Курс: 02.07.2022

1 EUR
30 UAH

Гаражні ворота з металопрофілю: коли варто встановлювати

Ще зовсім недавно гаражні ворота з металопрофілю були дуже популярними та встановлювалися у великій кількості багатоповерхівок, в окремих гаражах та приватних будинках. Останнім же часом ми помічаємо тенденцію на користь секційних конструкцій. Проте незважаючи на це, в окремих випадках вироби з профнастилу в Івано-Франківську залишаються актуальними досі. У яких саме — ми намагалися розібратися в матеріалі нижче.

Типова конструкція, яку мають металопрофільні гаражні ворота

Будова воріт такого типу мало чим відрізняється від типових розпашних виробів, що використовуються для заїзду на подвір’я. Вони складаються з двох стулок полотна, встановлених на завісах, що закріплені до металевої рамки квадратної чи прямокутної форми в проємі. Іноді використовують П-подібну рамку, однак її жорсткість та спротив до деформації через деякий час експлуатації є меншими, тому використовується рідко та лише на невеликих гаражних отворах.

Одна стулка полотна фіксується засувками у верхній та нижній частині. Інша — примикає до неї, і тут зазвичай встановлюється ригельний замок для надійного захисту від проникнення сторонніх осіб.

Гаражні ворота з металопрофілю часто використовують в окремих холодних гаражах
Гаражні ворота з металопрофілю часто використовують в окремих холодних гаражах

Кожна зі стулок, які мають ворота гаражні металопрофільні, виготовляється з металевого каркасу, до якого кріпляться листи профнастилу. Зашиття може бути одностороннім та двостороннім. В останньому варіанті між листами можливо розмістити утеплювач: пінополістирол, кам’яну чи скловату, або інший матеріал. Для покращення герметичності виробу на периметрі стулок варто встановлювати гумовий ущільнювач. Варто відзначити, що рівень теплоізоляції таких конструкцій складно зробити таким же, як у секційних аналогах заводського виробництва.

Металопрофільні ворота в гараж: плюси та мінуси

Про доцільність використання конструкцій, обшитих металопрофілем, потрібно робити висновок залежно від того, де саме вони будуть встановлюватись. Щоб з’ясувати оптимальне місце для монтажу таких виробів, слід розібратися з їхніми перевагами та недоліками.

До плюсів виробів із профнастилу можна віднести:

  • дуже просту конструкцію за якою практично не потрібен догляд. Існує мало шансів, що виникне поломка якихось елементів чи механізмів;
  • чи не найголовніша перевага, яку мають гаражні ворота з металопрофілю — ціна таких виробів досить низька, порівняно з аналогами. Крім того, їх можна виготовити в домашніх умовах за умови наявності потрібних матеріалів, інструментів та достатніх навичок в обробці металу;
  • метал у профнастилі добре захищений від корозії завдяки надійному лакофарбовому покриттю.

Поряд із цим, ворота цієї групи мають ряд мінусів:

  • нижчий рівень теплоізоляції, порівняно із секційними конструкціями;
  • їх складніше автоматизувати, адже доведеться використовувати розпашну автоматику. Вона буде розташовуватися у світловому проємі, відповідно забирати частину ширини та висоти проїзду. Також вартість моторів цього типу у 2-3 рази вища за гаражні стельові приводи;
  • металопрофіль має товщину в межах 0,5 мм, що робить його вразливим до механічних пошкоджень і суттєво зменшує захисну функцію проти проникнення в гараж;
  • зовнішній вигляд профнастилу хоч і може мати велику кольорову палітру, але його форма зазвичай постачається у вигляді гофри. Адже ребра жорсткості в тиснених смугах надають листам додаткової стійкості, зважаючи на невелику товщину металу.
Горизонтальні гофри профнастилу
Горизонтальні гофри профнастилу
Беручи до уваги такі особливості, можна зробити висновок, що металопрофільні конструкції доцільно використовувати для металевих гаражів на території під охороною. Також їх можна встановлювати як тимчасові ворота в холодних гаражних приміщеннях, наприклад, на етапі будівництва приватного дому.

Це зовсім не означає, що вироби цієї групи не можна використовувати на інших об’єктах. Проте потрібно зважати на особливості таких конструкцій і потенційні небажані наслідки від експлуатації.

Які ворота в гараж ми пропонуємо клієнтам

Незважаючи на те, що в нас є власний цех із виготовлення металевих конструкцій в Івано-Франківську, металопрофільні гаражні ворота ми не виготовляємо. Натомість пропонуємо інші, значно більш ефективні та естетичні вироби, а саме:

Перші — здатні забезпечити відмінну теплоізоляцію, і можуть використовуватись у теплих та холодних гаражах.

Секційні конструкції піднімаються вгору, чим не ускладнюють заїзд у приміщення.

Секційні ворота з дверцятами, встановлені замість двостулкових
Секційні ворота з дверцятами, встановлені замість двостулкових

Також автоматика для них коштує значно менше.

Ролетні ворота — більш бюджетна альтернатива секційним аналогам.

Головними особливостями таких виробів є можливість їхнього монтажу на пройоми без зменшення розмірів проїзду, а також встановлення у неглибоких приміщеннях. Як і вироби з металопрофілю, їх також доцільно використовувати в окремо встановлених металевих гаражах.

Ролетні ворота
Ролетні ворота

Якщо ви шукаєте конструкцію для власного гаражу, гаражні ворота з металопрофілю, безумовно, є одним із варіантів. Однак для більшого комфорту та надійності ми рекомендуємо встановлювати саме секційні або ролетні вироби.

ТОВ “ТЕХНО ДІМ ПЛЮС”
0 800 303 309
(безкоштовні дзвінки)

Розрахувати
вартiсть