Курс: 02.07.2022

1 EUR
30 UAH

Як правильно зняти розміри гаражних воріт

Одним із важливих елементів екстер’єру приватного будинку є гараж, особливо коли той вбудований у дім. Щоб загальний вигляд оселі після завершення будівельних робіт був ідеальним, дуже важливо замовити гаражне полотно правильної ширини та висоти. Крім того, слід також вибрати той варіант конструкції, який найкращим чином підійде під особливості приміщення. Деякі «промахи» після замовлення виробу можна компенсувати за рахунок його особливостей чи на стадії проведення фасадних робіт. Проте є такі, виправити які неможливо. Ми розповімо вам, як правильно зняти розміри гаражних воріт, щоб уникнути проблем під час замовлення.

Що потрібно зробити перед зняттям замірів прорізу

Перш за все слід визначитися з типом потрібної конструкції. У нашому асортименті ви знайдете секційні та ролетні вироби. Незважаючи на наявність власного виробництва металоконструкцій, двостулкових розпашних воріт у гараж ми не виготовляємо. Надалі вся інформація буде стосуватися в першу чергу секційних полотен, однак для рулонних вона також є справедливою. Це зумовлено тим, що для перших існує набагато більше особливостей вимірювання через складніше та більш громіздку конструкцію.

Перед початком зняття замірів слід зрозуміти чи в гаражі будуть проводитися якісь зміни в майбутньому, що можуть вплинути на встановлення виробу. Ними можуть бути мурування перестінків, встановлення додаткових дверей із відкриванням всередину, проведення трубопроводів, вентиляції та інших комунікацій тощо. Якщо такі роботи плануються, слід обов’язково врахувати це при виборі воріт.

Найепічніша ситуація — коли змінюється розмір в’їзду після подачі в роботу секційного полотна. Або іноді трапляється замовлення виробу з торсійним валом і стандартним типом монтажу, а коли доходить справа до монтажу, на перемичці «з’являється» трубопровід, який заважає встановленню.

Будь-які майбутні зміни, які ви плануєте втілити в гаражі, потрібно озвучити нашому технічному спеціалісту. Якщо вимірами займаєтесь ви самі, то обов’язково повідомте про такі модифікації менеджера, що приймає замовлення на конструкцію.

Основні етапи заміру

Коли ви впевнені, що жодних змін у гаражі проводитись не буде, можна знімати розміри гаражних воріт. Починати доцільно з вимірювання пройому. При цьому слід зважити на ступінь готовності стін і відкосів. Якщо внутрішня стіна, на яку буде лягати конструкція, не поштукатурена, на розміри полотна це впливати не буде. Проте її поверхня повинна бути поштукатурена, а цементно-піщана суміш повинна висохнути до початку монтажу. Детальніше про підготовку пройому до монтажу ми розповідали в матеріалі за цим посиланням.

Бланк, з яким зручно зняти розміри гаражних воріт
Бланк, з яким зручно зняти розміри гаражних воріт

Інша справа — відкос. Якщо той не готовий, тобто видніється цегла, піноблок чи інший матеріал, то світловий отвір гаражу буде більшим, ніж коли всі декоративні роботи завершені. У більшості випадків це не критично. Але при замовленні полотна з текстурою «фільонка» крайні «квадратики» на секції можуть дещо перекриватися поштукатуреним відкосом. Хоча на функціональну складову це не матиме жодного впливу, можуть виникати деякі зауваження до естетичного вигляду.

Вимірювання гаражного пройому

Перш ніж почати замір, потрібно знати розташування «нульової» відмітки підлоги. Мова йде про місце на стіні, до якого доходить фінішне покриття — плитка, декоративна бетонна стяжка, дошки тощо. Фінішну підлогу найкраще встановлювати після того, як будуть готові ворота на в’їзді. Якщо її зробити до монтажу полотна і припуститися помилки у виставленні рівня, то між нижнім ущільнювачем і підлогою буде виднітися просвіт. Про герметичне закривання конструкції, в такому разі, можна буде забути.

Ворота встановлені в гаражі з чорновою підлогою
Ворота встановлені в гаражі з чорновою підлогою

Зазвичай, на об’єктах готують чорнову підлогу, потім монтують ворота, відштовхуючись від розрахункової нульової відмітки.

Таким чином, залишається проміжок потрібної висоти для матеріалу, який буде використовуватися для фінішного покриття. Потім завершують роботи зі встановлення кінцевої підлоги.

Вимірювання ширини пройому проводять у трьох місцях: ближче до підлоги, по центру та ближче до верху. Аналогічно — висота: ближче до лівого краю, по центру і ближче до правого краю. В обох випадках вибирати слід найбільше значення, оскільки проєм може бути не ідеально прямокутним. Щоб перевірити отвір на прямокутність, виміряйте діагоналі. Допускається розбіжність до 5 мм. Іноді більшу різницю можна перекрити завдяки збільшенню розмірів конструкції.

Перемичка

З будівельної точки зору перемичка над воротами — бетонна чи металева балка, що підтримує стіну над проємом і не дає останній обвалитись. Однак, щоб правильно зняти розміри гаражних воріт, безпосередня величина та матеріал, з якого балка виготовлена, не грає суттєвої ролі.

Коли ми запитуємо про розмір перемички, то маємо на увазі відстань від верху проєму до стелі.

Вимірювати його бажано в трьох місцях: по центру, зліва та справа. Але, на відміну від висоти гаражного отвору, брати слід найменше значення.

Щоб зняти розміри гаражних воріт правильно в приміщенні з похилою стелею слід обов'язково міряти перемичку по центру та в крайніх положеннях
Щоб зняти розміри гаражних воріт правильно в приміщенні з похилою стелею, слід обов’язково міряти перемичку по центру та в крайніх положеннях

Цей розмір потрібен для:

  • визначення типу монтажу — місця розташування торсіонного вала секційних воріт і загальної конструкції останніх
  • визначення можливості встановити стельову автоматику
  • вибору довжини вертикальних підвісів

Для гаражних серій існує три основні типи монтажу полотна:

  • стандартний — вал кріпиться відразу над проємом
  • низький — він розміщується позаду виробу
  • високий — напрямні підвищені майже до самої стелі, вал кріпиться значно вище, ніж при стандартному монтажі

У разі замовлення секційних воріт із пружинами розтягнення замість пружинно-інерційного механізму на торсіонному валі, розмір перемички потрібен для визначення довжини підвісів та можливості встановлення автоматики.

Усе вищесказане актуально для стандартних приміщень, де стеля є паралельною до підлоги. Однак інколи трапляється, що стелі як такої немає, а кріпити гаражну конструкцію потрібно до перекриття похилого даху. В такому разі слід виміряти перепад висоти останнього, щоб правильно підібрати кріпильні підвіси.

Монтаж конструкції в приміщенні без стелі
Монтаж конструкції в приміщенні без стелі

Крім заміру висоти перемички, слід також впевнитись, що там немає трубопроводів, вентиляції, інших засобів комунікації, бетонних чи металевих виступів та інших перешкод. Усе це може зробити монтаж секційного полотна з торсіонним валом неможливим.

Іноді трапляється, що в приміщенні відсутня перемичка як така, або висота від верху пройому до стелі дуже мала (до 100 мм). У такому разі потрібно наростити цю відстань до потрібного значення. Для цього використовуються різні матеріали: дерев’яний брус, дошка, металевий профіль тощо. Також доступний варіант замовлення полотна та комплекту для вбудованого монтажу, за допомогою якого створюється фальш-перемичка.

Заплічники

Бокова відстань від лівого та правого країв гаражного отвору до прилеглих стін називається заплічниками. Мета вимірювання їхнього розміру — з’ясувати чи вдасться змонтувати кутові профілі воріт.

Вимірювання проводиться від країв отвору по центру, ближче до низу та верху. Фіксувати потрібно найменше значення. Як і у випадку з перемичкою, слід також оцінити наявність різного роду перешкод, що можуть завадити монтажу.

Мінімальна ширина заплічників варіюється залежно від типу конструкції та виробника. Зазвичай вона має бути не меншою за 95 мм, однак точне значення слід з’ясувати під час замовлення вибраного вами секційного полотна.

Заплічники та перемичка повинні знаходитись в одній площині. Вертикальне та горизонтальне відхилення від робочої поверхні не повинно перевищувати 1,5 мм/м, але 5 мм загалом на пройомі.

Нюанси гаражного приміщення

Оскільки секційні ворота піднімаються під стелю, то займають певний простір всередині гаража. Тому потрібно виміряти глибину останнього. Робити це бажано по центру пройому та від його лівого і правого боків.

Для чого потрібно знати глибину гаражу? Річ у тім, що горизонтальні напрямні, якими рухається полотно, розташовуються паралельно до стелі. Якщо в гаражі буде присутній перепад висоти в менший бік від отвору до протилежної стіни, під час монтажу конструкції можуть виникнути проблеми.

На потрібну величину глибини гаража впливають розміри гаражних воріт, а саме — їхня висота, тип конструкції та довжина рейки автоматики, якщо така буде використовуватись. Дізнатися конкретні параметри, за яких можна встановити секційні вироби, можна, звернувшись до наших менеджерів. Також на нашому офісі в Івано-Франківську наявні повногабаритні гаражні ворота у вигляді демонстраційного зразка. Це допоможе вам уявити, як виглядають та працюють ці вироби в реальності.

Крім вимірювання розмірів глибини приміщення, слід оцінити наявність перешкод всередині в тій площині, де будуть знаходитись ворота та автоматика.

Які «промахи» можна виправити, а які — ні

Навіть професійні майстри можуть помилятися під час виконання замірів. Однак іноді помилки можна нівелювати. Наприклад, якщо ворота замовили дещо більших розмірів, а зліва, справа чи зверху від отвору є достатньо місця, то їх можна буде встановити, і працюватимуть вони однаково добре.

Якщо ж замовити ворота менших розмірів, то прийдеться зменшити висоту чи ширину пройому, а це може бути проблематично. Іноді можна обійтися наклеюванням пінополістирольних плит, а деколи потрібно буде домурувати ряд цегли, піноблоку чи встановити металевий каркас.

Неправильний замір клієнтом призвів до необхідності підрізати балку перекриття. Пощастило, що гараж невеликий, і на міцності конструкції це не позначиться
Якщо зняти розміри гаражних воріт неправильно, можна зіткнутися з неприємностями під час монтажу

Якщо ви вказали перемичку, наприклад, 300 мм, а в реальності вона становить 500 мм, то це не велика проблема. Виправити її можна придбавши монтажні перфоровані кутники чи подовжені підвіси, які дозволять встановити напрямні. Інша справа, якщо висота перемички становить, до прикладу, 100 мм, а вам при цьому потрібно встановити ще й автоматику. У такому разі інсталювати конструкцію зі стандартним типом монтажу не вийде, не говорячи вже про монтаж мотора.

У разі недостатньої глибини гаража, висоти перемички чи ширини заплічників без проведення модифікацій у приміщенні ворота встановити неможливо. Також монтажу завадять різного роду перешкоди в робочій зоні.

Поради, щоб вірно зняти розміри гаражних воріт

Щоб не помилитися під час вимірювань, рекомендуємо ретельно проконсультуватися з представником компанії, у якої ви плануєте замовити секційне полотно. Адже залежно від вибору виробника конструкції, технічні вимоги до гаражного отвору та самого приміщення можуть відрізнятися.

Обов’язково використовуйте акуратний чистий листок для записів, в якому чітко фіксуйте значення кожного параметра та опис того, що він позначає. Найкраще в цьому допомагають відповідні ілюстровані схеми. Значення параметрів пишіть розбірливо, щоб не виникло непорозумінь як під час попереднього розрахунку вартості конструкції, так і безпосереднього замовлення. Фактичні заміри не завадить виконати двічі.

Якщо у вас виникли сумніви, як правильно зняти розміри гаражних воріт, зв’яжіться з нами за номерами, вказаними в розділі з контактами. Також ви можете заповнити будь-яку заявку зворотного зв’язку на сайті, і ми зателефонуємо вам протягом години в робочий час. Крім того, наша компанія пропонує послуги вимірювання гаражного отвору, і вона є безкоштовною в разі замовлення конструкції.

ТОВ “ТЕХНО ДІМ ПЛЮС”
0 800 303 309
(безкоштовні дзвінки)

Розрахувати
вартiсть