Курс: 30.11.2022

1 EUR
30 UAH

Як відбувається монтаж відкатних воріт

Монтаж відкатних воріт, поряд із якістю їхнього виготовлення та підготовкою пройому до встановлення, визначає надійність роботи всієї конструкції. Проте за простим сполученням слів ховається велика кількість деталей, про які потрібно знати перш ніж приступати до інсталяції виробу. Тож які існують особливості процесу встановлення та що важливо врахувати до та під час монтажу?

Установка відкатних воріт: підготовка пройому та бетонування закладної рами

Оскільки роликові опори консольних воріт знаходяться за межами проїзду, виникає необхідність у використанні противаги. Зазвичай її розмір становить 40-50% від ширини проїзду. Щоб надійно втримувати конструкцію у повністю закритому та відкритому станах, роликові опори повинні мати міцне кріплення до фундаменту.

Установка розсувних воріт відбувається на армований фундамент. Армування відбувається за допомогою закладної рами спеціальної конструкції. Для її виготовлення ми використовуємо швелер шириною 160 мм та арматуру діаметром 12 мм (на фото). Якщо на виріб планується встановити автоматику, доцільно передбачити платформу з металевої труби, до якої буде відбуватися кріплення мотора. Розмір площадки для двигуна становить 200Х300 мм.

Монтаж відкатних воріт починається з бетонування закладної рами (на фото)
Монтаж відкатних воріт починається з бетонування закладної рами (на фото)

Наявність закладної рами в бетоні є обов’язковою. Її довжина приблизно дорівнює розміру противаги та становить 40-50% від ширини проїзду.

Глибина занурення фундаменту становить 1000 мм + 100 мм для підсипки дна ями щебенем. Останій забезпечить менше просідання бетонної основи в майбутньому. На ворота для ширини проїзду приблизно 4 м витрата бетону зазвичай становить 1 кубічний метр.

Правильне бетонування фундаменту впливатиме на якість та довговічність роботи полотна. Його заливають разом чи окремо від паркана, проте доцільніше робити монолітну конструкцію. Тому наявність та розташування відкатних воріт слід передбачити ще на етапі будівництва паркану.

Перед виконанням бетонувальних робіт важливо знати, де буде майбутня нульова відмітка — рівень бруківки. Закладна рама бетонується на 40 мм нижче майбутнього «нуля». Таким чином можна досягти оптимального проміжку між бруківкою та воротами — він становитиме приблизно 60 мм. Якщо його зробити меншим, то взимку через наявність замерзлого снігу під полотном може виникати зачіпання конструкції чи утруднення її руху, що неодмінно позначиться на якості роботи та зіпсує автоматику. Якщо зробити відстань між бруківкою та консольною трубою занадто великою, то це дозволить собакам та іншим тваринам легко пролізти під нею на ваше подвір’я.

Монтаж роликових опор

Опори роликові являють собою кронштейн спеціальної форми, до якого прикріплені коліщатка на основі промислових підшипників. Саме на пару цих виробів приходиться все навантаження конструкції, тому якість їхнього виготовлення відіграє надзвичайно важливу роль.

Монтаж розсувних воріт починається з кріплення до швелера закладної рами регульованих підставок під роликові опори. Незважаючи на те, що останні можна приварювати до швелера напряму, наявність саме регульованих підставок має очевидну перевагу. Вона проявляється в можливості регулювати висоту розташування роликової опори і кут нахилу всієї конструкції. Це важливо, оскільки через деякий час відбудеться певне просідання бетонної основи: залежно від складу ґрунту та особливостей заливання фундаменту воно може відрізнятися за значенням. Якщо ж приварити роликові опори до закладної рами напряму, можливість нівелювати таке просідання зникне.

Зліва — роликова опора, у центрі — підставка для неї, справа — накатний ролик
Зліва — роликова опора, у центрі — підставка для неї, справа — накатний ролик

Регульовані підставки можна придбати разом із комплектом фурнітури чи виготовити самому. В останньому разі важливо знати розташування отворів для кріплення роликових опор.

Крім використання підставок існує практика приварювання різьбових шпильок відразу до закладної рами. Проте під час зварювання буває дуже складно втримати їх у правильному місці, а найменше відхилення не дозволить закріпити опори. Тому доцільніше брати саме підставки та приварювати їх до швелера після повного застигання фундаменту.

Розташування роликових опор на бетонній основі теж має значення: їх найкраще розміщувати якнайдалі одна від одної. Проте ту опору, яка знаходиться ближче до проїзду, не варто встановлювати на самому краю закладної рами. Адже в консольній трубі міститься накатний ролик, який дозволяє конструкції потрапляти та фіксуватися в нижньому уловлювачі. Тому роликову опору слід встановлювати, враховуючи розмір цього накатного ролика, інакше ворота не зможуть повністю відкритися на цю відстань.

Що потрібно, щоб встановити відкатні ворота: монтаж притворного та утримуючого стовпця

Щоб добре працювали відкатні ворота, монтаж конструкції потрібно проводити з надійною фіксацією їх до стовпчика паркану. При цьому кріпити утримуючий кронштейн безпосередньо до нього чи використовувати окремі металеві труби для формування притворного та утримуючого стовпців, залежить від кількох факторів:

  • Матеріал виготовлення паркану. Якщо використовуються металеві труби, до яких безпосередньо кріпляться секції огорожі, то утримуючий кронштейн та верхній уловлювач можна кріпити до таких труб. Якщо стовпці паркана вимуровані з цегли, каменя, шлакоблоку, піноблоку чи інших матеріалів, то слід враховувати чи є закладні пластини.
  • Наявність закладних пластин. У мурованих стовпцях бажано у верхній їхній частині давати закладні пластини, до яких кріпитимуться ворота. Проте якщо стовпчик із каменя чи твердотільної цегли, то наявність закладних пластин — опція, а для пустотілих матеріалів, наприклад шлакоблоку, піноблоку, газоблоку тощо, наявність таких пластин є обов’язковою. В іншому разі для кріплення полотна прийдеться давати наскрізні шпильки, що менш надійно, а якщо вже зроблене фінішне облицювання, зіпсується його зовнішній вигляд.
  • Власне чи встановлювати утримуючі та притворні стовпці. Їхня наявність не є обов’язковою, адже ворота можна закріпити і до закладних пластин. Однак між стовпцем огорожі та полотном буде знаходитися доволі помітний проміжок, зумовлений особливістю будови роликових опор. Через нього на подвір’я можуть потрапляти тварини та псувати вигляд ландшафтного дизайну. Наявність металевої труби в якості притворного та утримуючого стовпця суттєво зменшують цей проміжок.

Встановлення утримуючого та притворного стовпця може проходити безпосередньо під час інсталяції відсувного полотна. Однак доцільно приварити його до закладної рами та бетонувати разом із нею. Таким чином утвориться монолітна конструкція в суцільному фундаменті, яка буде значно міцнішою, ніж якщо проводити окреме кріплення чи бетонування. У будь-якому разі, верхня частина труби повинна фіксуватися до мурованого чи металевого стовпця огорожі.

Стовпи притворні (зліва і в центрі), та утримуючий стовпець (справа)
Стовпи притворні (зліва і в центрі), та утримуючий стовпець (справа)

Залежно від ваги, яку мають розсувні ворота, монтаж металевого профіля для притворного та утримуючого стовпця проходить із використанням труб різних перерізів. Для легких і середніх воріт, зазвичай, використовується стовпець 60х40 мм. Однак якщо ворота доволі важкі та виготовлені на підсиленій балці, доцільно взяти трубу більшого перерізу.

Встановлення зубчастої рейки для автоматики

Якщо ви плануєте зробити свої відкатні ворота автоматичними, без зубчастої рейки не обійтись. Для цього її приварюють до консольної труби, і зробити це потрібно ідеально паралельно останній. У разі нерівностей у площині рейки, шестерня на моторі може мати недостатньо зчеплення з нею або зубці не потраплятимуть у пази правильно. Через це конструкція працюватиме гірше, а мотор може швидко поламатися.

Встановлюючи розсувні ворота, монтаж зубчастої рейки слід виконувати саме до консольної труби фурнітури, а не до рами полотна. Так можна добитися ідеальної відстані між усією конструкцією та шестернею мотора. Якщо ж прикріпити рейку до рами, то консольна труба може впиратися в шестерню. Навіть якщо на початку роботи все виглядає нормально, то через деякий час у металі можуть виникнути деформації внаслідок ударів, сильних поривів вітру (при великій вазі полотна та глухій зашивці). Це неодмінно призведе до проблем у роботі мотора в майбутньому.

Зубчаста рейка кріпиться болтами до бобишок; останні приварюють до балки воріт, а не до рами
Зубчаста рейка кріпиться болтами до бобишок; останні приварюють до балки воріт, а не до рами

Саму зубчасту рейку не приварюють до консольної труби. Для цього є «бобишки» — кріплення з різьбовим з’єднанням. Їх зварюють до консольної фурнітури, а зубчасту рейку прикручують болтами.

Приварювати «бобишки» краще до фарбування всієї конструкції, оскільки фарба в місцях сильного нагрівання вигорить, і такі ділянки однаково потрібно буде зафарбувати. А щоб полімерний шар був міцним, найкраще, коли він суцільний та однорідний.

Сам процес зварювання варто проводити в спеціалізованому цеху або принаймні на ідеально рівній поверхні. Зробити це можна і тоді, коли ворота встановлені. Однак виконати процес ідеально складніше, і для цього потрібні неабиякі вміння.

Кілька порад перед тим, як виконувати монтаж відкатних воріт

У нашої компанії є багаторічний досвід встановлення розсувних конструкцій, і за цей час ми дізналися чимало «лайфхаків» та «ноу-хау». Ось декілька з них:

  • краще спершу встановити ворота, а потім робити фінішне декорування стовпців та огорожі, особливо це стосується тих поверхонь, які обробляють декоративними штукатурками. Справа в тому, що під час зварювальних робіт на місці (а без них можна обійтися лише з алюмінієвими модульними конструкціями Alutech) виділяються іскри та дим. Якщо від перших можна захиститися за допомогою, наприклад, гіпсокартонних листів, то з димом не все так просто. Він осідає на поверхні у вигляді чорного нагару, який іноді буває складно видалити;
  • під час бетонування закладної рами та стовпчиків, найкраще відразу закладати кабелі під автоматику. Звичайно, якщо цього не зробити, можна підвести окрему гофровану трубу. Але її буде складно замаскувати, і вона привертатиме погляд.
Електричні кабелі краще закладати під час бетонування закладної рами, інакше вони будуть виднітися і їх можуть гризти собаки
Електричні кабелі краще закладати під час бетонування закладної рами, інакше вони будуть виднітися і їх можуть гризти собаки
Якщо у вас є додаткові запитання щодо того, як провести монтаж розсувних воріт, зверніться за консультацією до наших менеджерів. Для цього заповніть будь-яку форму зворотного зв’язку на нашому сайті або зателефонуйте за номерами, що вказані в розділі з контактами.

Монтаж відкатних воріт: ціна та від чого вона залежить

Сказати однозначно, скільки коштує встановлення розсувних конструкцій, не можна. На це є чимало причин, і найголовніші такі:

  • загальний обсяг робіт: вартість «під ключ» буде відрізнятися від інсталяції виробу на ідеально підготовлений пройом із підведеними електрокабелями, встановленими стовпчиками тощо;
  • вага полотна та його розмір. Несправедливо буде зрівнювати в ціні монтаж невеликих конструкцій шириною до 3 м і громіздких виробів понад 6 метрів завдовжки, де полотно виконане з художньої ковки.

При замовленні відкатних полотен у нашій компанії, вартість встановлення ми включаємо в загальний розрахунок виробу. Замовляючи монтаж відкатних воріт разом із конструкцією, ви отримуєте гарантію, що інстальоване полотно буде виглядати так само, як і на погодженому ескізі, а всі механізми та автоматика працюватимуть ідеально. Однак ви також можете замовити продукцію, монтаж якої будете виконувати самостійно. За потреби ви можете завжди розраховувати на нашу технічну підтримку та консультацію.

ТОВ “ТЕХНО ДІМ ПЛЮС”
0 800 303 309
(безкоштовні дзвінки)

Розрахувати
вартiсть