Курс: 01.02.2023

1 EUR
30 UAH

Обираємо завіси для розпашних воріт

Обираючи в’їзні конструкції на власне подвір’я, ми в першу чергу задумуємося за їхній зовнішній вигляд. А на фурнітуру та інші деталі до них починаємо звертати увагу, коли доходить справа безпосередньо до закупівлі матеріалів для виробництва. Одними з таких елементів для рухомого кріплення є завіси для розпашних воріт. Здавалося б, питання не потребує додаткового розгляду. Проте тут присутні свої особливості, про які йтиметься далі.

Яку функцію виконують петлі для розпашних воріт

Розпашні полотна працюють аналогічно до звичайних дверей: стулка рухається навколо точки обертання, яку виконують завіси. На останні приходиться все навантаження під час відкривання та закривання. Тому якість та надійність цих елементів, а також їхнє кріплення до каркаса, визначає міцність усієї конструкції. Лише в закритому стані навантаження частково перебирають на себе вертикальні та горизонтальні засуви (для ручного керування) чи мотори (для автоматичного).

Завіси для розпашних воріт виконують ту ж функцію, що і для хвіртки
Завіси для розпашних воріт виконують ту ж функцію, що і для хвіртки

Місце кріплення петель до профілю воріт визначає напрямок відкривання. Зазвичай воно відбувається всередину подвір’я, щоб зробити заїзд автомобілем зручним. Лише іноді в умовах обмеженого простору двору виконують відкривання стулок назовні. Якщо проводити рух полотен у неправильному напрямку, ніж це було задумано при конструюванні виробу, то це посилюватиме навантаження на зварні шви та може спричинити утворення тріщин.

Для нормальної роботи ці елементи повинні бути розташованими в одній площині. Наявність навіть незначних перекосів може суттєво ускладнити рух стулки та стати джерелом неприємних звуків під час роботи. Також поверхню металу в місцях стиків двох частинок деталі потрібно ретельно змащувати для мінімізації тертя та попередження появи корозії. Детальніше про це ми розповіли в одному з наступних розділів нижче.

Зазвичай на одну половинку воріт встановлюють дві завіси.

Для особливо важких полотен виробник може передбачити третю, однак у цьому разі дуже легко втратити єдину площину. Тому розміщення додаткового елемента повинно відбуватися з ювелірною точністю, інакше воно стане причиною ускладненого руху конструкції.

Різновиди завісів

Сьогодні на ринку купити петлі для розпашних воріт можна двох основних видів, які відрізняються своєю конструкцією:

  • фіксовані (без можливості регулювання)
  • регульовані

Залежно від габаритів та ваги полотна, розміри елементів рухомого кріплення можуть відрізнятися.

Також для особливо важких стулок використовуються додаткові механізми для зняття навантаження та полегшення відкривання. Наприклад, у фіксованих завісах всередині може знаходитися металева кулька чи підшипник для зменшення тертя.

Фіксовані завіси для розпашних воріт

Цей вид елементів рухомого кріплення давно присутній на ринку та зустрічається найчастіше. Вони призначені для приварювання верхньої частини деталі до стулки, а нижньої — до закладної пластини чи металевого стовпчика. Це ускладнює процес монтажу, оскільки встановити дві петлі в одній площині на місці зазвичай проблематично. Доводиться перевіряти рух полотна та водночас коригувати його положення на прихваточних швах. Якщо ті не вийшло зробити правильно, їх слід зрізати, подовжуючи час виконання робіт.

Типовий вигляд фіксованої петлі
Типовий вигляд фіксованої петлі

Очевидний недолік такої конструкції — деталі неможливо регулювати. Якщо з якихось причин — наприклад через просідання ґрунту чи фізичну деформацію елементів каркасу стулки — змінилася площина встановлення завісів, то це ускладнить відкривання. Це через якийсь час викличе появу тріщин у зварних швах чи самому металевому профілі.

Також є особливості для змащування цих рухомих кріплень. Для нанесення консистентної змазки потрібно припідняти або повністю зняти полотно. Рідке мастило можна направити під тиском або заповнити внутрішній простір через отвір у верхньому елементі, якщо такий передбачив виробник.

Позитивною стороною цих кріплень є нижча вартість та широкий асортимент, у тому числі для достатньо важких стулок.

Регульовані петлі

На відміну від фіксованих варіантів, регульовані кріплення дають змогу змінювати положення полотна в певній площині. Це дає ряд переваг:

  • значно пришвидшується час встановлення розпашної конструкції
  • відсутність зварювальних робіт на об’єкті, оскільки всі кронштейни можна зафіксувати в цеху
  • зберігається цілісність лакофарбового покриття на металі через відсутність зварювання на місці
  • після тривалого періоду експлуатації в разі виникнення просідання полотна його положення можна відкоригувати, забезпечивши правильне відкривання
  • зручний процес змащування, оскільки рухомі частини порівняно легкодоступні
Один із видів регульованої завіси
Один із видів регульованої завіси

Для монтажу здебільшого використовуються елементи рухомого кріплення, що дають змогу регулювати розташування стулки у двох площинах. Можна коригувати конструкцію та розташовувати її на різній відстані відносно стовпчика або встановлювати під невеликим кутом. Останнє дозволяє нівелювати невелику похибку при виставленні рівня під час спорудження стовпчика. Також на ринку можна купити завіси для розпашних воріт, що можуть регулювати їх положення у трьох площинах. Проте такі варіанти на практиці встановлюють вкрай рідко.

Який догляд потрібен завісам

Як і будь-який механізм, де присутнє тертя металевих частин одна об одну, поверхню металу елементів рухомого кріплення слід змащувати відповідними засобами. Це може бути рідка олива або консистентне мастило. Крім функції зменшення тертя та зносу металу, змазка відштовхує воду з поверхні. Це важливо, оскільки при контакті останньої із залізом відбувається утворення корозії. Вона обов’язково зробить рух фізично важчим та стане причиною неприємних скрипів під час відкривання стулок. Якщо довго не користуватися конструкцією, відкрити її зовсім може бути неможливо.

Добре змащені петлі є запорукою нормальної роботи автоматики, якщо така використовується на полотнах. Ускладнення обертання стулок через відсутність мастила та наявність корозії збільшить навантаження на електропривід, що може спричинити вихід його з ладу.

Завіси для розпашних воріт впливають на роботу автоматики
Завіси для розпашних воріт впливають на роботу автоматики

Щоб зробити процес змащування зручним, у верхній частині завіси виробники іноді передбачають наявність отвору. Через нього доволі легко направити потрібну кількість рідкої оливи, яка потрапить на всю рухому частину. Якщо такого отвору немає, можна спробувати направити мастильний матеріал під тиском у щілину між двома половинками деталі. Однак при цьому лише невелика кількість змазки потрапляє за призначенням, а більша її частина розтікається зовнішньою поверхнею металу.

Густе консистентне мастило можливо нанести на рухомі частини лише при знятій стулці. Робити це слід після завершення процесу встановлення конструкції, оскільки під час зварювальних робіт через значне нагрівання металу змащувальний матеріал здебільшого вигорить.

Ми рекомендуємо змащувати розпашні конструкції хоча би один раз на рік перед настанням холодного періоду.

Які види елементів рухомого кріплення ми використовуємо при виробництві конструкцій

Вибір тієї чи іншої завіси для розпашних воріт залежить від конкретного замовлення та попередньо узгоджується з клієнтом. Ми використовуємо регульовані та фіксовані варіанти. Для монтажу перших можна провести всю підготовчу роботу в цеху, і на об’єкті відрегулювати положення стулки відповідно до рівня. Фіксовані елементи рухомого кріплення зазвичай приварюємо на місці, у зв’язку з чим необхідно поновлювати лакофарбове покриття на поверхні металу.

ТОВ “ТЕХНО ДІМ ПЛЮС”
0 800 303 309
(безкоштовні дзвінки)

Розрахувати
вартiсть