Курс: 21.05.2022

1 EUR
30 UAH

Які бувають види монтажу захисних ролет?

Захисні ролети

Існують різні види монтажу захисних ролет, які впливають не лише на зовнішній вигляд виробів, а й на їхні експлуатаційні характеристики. Загалом ці способи інсталяції відрізняються залежно від типу короба (зовнішній чи вбудований, рисунок 1) та його розташуванням відносно проєму.

Види коробів захисних ролет
Рисунок 1. Види коробів захисних ролет

У цій статті ми розглянемо найбільш типові варіанти встановлення захисних ролет.

Монтаж із зовнішнім коробом

Ролети такої конструкції є найбільш поширеними. Їх можна встановлювати як на об’єктах, які ще будуються, так і на будівлях із завершеним фасадом. Залежно від розташування короба, існує 6 основних видів монтажу захисних ролет (рисунок 2).

Рисунок 2. Види монтажу захисних ролет із зовнішнім коробом

Накладний монтаж коробом назовні

Ролету встановлюють та фіксують на стіні будівлі (рисунок 2а). Фактичний розмір конструкції визначається як ширина проєму + ширина напрямних та висота проєму + висота короба. За бажанням замовника висоту ролети можна збільшити на розмір кінцевого профіля, щоб той не перекривав світловий проєм при піднятому полотні.

Такий спосіб монтажу забезпечує найкращі показники теплозбереження, оскільки між полотном і вікном (чи дверима) виникає повітряна подушка. Його добре застосовувати до початку утеплення фасаду, оскільки так можна просто та надійно закріпити ролету до стіни.

Накладний монтаж коробом усередину

Відрізняється від попереднього тим, що конструкція знаходиться всередині приміщення, через що погіршуються параметри теплозбереження (рисунок 2б). Цей метод встановлення добре використовувати, коли закріпити ролету ззовні неможливо, наприклад через особливості фасаду (рельєфні виступи, наявність в місці розташування виробу комунікацій тощо), будівля є пам’яткою архітектури і встановлення сторонніх виробів не допускається, а також через інші причини.

Вбудований монтаж коробом назовні

Поширений спосіб монтажу, оскільки кріплення ролети відбувається до віконної чи дверної конструкції (рисунок 2в). Таким чином можна інсталювати виріб, якщо фасад утеплений чи на ньому містяться рельєфні елементи. Габаритні розміри ролети приблизно дорівнюють ширині та висоті проєму, що зменшує вартість конструкції в порівнянні з накладним монтажем.

Недоліком такого способу монтажу є перекривання світлового проєму коробом та кінцевим профілем при піднятому полотні. Також невелика товщина повітряної подушки між ролетою та вікном чи дверима забезпечує не таку хорошу теплоізоляцію, як при накладному встановленні. Монтувати ролету таким способом доцільно лише на прямокутне чи квадратне вікно.

Види монтажу захисних ролет: вбудований монтаж коробом усередину

Цей варіант монтажу відрізняється від попереднього тим, що збільшує повітряну подушку між полотном і вікном чи дверима, відповідно покращується теплоізоляція (рисунок 2г). Однак інколи такий спосіб встановлення неможливо застосувати, якщо фасад утеплено пінопластом чи мінеральною ватою, оскільки виникає проблема кріплення напрямних.

Комбінований монтаж коробом назовні

Цей спосіб встановлення є поєднанням накладного та вбудованого (рисунок 2ґ). Він використовується, якщо на об’єкті наявна невелика ніша, в яку частково поміщається короб. Перекривання світлового проєму в такому разі зменшується, а теплоізоляція покращується за рахунок збільшення відстані між полотном і вікном (чи дверима).

Комбінований монтаж коробом усередину

Відрізняється від попереднього збільшеною величиною повітряної подушки, але додається проблема кріплення напрямних, якщо фасад утеплено пінопластом чи мінеральною ватою (рисунок 2д).

Види монтажу захисних ролет із вбудованим коробом

Система захисних ролет із вбудованим коробом призначена для прихованого монтажу конструкцій. Якщо підняти полотно, то візуально помітити вироби стає досить складно. Захисну ролету такої конструкції встановлюють у спеціально підготовлену нішу для короба і напрямних (хоча останні можна і не вбудовувати у фасад). Такі вироби найкраще встановлювати до проведення утеплення фасаду або принаймні до його фінішної обробки. Детальніше про цю конструкцію та про те, як проводити сервісне обслуговування таких виробів, ми вам розповімо в одній із наступних статей.

Залежно від розташування короба, існує три основні способи встановлення ролет (рисунок 3).

Види монтажу захисних ролет із вбудованим коробом
Рисунок 3. Види монтажу захисних ролет із вбудованим коробом

Монтаж із частковим перекриттям проєму

У цьому разі короб деякою мірою розташовується в ніші, а його нижня частина дещо перекриває віконну чи дверну конструкцію (рисунок 3а). Розмір повітряної подушки в такому разі залишається помірним, а світловий проєм — максимально відкритим.

Види монтажу захисних ролет: встановлення над проємом

Короб розташовується в ніші, а рама вікна чи дверей повністю відкриті (рисунок 3б). Розмір повітряної подушки такий же, як у попередньому варіанті.

Монтаж у проємі

У такому разі короб знаходиться безпосередньо на віконному чи дверному профілі (рисунок 3в). Тому, через невелику відстань між склопакетом і полотном, теплоізоляція буде дещо гіршою, ніж у попередніх варіантах. Також можливе перекриття світлового проєму коробом та кінцевим профілем.

Які види монтажу захисних ролет використовувати в домі?

Щоб вибрати найкращий варіант встановлення захисних ролет у домі, потрібно відштовхуватися від ваших цілей, а також від поточного стану об’єкту, де вони будуть розміщені. Ми допоможемо зробити оптимальний вибір, обрати потрібний вид монтажу, а також конструкцію захисних ролет в Івано-Франківську та області. Щоб перейти в розділ «Захисні ролети», натисніть на посилання.

ТОВ “ТЕХНО ДІМ ПЛЮС”
0 800 303 309
(безкоштовні дзвінки)

Розрахувати
вартiсть