Курс: 04.10.2022

1 EUR
30 UAH

Металева хвіртка: на що слід звернути увагу при виборі

Як правильно вибрати металеві хвіртки

На перший погляд, металева хвіртка — доволі простий виріб, який призначений для проходу людини на певну територію. Однак їх існує декілька основних видів, кожен із яких має свої особливості, що впливають на рівень комфорту під час користування та їхню кінцеву вартість. Дверцята на подвір’я можна класифікувати за конструкцією, механізмом запирання та способом монтажу.

Різновиди хвірток за конструкцією

За цим поділом можна виділити два основні види:

  • незалежно встановлена калітка з окремими монтажними стовпцями
  • вбудований варіант у полотно відсувних чи розпашних воріт

Перший вид — класичне виконання, коли дверцята кріпляться між двома заздалегідь підготовленими стовпцями або накладаються на їхню зовнішню площину (детальніше про види за способом монтажу далі в тексті). Такий варіант доцільно використовувати, коли є достатньо місця для встановлення окремих дверцят. У цьому разі не виникає жодних проблем із вибором способу запирання — це може бути механічний, за допомогою лише ключа, або електромеханічний, який призначений для роботи через домофон, ворітну автоматику чи систему контролю доступу. З недоліків же можна відзначити необхідність наявності достатнього місця для монтажу окремо від воріт.

Вбудовані металеві хвіртки в полотно розпашної чи відсувної конструкції суттєво заощаджують простір, що особливо актуально в умовах щільної забудови чи складного заїзду на територію.

Хвіртка з металу, вбудована в полотні відкатних воріт
Хвіртка з металу, вбудована в полотні відкатних воріт

Виготовлення такого виробу может потребувати дещо більше металу, який іде на створення каркасу в полотні, однак дещо заощаджується матеріал для зашиття. До суттєвих недоліків можна віднести три фактори:

  • складність встановити електромеханічний замок, оскільки потрібно прокладати електричні кабелі всередині воріт. Це особливо проблематично зробити у відсувних брамах;
  • наявність обмеження проходу по висоті, яку можна нівелювати хіба що суттєвим збільшенням висоти самого полотна, а також порогу, який має розмір приблизно 200 мм;
  • якщо залишити дверцята відкритими, при відкриванні полотна можна пошкодити автоматику;
  • стандартна нажимна ручка дверцят може перешкоджати повному відкриванню відсувних воріт, оскільки вона буде впиратися до стовпця, а робити великий зазор між ним і полотном — далеко не найкраще рішення.

Незважаючи на ці недоліки, іноді варіант вбудованої хвіртки — єдина опція, яку можна реалізувати на об’єкті без необхідності відкривати полотно воріт.

Металева хвіртка та механізми запирання

Чи використовувати натискну ручку з язичком, чи ні — справа швидше смаку, ніж практичної сторони. Останнім часом ми спостерігаємо тенденцію, що хвіртки з металу в Івано-Франківську та області все частіше замовляють саме з елегантними стаціонарними ручками різних форм. Однак дверцята повинні мати надійний запірний механізм, який не дозволить потрапити на подвір’я непроханим гостям. Такими елементами є механічний та електромеханічний замки.

Перший вид використовує серцевину під ключ певної форми, наприклад під англійський тип чи швейцарський. Відмикання завжди відбувається вручну.

Хвіртка з механічним замком англійського типу
Металева хвіртка з механічним замком англійського типу

Електромеханічний замок може працювати у двох режимах: активації через систему контролю доступу чи ворітну автоматику або за допомогою того ж таки ключа. І якщо останній використовується тоді, коли відсутнє постачання електроенергії, перший спосіб більш комфортний. Він дозволяє:

  • відкривати полотно через кнопку пульта дистанційного керування ворітним мотором;
  • використовувати домофон, щоб дозволити людині пройти через металеву хвіртку;
  • підключати кнопковий вимикач, кодову клавіатуру, смартфон (наприклад, разом із системою “розумний дім”) чи інший автоматичний спосіб відкривання та закривання дверцят.

Недоліками є підвищена вартість конструкції та необхідність правильно провести електрокабелі для живлення електромеханічного замка і приєднати його до пристрою керування.

Способи встановлення дверцят на подвір’я

Найчастіше калітки монтують всередині умовного проєму між двома стовпчиками. Це дозволяє організувати відкривання або всередину, або назовні, залежно від особливостей об’єкта (переважає саме перший варіант).

З естетичної точки зору цей спосіб встановлення виглядає більш гармонійно, оскільки дверцята знаходяться між стовпцями. Кріплення петель відбувається до металевої труби або заздалегідь підготовлених закладних пластин, якщо стовпець мурований із цегли чи блоків. Якщо замість них було залишено арматуру або й зовсім нічого, необхідно монтувати профільну трубу, а вже до неї кріпити петлі.

Дверцята на подвір'я, що встановлені між стовпчиками огорожі
Дверцята на подвір’я, що встановлені між стовпчиками огорожі

Чи не єдиний недолік — зменшення ширини проходу, оскільки полотно завжди залишається в проємі. Тому це потрібно брати до уваги, плануючи ширину світлового проєму дверцят.

Іншим способом встановлення є накладний монтаж на стовпчики. У цьому разі обов’язково використовуються профільні труби: до одної кріплять петлі, а в іншу входить запірний механізм замка. Позитивною стороною такого виду є збереження світлового проєму між стовпчиками при відкриванні. Однак такий варіант монтажу означає, що відкрити металеві хвіртки можна лише в одну сторону. Також виникає й естетична проблема: встановлені на стовпчики профільні труби потрібно гармонійно поєднати з дизайном воріт і самих дверцят.

Хвіртка металева: ціна та на що звернути увагу при виборі

Параметри, що впливають на вартість дверцят на подвір’я, аналогічні тим, що діють і для воріт:

  • матеріал полотна для зашиття
  • вид металу, який лежить в основі каркаса
  • кваліфікація майстрів, які працюють над виготовленням
  • обладнання, що використовується на виробництві

Додатковим фактором є вибір типу замка: вироби на механічному запиранні будуть коштувати дешевше, ніж на електромеханічному.

Вибір і вартість матеріалів для полотна

Каркас усіх дверцят потребує приблизно однакову кількість металу, за винятком окремих варіантів заповнення, де існує потреба у специфічному кріпленні певних профілів. Тому металеві хвіртки, ціна яких здебільшого залежить від вибору типу полотна, мають заповнення такими найбільш популярними варіантами:

  • профіль “жалюзі”
  • профіль “ранчо”
  • використання металевих труб і перфорованого листа
  • зашиття деревом
  • використання сендвіч панелей
  • алюмінієві профілі, в тому числі пінозаповнені
  • зашиття металевими панелями
  • використання металевих фільонок
  • хвіртки з профнастилу (одностороннє та двостороннє заповнення)
Металева хвіртка та ворота, зашиті профілем "ранчо"
Металева хвіртка та ворота, зашиті профілем “ранчо”

Щодо вартості, то тут усе залежить від розмірів самої хвіртки і складності візерунку, який буде на полотні. Найбільш доступними варіантами є дверцята з профнастилу, або ж металопрофілю. Водночас полотно, заповнене алюмінієвими профілями, може коштувати значно більше, оскільки вони дорожчі за сталеві аналоги.

Матеріал для каркаса металевої хвіртки

Найбільш доступний та поширений варіант виконання дверцят на подвір’я — це використання чорнової (конструкційної) сталі. Цей метал легко обробляти, однак у нього присутній один важливий недолік: на поверхні досить швидко утворюється іржа. Щоб затримати корозійні процеси, потрібно проводити ретельну обробку та захист за допомогою лакофарбових покриттів.

Сталь обов’язково потрібно ґрунтувати (бажано двічі), а потім, після повного висихання захисного шару, наносити атмосферостійку фарбу (теж бажано двічі).

Використання неіржавної сталі дозволяє забути про проблеми через корозією. Однак обробляти цей сплав доволі складно, і, щоб виготовляти зварні конструкції, необхідно мати правильне обладнання та володіти відповідною кваліфікацією. Іншим недоліком є ціна: металева хвіртка з неіржавної сталі коштує дорожче, ніж із чорнової, і її також потрібно фарбувати, якщо вас не влаштовує природній сріблястий колір поверхні.

Ще одним варіантом для виготовлення металевих дверцят на подвір’я є використання алюмінієвих сплавів. Для створення зварної конструкції потрібне обладнання для аргонової зварки, однак це не єдиний спосіб зробити хвіртку. В нашому асортименті представлені алюмінієві вироби, які постачаються білоруською компанією Alutech, де профілі в каркасі кріпляться між собою спеціальними кронштейнами. Усі з’єднання приховані, тому вони не впливають на зовнішній вигляд полотна.

Як ми виготовляємо хвіртки з металу

Ми займаємося виробництвом дверцят на подвір’я з чорнової сталі. Також у нашому асортименті є алюмінієві вироби серії Prestige, що виготовляються білоруським заводом Alutech.

Весь процес виробництва — від підбору постачальників матеріалів до фінішного встановлення, — ми проводимо самостійно. Це дає змогу контролювати кожен етап виготовлення та впевнено заявляти про високу якість металевих хвірток.

Усі зварні роботи ми виконуємо в спеціалізованому цеху на професійному обладнанні. На виробах ніколи немає “вертольотів”, тобто каркас завжди знаходиться в одній площині. Усі зварні шви ретельно шліфуємо, таким чином з’єднання виходять міцні та естетичні — стики профілів зовсім непомітні. Процес ґрунтування та фарбування проходить у спеціалізованому чистому приміщенні з дотриманням усіх вимог щодо попередньої обробки поверхні металу. Саме нанесення відбувається у два шари і ґрунту, і атмосферостійкої фарби, і ми завжди даємо виробові повністю висохнути перед тим, як розпочати наступний етап. Це дозволяє отримати міцне лакофарбове покриття, що захищає від корозії на багато років.

Цех для фарбування наших виробів з металу
Цех для фарбування наших виробів з металу

Переглянути зразки наших металевих хвірток ви можете на нашому сайті, а також у виставковому залі в Івано-Франківську: металеві хвіртки тут представлені у вигляді повнорозмірного куба зі зразками найбільш популярних моделей полотна.

ТОВ “ТЕХНО ДІМ ПЛЮС”
0 800 303 309
(безкоштовні дзвінки)

Розрахувати
вартiсть