Курс: 30.11.2022

1 EUR
30 UAH

Бокові гаражні двері до воріт

Екстер’єр дому виглядає гармонійно, коли кожен його елемент доповнює інший. Саме тому крім секційних воріт важливе значення мають бокові гаражні двері, які часто встановлюють поряд із в’їздом. Вони зазвичай виконують роль запасного входу в гараж, проте іноді можуть встановлюватися у допоміжні приміщення, наприклад, котельню. Які існують переваги та недоліки цих конструкцій та чим особливий їхній асортимент?

Основні функції та призначення

Що відрізняє бічні гаражні двері від звичайних аналогів та який сенс вибирати їх, коли на ринку існує безліч інших варіантів конструкцій? Можна довго розповідати про сучасний дизайн, використання якісних матеріалів та унікальних рішень у проєктуванні виробів, однак лише одне твердження залишиться головним.

Бокові двері повторюють або доповнюють вигляд гаражних воріт, особливо коли знаходяться в одній площині чи є помітними з певного ракурсу. Основне їхнє завдання — створити візуальний тандем, який до того ж буде мати схожі теплоізоляційні властивості.

Саме ця характеристика виділяє їх серед безлічі інших виробів. Часто вона означає необхідність заплатити дещо більшу суму коштів порівняно зі стандартними дверцятами інших виробників. Проте різницю у вартості можна легко пояснити, адже придбану конструкцію виготовляють із надійних матеріалів та враховують при цьому всі актуальні стандарти якості та безпеки.

Бокові гаражні двері та секційні ворота
Бокові гаражні двері та секційні ворота

Як ми писали вище, основне функціональне призначення таких виробів — забезпечити запасний вихід із гаража. Однак також їх можна встановлювати в додаткові приміщення: котельні, майстерні, створювати «чорний» вхід у будинок тощо. Очевидно, що однією з багатьох вимог до характеристик бічних дверцят є підвищені теплоізоляційні властивості. Адже не логічно встановлювати ворота в гаражі з відмінною теплоізоляцією, але при цьому купувати «холодні» двері. Детальніше про особливості їхньої будови розповімо далі.

Особливості елементів конструкції, які мають бокові гаражні двері

Аналогічно звичайним дверцятам, бокові аналоги складаються з таких основних елементів:

 • монтажної коробки, яка кріпиться в прорізі стіни
 • рами, що формує каркас виробу
 • полотна, яке виконує захисну, теплоізолюючу та декоративну функції
 • фурнітури — замка, ручки, завісів, додаткових ригелів тощо
 • аксесуарів, наприклад віконечок або вентиляційних решіток

Розглянемо зазначені компоненти детальніше.

Основні частини: коробка, рама та полотно

Коробка та рама конструкції може бути виготовлена зі сталі, проте частіше зустрічаються варіанти з алюмінієвого сплаву. Він має меншу масу та значно стійкіший до корозії. Наявне порошкове фарбування гарантує, що зовнішній вигляд профілів буде залишатися незмінним протягом десятків років. Це означає, що можна забути про будь-які декоративні роботи з нанесення фарби в майбутньому.

Рама у бічних дверцятах покрита порошковою фарбою, а панелі такі ж, як і у воротах
Рама у бічних дверцятах покрита порошковою фарбою, а панелі такі ж, як і у воротах

Матеріал для зашиття полотна може бути сендвіч панель або ролетний алюмінієвий профіль. Вони відрізняються товщиною та мають різний рівень теплоізоляції. Наприклад, дверцята виробника Wisniowski серії DoorTherm 86 використовують панель товщиною 60 мм, DoorPro — 40 мм, а DoorLight — ролетний алюмінієвий профіль товщиною 77 або 100 мм, заповнений пінополіуретаном.

Наповнення стулки напряму впливає на рівень теплоізоляції.

Однак збереження тепла залежить і від наявності та розміру терморозриву в профілі виробу. Терморозрив — елемент у конструкції рами та коробки, що знаходиться між зовнішньою та внутрішньою їхньою частинами та виконує роль теплоізолюючого містка між ними. Зазвичай його виготовляють із матеріалу, що має низьку теплопровідність. Таким чином, передача тепла зсередини приміщення назовні через металевий профіль суттєво знижується. Крім зменшення втрат тепла, терморозрив мінімізує появу конденсату на рамі через різницю температури зовні та всередині приміщення.

Допоміжні елементи: фурнітура, запірні механізми та аксесуари

Бічні гаражні двері за замовчуванням комплектуються стандартними натискними ручками. Вони можуть мати натискний механізм з обох боків або варіант із нерухомою ручкою зовні та рухомою зсередини. Стиль цього елемента зазвичай аналогічний іншим одиницям фурнітури.

Безпека виробу гарантується двома складовими: міцним полотном та надійним замком. Останній — механічного типу — завжди входить у базовий комплект постачання разом із ручкою. Замість нього можна вибрати електромеханічний замок для дистанційного відкривання за допомогою домофона чи іншої системи контролю доступу.

Бокові гаражні двері повинні бути такими ж безпечними, як і ворота
Бокові гаражні двері повинні бути такими ж безпечними, як і ворота

Для підвищення рівня безпеки деякі виробники пропонують можливість встановлення додаткового механічного замка, а також протизломного циліндра. Щоб унеможливити зняття дверної стулки після зрізання зловмисниками завісів, може використовуватися протизнімний ригель.

Для пришвидшення процесу евакуації з приміщення під час настання надзвичайної ситуації, зсередини можна встановити замок-антипаніка. Завдяки ручці, що розташовується на всьому полотні, покинути приміщення швидко не буде проблемно, навіть якщо двері закриті на ключ.

Як і дверцята в полотні воріт, бічний аналог теж можна оснастити дотягувачем, який закриватиме стулку замість вас.

Асортимент варіантів зовнішнього вигляду

Оскільки бічні дверцята покликані створити візуальний тандем разом із гаражною конструкцією, то зовнішній вигляд обох, а отже варіанти заповнення, копіюють одне одного. Асортимент зашиття полотен на прикладі продукції виробника Wisniowski складається з таких варіантів:

 • панелі без рельєфів (широка вагонка)
 • високий рельєф (середні смуги)
 • низький рельєф (вузька вагонка)
 • V-панель (мікрохвиля)
 • фільонки
 • полотно з ролетним профілем AW77 або AW100 — для гаражів із рулонними воротами

Аналогічний набір сендвіч-панелей та ролетних профілів означає, що кольорова гама буде також однаковою. Перелік забарвлень налічує понад 58 варіантів, а також доступна опція пофарбування полотна в будь-який колір за шкалою RAL — це понад 200 видів.

Деякі варіанти вигляду полотна дверцят
Деякі варіанти вигляду полотна дверцят

Разом із використанням однакових типів наповнень, що і в гаражних конструкціях, для полотна бокових дверцят доступні також деякі аксесуари. Одним із них є віконечка. На вибір може використовуватися кругле чи прямокутне глухе вікно, що розташовується по центру верхньої панелі.

Окремий елемент дизайну, який варто зазначити, є використання декоративних аплікацій. Виконані в кольорі «сірий металік», вони створюють додаткове відчуття технологічності та сучасності зовнішнього вигляду. Асортимент цих елементів вищезазначеного польського виробника налічує 6 видів.

Бокові гаражні двері за замовчуванням є одностулковими. Проте можуть бути штульпові конструкції — з двома половинками. Це зручно, якщо ширина прорізу в стіні є доволі великою, що характерно для парадного входу.

Які бічні двері в гараж ми пропонуємо

Ми реалізуємо в Івано-Франківську дверцята польського виробництва — компанії Wisniowski. Асортимент продукції цієї категорії складається з 5 серій:

 • DoorTherm 86 — варіант із відмінними теплоізоляційними властивостями. Полотно заповнене сендвіч панелями товщиною 60 мм. Рама конструкції виготовлена з трикамерного алюмінієвого профілю, в якому знаходиться терморозрив шириною 86 мм. Зсередини встановлений додатковий ущільнювальний лист для покращення герметичності.
 • DoorPro 70 — забезпечує хорошу теплоізоляцію, однак тут панель має товщину 40 мм, а ширина терморозриву у рамі становить 70 мм. Стулка має додаткове армування, виконане в кольорі всього виробу.
 • DoorPro 60 — має помірну здатність зберігати тепло і підійде для неопалювальних приміщень, у тому числі тих, що примикає до житлового дому. Товщина панелі — 40 мм, а глибина терморозриву в рамі становить 60 мм.
 • DoorPro 45 — бюджетний варіант, призначений для холодних приміщень, встановлених окремо від житлового будинку. Полотно виконане із сендвіч панелі товщиною 40 мм. Рама має одну камеру, в якій відсутній терморозрив. Її ширина — 45 мм.
 • DoorLight 45 — також бюджетна конструкція, стулка якої заповнена ролетним профілем товщиною 77 або 100 мм. Рама — однокамерна товщиною 45 мм без терморозриву. Найкраще використовувати в холодних гаражах.
Зліва направо: DoorTherm 86, DoorPro 70, 60, 45, DoorLight 45 з ролетним профілем 100 мм
Зліва направо: DoorTherm 86, DoorPro 70, 60, 45, DoorLight 45 з ролетним профілем 100 мм
Крім продукції Вішньовскі, в нашому асортименті є бічні дверцята білоруського виробництва — компанії Alutech. Завод на 75% належить німецькому концерну Hormann, а продукція виготовляється відповідно до чинних міжнародних стандартів якості та безпеки.

Як зробити замовлення

Щоб дізнатися вартість та замовити бокові гаражні двері, заповніть будь-яку заявку зворотного зв’язку на нашому сайті. Також ви можете зв’язатися з нами іншим зручним для вас способом: зателефонувати чи завітати на офіс в Івано-Франківську, написати нам у месенджері (Viber, Telegram) або надіслати повідомлення в соціальних мережах (Facebook, Instagram). На комплексні замовлення дверцят разом із гаражними воротами та автоматикою діють спеціальні вигідні умови.

ТОВ “ТЕХНО ДІМ ПЛЮС”
0 800 303 309
(безкоштовні дзвінки)

Розрахувати
вартiсть