Курс: 30.07.2021

1 EUR
30 UAH

Вибір розпашних воріт

Модернізація розпашних воріт

Серед усіх варіантів брам саме розпашні ворота найбільш поширені. Це можна пояснити декількома причинами. По-перше, вони доволі прості у виготовленні, тому ціна на розпашні ворота є нижчою, ніж на інші види конструкцій. По-друге, щоб стулки відкривалися, не потрібно багато простору. Саме тому їх можна легко встановити для в’їзду на невелику територію, що стає особливо актуальним в умовах щільної забудови.

Чому розпашні ворота настільки поширені в господарствах?

Популярність розпашних воріт також зумовлена історично. Принцип їхньої роботи по суті такий же, як і звичайних дверей, а тому вони вже здавна використовуються в господарствах. Щоб виготовити найпростішу конструкцію, достатньо було двох пар петель та певної кількості дерев’яних дощок для полотна. Зробити перші без великих зусиль міг місцевий коваль, за другими ж можна було звернутися до теслі. Відтак нова брама була готова за дуже короткий час.

Розпашні ворота встановлюють не лише для загородження проїзду на подвір’я чи територію. Їх також можна інсталювати для обмеження доступу до ангарів, гаражів, амбарів та інших приміщень. При цьому їхня конструкція не відрізняється або зазнає лише невеликих змін, у порівнянні з в’їзним варіантом. Наприклад, на одній зі стулок може бути присутній верхній засов для більш надійної фіксації у проємі, коли ворота закриті.

Далі ми розповімо вам про особливості конструкції розпашних воріт, від чого залежить їхня вартість, а також на що слід звернути увагу, коли вибираєте варіант для свого подвір’я.

Типова конструкція розпашних воріт

Як ми вже зазначили вище, будова воріт розпашного типу доволі проста. Типова конструкція складається з пари стулок, які розміщені на двох або трьох петлях (завісах). Одна стулка має вертикальний засов, який опускається в дорожнє покриття та фіксує її в закритому стані. На протилежній знаходиться горизонтальний засов, який з’єднується з першою стулкою та надійно запирає браму. Інколи для більш надійного закривання використовують навісний замок, який кріпиться до обидвох стулок, або встановлюють ригельний чи інший замок.

Якщо на розпашні ворота встановити мотори, то наявність обидвох засовів не є обов’язковим елементом конструкції. Ба більше, якщо їх передбачити на стулках та випадково замкнути, при цьому натиснути кнопку пульта дистанційного керування автоматичною брамою, то мотори фізично не зможуть їх відкрити. Це може призвести до виходу з ладу всієї автоматики.

Для автоматичних розпашних воріт слід передбачити інші компоненти, а саме — центральний та бокові упори. Вони потрібні, щоб мотори чітко зупинялися в кінцевих положеннях, а також, щоб зняти зайве навантаження з них при закритому полотні.
Інколи в конструкції встановлюють коліщатко під стулкою, щоб зробити відкривання в ручному режимі більш комфортним. Це особливо актуально для важких воріт, чи розмір стулок яких становить понад 3-4 м, оскільки можна уникнути їхнього просідання. Однак коліщатко не потрібно встановлювати, якщо на воротах будуть стояти мотори.

В умовах обмеженого простору часто встановлюють у полотні розпашних воріт хвіртку. Для цього проєктують відповідний каркас і передбачають усі необхідні елементи кріплення фурнітури дверцят, наприклад завіси, замок чи дотягувач.

Від чого залежить вартість розпашних воріт

Коли заходить мова про ціни на розпашні ворота, то варто брати до уваги два основні аспекти, які її формують:

  • вартість матеріалів: металу, компонентів полотна, кріпильних елементів, захисного лакофарбового покриття тощо;
  • вартість роботи, використання технологій та різних видів обладнання під час процесу виготовлення.

Залежно від розмірів брами, підбираються труби різної ширини, а також товщини стінки металу. Крім того, на вибір профілів впливає кінцевий вигляд полотна та загальна маса стулки. Тому ціни на метал у першу чергу визначають вартість конструкції. Вибір типу кріпильних матеріалів та їхньої кількості здебільшого залежить від типу зашиття: одні елементи можна приварити до каркаса, інші слід прикручувати саморізами чи болтами. Щодо лакофарбового покриття, то метал обов’язково потрібно спершу ґрунтувати, перед цим правильно обробивши поверхню. Після повного висихання основи можна приступати до фарбування фінішним покриттям. Тут перевагу слід віддати атмосферостійкій фарбі, яка чинитиме опір впливові зовнішнього середовища, та довше захищатиме метал від появи іржі. І ґрунтову, і фінішну фарби потрібно наносити двома шарами та щоразу чекати повного висихання поверхні.

Вартість робіт з виготовлення значною мірою залежить від кваліфікації майстрів. Спеціаліст у своїй справі завершить роботу над воротами швидше, акуратніше, без помилок чи недоліків. Зварні шви будуть міцними, конструкція рівною, а фарба на поверхні металу буде розподілена рівномірно, завдяки чому всі ділянки воріт будуть однаково захищені від атмосферного впливу. Також дуже важливим є застосування спеціальних інструментів. І так, використання бокової шліфмашинки (болгарки), інверторного зварювального апарата та помазка для фарби дозволяє виготовити ворота. Однак якщо виконувати різку металу на монтажній циркулярній пилі, використовувати напівавтоматичний зварювальний апарат і фарбопульт із компресором, то результат буде набагато якіснішим. Крім того, велике значення має облаштування самого виробничого цеху: наявність столів та іншого обладнання дозволить отримати кращі ворота, ніж якщо виготовляти їх «на коліні».

В'їзні ворота

Окремо варто зазначити, що фарбувати ворота можна лише в сухому приміщенні з дотриманням необхідної температури, яку рекомендує виробник лакофарбових матеріалів. Якщо знехтувати встановленими вимогами, фарба може за короткий час облізти чи втратити свої захисні властивості.

Саме ці фактори в підсумку формують ціну розпашних воріт:

Вартість матеріалів, технології та комплектація

Що може вказувати на неякісне виготовлення воріт

Щоб розпашна брама служила довго, потрібно звернути увагу на декілька, на перший погляд очевидних, але дуже важливих речей:

  • конструкція повинна бути рівною. Щоб перевірити це, достатньо взяти відкалібрований рівнемір та виявити чи існує у ній нахил. Однак інколи це зробити досить складно, оскільки для правильного результату ворота мають розташовуватися на рівній поверхні;
  • перевірте чи прямі кути воріт є справді прямими. У цьому вам допоможуть кутники (наприклад, столярний), однак якщо такого немає, можна скористатися звичайним транспортиром;
  • звірте розмір діагоналей. У прямокутних чи квадратних воротах вони повинні бути однаковими. В іншому разі конструкція буде схожа на профіль паралелограма або трапеції;
  • перевірте чи немає «вертольотів». Цим жаргонним словом майстри позначають нерівність воріт в одній площині. Правильно виготовлені ворота, якщо їх покласти на рівну площину, усіма частинами будуть до неї прилягати. Якщо полотно зробили недбало, одна чи більше частин воріт будуть знаходитися в повітрі;
  • зверніть увагу на якість пофарбування. Звичайно, для цього не потрібно робити надріз лакофарбового покриття (однак можна зробити і це). На недоліки будуть вказувати нерівномірність розподілу фарби, плями на полотні чи каркасі, патьоки, потертості, сліди іржі чи інші пошкодження;
  • придивіться, як виглядають зварні шви. Якщо ви їх не бачите, роботи виготовлена досконало. У першу чергу це важливо в місцях стику труб, що утворюють каркас воріт: шви повинні бути ретельно відшліфовані та зачищені;
  • оцініть, як ворота працюють після монтажу. Для цього перевірте хід стулок — він повинен бути легким, плавним і без жодних звуків чи потріскувань. Також можете скористатися рівнеміром, щоб перевірити правильність встановлення конструкції.

Це основні аспекти, на які слід звернути увагу перед тим, як прийняти роботу з виготовлення та встановлення розпашних воріт.

Як ми виготовляємо ворота в Івано-Франківську

У нашій компанії ми в першу чергу звертаємо увагу на потреби клієнта та якість виробництва розпашних воріт. З хвіртками та парканами теж вам допоможемо, адже маємо власний цех, де виготовляємо всі наші вироби. Таким чином, у нас є можливість контролювати всі процеси, пов’язані з виробництвом конструкцій: від придбання матеріалів до монтажу.

Виробництво розпашних воріт

Наш цех оснащений потрібним обладнанням та в ньому достатньо простору. Роботи виконуємо на рівних столах, використовуємо необхідні верстати та інструменти. Усі зварювальні процеси робимо напівавтоматичним апаратом, після чого ретельно шліфуємо шви.
Фарбування виробів виконуємо у спеціалізованому приміщенні, де постійно підтримуємо чистоту. Крім того, і ґрунтування, і нанесення фінішного покриття відбувається у два етапи, що покращує антикорозійні властивості воріт. Також, ми завжди використовуємо атмосферостійку фарбу.

Ми даємо гарантію 2 роки на всі вироби з моменту встановлення. Після закінчення цього терміну ми завжди готові здійснювати сервісне обслуговування змонтованих конструкцій.

Для кожного замовлення ми складаємо окремий проєкт з урахуванням потреб клієнта. Також ви можете придбати ворота, вибравши потрібний варіант з галереї готових виробів. Дізнатися ціни на розпашні ворота ви можете на нашому сайті.

ТОВ “ТЕХНО ДІМ ПЛЮС”
0 800 303 309
(безкоштовні дзвінки)

Розрахувати
вартiсть