Курс: 29.11.2021

1 EUR
30 UAH

Як зробити розпашні ворота своїми руками

Розпашні ворота з профілю жалюзі

Двостулкові ворота є чи не найбільш популярним варіантом облаштування заїзду на подвір’я. Вони можуть працювати за наявності обмеженого простору, що досить актуально в умовах щільної забудови. Іншою перевагою конструкцій є їхня відносна простота у виготовленні. Написаний нами матеріал має на меті допомогти вам якісно виготовити розпашні ворота своїми руками.

Будова двостулкових воріт

Типова конструкція складається з двох стулок зазвичай однакового розміру. Найчастіше можна побачити прямокутні або квадратні половинки. Проте також трапляються варіанти розпашних воріт із двох частин різного розміру чи навіть лише одного полотна. У першому разі іноді менша стулка виконує роль хвіртки, і таку конфігурацію зручно використовувати в умовах вкрай обмеженого простору. Також зустрічаються стулки різних форм, проте частіше за все варіюється лише їхня верхня частина, яка може мати форму дуги чи бути хвилястою. Зовнішній вигляд конструкції обмежує лише фантазія того, хто її створює.

Двостулкові ворота. Заповнення з профілю «жалюзі»
Двостулкові ворота. Заповнення з профілю «жалюзі»

Кожна стулка кріпиться до опорного стовпчика парою завіс. Рідко використовують три чи більше одиниць для фіксації однієї половинки воріт, оскільки буває дуже складно розташувати їх на ідеальній лінії для правильного монтажу.

Найменше відхилення не дозволить закріпити полотно до стовпчика або під час відкривання та закривання будуть виникати труднощі.

Розмір завіс слід вибирати, враховуючи кінцеву масу конструкції.

Якщо ви вирішили виготовити розпашні ворота своїми руками, то для комфортного користування виробом слід також враховувати в його будові такі додаткові елементи:

 • поперечний засув, який з’єднує дві стулки між собою;
 • центральний засув — фіксує ворота до дорожнього полотна в закритому положенні;
 • ригельний чи навісний замок — перешкоджає стороннім особам проникнути на територію подвір’я;
 • центральний та боковий упори — використовуються на автоматичних двостулкових конструкціях та дають надійну опору моторам в кінцевих положеннях стулок.

Перелік додаткових елементів не є вичерпним, і в разі потреби його можна доповнювати іншими частинами та аксесуарами.

Які матеріали та інструменти потрібно мати, щоб виготовити розпашні ворота своїми руками?

Наявність професійного інструменту дозволить отримати відмінний результат. Для цього у вашому арсеналі повинні бути:

 • торцювальна пила для металу — забезпечить ідеально рівні зрізи труб і профілів під потрібним кутом;
 • зварювальний апарат — використовується для кріплення одних металевих частин воріт до інших;
 • свердлильний верстат — дозволить робити отвори перпендикулярно до поверхні заготовки;
 • робочий стіл із рівною поверхнею, на якому можна буде з’єднувати металеві частини каркасу зварювальним апаратом задля уникнення перекосів у різних площинах;
 • фарбопульт для рівномірного нанесення лакофарбового покриття;
 • додаткові інструменти та розхідні матеріали: струбцини, васервага, свердла, вимірювальне приладдя та засоби для розмічування, ґрунтова та фінішна фарби тощо.

Робота з таким обладнанням вимагає чималого досвіду у сфері обробки металу та інших матеріалів. Проте лише поєднання правильного інструмента та вмінь із ним працювати гарантує справді якісний результат. Виготовлені таким чином розпашні ворота своїми руками будуть нічим не гірші за ті, що створюють на заводах.

Щоб зробити розпашні ворота своїми руками, потрібно володіти значним досвідом обробки металу
Щоб зробити розпашні ворота своїми руками, потрібно володіти значним досвідом обробки металу

Проте далеко не в кожного в розпорядженні присутній такий набір устаткування. Виготовити двостулкові конструкції самотужки можна і за допомогою більш простих та універсальних інструментів, таких як кутова шліфмашина та електродриль. Однак це потребуватиме значно більше часу, та й якість роботи буде не такою високою.

Що потрібно враховувати під час виготовлення двостулкових воріт

Існує чимало особливостей, на які слід звертати уваги під час виробництва розпашних воріт своїми руками. Мабуть, найважливішою є дотримання однієї площини конструкції. Запорукою цьому є порізка металевих профілів під правильними кутами, а також їхнє фінальне зварювання в один виріб на рівній поверхні. Якщо труби не будуть ідеально стикуватися, а також якщо з’єднати їх між собою на кривій поверхні, з’являться перекоси та «вертольоти». У такому разі розраховувати на надійну роботу двостулкових воріт не варто.

Усі роботи потрібно виконувати на рівній поверхні
Усі роботи потрібно виконувати на рівній поверхні

Отримавши каркас правильної форми, наступним етапом буде приварювання завісів. Ця процедура теж доволі відповідальна, адже розташування їх на одній лінії забезпечить легке відкривання полотна. В іншому разі під час руху будуть з’являтися сторонні звуки, виникатиме спротив конструкції та надлишкове навантаження на зварні шви, що з часом спричинить тріщини в металі. Крім того, через це можуть виникати проблеми в роботі автоматики.

Якщо ворота планується зробити автоматичними, слід передбачити місце кріплення моторів до полотна. Ним може бути металевий профіль достатньої міцності, оскільки деякі електроприводи для розпашних воріт мають рушійне зусилля понад 3000 Н. Цього достатньо, щоб деформувати металеві труби невеликої товщини. Профіль для кріплення краще розташувати горизонтально, щоб будь-яку модель мотора можна було закріпити на потрібній відстані.

Перш ніж наносити на метал захисне лакофарбове покриття, необхідно впевнитися, що всі зварні роботи завершено.

Адже через значне нагрівання поверхні під час зварювання, фарба у такому місці вигорить, а навколо нього пошкодиться. Після цього потрібно буде замалювати таке місце, однак утворений шар уже не буде настільки якісним, ніж початковий.

Виготовляючи розпашні ворота своїми руками, зайве казати, наскільки важливою є міцність зварних швів. Проте коли потрібно здійснити поздовжнє з’єднання двох профілів різного перерізу, не обов’язково створювати суцільний шов. Достатньо приварити їх разом у кількох точках, а в інших місцях застосувати герметик. Він запобігатиме утворенню іржі на внутрішніх поверхнях, куди лакофарбове покриття не в змозі потрапити під час нанесення.

Варіанти зашиття полотна

Перш ніж почати виготовлення двостулкових воріт, слід точно визначитися з типом зашиття конструкції. Це важливо, оскільки різні варіанти вимагатимуть специфічних способів кріплення їх до каркасу.

Полотно з терасної дошки
Полотно з терасної дошки

На сьогодні існує чимало різних типів заповнення полотна розпашних конструкцій:

 • профіль «день-ніч»;
 • зашиття деревом;
 • металеві листи у формі жалюзі;
 • використання металевих панелей;
 • створення фігурних візерунків із металевих труб;
 • зашиття сіткою;
 • використання профнастилу, а також чимало інших.

Кожен із цих варіантів має свої переваги, недоліки та особливості. Також вони відрізняються ціною. Виготовити розпашні ворота своїми руками можна, використовуючи будь-який із них.

Як ми виготовляємо ворота на власному виробництві

У нашому цеху в Івано-Франківську ми маємо все необхідне обладнання для виробництва воріт будь-якої складності. Також у наших майстрів присутній чималий досвід роботи з металом та іншими матеріалами.

У процесі виготовлення ми використовуємо напів автоматичний зварювальний апарат. Усі зварні шви на металі надійні та ретельно відшліфовані: ви не знайдете місця стику профілів між собою. Роботи завжди виконуємо на рівних столах, що гарантує відсутність будь-яких перекосів — жодного виготовлення «на коліні».

Поверхню металу перед фарбуванням ретельно очищаємо та обробляємо для найкращої адгезії лакофарбових виробів. Для нанесення фарби використовуємо фарбопульт, який гарантує рівномірне нанесення покриття. Спершу метал двічі ґрунтуємо, і лише після повного висихання кожного із шарів приступаємо до розпилення атмосферостійкої фарби. Останню теж наносимо два рази.

У нашому асортименті присутні чимало варіантів заповнення полотна. Вам достатньо вибрати той, який найбільше до вподоби, і ми втілимо проєкт у реальність. Переглянути зразки наших виробів можна на нашому офісі в Івано-Франківську. Проте якщо ви вирішили виготовити розпашні ворота своїми руками, ми допоможемо вам консультацією, а в майбутньому — встановимо автоматику для полотен.

ТОВ “ТЕХНО ДІМ ПЛЮС”
0 800 303 309
(безкоштовні дзвінки)

Розрахувати
вартiсть