Фурнітура для відкатних воріт: види, переваги, недоліки

Фурнітура для відкатних воріт

Вирішили власноруч виготовити відсувні ворота? У такому разі вам не обійтися без фурнітури. Ми підготували матеріал, який допоможе вам вибрати правильний комплект, що буде надійно працювати протягом десятків років.

Які існують види фурнітури на відкатні ворота

Найбільш поширеними в нашому регіоні є системи таких видів:

  • рейкові
  • консольні 
Відкатні ворота консольного типу
Відкатні ворота консольного типу

Перші — більш прості та дешеві, у той час як ціни фурнітури для відкатних воріт другого виду порівняно вищі. Уся справа в кількості елементів, що входять до комплекту, та вазі полотна, на яку вони розраховані.

Фурнітура для рейкових конструкцій

Щоб виготовити ворота такого виду, достатньо використати пару (або більше — залежить від розмірів конструкції) опорних роликів, напрямний профіль, кронштейн і пару роликів для утримання створки у вертикальному стані. Напрямний профіль може бути у вигляді металевого кутника або п-подібного профіля. Залежно від цього підбирають форму коліщаток на опорних роликах.

Рейкову фурнітуру на відкатні ворота використовують для полотен відносно невеликої ваги.

Справа в тому, що зазвичай до її конструкції входить два опорних ролики. Жоден стандартний ролик не витримає масу, яка буде на нього тиснути. Крім того, площа дотику його поверхні до напрямного профіля є досить малою, що буде суттєво збільшувати силу тертя спокою. У такому разі зрушити важкі ворота з місця може бути проблемно, а кріпити велику кількість роликів до полотна — не практично та й це погіршуватиме загальний зовнішній вигляд. Крім того, підібрати автоматику для воріт на рейковому механізмі практично неможливо.

Комплекти для консольних систем

Фурнітуру для відкатних воріт консольного типу можна встановлювати на конструкції значно більшої маси. На ринку представлені набори для ваги полотна до 800 кг і більше, при цьому воно відкривається досить плавно. Справа в тому, що тут використовуються 2 роликові опори, на кожній з яких знаходяться по 4 пари роликів на промислових підшипниках. Самі опори розташовуються збоку від проїзду та знаходяться в напрямній балці, яка приховує їхній вигляд та захищає від забруднень.

Комплект фурнітури для відкатних воріт
Комплект фурнітури для відкатних воріт

Типовий комплект консольної фурнітури складається з таких елементів:

  • роликові опори — 2 шт
  • напрямний профіль, або балка (іноді її називають просто трубою), довжиною 6 або 7 м; додатково можна придбати окремі відрізки, якщо стандартної напрямної не вистачає для виготовлення воріт
  • накатний ролик
  • заглушка в напрямну трубу
  • уловлювач нижній
  • уловлювач верхній (деякі виробники продають їх окремо)
  • кронштейн підтримуючий
  • ролики підтримуючі — 2 шт

Додатковими елементами є регульовані підставки під роликові опори, однак вони ніколи до базового комплекту не входять — за потреби їх можна придбати додатково.

Як вибрати фурнітуру: оцінюємо вагу полотна

Фурнітура на відкатні ворота — основа всієї конструкції, тому щоб вона служила довго, потрібно ретельно вибирати комплект. Перше, що слід брати до уваги — це вага ваших майбутніх воріт. Якщо ви замовляєте ворота в майстра, він повинен розрахувати масу полотна і підібрати потрібний комплект роликових опор, балки та інших складових. Якщо ж виготовляєте ворота самотужки, можна скористатися калькулятором ваги металевих профілів, з яких буде складатися стулка.

Якими б якісними не були ролики на консольній опорі, перевищення допустимої ваги через певний час спричинить вихід їх із ладу. Також пошкоджень може зазнати сама напрямна балка: її може покрутити, а стінки — деформуватися. Саме тому критично важливо правильно розрахувати вагу полотна, щоб таких ситуацій не виникало. Більше того, хорошим неписаним правилом буде взяти комплект, який матиме запас міцності, і чим він більший, тим краще.

Фурнітура для відкатних воріт: з чого зроблені компоненти

Усі складові комплекту повинні мати захисне антикорозійне покриття. Зазвичай це шар цинку, який надійно захищає метал від впливу атмосферних опадів.

Винятком із цієї рекомендації є лише напрямна балка, яка може бути як оцинкованою, так і без покриття взагалі. Перевага першої — антикорозійний захист незалежно від наявності шару фарби. Недолік — більш висока ціна фурнітури на відкатні ворота і потреба обробляти поверхню ґрунтовкою для оцинкованих поверхонь. Якщо не зробити останнього, фарба швидко відстане від металу.

Неоцинкована балка коштує менше, і її можна обробляти стандартними ґрунтовими покриттями. Однак фарбу на поверхню металу всередині труби наносити немає сенсу (тертя об ролики ї однаково знищить), а отже незахищений метал буде вкриватися іржею. На швидкість цього процесу впливає багато факторів, однак він є незворотнім і рано чи пізно “патьоки” іржі стануть помітними на роликових опорах.

Інший важливий параметр для характеристики балки — товщина металу та її поперечний профіль.

Для комплектів до 450 кг виробництва Alutech стінка в профілі має товщину 3 мм, а для 700 кг — 5 мм.

Також трапляються комплекти інших виробників для конструкцій вагою до 500 кг з товщиною стінки 3,5 мм. Безумовно, цей параметр впливає на ціну фурнітури для відкатних воріт, тому якщо вам пропонують дешевший варіант комплекту, обов’язково перевірте, чи не зекономив виробник на товщині металу.

Що стосується самих роликових опор, то тут, крім товщини стінки металу, важливу роль грає підшипник, з якого виготовлений сам ролик. Залежно від ваги, на яку розрахований комплект, може застосовуватися 301-ий (для наборів до 450-500 кг) або 303-ій підшипник (до 700 кг та 800 кг). Корпуси цих виробів захищені вкладками, що унеможливлює потрапляння всередину піску та дрібних об’єктів, здатних пошкодити метал під час руху полотна.

Роликові опори фурнітури для відкатних воріт консольного типу
Роликові опори фурнітури для відкатних воріт консольного типу

Інколи поверхня роликів може бути пластиковою. З одного боку це значно зменшує рівень шуму. З іншого — існує ризик більш швидкого відпрацювання їхнього ресурсу, особливо якщо зробити відкатні ворота, фурнітура яких не має достатнього запасу щодо маси полотна.

На інші елементи полотна діє не таке велике навантаження, тому тут слід звертати увагу на їхню конструкцію та товщину стінки металу.

Наскільки якісно виготовлені деталі?

Ще один аспект, який слід брати до уваги, це — якість виготовлення самих деталей.

Напрямна балка має специфічний профіль (на фото нижче), і дуже важливо, щоб він був рівномірно прокатаний по всій довжині. Оцінити це досить складно, однак дефекти в балці інколи можна помітити неозброєним оком. Також можна помістити в напрямний профіль роликову опору та спробувати проїхатися нею вздовж нього: це допоможе виявити суттєві нерівності та брак у металі, а також правильність розміщення роликів.

Профіль балки для відкатних воріт із комплекту Alutech до 700 кг
Профіль балки для відкатних воріт із комплекту Alutech до 700 кг

Щодо роликової опори, то тут важливо звернути увагу на якість зварних швів на її основі. Найкраще, коли пластина з самими роликами приварена до неї з двох боків. Це суттєво підвищує рівень надійності всього виробу.

Яку ми вибираємо фурнітуру для наших воріт

Наша компанія почала виготовляти відсувні, розпашні та інші конструкції у 2013 році. За цей час ми мали справу з комплектами різних виробників, однак зупинилися лише на деяких із них. Наприклад, ми вирішили вибрати продукцію білоруського виробника Alutech, фурнітура для відкатних воріт якого в нашому асортименті представлена в повному обсязі.

За весь цей час ми не отримали жодної скарги на роботу деталей комплектів. Іноді трапляється, що необхідно провести регулювання висоти роликових опор, однак цей процес пов’язаний із природнім просіданням бетонної основи консольної конструкції. Ступінь просідання ґрунту залежить від місцевості та особливостей процесу бетонування. У будь-якому разі, коригування висоти роликових опор дозволяє постійно утримувати полотно в горизонтальному положенні, що є запорукою надійної роботи всієї конструкції.

Фурнітура для відкатних воріт є в продажі, а перелік доступних комплектів ви можете переглянути на нашому сайті. Усі вироби знаходяться на нашому складі в Івано-Франківську, а також можлива доставка замовлень по всій області.

ТОВ “ТЕХНО ДІМ ПЛЮС”
0 800 303 309
(безкоштовні дзвінки)

Розрахувати
вартiсть