Курс: 30.11.2022

1 EUR
30 UAH

Гаражні двері — ідеальне оновлення вашого гаража

Будь-який гараж — в приватному будинку, багатоповерхівці чи встановлений окремо в гаражному кооперативі — обов’язково має гаражні двері. Якого виду вони будуть — окреме питання, і на сьогодні ринок переповнений різноманітними варіантами конструкцій. Який обрати, щоб не лише оновити вигляд гаража, а й отримати практичний та функціональний виріб?

Види гаражних дверей

Найбільш поширеними в нашому регіоні є такі види воріт у гараж:

 • двостулкові розпашні
 • секційні
 • ролетні
 • підйомно-поворотні (або щитові)

Також існують відсувні варіанти виробів, але вони значно менш поширені. Причина цього у двох основних факторах: відсутність на ринку відповідної фурнітури та більшість типових гаражних приміщень не розраховані на встановлення такого типу конструкцій.

Двостулкові розпашні полотна

Без сумніву цей вид воріт можна назвати найбільш поширеним, хоча лідерство на ринку незабаром можуть вихопити секційні аналоги (але про це трохи згодом). Розпашні вироби мають значно простішу будову, тому їх можна зробити своїми руками, маючи потрібні інструменти, матеріали та володіючи відповідними навичками.

Вартість розпашних дверей буде однією з найнижчих порівняно з іншими видами конструкцій.

Двостулкові полотна — бюджетний варіант, проте це не єдина їхня перевага:

 • такі вироби дуже прості в обслуговуванні, адже потребують лише періодичного змащування завісів;
 • практично будь-який будівельний матеріал можна використати для формування полотна. Це може бути листовий метал, у тому числі перфорований, профнастил, дерево, сендвіч панелі та багато інших;
 • на них легко встановити ригельний замок чи великий металевий засув, що дозволить покращити захист від злому.

Проте поряд із плюсами, ці вироби мають ряд недоліків:

 • такі гаражні двері складно автоматизувати, оскільки потрібно використовувати електроприводи для в’їзних розпашних воріт. Їхня вартість у середньому втричі вища за стандартні мотори для секційних аналогів. Крім того, розпашні мотори знаходяться в проємі, тому створюють перешкоди для в’їзду, особливо у вузьких просвітах;
 • теплоізоляція двостулкових полотен, зазвичай, на низькому рівні. Навіть якщо використати секції сендвіч-панелей чи дати іншого роду утеплення, зробити периметр конструкції герметичним і при цьому зручним для відкривання досить складно.
Двостулкові гаражні двері потрібно автоматизовувати за допомогою розпашних моторів
Двостулкові гаражні двері потрібно автоматизовувати за допомогою розпашних моторів
Розпашні ворота часто встановлюють в гаражах, що стоять окремо від житлової будівлі. Вони вигідні відносно низькою вартістю, тому особливо популярні в гаражних кооперативах.

Секційні гаражні двері

Цей вид конструкцій набуває особливої популярності. Пов’язано це зі збільшенням кількості виробників, присутніх на ринку, та зростанню доступності таких виробів. Вони мають складнішу конструкцію, тому щоб встановити їх потрібна відповідна кваліфікація. Але зараз існує чимало організацій, готових надавати послуги монтажу та обслуговування за помірну ціну.

Пара секційних воріт у кольорі «золотий дуб», панель S-гофр
Пара секційних воріт у кольорі «золотий дуб», панель S-гофр

Головними перевагами, які сприяють великому попиту на ці ворота, є:

 • хороша теплоізоляція завдяки використанню сендвіч панелей для полотна та еластичних ущільнювачів по всьому периметру конструкції;
 • можливість легко встановити автоматику: секційні стельові мотори доступні за ціною та не займають корисний простір у гаражі, адже встановлюються над воротами;
 • заводські конструкції забезпечують сучасний вигляд не лише для гаража, а й усього дому;
 • велика кількість аксесуарів для полотна: дверцята, вікна, панорамні секції, замок, вентиляційні решітки, аварійне розблокування автоматики тощо;
 • полотно встановлюється зсередини приміщення, тому фасад може мати фінішну обробку і нічого не прийдеться збивати;
 • гаражні двері підіймаються вгору паралельно до стелі, не займаючи корисного місця в приміщенні.

Напевно основним недоліком цих виробів є відносно більша ціна, у порівнянні з двостулковими аналогами. Проте більшість виробників пропонують у своєму асортименті серії воріт на різний гаманець. Наприклад, полотна Alutech TREND — бюджетне рішення, яке забезпечує хороший рівень теплоізоляції, а виглядає майже так само, як і преміальні серії.

Ролетні ворота

Мабуть найкращий варіант конструкції в умовах обмеженого простору — саме рулонні вироби. Їх встановлюють здебільшого із зовнішнього боку приміщення, і складаються вони з трьох основних частин: короба з механізмами всередині, напрямних профілів і полотна.

Ролетні гаражні двері
Ролетні гаражні двері

Основні переваги ролетних воріт:

 • займають дуже мало місця;
 • полотно підіймається вгору, тому не забирає корисний простір ні в гаражі, ні перед ним;
 • широка гама кольорів та велика кількість профілів із різними характеристиками;
 • автоматичні ролети мають такі ж габарити, як і механічні;
 • коштують дешевше, ніж секційні аналоги; вироби на механічному керуванні особливо доступні за вартістю, але їх можна встановлювати на невеликі отвори.

Щодо недоліків, то рулонні вироби теж їх мають:

 • проблематично встановлювати на отвори великих розмірів;
 • мотори в автоматичних ролетах має низьку циклічність роботи через схильність до перегрівання, зумовленої особливостями будови ролети;
 • не варто встановлювати в опалювані гаражі, оскільки теплоізоляція виробів загалом дуже низька, а про їхню герметичність узагалі мова не йде.

Завдяки особливості конструкції, інколи рулонні гаражні двері є єдиною альтернативою усім іншим варіантам.

Проте через низьку теплоізоляцію їх найкраще встановлювати в приміщення, які стоять окремо від житлового дому для зменшення тепловтрат.

Підйомно-поворотні, або щитові, вироби

Останній у нашому списку, і, мабуть, за популярністю теж. Такі ворота можливо виготовити в домашніх умовах. Проте на відміну від двостулкових аналогів, тут потрібно мати великий досвід у роботі з металоконструкціями та володіти неабиякими інженерними здібностями. Щодо заводського виготовлення, то цим займається невелика кількість виробників, присутніх на нашому ринку.

Перевагами щитових виробів є:

 • як у випадку з розпашними воротами, для їхнього полотна можна використовувати практично будь-який будівельні матеріали. Ними можуть бути: металопрофіль, листова сталь, дерево, сендвіч панель, ролетний профіль та інші;
 • залежно від конструкції, полотно може підніматися під стелю приміщення, а може знаходитись у проємі, утворюючи невеликий дашок;
 • вартість таких виробів є порівняно невеликою.

Проте недоліків, які мають підйомно-поворотні гаражні двері, теж вистачає:

 • полотно під час піднімання частково подається надвір, тому ставити автомобіль впритул до отвору не вийде;
 • завдяки знаходженню полотна в проємі під час підйому, герметичність, а отже теплоізоляцію виробу, високою зробити не вдасться;
 • незважаючи на доволі просту будову, потрібно подбати про елементи безпеки, якщо виготовляти виріб самостійно: захист від обриву пружин, падіння противаги тощо;
 • складність автоматизації: більшість гаражних моторів призначені для робіт із секційними воротами, тому встановити їх на щитові аналоги без втручання в конструктив не вдасться.

Особливості щитових воріт визначають їхнє найкраще застосування: окремо встановлені гаражі без опалення з обмеженим простором всередині.

Які гаражні двері є в асортименті нашої компанії

Незважаючи на те, що в нас є власний цех із виготовлення металоконструкцій, ми не займаємось виробництвом двостулкових чи щитових виробів у гараж. Натомість у нашому асортименті присутні надійні та перевірені часом секційні та ролетні ворота виробництва білоруської компанії Alutech.

Секційні ворота Alutech
Секційні ворота Alutech

Серед секційних варіантів у нашому асортименті присутні дві серії гаражних виробів:

 • TREND — бюджетне виконання з полотном, що забезпечує хорошу теплоізоляцію завдяки сендвіч панелі товщиною 40 мм та наявності ущільнювачів по периметру;
 • PRESTIGE — преміум сегмент із максимальною теплоізоляцією завдяки грубій сендвіч панелі 45 мм завтовшки та наявності великих еластичних ущільнювачів.

Більш детальну інформацію про кожен вид конструкцій ви можете дізнатися, зв’язавшись із нашими менеджерами. У розмові ви отримаєте вичерпну консультацію стосовно всіх виробів та зможете обрати ті гаражні двері, які найкраще підходитимуть до вашого гаража.

ТОВ “ТЕХНО ДІМ ПЛЮС”
0 800 303 309
(безкоштовні дзвінки)

Розрахувати
вартiсть