
Комфорт при користуванні різними ворітними конструкціями на автоматиці в першу чергу пов’язаний із використанням пульта дистанційного керування (ДК). Адже достатньо натиснути на одну клавішу, щоб полотно відкрилося, закрилося чи виконалася інша запрограмована функція. Проте якщо на одному боці цієї «медалі» знаходиться радіопульт, то на іншому — радіомодуль для автоматичних воріт (або ж радіоприймач). Які види цих пристроїв існують? На що слід звернути увагу при виборі та в яких випадках може виникнути потреба придбати його окремо? Спробуємо з’ясувати в цьому матеріалі.
Яке призначення радіоприймача в системі керування ворітними моторами
Радіомодуль в автоматиці дозволяє користуватися нею зручно та без зайвих клопотів. Проте наявність цього пристрою в системі не є обов’язковою. Електроприводи можна відкривати за допомогою інших способів. Ними можуть бути:
- клавішний або замковий вимикач
- кодова клавіатура
- інтегрована система контролю доступу
- «розумне» керування за допомогою смартфона, та інші методи
Проте купити радіомодуль для воріт зовнішнього встановлення чи вбудований у платі автоматики — означає зробити користування полотном надзвичайно простим. Усе, що потрібно для відкривання та закривання стулки — легке натискання на відповідну клавішу радіопульта. Останні, зазвичай, мають компактний дизайн та стають зручним доповненням до набору ключів від дому чи автомобіля.

Радіоприймач для роботи обов’язково повинен бути приєднаним до блоку керування. Адже саме він дає команду на відкривання та закривання стулки або виконання іншої функції після отримання сигналу від пульта. Незважаючи на такий простий принцип, можна кастомізувати роботу пристрою під власні потреби. Однак для цього потрібно розібратися в деяких характеристиках виробів.
Основні параметри, що характеризують радіомодуль для автоматичних воріт
Типовий приймач радіосигналів для ворітної автоматики працює на частоті 433,92 МГц, як і більшість цивільних побутових пристроїв для таких цілей. Підключається він до блоку керування на нормально відкритий контакт. Це означає, що в режимі очікування відповідне електричне коло розімкнуте та замикається, коли відбувається подача команди від радіопульта.
Сили сигналу пульта ДК достатньо, щоб радіоприймач уловив його на відстані приблизно 50 м.
При щільній забудові або в разі наявності радіоперешкод — наприклад базових станцій мобільного зв’язку, високовольтних ліній тощо — радіус дії може знижуватися, іноді суттєво. На відкритій місцевості радіохвилі можуть вловитися приймачем на відстані навіть до 100 м. Останнє значення багато в чому залежить від моделі мотора та який тип антени використовує радіоприймач — вбудовану чи зовнішню.
Залежно від моделі, кількість пультів ДК, які можна записати в пам’яті приймача, варіюється та може знаходитися в межах від кількох десятків до сотень. Цей параметр слід враховувати, якщо електропривід встановлюється для громадського користування або в житловому багатоквартирному комплексі.

Іншою важливою характеристикою радіомодулів є кількість підтримуваних каналів. Залежно від цього, пристрої бувають:
- одноканальними
- двоканальними
Перші призначені для роботи з одним електроприводом, другі — відповідно з двома. Зазвичай використовуються одноканальні варіанти. Проте вироби з двома каналами дозволяють налаштувати систему користування автоматикою так, що при натисканні однієї клавіші пульта відбудеться спрацювання одразу двох електроприводів. При цьому немає значення їхнє фактичне розташування відносно один одного.
Які існують види радіомодулів
Вище ми описали характеристики приймачів радіосигналу та згадали про вироби з одним або двома каналами зв’язку. Проте поділ приймачів в асортименті виробників автоматики зазвичай відбувається за типом встановлення. Залежно від цього вони бувають:
- внутрішніми, або вбудованими
- зовнішніми
Перший вид встановлюється відразу на платі електропривода. Він може знаходитися в корпусі мотора, як наприклад у відсувній та гаражній автоматиці, або в окремій коробці з блоком керування, як у випадку з розпашними приводами. Підключення зазвичай відбувається у відповідний слот на платі, рідше пристрій буває припаяним до неї. Останній варіант складніший у плані ремонту та обслуговування.

Зовнішній радіомодуль для автоматичних воріт встановлюється окремо від блоку керування електроприводом та приєднується до потрібних контактів (нормально відкритих) за допомогою кабелів. Розміщуватися він може як у корпусі з мотором, так і за його межами.
У яких випадках потрібен зовнішній радіоприймач
Радіомодулі із зовнішнім розміщенням зазвичай використовують у двох основних випадках:
- коли встановлено автоматику різних виробників — наприклад на в’їзді у двір та в гараж — та існує необхідність використовувати один пульт для керування обома конструкціями;
- коли є потреба купити радіомодуль для воріт із двома каналами для відкривання різних електроприводів.
Іноді на об’єкті присутні сильні радіоперешкоди, які ускладнюють нормальну роботу пульта або суттєво зменшують радіус дії сигналу. У такому разі можна використати додаткову зовнішню антену та встановити її на підвищенні для покращення уловлювання радіохвиль. Проте не всі блоки керування мають окреме гніздо для під’єднання цього пристрою. Тому використання окремо встановленого радіоприймача може вирішити цю проблему.
Також варто зазначити, що якщо в автоматиці є вбудований внутрішній радіомодуль, під’єднання зовнішнього зазвичай не блокує роботу першого. Таким чином можна користуватися пультами, запрограмованими в пам’яті обох приймачів, та відкривати ними полотно.

Зовнішній радіоприймач дозволяє отримати чимало вигод від встановлення. Проте здебільшого його використовують, коли існує потреба об’єднати роботу декількох моделей автоматики різних виробників для відкривання з одного радіопульта.
Який можна купити радіомодуль для воріт у нашому асортименті
Наша компанія спеціалізується на продажу та встановленні воріт разом з автоматикою та аксесуарами до них. В асортименті ви знайдете пристрої лише тих виробників і торгових марок, у якості яких ми переконалися самостійно. Сюди відносяться вироби таких заводів як FAAC, CAME, Comunello, Somfy, а також брендів Alutech, An-Motors та багатьох інших.
На всю автоматику та аксесуари до неї надаємо офіційну гарантію від виробника.
Вона становить від 2 років, залежно від обраної моделі. Ви отримуєте заповнений гарантійний талон після повного встановлення, налаштування та демонстрації роботи. Крім того, наші технічні спеціалісти детально інструктують, як правильно користуватися пристроями, який догляд за ними потрібно проводити та як використовувати їх у разі настання аварійних ситуацій, наприклад, коли зникає електроживлення.
Щоб обрати потрібний вам радіомодуль для автоматичних воріт, перейдіть у відповідний розділ на сайті. Для замовлення ви можете заповнити заявку зворотного зв’язку або зателефонувати нам за вказаними на сторінках номерами. Також чекаємо вас в Івано-Франківську на нашому офісі з виставковим залом, де ви зможете оцінити роботу потрібних вам пристроїв та відразу придбати їх.