Курс: 04.10.2022

1 EUR
30 UAH

Металевий паркан — сучасна система огорожі

Плануючи екстер’єр свого дому, слід обов’язково подумати про вигляд огорожі власної території. Різноманітних варіантів для цього є безліч. Секції між стовпчиками можна закрити дерев’яними чи терасними дошками, використати сітку чи замурувати декоративною цеглою. Проте останнім часом саме металевий паркан набуває найбільшої популярності. У цьому матеріалі ми спробували розібратися у причинах цього явища.

Які існують види металевої огорожі

Ідея використовувати зашиття полотна паркану металевими елементами не нова. Вони почали прикрашати наші подвір’я десятки років назад, коли вироби з металу ставали все більш доступні для пересічних мешканців Івано-Франківська та області. Зазвичай це була натягнута сітка або суцільний чи перфорований лист, згодом на ринку почали з’являтися штахети, у тому числі рельєфної форми.

На сьогодні металевий паркан найчастіше зустрічається у вигляді таких варіантів:

 • профіль «Жалюзі»
 • профіль «Ранчо»
 • полотна «День ніч»
 • «Панель»
 • ковані секції
 • «фільонки»
 • металевий лист із лазерною різкою візерунків
 • профнастил

Розглянемо особливості кожного матеріалу.

Металевий паркан із профілю «Жалюзі»

Цей вид зашиття характеризується використанням металевого листа. Його загинають спеціальним чином, завдяки чому утворюється характерний візерунок, дещо схожий на віконні жалюзі. Пропорції та розмір утворених ламелей кожен виробник встановлює самостійно з огляду на особливості власного асортименту. Тому порівнювати продукцію різних заводів доцільно не лише за технічними характеристиками та ціною, а й безпосереднім зовнішнім виглядом.

Металевий паркан із профілю «Жалюзі»
Металевий паркан із профілю «Жалюзі»

Полотно може бути одностороннього зашиття і двостороннього, через що змінюється переріз гнуття листа. Перший варіант дещо «просвічується», особливо якщо глянути на нього під кутом. Другий виглядає як суцільна секція.

Профіль «Ранчо»

Вигляд цього варіанту є більш мінімалістичним, оскільки полотно формується паралельними прямокутними перемичками певної висоти. Для виготовлення цих секцій використовують аналогічні металеві листи, що і для попереднього виду.

У нашому асортименті наявні три моделі профілю «Ранчо»:

 • «Стандарт»
 • «Комбіноване»
 • «Престиж»

Перший варіант характеризується вузькими паралельними смугами. В останнього — ламелі широкі. «Комбінований» вид поєднує в собі вузькі та широкі лінії.

Полотна з профілю «Ранчо комбіноване»
Полотна з профілю «Ранчо комбіноване»

Такі полотна не зашиті наглухо та мають просвіти певної висоти між ламелями. З одного боку, це зменшує кількість металу в секції, а отже їхня вартість буде дещо нижчою ніж ряду суцільних елементів. Крім того, зменшується парусність зашиття, тому навантаження на конструкцію також знижується. З іншого боку, наявність просвітів потрібно враховувати в плануванні вигляду екстер’єру дому. Якщо ви бажаєте збільшити рівень приватності території, тоді вас можуть зацікавити суцільні секції.

«День-Ніч»

Такий спосіб зашиття не варто плутати з віконними ролетами. Хоча якщо подивитися на вигляд секцій, можна зрозуміти логіку у виникненні аналогічної назви.

Суцільне зашиття панелями «День-Ніч»
Суцільне зашиття панелями «День-Ніч»

Металевий паркан із профілю «День-Ніч» чимось нагадує «Ранчо». Однак якщо останній має просвіти на собі, то в першому вони відсутні. Таким чином, ми отримуємо суцільне полотно, яке повністю закриває територію подвір’я від цікавих поглядів сусідів та перехожих.

Секції «Панель»

Як і в попередньому варіанті, тут використовується суцільне зашиття. Однак, на відміну від «День Ніч», ламелі в «Панелі» однакового розміру. Розміщені на однаковій відстані одна від одної, вони створюють загальну симетрію конструкції.

Ворота і хвіртка із полотном «Панель»
Ворота і хвіртка із полотном «Панель»

Ширина профілю, як і проміжок між ними, може відрізнятися, залежно від виробника. Також існують варіанти виготовлення секцій під замовлення за індивідуальними параметрами.

Ковані огорожі

Цей спосіб зашиття уже встиг стати класичним. Здавна його використання підкреслювало статус власників дому, адже далеко не кожен міг собі дозволити встановити такі огорожі.

Ковані конструкції мають ефектний вигляд, проте за ними складно доглядати
Ковані конструкції мають ефектний вигляд, проте за ними складно доглядати

На сьогодні популярність такого варіанту відчутно зменшилась. По-перше, з’явилось чимало інших видів полотен, які, поряд з еволюцією стилів екстер’єрів, краще доповнюють останні. По-друге, ковані вироби і досі залишаються не дешевим задоволенням, оскільки потребують чималої кількості металу та послуг кваліфікованих ковалів.

Cкладний візерунок кованих полотен утруднює догляд за поверхнею — очистити іржу та пофарбувати сталь у важкодоступних місцях вручну буває дуже проблематично.

Саме тому в нашому асортименті відсутні ковані огорожі.

Металевий паркан, зашитий «Фільонками»

Для створення такого полотна використовуються формовані металеві пластини у вигляді «фільонок», схожих на ті, що зустрічаються у дерев’яних дверях. Вони можуть бути прямокутної або квадратної форми, а також відрізнятися рельєфною структурою. 

Поєднання металевих «фільонок» і профнастилу
Поєднання металевих «фільонок» і профнастилу

Незважаючи на те, що метал для виготовлення пластин значно грубший за металопрофіль, під час виготовлення конструкцій із них можуть виникати проблеми зі зварюванням елементів між собою.

Лазерна різка листового металу

На початку ми згадували про використання суцільних чи перфорованих листів металу для створення огорожі. Проте лазерна різка значно розширює можливості цього варіанту зашиття. Завдяки зростанню доступності такого процесу металообробки, можна втілити різноманітні ідеї для декорування екстер’єру дому. Також це допомагає зробити ваш металевий паркан унікальним та неповторним.

Полотно з профілю «жалюзі» та листами, на яких виконано художню лазерну різку
Полотно з профілю «жалюзі» та листами, на яких виконано художню лазерну різку

Для виготовлення можна використовувати листовий метал різних видів: конструкційну чи неіржавну сталь, мідь, латунь та алюміній. Якщо перший варіант потрібно вкривати лакофарбовим чи порошковим покриттям, то інші можна залишати необробленими.

Використання профнастилу

Цей варіант зашиття парканів останнім часом набув неймовірного поширення. У першу чергу це відбувається завдяки доступній вартості таких конструкцій, адже за помірну суму можна закрити велику площу огорожі.

Металевий паркан з профнастилу дозволяє відносно дешево закрити велику площу
Металевий паркан з профнастилу дозволяє відносно дешево закрити велику площу

Також постійно відбувається розширення видів тиснення металопрофілю і варіантів пофарбування. Крім базових однотонних кольорів стають доступними текстуровані покриття: під дерево, камінь, цеглу, бетон тощо. Поверхня самого металу може бути глянцевою, матовою, «металік» чи іншою, залежно від виробника листів.

У чому перевага використання секцій виробництва компанії «Техно Дім»

Замовляючи металевий паркан нашого виготовлення, ви можете бути впевнені у високій якості кожного виробу. Ми займаємося металоконструкціями понад 9 років, тому володіємо чималим досвідом у цій сфері.

Усі секції з металу постачаємо вже готовими до монтажу. Вам залишається лише вибрати засоби кріплення, що найкраще підходять для стовпчиків на об’єкті. Дотримуємось усіх розмірів конструкцій із точністю до 1 мм. У разі виникнення розбіжностей, що не дозволяють встановити вироби, ми переробимо їх за власний кошт.

Металеві огорожі виготовляємо з листів сталі, вкритих полімерною або порошковою фарбою. Перший варіант дозволяє вибирати потрібний колір серед 17 стандартних варіантів, а за потреби палітру можна розширити. Вироби з порошковим фарбуванням можна виготовити у будь-який потрібний відтінок за шкалою RAL.

Секції огорожі та ворота нашого виробництва
Металевий паркан та ворота нашого виробництва

Для виробництва використовуємо сталь товщиною 0,45 мм для серій «Стандарт» і 0,75 мм для «Престиж». У тому числі з останньої виготовляємо секції «Ранчо комбіноване», «День-Ніч» та «Панель». Залежно від товщини металу та обраного візерунку існує обмеження на максимальну довжину виробу. Детальніші технічні характеристики зазначені на нашому сайті. Також всю інформацію про панелі можна дізнатись, завітавши на наш офіс в Івано-Франківську. У наявності зразки кожного варіанту секцій із нашого асортименту.

Крім виготовлення металевих парканів, ми також пропонуємо інші матеріали для зашиття:

 • дерево;
 • терасну дошку;
 • сітку (рабиця, секційна, зварна);
 • сендвіч панелі;
 • ролетні профілі та ін.

Повний перелік актуальних варіантів ви можете переглянути на нашому сайті. Також ми готові розглянути інші види зашиття, які ви плануєте використати для будівництва власної огорожі.

Чому ворота і металевий паркан повинні виглядати гармонійно

Загальний вигляд екстер’єру вашого дому залежить не лише від фасаду та огорожі, а й від воріт. Розпашні чи відсувні конструкції та хвіртки повинні гармоніювати між собою і парканом. Тому доцільно обирати їх одночасно, щоб вони були виготовлені з однакових матеріалів. Це забезпечить ідентичність відтінку поверхні, адже навіть один і той же колір металу в різних партіях може відрізнятися на цілий тон.

Комплексне виконання замовлення воріт, хвіртки та секцій огорожі
Комплексне виконання замовлення воріт, хвіртки та секцій огорожі

Однакова поверхня секцій — не єдине, що робить вигляд металоконструкцій гармонійними. Важливо також зберегти використання ідентичних елементів декору — ручок, замків, накладок та інших елементів.

Також велике значення відіграє вигляд автоматики на воротах, якщо така буде використовуватися. Більшість моделей виготовляють у сірих або чорних кольорах. Проте їхня форма, поєднання відтінків, використання металевих елементів також впливають на загальний вигляд.

На власному виробництві металоконструкцій ми виготовляємо не лише секції огорожі, а й готові відсувні та розпашні ворота, як і хвіртки. Це означає, що весь проєкт буде гармонійним, де кожен виріб буде доповнювати вигляд один одного.

Для виготовлення відсувних полотен ми використовуємо фурнітуру перевірених українських та європейських виробників. У якості роботи всіх роликів ми переконані, адже окремі моделі комплектів використовуємо понад 9 років. Крім самих воріт ми також виготовляємо закладні рами до них, які згодом бетонуються у фундамент конструкції.

Наші технічні спеціалісти детально проінструктують, як виконати бетонування, та нададуть схеми підготовки пройому до монтажу. Також ви отримаєте рекомендації, як розвести електричні кабелі до майбутніх моторів та аксесуарів.

Які огорожі можна замовити у нас

Усі вироби, згадані в цій статті (окрім кованих), ви можете замовити в нашій компанії. Ми пропонуємо послугу безкоштовного заміру в межах Івано-Франківська та області, завдяки чому ви будете впевнені в правильності знятих розмірів конструкцій. Крім того, на місці ви отримаєте консультацію наших майстрів, додаткові рекомендації та поради щодо робіт, які потрібно виконати перед монтажем.

Щоб зробити замовлення на металевий паркан, заповніть будь-яку заявку зворотного зв’язку на нашому сайті. Також ви можете зателефонувати нам напряму, набравши за номерами, вказаними у розділі з контактами. Крім того, чекаємо вас на нашому офісі, де ви можете на власні очі оцінити всі аспекти якості наших металоконструкцій.

ТОВ “ТЕХНО ДІМ ПЛЮС”
0 800 303 309
(безкоштовні дзвінки)

Розрахувати
вартiсть