Курс: 24.03.2023

1 EUR
30 UAH

Металеві ворота: плануємо зашиття полотна

Збираєтеся виготовити металеві ворота? Тоді саме час задуматися, яким буде їхній зовнішній вигляд. Ще донедавна вибирати доводилося здебільшого з кованих елементів. Проте на сьогодні асортимент видів зашиття поповнився десятками різних варіантів. Кожен із них має свої особливості, про які ми розповімо в нашому матеріалі.

Які можуть бути види заповнення стулки

Розвиток асортименту матеріалів для зашиття воріт останні два десятиліття відбувся вражаючими темпами. Актуальний список можливих варіантів зовнішнього вигляду стулок продовжуватиме поповнюватися новими екземплярами в майбутньому. Проте на сьогодні можна виділити такі основні види полотен, які зустрічаються в Івано-Франківську та області:

 • металопрофіль, або профнастил
 • металеві секції «Жалюзі», «Ранчо», «Панель», «День-Ніч» та інші
 • терасна дошка
 • металеві фільонки
 • перфорований лист
 • сендвіч-панель
 • ролетний профіль
 • штахетник
 • оброблені дерев’яні дошки
 • листи металу з художньою різкою візерунків лазером чи плазмою
 • художнє поєднання металевих труб і профілів різних перерізів
 • сітка, у тому числі секційна
Розпашні металеві ворота із зашиттям «Жалюзі»
Розпашні металеві ворота із зашиттям «Жалюзі»

Наявність такої великої кількості опцій дозволяє суттєво збільшити різноманітність зовнішнього вигляду в’їзних конструкцій. А поєднання матеріалів між собою дає змогу пропонувати замовникам унікальні проєкти, які підкреслять індивідуальність власника.

Усі матеріали мають певні особливості при монтажі та експлуатації. Також існують нюанси щодо застосування конкретного виду зашиття залежно від типу воріт. Про деякі тонкощі, які слід врахувати під час вибору полотна, йтиметься далі.

Особливості зашиття розпашних конструкцій

Металеві ворота розпашного типу можуть стати ефектним доповненням екстер’єру дому та прикрасою для огорожі. Їхня конструкція є доволі простою, однак перед вибором матеріалу для полотна слід відповісти на декілька запитань.

Перш за все потрібно визначитися, який тип керування буде використовуватись. Для ручного відкривання на стулках слід передбачити встановлення засувів (вертикального — для фіксації виробу в дорожнє полотно, та горизонтального — для з’єднання стулок між собою). Зазвичай вони фіксуються на каркас конструкції. Проте матеріал зашиття повинен дозволяти їм рухатися — особливо горизонтальному варіанту.

Іншим питанням може бути встановлення навісного чи ригельного замка. Останній розташовується в трубі каркасу, тому її розмір слід підбирати відповідно до габаритів запірного механізму. Вигляд каркасу, як і розташування на ньому навісного замка, впливає на загальний дизайн полотна. Це потрібно враховувати при визначенні матеріалу для зашиття.

Якщо планується автоматичне керування, у будові стулок слід обов’язково передбачити міцний профіль, до якого кріпитимуться мотори. Адже зусилля електропривода може сягати понад 3000 Н∙м, чого достатньо для деформації арматури невеликого перерізу.

Профіль для кріплення розпашної автоматики видніється зсередини подвір'я
Профіль для кріплення розпашної автоматики видніється зсередини подвір’я

Розташування труби для кріплення автоматики не має принципового значення (доки воно знаходиться між верхньою та нижньою завісами). Проте його слід враховувати при виборі матеріалу для полотна. Профнастилом із двостороннім зашиттям можна приховати наявність такої труби. Проте використання більшості інших видів не зможе цього зробити, й профіль для кріплення мотора буде виднітися.

Вибір суцільного зашиття, наприклад металопрофілю, забезпечить невелику масу стулки, проте зробить її спротив вітру надзвичайно великим.

Зусилля автоматики для подолання додаткового вітрового навантаження слід обов’язково враховувати при виборі підходящої моделі моторів.

Варіанти матеріалів для полотна, що дозволяють вітру легко проходити, створюватимуть набагато менший спротив. Компенсацію зусилля електроприводів потрібно враховувати, але вона буде значно нижчою ніж при суцільній стулці.

Радимо не робити великі проміжки в полотні, адже вони дозволять собакам із вулиці потрапити на ваше подвір’я. Тоді як стандартна рекомендована висота 5-6 см між верхом дорожнього покриття та стулкою скоріш за все дозволить потрапити на подвір’я їжакам, які знищують чимало шкідників.

На що звернути увагу при виборі полотен на відсувні металеві ворота

Незважаючи на складнішу будову, відкатна конструкція є менш вимогливою до вибору типу зашивки. Як і в попередньому варіанті, тут також можуть розташовуватися кріплення для навісного та врізання ригельного замків. Однак їхній вплив на зовнішній вигляд є мінімальним.

У консольних виробах полотно не торкається дорожнього полотна, а встановлюється на двох роликових опорах. Ті кріпляться до фундаменту конструкції зліва чи справа від проїзду. Щоб така система працювала, використовується противага, яка є частиною відсувної стулки. Її розмір, зазвичай, становить половину від ширини проїзду. Зашивати противагу чи ні — питання індивідуального смаку. З нашої практики можемо сказати, що більшість клієнтів замовляють ворота без закриття цієї частини.

Відсувні металеві ворота консольного типу з відкритою противагою
Відсувні металеві ворота консольного типу з відкритою противагою

Проте якщо ви вирішили зробити вигляд противаги таким же, як і основного полотна, рекомендуємо зважити на її форму. У більшості випадків вона має вигляд прямокутної трапеції, а це може стати проблемою для встановлення в неї листів профнастилу чи терасної дошки. Вихід із такої ситуації — зробити форму противаги прямокутною. Це дещо збільшить вартість замовлення, оскільки доведеться використати більше металу для каркасу, але розширить можливості для вибору зовнішнього вигляду.

Як і розпашні ворота, відсувні вироби встановлюють на відстані 5-6 см від верху фінішного дорожнього покриття. Цього достатньо, щоб закрити доступ до подвір’я собакам із вулиці. Проте також зважте на наявність та розміри проміжків у самому зашитті.

Яким буде полотно — суцільним чи з проміжками — вирішувати лише вам. Проте вибір частково впливатиме на затребувану потужність автоматики, якщо таку планується встановити. І хоча величина спротиву вітровим потокам у відсувних конструкціях не є настільки значущою, як у розпашних варіантах, нехтувати нею не варто.

Сильний вітер, що буде дути перпендикулярно до стулки, під час руху останньої створюватиме додаткове навантаження на роликові опори та напрямні ролики. Електропривід повинен мати достатньо потужності, щоб справитися зі збільшенням тертя в цих ділянках. Тому вибирати мотор із достатнім запасом потужності — завжди хороша ідея.

Які способи зашиття ми пропонуємо

За понад 10 років діяльності ми використовували чимало варіантів заповнення полотна. Деякі варіанти залишилися «перевіреними часом», і користуються постійною популярністю в клієнтів. Інші ж стають тимчасовим явищем, і їхня затребуваність швидко зникає.

Сучасні металеві ворота
Сучасні металеві ворота

На сьогодні металеві ворота нашого виробництва найчастіше замовляють із такими варіантами зашиття:

 • профнастил, або ж металопрофіль — бюджетний матеріал, що використовується для перекриття дахів, однак також чудово підходить для в’їзних конструкцій;
 • перфорований металевий лист — буває різної товщини та з великою кількістю візерунків для отворів: круги, квадрати, ромби, фігурна перфорація та інші;
 • металевий профіль «Жалюзі», «Ранчо», «День-Ніч», «Панель» тощо — виготовляється з того ж матеріалу, що профнастил, однак на спеціальному згинальному обладнанні йому надається характерна форма. Є найбільш сучасним варіантом заповнення стулок воріт;
 • терасна дошка — напів синтетичний матеріал, що складається з деревної стружки та полімерного наповнювача. На вигляд схожа на звичайну дерев’яну дошку, однак є надзвичайно стійкою до впливу вологи, не гниє та не вражається шкідниками;
 • секційна сітка — здебільшого використовується для комерційних об’єктів, де зовнішній вигляд не грає вирішального значення, а головну роль має безпека периметру.

До вищенаведеного переліку входять лише найпопулярніші матеріали заповнення полотна.

Загальний асортимент варіантів зашиття налічує понад 20 видів.

Якщо ви бажаєте замовити ворота з іншим зовнішнім виглядом, якого не знайшли на нашому сайті, то це не проблема. Ми в індивідуальному порядку виготовимо їх з обраного вами матеріалу, якщо такий можна придбати в Україні.

Як замовити бажані конструкції

Щоб дізнатися вартість в’їзної металоконструкції, достатньо знати її тип, матеріал для заповнення та приблизні розміри. Цих даних буде достатньо для менеджерів «Техно Дому», щоб виконати попередній розрахунок ціни виробу.

Якщо ви не вирішили, як виглядатимуть ваші майбутні розпашні або відсувні полотна, перегляньте галерею на нашому сайті та розміщену на сторінках інформацію. Також на нашому офісі в Івано-Франківську присутній виставковий зал, де знаходяться зразки матеріалів для зашиття, а також робочі конструкції. На місці ви наочно оціните їхню роботу та якість виготовлення, а наші працівники нададуть вичерпну консультацію з відповідями на всі ваші запитання.

Щоб замовити металеві ворота, достатньо заповнити будь-яку заявку зворотного зв’язку на нашому сайті. Також у меню сайту ви знайдете контактну інформацію, за якою зможете зв’язатися з працівниками офісу самостійно.

ТОВ “ТЕХНО ДІМ ПЛЮС”
0 800 303 309
(безкоштовні дзвінки)

Розрахувати
вартiсть