Курс: 04.10.2022

1 EUR
30 UAH

Євроворота: що ховається за цим словом?

Слідом за «євровікнами» та «євроремонтом» у нашій мові з’явилось інше слово — євроворота. Чим вони відрізняються від звичних для нас конструкцій? Які їхні особливості, і чи насправді виробники під цим терміном пропонують якісно нові вироби? Давайте з’ясуємо.

Вікна та ворота євро класу

Коли на нашому ринку почали з’являтися вікна з металопластикових профілів та євробрусу, покупці швидко оцінили переваги нових виробів. Виготовляли їх за конкретними розмірами з точністю до кількох міліметрів, матеріали та заготовки були стандартизовані, і кожна конструкція за якістю не поступалася попередній.

Нові продукти витіснили вікна, які робили зі звичайного дерева — переважно сосни. Використання суцільних брусів для їхнього виготовлення призводило до багатьох суттєвих недоліків:

 • під впливом сонячних променів, коливання температури та вологості повітря в деревині постійно виникали невеликі деформації. У зв’язку з цим було складно добитися відмінного рівня герметичності та теплоізоляції, оскільки через нещільне прилягання стулки до рами виникав значний рух повітря;
 • стандартні конструкції передбачали використання одинарного скла у рамі вікна, рідше зустрічалося подвійне скління. У зв’язку з цим на вікнах протягом холодної пори року постійно виникав конденсат і намерзання інею;
 • дерев’яні рами приблизно кожні 5 років потребували фарбування, оскільки швидко втрачали привабливий зовнішній вигляд. Якщо періодичними фарбуваннями нехтувати, то деревина руйнувалася;
 • у разі неякісного водовідведення від дерев’яних поверхонь виникало їхнє загнивання, що значно зменшувало тривалість експлуатації віконних виробів.

Можливо не настільки драматична, але схожа ситуація була (і досі є) з воротами. Стандартизованого виготовлення полотен не існувало, а кожен продукт створювався місцевими ковалями. Через це послідовності в рівні якості було складно очікувати — усе залежало лише від особистих умінь майстра, що їх створював.

Євроворота своєю появою завдячують кільком основним факторам:

 • використання професійного сучасного обладнання та матеріалів у процесі виготовлення;
 • застосування стандартизованих прийомів і технік, що витіснило принцип створення виробів «на ходу»;
 • поява на ринку великої кількості металевих профілів і фурнітури, в тому числі для відсувних воріт.
Сучасні відсувні євроворота і хвіртка
Сучасні відсувні євроворота і хвіртка

Розглянемо кожен чинник детальніше.

Обладнання, верстати та інструменти

Щоб якість кожного розпашного чи відкатного полотна була на стабільно високому рівні, воно повинно створюватись на професійному обладнанні. Це означає мінімальне використання універсальних інструментів (наприклад, кутової шліфмашинки для порізки металу). Натомість їх слід замінити на більш спеціалізоване (торцева пила для різки профілю, а кутова шліфмашинка суто для шліфування зварних швів).

Для акуратних, рівних і зроблених під однаковим кутом отворів у металі слід використовувати свердлильні верстати замість більш універсальних електродрилів та шурупокрутів. Останні найкраще використовувати суто для закручування шурупів та затягування гайок.

Що стосується зварювальних апаратів, то пріоритетнішим стає використання напівавтоматичного зварювання замість пристроїв зі стандартними електродами.

Альтернатива зварювальним процесам — використання кронштейнів для прихованого монтажу
Альтернатива зварювальним процесам — використання кронштейнів для прихованого монтажу

Фарбування слід виконувати за допомогою автоматичного фарбопульта, а про пензлик варто згадувати лише в окремих місцях, де поверхню слід «підмалювати». Наприклад, під час транспортування чи встановлення виробів можуть виникати подряпини чи потертості, які потрібно прибрати на місці.

Окремо слід зауважити про використання належним чином відрегульованих столів, на яких відбуваються всі роботи зі збирання конструкцій. Щоб створити ворота євро класу, потрібно забути про виконання будь-яких робіт «на коліні».

Перевезення готових виробів слід виконувати спеціалізованим транспортом, а сама поверхня полотна повинна бути захищена пакувальними матеріалами.

Техніки, технології та ноу-хау

Щоб добитися виготовлення виробів стабільно високої якості, всі прийоми та техніки повинні застосовуватися послідовно. Про виконання робіт за принципом «сьогодні робимо правильно, а завтра — як вийде бо підпирають терміни» слід забути. Саме тому правильне обладнання та інструменти однаково важливі, як і контроль роботи майстрів, відповідальних за створення виробів.

Звичайно, ми не маємо нічого проти застосування технік та спеціальних «ноу-хау», вироблених у ході власної роботи. Проте вони не повинні суперечити загальноприйнятим технологіям. Наприклад, фінішне лакофарбове покриття може наноситися безпосередньо на метал, і воно якийсь час служитиме. Проте технологія обробки поверхні передбачає її початкове знежирення, нанесення ґрунтовки і лише потім фінішного шару. До того ж, кожен із цих етапів повинен відбуватися через певний проміжок часу, регламентований виробником лакофарбової продукції.

Нові матеріали та фурнітура

Щороку на ринку з’являється чимала кількість нових профілів, декоративних елементів, засобів кріплення, кронштейнів, фурнітури тощо. Їхнє використання покращує загальну роботу конструкції та робить користування нею зручнішим.

Євроворота можуть мати полотно з таким заповненням:

 • металопрофіль «жалюзі»
 • профіль «день-ніч»
 • профіль «ранчо»
 • використання терасної дошки
 • застосування сендвіч-панелей
 • алюмінієві ролетні профілі
 • металеві панелі, а також багато інших
Євроворота із зашиттям «ранчо»
Євроворота із зашиттям «ранчо»

Характерною особливістю цих матеріалів є підвищена стійкість до корозії. Металеві профілі обробляються в промислових умовах на заводах, і отримане покриття за своїми параметрами не відрізняється від металочерепиці. Що стосується терасної дошки, то вона створюється із суміші дерев’яної стружки та полімерного наповнювача. У підсумку матеріал виходить стійким до температурних коливань, а також не чутливим до впливу вологи, грибків, комах-шкідників тощо.

Інша важлива особливість євроконструкцій — використання сучасної та надійної фурнітури. Для розпашних воріт і хвірток — це 3D-петлі, які дозволяють регулювати положення стулки. Вони дають змогу ефективно адаптуватися до особливостей чи нерівностей пройому під час монтажу, щоб виріб працював правильно. Також регулювання дозволяє коригувати роботу виробу в ході експлуатації, нівелюючи просідання грунту, деформації в матеріалах тощо.

Щодо відсувних полотен, то вони обов’язково повинні бути обладнані надійною фурнітурою: опорними роликами, кронштейнами, уловлювачами тощо. Часто поверхні роликів мають пластикові накладки, що дозволяє зменшити рівень шуму під час відкривання та закривання.

Автоматичні ворота євро класу

Іншою надзвичайно важливою характеристикою сучасних відсувних та розпашних конструкцій є автоматика. Вона дозволяє відкривати та закривати полотно за допомогою натискання на клавішу компактного пульта дистанційного керування. Тривалість руху стулки при цьому залежить від її розміру та конкретної моделі мотора.

На ринку існує чимало пропозицій електроприводів на ворота. Традиційно лідерами в цій категорії є італійські виробники. У нашому асортименті присутні моделі моторів Comunello, які на 100% виготовлені в Італії.

Італійські розпашні мотори Comunello ABACUS
Італійські розпашні мотори Comunello ABACUS

Крім варіанту керування автоматикою через пульт дистанційного відкривання та закривання, доступна також опція контролю роботи через мережу інтернет. Для цього до плати мотора підключається спеціальний пристрій, який через домашню мережу Wi-Fi дозволяє власникові оперувати полотном із будь-якого куточку на планеті через смартфон. На останній встановлюється відповідне програмне забезпечення, що дозволяє користуватися воротами лише авторизованим особам.

Також відкривати ворота можна за допомогою технології Bluetooth™.

Для цього потрібно знаходитися на невеликій відстані до автоматики та використати смартфон зі встановленим на нього додатком. У нашому асортименті доступні пристрої керування Remootio.

Євроворота в Івано-Франківську

Компанія «Техно Дім» має власне виробництво металоконструкцій — розпашних та відсувних воріт, хвірток, секцій огорожі та інших видів. Основною нашою відмінністю від інших місцевих виробників є підтримка професійного та сучасного підходу до створення всіх виробів. Від погодження ескізу конструкції до встановлення та налаштування її роботи — усе відбувається на вищому рівні та з клієнтоорієнтованим підходом.

Для виготовлення виробів ми використовуємо професійне обладнання, а всі роботи відбуваються в спеціалізованому цеху. Наші майстри мають великий практичний досвід, а кожна операція ретельно контролюється. Усі матеріали закуповуємо в надійних та перевірених постачальників.

Ви можете замовити євроворота, хвіртки та секції огорожі будь-якого формату та розмірів. Достатньо вибрати той варіант зовнішнього вигляду полотна, який вам подобається найбільше. Для цього можете переглянути нашу галерею з виконаними роботами або знайти будь-який інший варіант в інтернеті.

ТОВ “ТЕХНО ДІМ ПЛЮС”
0 800 303 309
(безкоштовні дзвінки)

Розрахувати
вартiсть