Курс: 02.07.2022

1 EUR
30 UAH

Підготовка пройому та монтаж гаражних воріт

Підготовка проєму для монтажу гаражних воріт

На тривалість експлуатації секційних конструкцій впливає багато чинників, і правильна підготовка пройому та монтаж гаражних воріт — одні з найважливіших. Якщо все зробити належним чином, вироби будуть виконувати свої функції на всі 100% і працювати протягом гарантованого виробником терміну служби.

Як підготувати пройом для інсталяції

Вимоги до підготовки стін і стелі в приміщенні можуть відрізнятися, залежно від виробника конструкцій. Оскільки наша компанія є офіційним представником білоруського заводу Alutech в Івано-Франківську та області, то надалі будемо наводити дані, актуальні для секційних виробів саме цього заводу.

Установка гаражних воріт Alutech, як правило, проводиться на пройоми прямокутної або квадратної форми. Також їх можливо змонтувати на отвори у вигляді трапеції чи з округлими частинами, при цьому замір повинен зніматися у найширшій чи найвищій точці. Для пройомів нестандартної форми доцільно встановлювати ручку врізного типу замість накладного — остання може торкатися перемички та перешкоджати нормальному рухові полотна.

Гаражні отвори повинні відповідати таким вимогам:

  • поверхня стіни, на яку проводять монтаж гаражних воріт, повинна бути рівною та гладенькою, без напливів розчину штукатурки чи бетону;
  • на такій стіні не повинно бути жодних тріщин;
  • відхилення робочих поверхонь від вертикалі та горизонталі не має перевищувати 1,5 мм/м, але не більше 5 мм на всьому пройомі;
  • перемичка та бокові стінки повинні знаходитися в одній площині.

Під час підготовки стін потрібно враховувати і матеріали, з яких вони виготовлені.

Якщо стіна із суцільних матеріалів — бетону, природного каменя, суцільної цегли — кріпити елементи конструкції можна безпосередньо до них. Якщо ж вона зроблена з пустотілих матеріалів — пустотна керамічна або силікатна цегла, піно-, газоблоки чи інші несуцільні матеріали — рекомендуємо оформити пройом металевим профілем, щоб можна було ефективно закріпити напрямні полотна та інші деталі. У разі неможливості виготовлення такої металевої конструкції, для надійного кріплення слід використовувати стяжні шпильки або застосовувати інші кріпильні елементи, які призначені для фіксації до пустотілих матеріалів.

Щоб провести монтаж гаражних воріт, не потрібно повністю робити ремонт у гаражі. Достатньо підготувати стіну, до якої будуть кріпитися елементи конструкції
Щоб провести монтаж гаражних воріт, не потрібно повністю робити ремонт у гаражі. Достатньо підготувати стіну, до якої будуть кріпитися елементи конструкції

Окремо варто згадати за підготовку пройомів, де відсутні чи мають недостатній розмір один або два заплічники — частини стіни, до яких кріпиться кутовий профіль із напрямними — а також перемичка. У такому разі потрібно наростити/створити такі частини стіни, оскільки до них кріпляться основні елементи конструкції. Для цього можна використати як металеві профілі, так і дерев’яні бруси. При цьому важливо зосередити їх в одній площині. Мінімальна ширина заплічників і перемички для полотен гаражного типу становить 100 мм.

Якщо можливості виготовити такі частини стіни немає, то можна скористатися готовими рішеннями від Alutech — комплектами для вбудованого монтажу чи використати фальш панель для створення перемички.

Гаражні секційні ворота Alutech з комплектом для вбудованого монтажу
Гаражні секційні ворота Alutech з комплектом для вбудованого монтажу

Крім підготовки стін, потрібно приділити увагу і стелі. Тут вимог значно менше, і достатньо забезпечити можливість зафіксувати горизонтальну частину направляючих. Кріплення можна виконувати як до залізобетонного перекриття, так і до дерев’яних балок.

Види монтажу гаражних воріт

Перш ніж перейти до вибору варіантів установки, потрібно звернути увагу на існування двох видів конструкцій секційних воріт гаражного типу: з використанням торсійного механізму або пружин розтягнення. У перших пружинно-інерційний механізм знаходиться на валу над воротами, тоді як у других зусилля для підйому та опускання полотна компенсують дві пружини, розміщені в напрямних.

Для конструкцій із торсійним механізмом можуть використовуватися різні види монтажу гаражних воріт залежно від величини перемички:

  • стандартний — кріплення торсійного вала відбувається до передньої стіни пройому. Мінімальна висота перемички становить 210 мм;
  • низький — для пройомів із перемичкою від 100 мм для конструкцій на ручному керуванні та від 120 мм на автоматичному. Вал із пружинним механізмом розташовується позаду горизонтальних напрямних;
  • високий — можна використовувати, якщо висота перемички становить понад 900 мм.
Стандартний монтаж гаражних воріт із торсійним валом
Стандартний монтаж гаражних воріт із торсійним валом

Для конструкцій із пружинами розтягнення не існує розподілу на різні види інсталяції, оскільки тут немає вала з інерційним механізмом.

При використанні вищезгаданих комплектів для вбудованого монтажу Alutech, установка гаражних воріт може відбуватися не лише на пройом зсередини приміщення, а й в пройом і поза ним.

Скільки часу триває монтаж гаражних воріт

На тривалість установки конструкцій впливає чимало факторів, однак визначальними є якість підготовки пройому та кваліфікація майстрів. Якщо приміщення готове для інсталяції, то вироби невеликих розмірів бригада з двох спеціалістів може встановити за 2-4 години. Якщо ж потрібно виконати певні підготовчі роботи чи процедура встановлення потребує використання риштування, то тривалість буде збільшуватися.

Також на час для монтажу гаражних воріт впливають розміри самих виробів та наявність додаткових аксесуарів: дверцят, віконець, замка, автоматики, розблоковувача тощо. Варто відзначити, що під час виготовлення секційних конструкцій на заводі Alutech у панелях попередньо роблять отвори для кріплень ручки, розміщення віконець чи вентиляційних решіток. Це значно полегшує процедуру інсталяції та скорочує її тривалість.

Монтаж гаражних воріт: ціна та що на неї впливає

Підготовчі роботи перед установкою гаражних воріт, а також самі послуги інсталяції — речі, на яких не варто економити. Адже від цього напряму залежить якість теплоізоляції та надійність роботи виробів.

І хоча для кожної конструкції існують деталізовані інструкції з установки, ми все ж рекомендуємо, щоб його виконувала компанія, яка реалізувала ворота. У такому разі покупець виграє двічі: він зберігає гарантію від виробника, а якщо виникнуть проблеми в роботі механізмів через неправильну інсталяцію, то компанія повинна їх усунути за свій рахунок.

Хоча на ринку сьогодні можна знайти чимало пропозицій від підрядників, які готові виконати монтаж гаражних воріт, ціна на такі послуги коливається залежно від кваліфікації технічних спеціалістів.

Також поширена модель роботи, коли майстри працюють незалежно від компаній, які безпосередньо займаються реалізацією виробів, а тому можуть пропонувати нижчі ціни на продукцію. З одного боку, це вигідно для покупців. З іншого — у разі виникнення технічних несправностей, у тому числі з вини майстрів, клієнти можуть залишитися незахищеними, адже гарантія на вироби при такій моделі роботи далеко не завжди оформляється документально. Тоді заощаджені на придбанні самої конструкції кошти витрачаються на пошук організацій, які готові взятися за обслуговування “чужих” об’єктів.

Як проходить установка гаражних воріт на “Техно Домі”

Ми є офіційним представником білоруського заводу Alutech в Івано-Франківську та області. Це означає, що всі без винятку бригади технічних спеціалістів у нашій компанії проходять спеціалізоване навчання, як того вимагає виробник. Гаражні ворота, монтаж яких виконують наші майстри, здатні працювати протягом зазначеного терміну експлуатації і навіть довше. А все завдяки вмілому підходові до роботи, використанню професійного інструменту та чималому досвідові зі встановлення виробів.

Секційні ворота після монтажу нашою технічною бригадою
Секційні ворота після монтажу нашою технічною бригадою
Усі гаражні ворота, придбані в нашої компанії, ми монтуємо та доставляємо безкоштовно по Івано-Франківській області. Це — наше правило, адже ми переконані: покупець повинен отримати продукт “під ключ”.

Також наші спеціалісти виконують безкоштовні заміри та консультації в межах нашого регіону. Під час виїзду на об’єкт замовника, майстер детально розповість, як саме потрібно підготувати пройом та які додаткові роботи виконати.

Після того, як замовлення буде готове, наші менеджери погоджують дату, коли можна буде зробити монтаж гаражних воріт. Щоб отримати розрахунок вартості конструкцій, ви можете скористатися калькулятором на сторінках нашого сайту. Потрібна консультація? Залиште заявку через зручну для вас форму або зв’яжіться з нами за наведеними номерами в розділі “контакти”.

ТОВ “ТЕХНО ДІМ ПЛЮС”
0 800 303 309
(безкоштовні дзвінки)

Розрахувати
вартiсть