi — в межах досяжності покриття сигналу роутера вдома. Через Bluetooth™ відкрити ворота можна на відстані приблизно 10 м, проте це значення може варіюватися, залежно від наявних фізичних та радіоперешкод.

Зовнішній блок управління для гаражних воріт стає особливо в нагоді, коли в будинку наявні декілька електроприводів
Зовнішній блок управління для гаражних воріт стає особливо в нагоді, коли в будинку наявні декілька електроприводів

У нашому асортименті є зовнішні блоки Remootio. Крім зазначених вище функцій, оригінальний додаток дозволяє генерувати 20 унікальних ключів доступу, які ви можете надавати членам власної сім’ї, родини чи друзям. У кожного ключа — набір індивідуальних налаштувань. Також ви можете створити необмежену кількість гостьових ключів.

Через додаток можна не лише моніторити стан автоматики, а й отримувати сповіщення про його зміну — коли хтось користується ними чи забуде закрити. Крім того, система здатна відстежувати ваше наближення до дому та автоматично відкрити полотно.

Особливості функціоналу гаражної автоматики з нашого асортименту

Сучасні моделі моторів мають схожий функціонал, проте кожна з них має деякі свої особливості. У нашому асортименті ви знайдете автоматику провідних європейських та світових виробників, кожна з яких отримує лише позитивні відгуки клієнтів.

Усі моделі мають функціонал, який дозволяє налаштувати чутливість притискання полотна до перешкоди — про цей захід безпеки ми писали вище. Це дає змогу уникнути неприємних наслідків удару полотна, наприклад об дах автомобіля.

Гаражна автоматика Comunello
Гаражна автоматика Comunello

Приємною особливістю гаражних електроприводів An-Motors є наявність в комплекті пультів ДК із функцією блокування його клавіш. Натиснувши на клавішу із «замочком», пульт не буде надсилати сигнал на блок управління для гаражних воріт. Таким чином, ви не зможете випадково повторно відкрити гараж, коли їдете на роботу чи у справах.

Як можна придбати автоматику та зовнішній блок керування для гаражних воріт

Щоб замовити потрібну модель мотора, достатньо заповнити будь-яку заявку зворотного зв’язку на нашому сайті. Менеджер зателефонує вам протягом однієї години в робочий час, допоможе вибрати електропривід та озвучить вартість комплекту.

З роботою кожної гаражної автоматики ви можете ознайомитись на нашому офісі в Івано-Франківську. У виставковому залі знаходяться повнорозмірні секційні ворота зі встановленими моторами. Крім того, ви зможете оцінити додаткові переваги, які надає зовнішній блок управління для гаражних воріт Remootio.
ТОВ “ТЕХНО ДІМ ПЛЮС”
0 800 303 309
(безкоштовні дзвінки)

Розрахувати
вартiсть