Курс: 24.03.2023

1 EUR
30 UAH

Брама з металопрофілю: особливості, переваги та недоліки

У пошуках підходящого варіанту полотна для розпашної чи відкатної конструкції на подвір’я, брама з металопрофілю заслуговує на особливу увагу. Практична, проста у виготовленні та доступна за ціною — ось що відрізняє її серед інших аналогів, і саме про вироби з цього матеріалу піде мова далі.

Ворота з металопрофілю: основні особливості

Використання профнастилу, або металопрофілю, для зашиття полотна — ідея не нова. Матеріал вже давно користується широкою популярністю на теренах Івано-Франківської області та інших регіонів України. Зазвичай дизайн конструкцій виглядає як суцільне зашиття — одностороннє чи двостороннє. Однак часто трапляються варіанти комбінацій матеріалу з іншими елементами, наприклад кованими чи використовуючи металеві профілі, що утворюють певний візерунок.

Відсувна брама з металопрофілю
Відсувна брама з металопрофілю

Хоча профнастил можна кріпити безпосередньо до каркасу воріт — розпашного чи відкатного типу — краще розташовувати листи у внутрішній частині рамки стулки. Для цього до основного профілю по центру приварюється профіль меншого перерізу, і елементи зашиття кріпляться до останнього. Таким чином, металопрофільна брама буде мати більш естетичний вигляд, хоча це і тягне за собою потребу використовувати більшу кількість металевих профілів та збільшувати загальну масу полотна.

Існує два найпоширеніші способи кріплення труби меншого перерізу всередину каркасу:

 • прихопити його до рами у кількох місцях, щоб забезпечити стійкість та надійність з’єднання. Там, де зварки немає, використати герметик, наприклад автомобільний, щоб уникнути потрапляння вологи між профілі. Якщо цього не зробити, то остання буде сприяти утворенню корозії, що виллється в неприємні для зовнішнього вигляду патьоки коричнево-оранжевого кольору на полотні;
 • зробити суцільну проварку профілів між собою. Цей процес потребує більше часу, використання зварювальних матеріалів та витрати додаткової електроенергії.

Іншою альтернативою зварюванню двох профілів між собою є використання вже готових прокатних труб, які мають форму «сходинки» для полегшення кріплення листів профнастилу.

Ворота металопрофільні: переваги та недоліки

До переваг конструкцій, полотна яких виготовлені з профнастилу, можна віднести:

 • простоту у виготовленні: до складу стандартних розпашних чи відкатних воріт відноситься каркас, фурнітура та листи металопрофілю, що кріпляться на заклепки чи саморізи;
 • порівняно низьку вартість. Якщо порівнювати інші варіанти конструкцій та ворота з металопрофілю, ціна буде нижчою в останніх у більшості випадків;
 • полімерне покриття листів особливо стійке до впливу атмосфери. Якщо у процесі виготовлення було дотримано всіх стандартів, на ньому десятки років не будуть утворюватися сліди корозії;
 • широкий асортимент листів профнастилу дозволяє створити красиву конструкцію. Крім того, можна домогтися єдності стилю, використавши той самий матеріал для зашиття секцій огорожі;
 • листи металопрофілю легко поєднуються з іншими елементами дизайну полотна.

Щодо недоліків, які має металопрофільна брама, то можна виділити наступні:

 • внутрішня сторона листів профнастилу, зазвичай, фарбується в сірий колір. Тому якщо використовувати одностороннє зашиття, загальний вигляд воріт може втрачати свою ефектність;
 • товщина металу в листах становить лише 0,4-0,7 мм, тому можна відносно легко залишити вм’ятину на поверхні ще під час монтажу;
 • суцільне зашиття полотна створює суттєвий спротив вітру, тому це ускладнює процес підбору автоматики. Особливо це важливо для розпашних воріт, адже слід враховувати поправку на парусність;
 • якщо пошкодити лакофарбове покриття, може бути дуже складно замалювати дефект.
Ворота з металопрофілю створюють велике навантаження на розпашні мотори
Ворота з металопрофілю створюють велике навантаження на розпашні мотори
Загалом зашиття листами профнастилу — бюджетне рішення, що дозволяє заощадити суттєву суму коштів на виробництві брами на подвір’я. Простота у виготовленні також дозволяє створювати конструкції самотужки за наявності мінімальної кількості інструментів для обробки металу.

Брами з металопрофілю: ціна та що на неї впливає

Використання профнастилу для зашиття полотна дозволяє заощадити кошти у порівнянні з більшістю інших варіантів оздоблення воріт. Проте різні фактори впливають на загальну суму отриманої економії. Серед усіх чинників, які формують вартість конструкції, можна виділити три основних:

 • використання одно- чи двостороннього зашиття полотна;
 • обраний вид металопрофілю;
 • поєднання інших декоративних елементів разом із листами профнастилу.

У першому випадку все очевидно: одностороннє полотно буде дешевшим за двостороннє. Проте, як ми зазначали вище, зсередини метал пофарбований у сірий колір, тому це не завжди може поєднатися із загальним декором двору. А пофарбувати його в інший варіант — не найкраща ідея, оскільки нове покриття матиме слабку адгезію до основи та ризикує швидко злущитись.

Двостороннє зашиття має перевагу над одинарним ще й у тому, що воно дозволяє приховати можливі сліди неакуратного розрізання листів металу, якщо таке мало місце.

Ринок профнастилу насичений численними пропозиціями листів із різноманітними варіантами забарвлення: від стандартних суцільних кольорів до імітування вигляду дерева, каменя, бетону тощо. Крім того, сама поверхня може відрізнятися: бути глянцевою, матовою чи мати певну текстуру. Усі ці варіанти декорування відрізняються за вартістю.

Розпашна металопрофільна брама з декоративними елементами: кованими візерунками та перфорованим листом
Розпашна металопрофільна брама з декоративними елементами: кованими візерунками та перфорованим листом

Якщо в полотні використати різноманітні декоративні елементи, варто враховувати не лише їхню вартість, а й ціну металевих профілів, до яких вони будуть кріпитися.

І хоча таке поєднання може зменшити кількість листів металопрофілю, воно рідко сприяє зниженню загальної суми. Під час розрахунку вартості брами з металопрофілю, ціна буде вищою у тому випадку, якщо використовувати додаткові декоративні елементи в полотні.

Які ворота з металопрофілю ми виготовляємо

Оскільки у нас є власний цех із виготовлення металевих виробів, то ми можемо зробити будь-які ворота, крім кованих. У виробництві конструкцій, зашитих профнастилом, у нас є досвід уже понад 8 років. Ви можете замовити виготовлення «під ключ» або лише самого каркасу, щоб прикріпити листи полотна самостійно.

Відсувні ворота металопрофільні з дверцятами в полотні
Відсувні ворота металопрофільні з дверцятами в полотні

Ми працюємо напряму з постачальниками профнастилу, а всі зразки профілів є на нашому офісі в Івано-Франківську на вулиці Довженка 21б. Щоб вибрати майбутній дизайн, який буде мати ваша брама з металопрофілю, та отримати попередній розрахунок її вартості, зверніться до наших менеджерів. Для цього заповніть будь-яку заявку зворотного зв’язку або зателефонуйте нам за контактними номерами, вказаними на сайті.

ТОВ “ТЕХНО ДІМ ПЛЮС”
0 800 303 309
(безкоштовні дзвінки)

Розрахувати
вартiсть