Курс: 30.11.2022

1 EUR
30 UAH

Як вибрати мотор для відсувних воріт

Як вибрати мотор для відсувних воріт

Відкатні брами на подвір’я останнім часом набувають неабиякої популярності, а якщо додати до них мотор для відсувних воріт, то це дозволить вивести комфорт від користування на новий рівень. Нічого дивного, адже з підключеною автоматикою достатньо одного натискання на пульт дистанційного керування, щоб відкрити чи закрити полотно. Отож, з чого почати пошук потрібної моделі? Ми пропонуємо спершу розглянути, який асортимент цих виробів зараз існує.

Які мотори на відкатні ворота зараз представлені на ринку

На сьогодні кількість моделей відсувної автоматики просто вражає. Ви можете обрати мотори таких компаній:

 • Alutech
 • Comunello
 • FAAC
 • CAME
 • An-Motors
 • Marantec
 • BAME Delma та чимало інших

Провідними виробниками автоматики вважаються італійські заводи, хоча чимало з них останнім часом перенесли свої потужності в Китай. Це дозволило їм дещо знизити вартість продукції, однак на якості виробів це також позначилося. Проте деякі компанії, наприклад Comunello, досі виготовляють та збирають приводи в Італії.

Мотори Comunello повністю виготовлені в Італії
Мотори Comunello повністю виготовлені в Італії

Ми мали справу з пристроями всіх вищеперелічених виробників, але вирішили стати офіційним партнером білоруського заводу Alutech в Івано-Франківську та області. Саме тому в нашому асортименті ви знайдете мотори для відсувних воріт торгових марок Alutech, An-Motors та Comunello. На кожен виріб діє гарантія від 2 років.

Як правильно вибрати мотор для відсувних воріт

Яку б модель приводу ви не обрали, ваші ворота повинні бути справними та нормально працювати в ручному режимі. Це стосується плавності ходу полотна на консольних роликах фурнітури, збалансованості відкривання чи закривання та відсутність спротиву під час руху. Якщо такі проблеми існують, тоді слід спершу їх виправити. Якщо ж це зробити не вдається, то потрібно вибирати мотор із достатнім запасом потужності, хоча в такому разі варто звернутися за консультацією до кваліфікованого технічного спеціаліста.

Першим і ключовим параметром для вибору привода є маса полотна. Щоб її оцінити, зовсім не обов’язково знімати ворота та ставити їх на промислові ваги. Повідомити масу конструкції вам зможе її виробник. Якщо таку інформацію отримати неможливо або ви виготовляли ворота самотужки, то потрібно відштовхуватися від допустимої ваги, яку витримують ролики консольної фурнітури. Якщо ж і такої інформації немає, тоді варто приблизно розрахувати масу полотна, взявши до уваги матеріали, з яких воно виготовлене. Також в оцінці цього параметру вам допоможуть наші менеджери.

Щоб мотор для відсувних воріт працював надійно, слід правильно визначити масу полотна
Щоб мотор для відсувних воріт працював надійно, слід правильно визначити масу полотна

Хоча для відсувних воріт площа полотна відіграє не таку важливу роль, як для розпашних конструкцій, все ж вона важлива. Особливо, якщо її значення доволі велике, стулка наглухо зашита і конструкція встановлена у вітряному районі. У такому разі слід вибрати мотор на відкатні ворота, який має достатній запас потужності.

Останнім важливим параметром для вибору потрібної моделі автоматики є ширина проїзду. Ця характеристика впливає на кількість зубчастої рейки, яку слід замовити. Вона потрібна, щоб привід міг рухати полотно: передача зусилля відбувається через металеву шестерню з таким же кроком зубців, як і на рейці.

Загальним правилом для визначення кількості зубчастої рейки є формула: ширина проїзду + 1 м.

Отримане значення бажано заокруглити до більшого, хоча також потрібно зважати на фактичне розташування приводу біля воріт. Сама ж рейка продається відрізками довжиною 1 м.

Мотор для відсувних воріт Alutech ROTO і зубчаста рейка позаду нього
Мотор для відсувних воріт Alutech ROTO і зубчаста рейка позаду нього

Дізнавшись основні характеристики, можна звузити вибір моделей до значно меншої кількості. Щоб визначити, двигун для відкатних воріт якого саме виробника придбати, слід звернути увагу на:

 • країну виробника та реєстрації бренду;
 • тривалість гарантії, а також чи вона від заводу, чи від магазину;
 • поширеність автоматики в Івано-Франківську та області — тобто наскільки просто буде здійснити ремонт у майбутньому чи замовити потрібну деталь;
 • наявність вдома автоматики іншої групи конкретного виробника: є сенс брати привід однакової марки, оскільки це дозволить без використання додаткових пристроїв керувати двома двигунами за допомогою одного пульта.

На вибір також буде впливати зовнішній вигляд та наявність потрібних додаткових аксесуарів (наприклад, магнітних зчитувачів чи кодової клавіатури).

Мотори на відкатні ворота: ціна та комплектація

Вартість відкатних приводів залежить від декількох основних факторів:

 • потужності
 • бренду та країни-виробника
 • комплектації

Потужність автоматики — важливий параметр, на якому не варто економити. Але хоча запас потужності — завжди добре, але це не означає, що потрібно брати найсильніший мотор для відсувних воріт у лінійці. Достатньо правильно підібрати його для вашої конструкції.

Для зручності, виробники акцентують увагу на вазі воріт, на яку розрахований двигун, а не на самому параметрі потужності. Це вже приведений показник, який враховує в собі потужність привода у Ватах та його рушійний (обертовий) момент.

Щодо бренду та країни виробника, то тут немає якогось універсального правила. Варто керуватися конкретними наборами характеристик, які пропонує той чи інший завод, а також умовами гарантії. Крім того, слід зважати на доступність комплектуючих до мотора у разі його поломки та можливість знайти сервісний центр чи майстра, який зможе привести його до ладу.

Вартість — один із визначальних параметрів, адже ніхто не бажає переплачувати зайві кошти за пристрій. Однак мотори на відкатні ворота, ціна яких є значно меншою за аналоги, також обирати не завжди найкращий варіант, адже невідомо, якої якості деталі всередині.

Незважаючи на відносно низьку вартість, мотори An-Motors зарекомендували себе як надійні вироби
Незважаючи на відносно низьку вартість, мотори An-Motors зарекомендували себе як надійні вироби

Коли ви знаєте параметри мотора, який підійде для воріт, можна скласти список із кількох моделей та пошукати детальний огляд та технічний опис в інтернеті. Інший варіант — звернутися за допомогою до фахівців, які мають представництва у вашому місті.

На офісі нашої компанії “Техно Дім” ви побачите кожний двигун для відсувних воріт, що є в асортименті, а деякі з них уже встановлені на робочих зразках полотен. Ви можете оцінити роботу приводів, оглянути їхній зовнішній вигляд і внутрішню будову, а менеджери детально розкажуть про особливості кожної моделі та поділяться досвідом роботи пристроїв в інших клієнтів.

Які двигуни на відкатні ворота є в нашому асортименті

Ми пропонуємо моделі приводів трьох торгових марок:

 • Alutech — двигуни серії ROTO (ROTEO)
 • Comunello — лінійка FORT
 • An-Motors — серія приводів ASL

Розглянемо більш детально кожну із цих лінійок автоматики.

Відкатні приводи ROTO

Кожен мотор для відсувних воріт цієї серії виділяється серед інших завдяки сучасному мінімалістичному дизайнові. На відміну від деяких аналогів, вони здатні доповнити та прикрасити ворота.

Мотор для відсувних воріт Alutech ROTO
Мотор для відсувних воріт Alutech ROTO

Приводи Alutech ROTO мають розширений функціонал. Крім стандартних функцій, наприклад відкривання полотна в режимі хвіртки і таймера на початок закривання, вони наділені додатковими можливостями. Однією з них є підключення зовнішнього освітлення, яке можна активувати за допомогою натискання на клавішу пульта. Також приводи добре працюють в наших електромережах: вони розраховані на роботу за напруги 160-250 В.

Усього в лінійці ROTO є по 3 моделі з механічними та магнітними кінцевими вимикачами. Перші зупиняють роботу двигуна, коли механічний важіль, що знаходиться на воротах, насувається на спеціальний тумблер на корпусі привода. Такий спосіб визначення кінцевих положень доволі простий, однак має один недолік: взимку опади можуть намерзати навколо тумблера, через що той “застрягне” в одному положенні. Відповідно автоматика не зможе справно працювати до ліквідації льодяної скоринки.

Такої проблеми позбавлені приводи, оснащені магнітними кінцевими вимикачами: автоматика визначає, коли слід припинити рух полотна, як тільки приєднаний до воріт магніт наближається до спеціального реле, схованого за кришкою корпусу привода.

Мотор для відсувних воріт Comunello серії FORT

Виготовлені на 100% в Італії, ці пристрої мають елегантний зовнішній вигляд і широкі функціональні можливості. У лінійці є мотори, що живляться від напруги 230 В змінного струму та 24В постійного. Останні краще демонструють себе на воротах невеликої ваги та водночас рівень шуму під час роботи приводів значно нижчий.

Відсувна автоматика Comunello FORT
Відсувна автоматика Comunello FORT

Механізми електроприводів розраховані на інтенсивну роботу, тому кожен двигун на відсувні ворота Comunello FORT можна встановлювати як для приватних будинків, так і промислових комплексів. Крім того, вироби нормально працюють за температури до -35°С, що дозволяє експлуатувати їх у гірських районах. Гарантія на всі пристрої становить 3 роки.

Серія приводів ASL від An-Motors

Незважаючи на те, що ці мотори для відкатних воріт виготовлені в Китаї, вони присутні на нашому ринку ось уже 10 років, і за цей час пристрої зарекомендували себе як доступні та надійні вироби. Прості в налаштуванні та з наявністю базових найбільш необхідних функцій, вони здатні відкривати ворота вагою до 2000 кг.

Автоматика на відкатні ворота An-Motors ASL
Автоматика на відкатні ворота An-Motors ASL

Усього в лінійці 3 мотори: моделі ASL500 і ASL1000 призначені для домашнього використання, а ASL2000 — для промислового. Останній оснащений масляною ванною, яка суттєво зменшує зношення та нагрівання механізмів під час інтенсивної роботи. Кожен електропривід має додатковий запас потужності в межах 20% від заявленої, тому може надійно працювати під час сильних поривів вітру і при зниженні напруги в мережі до 180 В.

З повним переліком моделей ви можете ознайомитися на нашому сайті. Зазначені мотори на відсувні ворота завжди є в наявності на нашому складі в Івано-Франківську. Можлива доставка та монтаж у межах нашої області.

ТОВ “ТЕХНО ДІМ ПЛЮС”
0 800 303 309
(безкоштовні дзвінки)

Розрахувати
вартiсть