Курс: 29.03.2024

1 EUR
30 UAH

Модернізація власних в’їзних воріт

Сьогодні навряд чи можна здивувати когось автоматикою для розпашних воріт, хоча ще десять років тому полотна з моторами вважалися чимось неймовірно ексклюзивним. Теперішній асортимент приводів вражає, і кожна модель відрізняється не лише зовнішнім виглядом, а й особливостями роботи. Так чому розпашна автоматика так різко набула популярності?

Популярність автоматики для розпашних воріт

Для чого встановлювати мотори на стулки воріт? Найочевидніша відповідь — щоб зробити процес відкривання та закривання полотна максимально комфортним та простим. Тоді чому саме розпашні моделі на сьогодні користуються такою популярністю?

Ковані розпашні ворота

В одній із наших статей ми з’ясували, чому в домогосподарствах найчастіше встановлюють в’їзні ворота розпашного типу (посилання на матеріал тут). Тому, враховуючи значну поширеність цієї групи конструкцій, а також шалений темп розвитку електротехніки, доступність розпашних моторів стала лише питанням часу.

Популярність розпашних воріт призвела до того, що на ринку почали з’являтися численні комплекти приводів, які могли працювати зі стулками різної ваги, розмірів і ступеня зашиття. Конструкція розпашної автоматики роками вдосконалювалася провідними світовими виробниками, які намагалися зробити всі моделі максимально універсальними з точки зору монтажу. Наприклад, коли італійський виробник моторів Comunello оцінював ринок нашої країни, то вони помітили потребу збільшити розмір кронштейнів для кріплення приводів до стовпчика, оскільки останні в домогосподарствах часто трапляються досить широкими.

На сьогодні практично будь-які розпашні ворота можна зробити автоматичними, і для цього не потрібно робити жодних конструкційних змін.

Якщо вони мають стандартну конструкцію, тоді на них можна буде встановити приводи лінійного типу (з черв’ячною передачею). Якщо стовпчик воріт занадто широкий, на допомогу приходять важільні двигуни. Іноді трапляється, що стовпчиків і зовсім немає, або ж встановлені мотори будуть суттєво зменшувати кут відкривання стулок (наприклад, через вузький проїзд). У такому разі, можна використати важільну автоматику для підземного монтажу. Таким чином, існує можливість вибрати автоматику для розпашних воріт для будь-яких об’єктів.

Автоматика на ворота

Крім конструкції самих моторів, постійного вдосконалення зазнавали і комплекти постачання приводів, про що ми розповімо далі.

Що входить до набору автоматики для розпашних воріт

Комплекти моторів іноді можуть суттєво відрізнятися. Так, до деяких із них може входити 2 пульти дистанційного керування, до інших — лише 1 (а то й зовсім без пультів). Крім цього, до набору можуть входити різноманітні додаткові аксесуари, наприклад датчики безпеки, сигнальна лампа та зовнішня антена.

Спільними для всіх комплектів постачання розпашної автоматики є наявність двох двигунів лінійного чи важільного типу та блоку керування ними із вбудованим радіоприймачем. Хоча існують окремі моделі моторів, де в набір входить лише один привід, а то й зовсім усі елементи потрібно вибирати окремо.

Набір автоматики на ворота

З одного боку вже сформований комплект постачання дає можливість не замислюватися над тим, які пристрої доречно замовляти, а які ні. З іншого — іноді важливо мати повний контроль над списком елементів у наборі. Наприклад, якщо необхідно замінити лише мотори на воротах (у разі, якщо їх недоцільно ремонтувати), а датчики безпеки, сигнальна лампа та зовнішня антена в робочому стані, то немає потреби купувати нові аксесуари, адже чимало з них є універсальними для різних моделей автоматики. Іншим випадком є одностулкові розпашні ворота, для яких наявність двох моторів у комплекті є зайвою.

З огляду на практику, найбільш оптимальний варіант, коли до набору автоматики для розпашних воріт входять:

  • 2 двигуни (лінійні чи важільні);
  • блок керування ними із вбудованим приймачем сигналів радіопультів;
  • 2 пульти дистанційного керування;
  • кріпильні елементи та монтажні приналежності.

Саме такий склад мають комплекти розпашної автоматики в асортименті нашої компанії.

Яку автоматику для розпашних воріт вибрати?

Перш ніж зупинити свій вибір на конкретних моторах, слід переконатися чи вони будуть достатньо потужні саме для ваших воріт. За якими саме критеріями потрібно проводити оцінку, ми детально розглядали в матеріалі за цим посиланням.

Якщо ваші ворота мають вагу стулки до 300 кг, а її ширина становить до 3 м, пропонуємо звернути увагу на новинки в нашому асортименті — моделі Alutech Scorpio SC-3000SKIT і Scorpio SC-3000SKIT-N. Важливою особливістю цих приводів є наявність у конструкції електромеханічних кінцевих вимикачів (більшість приводів для розпашних воріт використовують механічні кінцевики). Це зменшує навантаження на механізм ходової частини автоматики та на сам електродвигун, що подовжує термін їхньої експлуатації. Також на корпусі є вбудована LED-підсвітка, з якою можна відразу помітити розташування моторів під час роботи в темну пору доби.

Alutech Scorpio

Автоматики відрізняються між собою складом комплекта постачання:

  • модель SC-3000SKIT поставляється з блоком керування CUSD-1, а також пульти дистанційного керування слід добирати окремо;
  • модель SC-3000SKIT-N має в наборі блок керування CU-AM, разом з яким поставляються 2 пульти AT-4N (чотириканальні, з динамічним кодом).

Блоки керування відрізняються між собою зовнішнім виглядом та підтримуваними функціями. Так, пристрій CU-AM, крім стандартних опцій підключення моторів, фотоелементів, сигнальної лампи та електрозамка, здатен працювати з двостороннім світлофором, а також до нього можна підключити елементи зовнішнього освітлення. Ці та деякі інші додаткові опції не передбачені в блоці CUSD-1.

Таким чином, моделі Alutech Scorpio — хороший варіант автоматики для встановлення на розпашні ворота невеликих розмірів та ваги. 

Більш детально про ці мотори ви можете прочитати у нашій статті за посиланням.

Що потрібно, щоб зробити ворота автоматичними?

Як ми вже писали вище, роботу практично будь-яких розпашних воріт можна зробити автоматичною, і ми встановлюємо мотори навіть на ворота, які виготовлені іншими майстрами чи компаніями. Усе, що для цього потрібно, це вибрати підходящу модель приводів, підвести джерело живлення та прокласти електричні кабелі до всіх аксесуарів.

Однак, щоб зменшити додаткові витрати, слід передбачити можливість установки автоматики на розпашні ворота ще під час проєктування їхньої конструкції. Мова йде про місце кріплення привода до полотна: воно повинно бути достатньо міцним і надійним, щоб витримувати зусилля мотора при відкриванні та закриванні стулки (окремі електроприводи мають тягове зусилля до 3200 Н!) Висота встановлення привода може бути довільною, однак точка кріплення кронштейна повинна знаходитися між нижньою та верхньою завісами стулки.

Якщо ваші ворота були виготовлені без урахування можливості встановлення автоматики, слід буде приварити металевий профіль до конструкції, щоб підсилити її.

Монтаж розпашної автоматики в Івано-Франківську

Зазвичай встановлення автоматики на розпашні ворота займає до кількох годин. Однак точний час залежить від складності монтажу на об’єкті, а також наявності додаткових робіт. Такими роботами можуть бути:

  • демонтаж старої розпашної автоматики;
  • розведення електричних кабелів;
  • виконання додаткових зварювальних робіт: приварювання профілю до полотна для кріплення автоматики, підсилення стовпчика воріт металевими смугами тощо;
  • інші роботи.

Про необхідність виконання тих чи інших додаткових робіт вас завжди повідомить майстер ще на етапі безкоштовного виїзду для заміру та консультації на об’єкт. Після погодження всіх умов ви отримаєте деталізовану комерційну пропозицію, у якій будуть зазначатися найменування обраної автоматики для розпашних воріт, аксесуарів, монтажу, а також супутніх робіт.

Таким чином, звернувшись за встановленням автоматики на розпашні ворота до нашої компанії, ви отримуєте послугу “під ключ”. До того ж, на всі пристрої та роботи ви отримуєте гарантію терміном 2 або 3 роки, залежно від обраної вами моделі моторів. Ознайомитися з асортиментом автоматики для розпашних воріт ви можете на сайті. Потрібна консультація? Залиште заявку на сайті через зручну для вас форму або зв’яжіться з нами за контактами, що зазначені внизу сторінки.

ТОВ “ТЕХНО ДІМ ПЛЮС”
0 800 303 309
(безкоштовні дзвінки)

Розрахувати
вартiсть