Курс: 30.07.2021

1 EUR
30 UAH

Панорамні ворота: види та особливості

Панорамні ворота Алютех

У секційних конструкціях промислового типу можуть використовуватися як стандартні сендвіч панелі з металевих листів, всередині заповнених пінополіуретаном, так і алюмінієві полотна, між якими знаходяться скляні вставки. Останні — панорамні секційні ворота, про види та особливості яких піде мова далі.

Чим особливі секційні конструкції з панорами

Очевидно, що рівень теплоізоляції цього виду виробів не дозволяє використовувати їх на рівні зі стандартними варіантами із сендвіч панелей.

Встановлення панорамних воріт є найдоцільнішим в автосалонах, СТО, автомийках тощо — тобто місцях, де полотно не буде закривати те, що відбувається позаду них, і максимально збільшуватиме рівень природного освітлення.

Таким чином, ці вироби частково виконують функцію “вітрин”, за допомогою яких клієнт може оцінити, що знаходиться всередині приміщення. Також їх доцільно використовувати в поєднанні з алюмінієвими панорамними фасадами, оскільки це робить цілісним вигляд всього екстер’єру будівлі. У підсумку цей тип конструкцій має своє специфічне застосування.

Панорамні ворота в будівлі автосалону
Панорамні ворота в будівлі автосалону

Зважаючи на призначення, усі механізми у таких воротах використовуються промислового типу, оскільки інтенсивність експлуатації та загальне навантаження суттєво більші, ніж для гаражних варіантів. Однак це не означає, що звичайні гаражні двері не можна оснастити окремими панорамними секціями: така опція доступна, хоча існують деякі функціональні та естетичні обмеження. Наприклад, асортимент варіантів заповнення панелей не такий широкий, як у промислових групах, та й фурнітура буде відрізнятися. Крім того, панорамні частини полотна мають однакове забарвлення з обох сторін, а, зважаючи на стандартне внутрішнє фарбування сендвіч панелей під RAL 9002, така відмінність може не сподобатися власнику.

Наявність прозорих секцій — не єдина відмінність таких воріт від стандартних аналогів. У той час, як звичайні сендвіч панелі виготовляють з оброблених сталевих листів і пінополіуретаном між ними, для панорамних полотен беруть екструдовані алюмінієві профілі, між яким знаходяться світлопрозорі вставки. Форма таких профілів у перерізі проєктується так, щоб максимально полегшити загальну масу, знизити кінцеву вартість продукту, але водночас забезпечити необхідний рівень міцності всього виробу.

Ворота з панорамних панелей також можуть містити окремі секції зі стандартних “сендвічів” — усе залежить від цілей, які вам потрібно досягти на об’єкті.

Якими бувають панорамні ворота

Численні виробники мають у своєму асортименті вироби з різними характеристиками, а отже відрізняється і ціна. Панорамні ворота в нашому асортименті — від білоруського заводу Alutech (ми є офіційним представником в Івано-Франківську та області). Наша компанія реалізує три серії панорамних воріт:

 • AluTherm — варіант із терморозривом у панелях, що дозволяє покращити їхню теплоізоляцію;
 • AluPro — стандартний вид панорами, в якій товщина алюмінієвого профілю — 45 мм;
 • AluTrend — бюджетний варіант конструкцій, товщина полотна яких становить 40 мм.

Серії мають свої особливості та переваги, тому кожну з них слід розглянути більш детально.

Панорамні секційні ворота AluTherm

Особливістю конструкцій цієї серії є наявність терморозриву в алюмінієвому профілі секції. Це гарантує відсутність містка холоду, а отже коли наявна велика різниця між температурою зовні та всередині приміщення, наприклад взимку, коли будівля опалюється, то на поверхні профілю не буде виникати конденсату та паморозі. Самі алюмінієві панелі мають товщину 45 мм.

Залежно від розмірів воріт, може бути різна кількість імпостів у панелі. У разі ширини до 3000 мм їх можна взагалі не використовувати.

Полотно без імпостів забезпечує максимальний рівень природного освітлення в приміщенні та не створює перешкод для відвідувачів, які бажають подивитися на товари всередині та інтер’єр.

Ворота з панорамних панелей Alutech без імпостів
Ворота з панорамних панелей Alutech без імпостів

Залежно від вигляду полотна, існує два підвиди серії AluTherm:

 • АЛП — повністю панорамні ворота;
 • АЛПС із нижньою сендвіч панеллю зі структурою S-гофр або “мікрохвиля”.

Колір таких “сендвічів” може бути таким же, як і панорамних секцій, однак слід пам’ятати, що зсередини вони мають стандартне фарбування у RAL 9002 (яке за потреби можна змінити на інше).

У конструкціях AluTherm доступні 3 стандартні варіанти заповнення панорамних частин:

 • потрійне засклення стійким до ударів SAN-пластиком, загальною товщиною пакета 25 мм — ця опція забезпечує відмінну теплоізоляцію та чудово пропускає світло;
 • подвійне засклення аналогічним матеріалом загальною товщиною склопакета 26 мм — характеризується хорошим рівнем теплозбереження;
 • композитна алюмінієва панель товщиною 26 мм, всередині заповнена полістиролом. Вставка не пропускає світла, але найкраще зберігає тепло. Тиснення алюмінію виконане у вигляді текстури stucco.

Матеріал для фурнітури воріт AluTherm — неіржавна сталь, а ролики — промислового типу.

Ворота з панорамних панелей AluPro

Цей вид воріт маєть класичне виконання конструкції, і товщина полотна в них також становить 45 мм. Однак, на відміну від попередньої серії, тут в алюмінієвих профілях відсутній терморозрив. Це означає, що в разі наявності значного перепаду температури, на поверхні металу може виникати конденсат чи навіть льодяна скоринка. Така особливість визначає сферу використання виробів AluPro, і їх найкраще встановлювати в приміщеннях без потреби ретельно зберігати тепло.

Незважаючи на менші показники теплоізоляції в порівнянні з серією AluTherm, панорамні ворота AluPro мають більший асортимент варіантів заповнення:

 • подвійне засклення загальною товщиною 26 мм;
 • одинарне засклення SAN-пластиком товщиною 3 мм;
 • композитна алюмінієва панель товщиною 26 мм. Поверхня має тиснення stucco, а середина заповнена полістиролом;
 • композитна алюмінієва вставка завтовшки 3 мм без тиснення, всередині заповнена поліетиленом високого тиску;
 • заповнення витягнутою решіткою з оцинкованої сталі товщиною 4 мм — для приміщень, які необхідно постійно провітрювати (наприклад, автопаркінгів);
 • заповнення оцинкованою сталевою решіткою, вічка якої мають розмір 40х40 (товщина металу 4 мм);
 • перфорований алюмінієвий лист товщиною 1,6 мм. Отвори мають діаметр 8 мм, а відстань між ними — 12 мм.
Панорамні ворота із заповненням секцій оцинкованою сіткою на гірськолижному курорті "Буковель", Україна
Панорамні ворота із заповненням секцій оцинкованою сіткою на гірськолижному курорті “Буковель”, Україна

Аналогічно попередній серії, варіант AluPro може бути як повністю панорамним, так і мати нижню сендвіч панель із текстурами S-гофр або “мікрохвиля”. Також в асортименті доступні 10 стандартних кольорів полотна.

Ворота з панорамними секціями AluTrend

Якщо ви шукаєте панорамні ворота, ціна яких є нижчою за аналоги, однак якість виконання все рівно на висоті, тоді можете розглядати серію AluTrend. Вони дещо поступаються характеристикам варіантів AluPro та AluTherm, особливо в плані теплоізоляції, а саме товщина алюмінієвих профілів тут становить 40 мм, і в них теж відсутній терморозрив.

Бюджетна версія воріт AluTrend має ті ж варіанти заповнення полотна, що й серія AluPro. Також однаковою є кількість стандартних кольорів конструкції. Відмінністю є використання оцинкованої фурнітури — петель і роликових кронштейнів, — замість неіржавної, як в AluPro та AluTherm.

Які панорамні ворота ми встановлюємо в «Техно Домі»

Оскільки наша компанія є офіційним представником білоруського заводу Alutech, то ви можете замовити будь-яку продукцію з його асортименту. Це стосується і встановлення панорамних воріт усіх вищеперелічених серій.

У нас ви завжди отримаєте найповнішу технічну консультацію, яка допоможе вам обрати потрібний варіант конструкції. Наш виставковий зал на офісі, що в Івано-Франківську на вулиці Довженка 21б, має всі необхідні зразки панелей, а також робочі повнорозмірні версії воріт. Це допоможе наочно зрозуміти, який виріб ви отримаєте після замовлення.

Панорамні ворота Alutech
Панорамні ворота Alutech

Кожне полотно можна автоматизувати моторами таких торгових марок, як Alutech, An-Motors та Comunello, або встановити на них ланцюговий редуктор для ручного користування конструкцією.

На всі придбані панорамні секційні ворота ви отримаєте офіційну гарантію на 3 роки.

Після закінчення монтажу ми надамо вам заповнений гарантійний талон із підписами відповідальних осіб, а також із мокрими печатками нашої організації. Крім того, технічні спеціалісти продемонструють роботу встановлених воріт і проведуть інструктаж із правил користування ними.

Щоб зв’язатися з нами, заповніть будь-яку доступну форму на нашому сайті або зв’яжіться за номерами, вказаними в розділі “Контакти”.

ТОВ “ТЕХНО ДІМ ПЛЮС”
0 800 303 309
(безкоштовні дзвінки)

Розрахувати
вартiсть