Курс: 04.10.2022

1 EUR
30 UAH

Готуємо пройом в гаражі для установки воріт

Нормальна робота гаражних воріт залежить від трьох основних чинників: надійність деталей і конструкції в цілому, якість монтажу та правильність підготовки об’єкта до встановлення. Сьогодні ми розглянемо, як же правильно підготувати пройом в гаражі перед інсталяцією полотна.

Основні етапи підготовки гаражного отвору до монтажу воріт

Загальний процес проведення попередніх робіт перед встановленням можна розбити на декілька етапів:

  • підготовка приміщення до зняття розмірів
  • вимірювання потрібних параметрів для замовлення конструкції
  • підготовка гаражного отвору до монтажу
  • проведення електричних кабелів у разі автоматизації полотна

Розглянемо детальніше кожен з етапів.

Як підготувати пройом в гаражі для воріт перед заміром

Перш ніж замовити ворота для гаражного приміщення, потрібно визначитись з їхнім типом і способом встановлення, адже для різних виробів монтаж може відрізнятися. Так, секційні ворота встановлюють зсередини будівлі, розпашні ворота — зазвичай всередині отвору чи з його зовнішньої частини, а ролетні можна інсталювати усіма вищепереліченими способами.

У будь-якому разі перш ніж подати остаточні розміри для виготовлення, потрібно впевнитись, що вони не будуть змінюватися з часом.

Тобто якщо відкоси чи стіни не поштукатурені, то бажано це зробити до початку виготовлення, адже після покриття цементно-піщаним розчином світловий пройом в гаражі зменшиться. Можливо це не критично при накладному монтажі — коли полотно розташовується за межами отвору — але для інсталяції у відкосі це має велике значення.

Правильно підготовлений пройом в гаражі полегшить монтаж і покращить роботу воріт
Правильно підготовлений пройом в гаражі полегшить монтаж і покращить роботу воріт

Також перед замовленням потрібно мати чорнову підлогу в гаражі або принаймні знати майбутню нульову відмітку. Якщо в подальшому залити стяжку та викласти плитку вище потрібного рівня, полотно не зможе закритись; якщо висота підлоги буде недостатня, то порушиться герметичність конструкції.

Отже, перед виконанням заміру слід мати отвір, розміри якого не змінюватимуться, та як мінімум знати розташування нульової відмітки рівня підлоги.

Як заміряти гаражні ворота

Для секційних воріт схема заміру виглядає наступним чином:

  • виміряйте ширину отвору в трьох місцях: ближче до підлоги, посередині та ближче до верху. Брати слід найбільше значення;
  • виміряйте висоту: зліва, по центру та справа. Також вибираємо найбільше значення;
  • зніміть мірки заплічників — відстані від краю отвору до стіни. Для встановлення секційного полотна їхній розмір повинен бути мінімально 95 мм;
  • заміряйте перемичку — відстань від верху пройому до стелі. Її розмір має бути не менше 105 мм для ручного відкривання, 120 мм — якщо встановити ригельний замок, і не менше 130 мм — для встановлення електродвигуна;
  • зніміть мірку глибини гаража по всьому приміщенню, оскільки стеля може мати нахил. Мінімальний розмір цього параметра залежить від висоти отвору та типу монтажу, що використовується для конструкції.
Як виміряти пройом в гаражі для секційних воріт
Як виміряти пройом в гаражі для секційних воріт

Після зняття всіх мірок перевірте прямокутність гаражного отвору та заміряйте діагоналі. Вони мають бути однаковими або відрізнятися не більше ніж 5 мм. У деяких випадках великий перепад діагоналей можна компенсувати більшими розмірами самого полотна, проте це можливо не завжди.

Після визначення розмірів майбутніх воріт, слід оцінити наявність перешкод для встановлення секційної конструкції. Ними можуть бути додаткові перемички, трубопроводи, вентиляційні канали, балки перекриття тощо, які розташовуються в межах робочої зони виробу. Її розмір часто залежить від габаритів полотна і способу його монтажу, тому більш детальну інформацію про параметри можна отримати в наших менеджерів.

Що стосується ролетних виробів, то пройом в гаражі для воріт потрібно поміряти по ширині та висоті, аналогічно як секційні двері. Також слід оцінити наявність перешкод у вигляді трубопроводів, перемичок, підсофітки тощо в місці, де буде встановлюватися короб та направляючі конструкції.

Готуємо гаражний проєм до монтажу

Щоб секційні ворота можна було встановити і їхня робота була надійною, потрібно правильно підготувати пройом. Стіни з внутрішнього боку обов’язково мають бути поштукатурені. Заробляти відкос на воротах хоч і не обов’язково, проте краще це зробити до монтажу, адже пізніше під час таких робіт можна забруднити розчином полотно. Також ми радимо не встановлювати керамічну плитку на стіни зсередини гаража до інсталяції воріт: під час кріплення конструкції вона може тріснути.

Перед монтажем слід прибрати всі напливи цементного розчину з поверхні перемички і заплічників та позбутись різного роду перешкод: виступів арматури, кріплень тощо. 

Вертикальне та горизонтальне відхилення робочої поверхні повинно бути менше 1,5 мм/м, проте не більше 5 мм на всьому пройомі в гараж. Також перемичка та заплічники мають знаходитись в одній площині.

Перевірте горизонтальність підлоги та вертикальність стін будівельним рівнем. Секційні ворота потрібно встановлювати ідеально перпендикулярно до землі, тому відхилення від вертикалі є небажаними і його потрібно ліквідувати.

Якщо підлога залита не рівно, це порушить герметичність закривання. Наявність чистової підлоги не є обов’язковою, але при цьому слід мати правильно виставлену нульову відмітку.

Перед монтажем потрібно дізнатися, з чого вимуровані стіни. Якщо це суцільні матеріали — бетон, природний камінь, повнотіла цегла — то кріпити конструкцію можна безпосередньо до них.

Якщо стіни виготовлені з порожнистих матеріалів, наприклад пустотілої цегли, газосилікатних, піно- чи шлакоблоків, то слід використовувати анкерні стяжки. Можна виготовити металеву рамку в пройом, і фіксувати ворота до неї. У цьому разі фінішну обробку фасаду краще виконувати після завершення кріплення полотна.

Монтаж секційних воріт на стіну з піноблоку
Монтаж секційних воріт на стіну з піноблоку

Для ролетних воріт підготовка поверхні не відрізняється. Слід враховувати розмір потрібного простору для встановлення направляючих і короба, який буде залежати від габаритів виробу. Значення цих параметрів можна дізнатися зі специфікації на ролету.

Готуємо пройом в гаражі до монтажу автоматики: проводимо електричні кабелі

Якщо ви плануєте встановити мотор на власні ворота, обов’язково подбайте про підведене джерело живлення.

Для секційних воріт зазвичай використовується електропривід, який кріпиться до стелі.

Місце його встановлення залежить від довжини привідної рейки, яка використовується в конкретній моделі автоматики. Зазвичай вона становить 3,5-4,2 м, проте конкретне значення слід уточнити при замовленні мотора. Сам же двигун має відносно короткий шнур живлення з роз’ємом під стандартну євророзетку. До нього підводять трижильний електрокабель із січенням 1,5 мм².

Гаражна автоматика розташовується позаду основної конструкції
Гаражна автоматика розташовується позаду основної конструкції

Якщо кабель живлення мотора можна підвести після встановлення воріт, а під час монтажу та налаштування його роботи використовувати подовжувач, то з додатковими аксесуарами ситуація інша. Для таких пристроїв, як фотоелементи чи сигнальна лампа, слід прокладати електропроводку відразу, і бажано робити це до фінішних оздоблювальних робіт.

Фотоелементи — датчики безпеки — встановлюються перед полотном у пройом в гаражі для воріт на відкоси. Зазвичай у комплекті їх два: один для випромінювання інфрачервоного сигналу, інший — для його вловлювання. До одного пристрою проводиться лише живлення — двожильний кабель із січенням 1 мм², до іншого — чотирижильний кабель із січенням 1 мм². Проте можна до обох провести чотирижильний електропровід.

Сигнальну лампу встановлюють рідко, і лише в місцях, де виїзд із гаража виходить відразу на тротуар чи проїжджу частину (наприклад, у багатоповерхівках). Її монтують на зовнішній стіні будівлі або в іншому місці, де учасникам руху буде добре видно світловий проблисковий сигнал. Кабель живлення —двожильний із січенням 1,5 мм².

Підсумок

Правильно підготовлений пройом в гаражі забезпечить нормальну роботу секційних і ролетних воріт. Заздалегідь проведені електричні кабелі заощадять чимало часу та дозволять обійтися без додаткових робіт, коли виконана фінішна обробка стін. Якщо у вас виникли додаткові запитання щодо підготовки гаражного отвору, зв’яжіться з нами за номерами в розділі з контактами.

ТОВ “ТЕХНО ДІМ ПЛЮС”
0 800 303 309
(безкоштовні дзвінки)

Розрахувати
вартiсть