Курс: 21.05.2022

1 EUR
30 UAH

Які існують варіанти управління воротами з телефону?

Відкривання та закривання автоматичних воріт за допомогою пульта дистанційного керування (ДК) уже стало для нас звичною справою. Цей пристрій перетворився на доповнення до ключа до автомобіля, адже мотор на полотні дозволяє потрапити в гараж не виходячи із салону. Проте існує й інший девайс, без якого уявити сучасне життя практично неможливо, а саме мова йде про смартфон. Управління воротами з телефону підносить комфорт і безпеку на новий рівень. Як саме — давайте розберемось.

Поширені способи керування воротами з телефону

На сьогодні існує два найпоширеніших способи управління ворітною автоматикою:

 • за допомогою GSM-модуля
 • через безпровідну технологію Bluetooth™
 • через Wi-Fi або інтернет

Кожен із цих варіантів відрізняється між собою і має свої переваги та недоліки. Беручи їх до уваги можна зрозуміти, який спосіб відкривання автоматики підійде для вашого об’єкта. Розглянемо детальніше кожен із них.

Відкривання за допомогою GSM-модуля

Цей спосіб був одним із перших на нашому ринку. Викликано це технічною особливістю: для роботи такої системи не потрібно використовувати смартфон і розробляти для нього відповідне програмне забезпечення.

Принцип дії цього варіанту управління воротами з телефону полягає в наступному. До електронної плати автоматики полотна підключається спеціальний пристрій, який у своїй роботі використовує бездротовий стандарт радіозв’язку GSM. Він може приймати сигнал вхідного телефонного виклику, а тому має певний номер телефону, аналогічний до звичайних у стільниковій мережі. Коли на такий пристрій здійснюється дзвінок, електроніка ідентифікує вхідний номер та звіряє його з тими, що занесені в пам’ять. Якщо знаходиться збіг, то автоматика відкриває проїзд. У разі відсутності номера в пам’яті девайса, нічого не відбувається.

Управління воротами з телефону — зручна альтернатива дистанційному пульту
Управління воротами з телефону — зручна альтернатива дистанційному пульту

Після запрограмованого відрізка часу полотно самостійно закривається, якщо на його шляху відсутні перешкоди. Останніх допомагають ідентифікувати датчики безпеки — фотоелементи. Їхнє використання у цій системі є обов’язковим. За відсутності датчиків підвищується ризик травмування людей, тварин чи заподіяння шкоди транспортним засобам під час автоматичного закривання стулки.

Відсутність потреби використовувати спеціальний додаток на телефоні — не єдина перевага цього способу відкривання. Іншою важливою сильною стороною є можливість записати велику кількість авторизованих номерів телефонів у пам’ять GSM-модуля. Тому така система часто знаходить застосування у закритих дворах багатоповерхівок: на територію будинку можуть потрапити лише його мешканці або гості.

Щоб відкрити проїзд зсередини двору до електронної плати автоматики часто підключається клавішний вимикач. Це дозволяє не «телефонувати воротам», коли потрібно покинути територію.

Недоліком описаної моделі є потреба в стабільному GSM-покритті. Також «подзвонити воротам» не вийде, якщо у вас немає грошей на рахунку (якщо інші можливості не передбачив оператор мобільного зв’язку).

Дистанційне управління воротами з телефону через Bluetooth™

Технологія Bluetooth™ дозволяє передавати дані на відносно невеликій відстані, і масово використовується сучасними ґаджетами в роботі. Смарт-годинники, безпровідні навушники, гарнітури, портативні колонки — усі ці пристрої та чимало інших працюють на цьому стандарті радіозв’язку. Відносно недавно до списку можливостей технології додалось відкривання та закривання воріт.

Щоб користуватися системою керування воротами з телефону через Bluetooth™, до електронної плати автоматики підключається спеціальний пристрій. Коли на нього надходить радіосигнал від вашого смартфону через спеціальний додаток, мотор приводить у рух конструкцію.

Перевагою такого способу управління автоматикою є відсутність залежності від мережі стільникового зв’язку, суми коштів на мобільному рахунку та наявності інтернету.

Потрібен лише смартфон і встановлений на нього спеціальний додаток. Недоліком є відносно невеликий радіус дії сигналу — за сприятливих умов та відсутності фізичних і радіоперешкод він складає до 10-15 м. До слова, стандартний пульт ДК відправляє радіосигнал на 50-100 м.

Технологія Bluetooth™ дозволяє користуватися воротами незалежно від наявності інтернету
Технологія Bluetooth™ дозволяє користуватися воротами незалежно від наявності інтернету

Ця функція часто інтегрована в пристрої, які водночас дають змогу керувати автоматикою через мережу інтернет. Тому спосіб відкривання через Bluetooth™ часто використовується як альтернативний, коли відсутній інтернет-зв’язок.

Управління воротами з телефону через інтернет

Мабуть найуніверсальнішим спосіб відкривання полотна — використовувати інтернет-доступ. Він дозволяє керувати ворітною автоматикою не лише з Івано-Франківська чи області, а й із будь-якого куточка на планеті. Крім того, система дозволяє бачити поточний стан воріт у режимі реального часу. Цей варіант управління воротами набуває особливої популярності в тому числі завдяки можливості інтеграції із системою «розумного дому».

Чимало пристроїв управління воротами з телефону інтегруються із системами «розумного дому»
Чимало пристроїв управління воротами з телефону інтегруються із системами «розумного дому»

Для відкривання та закривання полотна через інтернет потрібен спеціальний пристрій, який приєднується до електронної плати. Зазвичай, він має вбудований Wi-Fi модуль, який під’єднується до домашньої безпровідної мережі. Також потрібен смартфон чи планшет, на якому встановлюється відповідне програмне забезпечення — додаток, який можна завантажити через Google Play Store чи App Store.

Головними перевагами управління воротами з телефону через інтернет є:

 • можливість відкрити чи закрити полотно, будучи в будь-якому куточку світу, де є доступ до інтернет-мережі;
 • за допомогою додатка на смартфоні можна моніторити стан пристрою в режимі реального часу;
 • встановлювати спеціальні режими роботи: таймер, відкривання при наближенні вашого авто до дому, автоматичне закривання, коли ви покинули межі подвір’я тощо;
 • інтеграція із системами «розумного дому».

Щодо недоліків, то ними можуть бути:

 • відсутність Wi-Fi сигналу чи інтернет-з’єднання;
 • пристрої низької якості та слабким рівнем шифрування можуть піддатися хакерській атаці та бути зламаними дистанційно.

Разом із тим, перший недолік часто нівелюється можливістю альтернативного відкривання через Bluetooth™, про що ми згадували вище. Щодо другого недоліку, то тут радше проблема є комплексною, і відповідного захисту потребує уся система «розумного дому» та Wi-Fi мережа.

Які системи керування автоматикою через телефон ми пропонуємо

У нашому асортименті є пристрої для управління роботою автоматичного полотна за допомогою смартфону від виробника Remootio. Ці девайси поєднують у собі можливість відкривання та закривання воріт через інтернет і Bluetooth™. Їхня робота може бути інтегрована до комплексної системи «розумного дому» в оселі.

Тривалість інсталяції девайса нашим технічним спеціалістом займає до 10-15 хвилин, після чого можна приступити до налаштування додатку на смартфоні.

Ви можете підключити декілька автоматичних воріт для керування ними з одного додатку. Це можуть бути в’їзні чи гаражні полотна, а також ролетні системи на вікнах та дверях. У додатку кожному пристрю чи їхній групі можна присвоїти окрему назву, встановити кольорову тему та додати фотографію, щоб ви легко знаходили потрібну вам конструкцію.

Пристрій Remootio дозволяє керувати автоматичними воротами через інтернет, Wi-Fi та Bluetooth™
Пристрій Remootio дозволяє керувати автоматичними воротами через інтернет, Wi-Fi та Bluetooth™

Додаток Remootio дозволяє інтегруватися із системами Google Home та Alexa. Після об’єднання голосові помічники будуть допомагати вам моніторити стан пристроїв та опрацьовувати ваші голосові команди для відкривання чи закривання полотна.

Додаткові можливості керування воротами з телефону через Remootio:

 • активація автоматичного відкривання, коли ваш смартфон наближається до пристрою;
 • нагадування, якщо полотно залишається відкритим довше 5 хвилин;
 • сповіщення, коли хтось користується воротами;
 • можливість активувати ручне керування полотном;
 • активувати кнопку дверного дзвінка.

Крім персонального користування автоматичним полотном, ви можете дозволяти це робити членам вашої сім’ї, родичам та друзям. Для цього доступна функція генерації електронних ключів доступу.

Усього можна згенерувати 20 унікальних ключів, кожен із яких може мати індивідуальні налаштування.

Таким чином, для різних людей ви можете створити набір параметрів доступу до ваших автоматичних воріт. Ними можуть бути:

 • доступ через Bluetooth™
 • керування через Wi-Fi
 • управління через інтернет
 • отримання сповіщень під час активації полотна

Також наявна опція створення необмеженої кількості гостьових ключів, для яких аналогічно можна встановлювати необхідні параметри доступу.

Додаток Remootio дозволяє активувати API, за допомогою чого пристрій можна інтегрувати до будь-якого іншого стороннього програмного забезпечення. Це значно розширює можливості девайса та підвищує зручність від користування.

Як можна замовити керування воротами з телефону

Якщо ви бажаєте користуватися вашими автоматичними в’їзними чи гаражними конструкціями, а також ролетними системами за допомогою телефону, ми рекомендуємо пристрій Remootio. Наші спеціалісти можуть налаштувати його за лічені хвилини. Крім того, при одночасному замовленні воріт, автоматики та системи керування через телефон, ви отримаєте комплексне рішення за вигідною ціною.

Щоб зробити замовлення на систему управління воротами з телефону, зв’яжіться з нами за контактами, вказаного у відповідному розділі на сайті чи внизу сторінки. Також ви можете заповнити будь-яку форму зворотного зв’язку, і ми самі зателефонуємо вам протягом однієї години в робочий час. Якщо ви бажаєте на власні очі побачити та оцінити роботу пристрою Remootio, завітайте на наш офіс в Івано-Франківську.

ТОВ “ТЕХНО ДІМ ПЛЮС”
0 800 303 309
(безкоштовні дзвінки)

Розрахувати
вартiсть