Курс: 30.11.2022

1 EUR
30 UAH

Перевантажувальні платформи: призначення, види та особливості

Доклевелер

Будь-який сучасний склад чи виробництво складно уявити без техніки та обладнання, що спрощують роботу з товарами і матеріалами. Перевантажувальні платформи, або доклевелери, — одні з них. Які існують види такого устаткування? У чому його особливості, а також переваги та недоліки?

Призначення доклевелерів

Гідравлічна перенавантажувальна платформа, яку інколи ще називають вирівнювальною або зрівняльною, покликана суттєво спростити процес завантаження та розвантаження товарів на транспортний засіб. Вона компенсує відстань і перепад висоти між рампою та кузовом вантажного автомобіля завдяки наявності рухомої апарелі. Таким чином, вдається створити єдину площадку без проміжків, якою може пересуватися техніка для переміщення товарів чи матеріалів.

Найчастіше вирівнювальні площадки використовують на об’єктах, де наявний інтенсивний товарообіг. Ними можуть бути:

 • склади;
 • логістичні комплекси;
 • поштові термінали;
 • виробничі цехи;
 • супермаркети;
 • військові та інші об’єкти.
Перевантажувальні платформи, герметизатори пройому та промислові секційні ворота в інвестиційному парку «Аркан», м. Івано-Франківськ
Перевантажувальні платформи, герметизатори пройому та промислові секційні ворота в інвестиційному парку «Аркан», м. Івано-Франківськ

Завдяки доволі універсальним габаритам, доклевелери підходять для обслуговування широкого різноманіття вантажних автомобілів. Електрогідравлічний привід дозволяє швидко адаптувати положення площадки для конкретних умов завантаження та розвантаження.

Гідравлічна перенавантажувальна платформа: види та особливості

Оскільки наша компанія «Техно Дім» є офіційним представником білоруського виробника Alutech, то надалі для ми будемо розглядати доклевелери саме цієї марки.

У нашому асортименті перевантажувальні площадки є двох видів:

 • оснащені висувною апареллю (серія TL)
 • оснащені поворотною апареллю (серія SL)

Перший варіант пристрою найкраще використовувати для обслуговування транспортних засобів із максимальним завантаженням. За допомогою телескопічної системи можна регулювати висування апарелі, що дає змогу найбільш точно позиціонувати її розташування в кузові автомобіля.

Стандартна довжина висувної платформи становить 500 мм, але також можна замовити вироби, апарель яких завдовжки 1000 мм. Остання опція дає змогу встановлювати доклевелер за межами конструкції промислових секційних воріт. Їхнє полотно, таким чином, може вільно опускатися на дорожнє покриття, а це дозволяє максимально зберігати тепло чи прохолоду в приміщенні.

При довжині апарелі 1000 мм можна легко обслуговувати вантажні автомобілі з боковим завантаженням кузова, а також залізничні склади потягів.

Перевантажувальні платформи серії SL від Alutech мають поворотну апарель. Їхня конструкція є найбільш класичним рішенням для організації завантажувальних операцій та дозволяє прискорити процес обслуговування вантажівок.

Доклевелер Alutech SL
Доклевелер Alutech SL

На початку роботи апарель повністю піднімається, а потім під власною вагою повільно опускається на кузов транспортного засобу. Таким чином, утворюється своєрідний місток, яким може рухатися перевантажувальна техніка. Довжина поворотної апарелі становить 400 мм.

Надійність та безпека доклевелерів Alutech

Особливістю перевантажувальних площадок Alutech є підвищена надійність конструкції. Платформи здатні витримувати 6 тонн (60 кН) динамічного навантаження, оскільки виготовлені зі сталі марки EN S235 товщиною 6/8 мм (серія SL) та 8/10 мм (серія TL). Знизу вони підсилені поздовжніми сталевими ребрами жорсткості, що також захищає від утворень колії незалежно від виду навантажувальної техніки. А два основних підйомних циліндри гарантують захист від перекошування при передчасному від’їзді вантажівки під час завантажувальних робіт.

Метал доклевелерів надійно захищений від корозії. Його покривають двокомпонентною фарбою, попередньо обробивши поверхню піскоструменевим апаратом для очищення від будь-яких забруднень.

Стандартний колір площадок може бути RAL 5002, 7016 або 9017, але їх можна пофарбувати в будь-який інший варіант.

Додатково серія виробів SL оснащена спеціальною підсилюючою тягою. Вона допомагає розподілити навантаження між задньою частиною конструкції та опорною балкою у разі, якщо автомобіль від’їде передчасно. Сама ж поворотна апарель кріпиться за допомогою 12 пар шарнірних завісів товщиною 12 мм.

Два підйомних циліндри та підсилююча тяга на доклевелері Alutech SL
Два підйомних циліндри та підсилююча тяга на доклевелері Alutech SL

Кожна гідравлічна перенавантажувальна платформа Alutech проходить тестування всіх функцій протягом 10 робочих циклів. Лише після цього вона відправляється замовнику.

Перевантажувальні платформи: переваги та недоліки

Доклевелер на будь-якому складському комплексі дозволяє отримати такі додаткові переваги:

 • зробити процес завантаження та розвантаження продукції значно швидшим та комфортнішим, у порівнянні з іншими способами. У підсумку це дозволяє заощадити кошти на таких операціях;
 • універсальність конструкції дозволяє обслуговувати будь-які типи вантажних автомобілів;
 • вони сприяють збільшенню рівня теплоізоляції приміщення, якщо розглядати конструкції серії TL з висувною апареллю довжиною 1000 мм;
 • опція подовження апарелі до 1000 мм дозволяє обслуговувати вантажні автомобілі з боковим завантаженням, а також склади потягів;
 • будь-який комерційний комплекс, оснащений доклевелерами, виглядає справді сучасно та прогресивно.

До недоліків, які мають перевантажувальні платформи, можна віднести лише потребу в попередній підготовці спеціальної ніші для монтажу. Якщо ж цього не зробити, слід встановлювати додаткові виносні шлюзи-тамбури, які уможливлюють монтаж доклевелерів у цьому випадку.

Поєднання разом із іншими видами обладнання

Перевантажувальні площадки вигідно використовувати в комплексі з іншим обладнанням. Ними можуть бути:

Комбіноване використання перевантажувального обладнання
Комбіноване використання перевантажувального обладнання
Поєднання разом з іншими видами конструкцій дозволяє пришвидшити процес обслуговування вантажних автомобілів та зробити його набагато комфортнішим для працівників.

Крім того, це дозволяє нівелювати можливий негативний вплив негоди та виконувати роботу за температури від -15°С до +50°С, а за умови використання спеціального гідравлічного масла у приводах — до мінус 40°С.

Як замовити перевантажувальні платформи в Івано-Франківську

Наша компанія «Техно Дім» — офіційний представник білоруського заводу Alutech. Це означає, що ви можете придбати будь-які вироби, що є в асортименті виробника, у тому числі до них належить гідравлічна перенавантажувальна платформа кожної із згаданих вище серій. Щоб замовити обраний варіант, заповніть будь-яку форму зворотного зв’язку на сайті або зв’яжіться з менеджерами за номерами, вказаними в розділі з контактами.

ТОВ “ТЕХНО ДІМ ПЛЮС”
0 800 303 309
(безкоштовні дзвінки)

Розрахувати
вартiсть