Курс: 24.03.2023

1 EUR
30 UAH

Загальні особливості налаштування автоматики воріт

Автоматичні в’їзні та гаражні конструкції здатні суттєво полегшити нам життя. Адже щоб відкрити стулку, достатньо одного простого натискання на клавішу пульта дистанційного керування. Проте правильне функціонування електропривода залежить від різних факторів. Налаштування автоматики воріт згідно інструкцій — один із них.

Ми рекомендуємо звертатися до професіоналів для монтажу, під’єднання та програмування моторів. Проте якщо ви маєте достатньо технічних знань і навичок та бажаєте виконати ці роботи самостійно, наш матеріал стане в пригоді.

Які види електроприводів розглядаємо

Для кожного виду ворітної конструкції існують свої унікальні мотори. Вони враховують особливості руху та принципи роботи полотна, а отже деталі налаштування будуть відрізнятися. Далі ми розповімо про три типи електроприводів:

  • для секційних гаражних виробів
  • для відсувних полотен
  • для розпашних стулок

Перш ніж розпочати розгляд кожного вищенаведеного типу, ми повинні зазначити важливу деталі. Описана нижче інформація не є універсальною покроковою інструкцією, яку можна застосувати для будь-якої моделі мотора. Усі вони хоч і поєднують у собі спільні особливості та функції, проте можуть мати чимало відмінностей в тонкощах налаштування. Тому перед початком робіт варто обов’язково ознайомитися з інструкцією та посібником користувача, що постачається в комплекті до обраного приводу.

Як налаштувати автоматику воріт секційного типу в гараж

Перед встановленням та налаштуванням роботи гаражного електропривода слід провести ряд підготовчих заходів. У першу чергу варто переконатися, що обрана модель мотора за своїми техніко-технічними характеристиками придатна для функціонування з конкретним секційним полотном. Останнє повинно бути збалансованим, тобто при відпусканні панелей залишатися на тому ж місці. Також місце кріплення повинно бути міцним, здатним витримати вагу привода і рейки, поряд повинні бути відсутні джерела тепла чи відкритий вогонь.

Стельова гаражна автоматика
Стельова гаражна автоматика

Ми не будемо наводити кроки монтажу елементів двигуна, оскільки для різних моделей вони відрізнятимуться. Проте їхня послідовність зазвичай залишається однаковою і виглядає наступним чином:

  • встановлення ворітного кронштейна
  • монтаж кронштейна кріплення рейки та самої рейки
  • встановлення привідної тяги
  • фіксація упору, який позначає крайню точку відкривання полотна
  • встановлення та фіксація електроприводу та з’єднання його з рейкою

Надалі слід провести під’єднання всіх електричних проводів до блоку керування та аксесуарів. При цьому вони повинні бути не підключеними до електромережі, щоб уникнути ураження електричним струмом.

Детальну інформацію про під’єднання потрібно дізнаватися з інструкції до конкретної моделі, оскільки особливості будуть відрізнятися для різних моторів.

Більшість сучасних гаражних електроприводів дозволяють налаштувати автоматичні ворота за допомогою кнопок на панелі двигуна. У першу чергу слід запрограмувати кінцеві положення полотна — у крайньому відкритому та закритому станах. Можливості деяких моделей дозволяють встановлювати «пішохідний» режим користування конструкцією, за якого секції піднімаються до певної висоти. Така функція корисна при великій висоті стулки.

Наступним етапом є запис пультів керування. Послідовність кроків виконання операцій буде відрізнятися залежно від моделі автоматики. У цьому меню також можна видаляти старі та здійснювати запис нових, а також повністю очищати пам’ять від раніше занесених пультів. Останнє потрібно, наприклад у разі загублення цих пристроїв, щоб сторонні особи не могли потрапити у гараж.

Пульти до гаражної автоматики An-Motors мають окрему кнопку блокування, що дозволить уникнути випадкового відкривання полотна
Пульти до гаражної автоматики An-Motors мають окрему кнопку блокування, що дозволить уникнути випадкового відкривання полотна

Деякі моделі гаражної автоматики дозволяють проводити експрес налаштування роботи, що дозволяє завершити основні процеси за кілька хвилин.

Встановлення додаткових параметрів функціонування приводу

Після проведення основних налаштувань — запису кінцевих положень і пультів керування — можна встановити додаткові параметри роботи пристрою. Їхній перелік напряму залежить від моделі обраного приводу, і серед них можна зустріти такі функції:

  • коригування кінцевих положень
  • перемикання режимів: автоматичного (керування пультом) та ручного (клавішами на корпусі приводу)
  • встановлення часу автоматичного закривання полотна
  • налаштування зусилля відкриванні та закриванні (у разі наїзду на перешкоду)
  • швидкість руху воріт
  • час плавного розгону або зупинки руху
  • вибір режиму функціонування фотоелементів
  • вибір режиму функціонування оптосенсорів
  • налаштування роботи сигнальної лампи та вбудованого у привід освітлення

Встановлення деяких параметрів, наприклад зусилля на відкривання та закривання, потребують достатніх технічних знань та навичок, тому повинні виконуватися спеціалістами.

За потреби всі параметри електропривода можна скинути, відновивши заводську версію їхніх значень.

Налаштування автоматики воріт відкатного типу

Перш ніж розпочати встановлення електропривода для консольних конструкцій, слід провести підготовчі роботи. До них відносяться:

  • перевірка придатності воріт до автоматизації, оцінивши характер відкривання стулки — наскільки плавно та рівномірно вона рухається. У разі ускладненого руху чи виникнення перешкод у певних місцях, їх потрібно ліквідувати;
  • оцінка правильності підбору моделі автоматики, зокрема враховуючи вагу полотна та інтенсивність його використання;
  • встановлення фундаменту та майданчика для кріплення мотора. Його розташовують збоку від в’їзду в тому ж місці, де закріплена закладна рама. Найкраще, коли фундамент і майданчик для електропривода є єдиним цілим із фундаментом відсувних воріт. Важливо, щоб місце монтажу було поза ризиком підтоплення, оскільки більшість корпусів моторів не мають достатнього захисту від занурення у воду.

Монтаж відкатної автоматики відбувається на заздалегідь підготовлений фундамент та кріпиться до виведених із нього болтів. Детальнішу інформацію про підготовку цього елемента ви можете дізнатися у нашому блозі або з інструкції до вибраної вами моделі мотора.

Налаштування автоматики воріт відкатного типу починається з її правильного монтажу
Налаштування автоматики воріт відкатного типу починається з її правильного монтажу

Після встановлення електропривода приварюють або прикручують зубчасту рейку до конструкції воріт (це питання ми також нещодавно розглядали в одному матеріалі блогу). Наступним кроком є підключення електронної плати керування та всіх необхідних додаткових аксесуарів. Важливо ці роботи виконувати, коли електропроводи не знаходяться під напругою, щоб запобігти випадковому ураженню електричним струмом.

Коли всі елементи закріплені та підключені, можна починати налаштування автоматики воріт.

Програмування роботи приводу та встановлення додаткових параметрів

Сучасні моделі дозволяють проводити налаштування функцій за допомогою дисплея та кнопок. Старіші варіанти були складнішими в цьому плані, адже часто програмування відбувалося лише за допомогою світлодіодної індикації, а кількість параметрів була суттєво обмеженою.

Під час програмування можна задавати такі функції:

  • вибір режиму функціонування: ручний (відкривання лише з підключених до блоку керування клавіш), напівавтоматичний (керування приводом за допомогою коротких натискань на клавішний перемикач або радіопульт), автоматичний (закривання полотна відбувається самостійно через певний заданий час)
  • режим функціонування сигнальної лампи
  • вибір режиму роботи фотоелементів
  • встановлення зусилля на відкривання
  • задання часу максимальної швидкості та сповільнення руху
  • вибір часу гальмування
  • встановлення тривалості паузи до початку автоматичного закривання
  • налаштування пішохідного режиму
  • програмування пультів дистанційного керування
Сучасні відсувні електроприводи дозволяють провести налаштування автоматики воріт швидко та без зайвих проблем
Сучасні відсувні електроприводи дозволяють провести налаштування автоматики воріт швидко та без зайвих проблем

Детальну інформацію про наявність та особливості задання кожного параметра можна дізнатися з інструкції до вибраної вами моделі мотора. Ми рекомендуємо, щоби встановлення значення зусилля мотора виконувалося технічними спеціалістами із відповідними знаннями та вміннями.

Як налаштувати автоматичні ворота розпашного типу

Як і в попередніх двох випадках, перед заданням параметрів роботи розпашних приводів необхідно здійснити декілька підготовчих операцій. Перш за все слід впевнитися, що розміри та вага стулок відповідають параметрам обраних двигунів, а також що інтенсивність їхнього використання буде знаходитись у допустимих межах. При цьому слід звернути особливу увагу на фактор вітрового навантаження: зашите полотно під час поривів вітру відкрити складніше, тому необхідно забезпечити достатній запас потужності мотора.

Зашите полотно створює велике вітрове навантаження на розпашні мотори, що потрібно враховувати, проводячи налаштування автоматики воріт
Зашите полотно створює велике вітрове навантаження на розпашні мотори, що потрібно враховувати, проводячи налаштування автоматики воріт

Розпашні електроприводи розташовують між верхньою та нижньою завісами, а місце кріплення повинно бути достатньої міцності та здатним протистояти деформаціям при відкриванні. Самі стулки повинні рухатися плавно, без потріскувань, скрипів чи утруднення обертання на завісах.

Монтаж моторів відбувається на кожну стулку окремо. Блок керування при цьому встановлюється в захищеному корпусі, що зазвичай постачається в комплекті. Електропривід фіксується двома кронштейнами: одним — до стулки, іншим — до стовпчика. Важливо правильно підібрати розміри кріплень, щоб можна було виконати фіксацію привода, при цьому забезпечуватиметься достатнє плече для відкривання та закривання полотна. За ними проводять налаштування кінцевих точок відкривання та закривання, а після цього під’єднують електричні кабелі, у тому числі до аксесуарів. Важливо при цьому не подавати напругу на елементи, щоб уникнути ризику ураження електричним струмом.

Програмування роботи приводів

Більшість сучасних розпашних моторів оснащені блоками керування з дисплеями. У старих моделях використовувалося світлодіодна індикація, що ускладнювало процес та вимагало достатніх технічних знань.

Важільна розпашна автоматика та блок керування в захищеному корпусі
Важільна розпашна автоматика та блок керування в захищеному корпусі

Програмування можна розпочати із запису пультів у пам’ять системи. Перед цим рекомендовано видаляти всі попередньо занесені в неї пристрої.

Щоб налаштувати автоматику воріт розпашного типу, задають такі параметри:

  • режим роботи: ручний, напівавтоматичний, автоматичний
  • час затримки початку руху
  • вибір режиму функціонування фотоелементів
  • задання типу воріт — одностулкових чи двостулкових
  • встановлення значення зусилля моторів
  • задання часу роботи приводів
  • програмування тривалості часткового відкривання для пішохідного режиму
  • встановлення часу затримки відкривання стулки
  • задання часу затримки перед початком автоматичного закривання

Вибір деяких параметрів, наприклад зусилля моторів, рекомендовано виконувати спеціалістам із відповідними знаннями та навичками.

Підсумок

Процес монтажу та програмування електроприводів для гаражних чи в’їзних конструкцій з одного боку не є складним, з іншого — вимагає належних технічних навичок та досвіду в цій сфері. Проте яким би не був високим рівень знань, слід у будь-якому разі ознайомитися з інструкцією до обраної моделі привода. Адже виробники можуть використовувати різні особливості та функції, не врахувавши які можна зіпсувати електроніку, мотор, полотно чи викликати травми людей, присутніх під час монтажу, або пізніше при користуванні виробом.

Технічні спеціалісти «Техно Дому» проводять налаштування автоматики воріт відповідно до всіх норм безпеки, а також повністю виконують інструкції та рекомендації заводів. Таким чином ви можете бути впевнені в якісній та надійній роботі всіх електроприводів із нашого асортименту, встановленням яких займається наша компанія.
ТОВ “ТЕХНО ДІМ ПЛЮС”
0 800 303 309
(безкоштовні дзвінки)

Розрахувати
вартiсть