Курс: 30.11.2022

1 EUR
30 UAH

Підйомні гаражні ворота: види та особливості

За способом відкривання полотна можна виділити три основні види гаражних конструкцій: відкатні, розпашні та підйомні. Кожен із них має свої особливості, переваги та недоліки, проте сьогодні ми будемо розглядати саме останній варіант. Тож якими бувають підйомні гаражні ворота і в яких випадках їх варто встановлювати?

Які бувають підйомні ворота в гараж

Існує три види конструкцій із підйомом полотна вгору:

  • підйомно-поворотні (щитові);
  • секційні;
  • ролетні (рулонні).

Розглянемо більш детально кожен із них.

Підйомно-поворотні конструкції

Цей вид воріт характеризується наявністю полотна у вигляді суцільного щита, яке в піднятому стані розташовується в проємі чи позаду нього. На початку руху вгору щит дещо подається вперед, а в міру підіймання до кінцевого стану поволі розвертається та стає паралельно до землі.

Щитові гаражні конструкції
Щитові гаражні конструкції

Виріб із такою конструкцією складається з чотирьох основних складових:

  • рама;
  • стулка полотна;
  • напрямні;
  • пружинні механізми.

Усі основні компоненти, крім самого щита, обов’язково виготовляють зі сталі, оскільки на них приходиться все основне навантаження під час роботи. Мабуть чи не основною особливістю цього виду конструкцій є можливість використовувати різний матеріал для полотна. Ним може бути: рама із зашиттям профнастилом, дерев’яний щит, сталевий лист, у тому числі перфорований, сендвіч панель та багато інших. До того ж альтернативні варіанти заповнення пропонують безпосередньо виробники, які займаються серійним виготовленням виробів. Така унікальна характеристика визначає те, що ціни на підйомні ворота поворотного типу можуть бути нижчими за секційні конструкції.

З недоліків, які мають щитові вироби в гараж, можна виділити відносно невелику теплоізоляцію. Через це їх не рекомендовано використовувати в опалюваних приміщеннях.

Незважаючи на те, що існують стандартизовані підйомні гаражні ворота поворотного типу, на заводах їх зазвичай виготовляють конкретних розмірів зі значним кроком. Тому іноді встановити конструкцію в уже готовий проєм буде неможливо без зміни фактичних ширини та висоти останнього.

Нарешті останнім суттєвим недоліком цього виду конструкцій є доволі обмежений вибір моторів для автоматизації. Хоча принцип роботи електроприводів мало чим відрізняється від секційних аналогів, для нормальної роботи з щитовими полотнами вимагається наявність спеціальних перехідників та кронштейнів. Більшість постачальників автоматики не завозять їх в Україну через невеликий попит.

Секційні підйомні гаражні ворота

Полотно секційних аналогів складається з певної кількості окремих панелей, з’єднаних між собою за допомогою петель. Весь виріб здебільшого встановлюється зсередини приміщення на стіну, однак існують також додаткові елементи каркасу, які дозволяють виконати монтаж за межами проєму. Під час підіймання, секції не виходять за межі приміщення, тому автомобілем можна зупинятися відразу поряд із гаражем.

Підйомні гаражні ворота секційного типу
Підйомні гаражні ворота секційного типу

Секційні підйомні ворота в гараж мають суттєво кращу теплоізоляцію, у порівнянні зі щитовими аналогами. Це пояснюється двома чинниками:

  • їхнє полотно виготовляють із сендвіч панелей, які мають чудові показники теплоізоляції, оскільки містять у собі пінний наповнювач. До того ж разом із листом сталі товщиною 0,4-0,5 мм, що огортає теплоізолюючу серцевину, така секція має чудову жорсткість;
  • внизу полотна, а також по боках кутового профілю та зверху, знаходяться ущільнювачі, що надійно герметизують весь проєм.

Саме тому такі вироби можна використовувати в тому числі в опалюваних гаражах.

На відміну від попереднього варіанту конструкцій, проблем з автоматизацією секційних воріт немає. На ринку представлено чимало моделей електроприводів, які створюються для роботи саме із секційним полотном. До того ж, більшість моделей мають доступну вартість та вони доволі прості в обслуговуванні.

Напевно єдиний недолік, який мають секційні підйомні гаражні ворота — ціна. У порівнянні зі щитовими чи ролетними аналогами вона буде здебільшого вищою.

Ролетні ворота в гараж

На відміну від двох попередніх видів конструкції, рулонні вироби займають найменше місця в приміщенні. Полотно тут складається з відносно дрібних (зазвичай 55 або 77 мм) ламелей із прокатаної алюмінієвої ленти. ЇЇ загинають у сендвіч, всередині якого міститься пінний наповнювач. Завдяки особливій формі цих профілів, його можна змотати в невеликого перерізу короб (до 360 мм), який розташовується над проємом зовні чи всередині приміщення.

Ролета може виконувати роль не лише гаражних воріт, але і в'їзних
Ролета може виконувати роль не лише гаражних воріт, але і в’їзних

Як і щитові конструкції, ролетні вироби призначаються для холодних гаражів.

Хоч у ламелях і є пінний наповнювач, самі вироби ролетного типу не можуть забезпечити герметичне закривання. До того ж товщина профілю в найбільшому перерізі становить у межах 19 мм, а в найменшому — лише кілька міліметрів холодного металу.

Незважаючи на деякі обмеження, що їх мають рулонні конструкції, ціни на підйомні ворота такого типу зазвичай є найменшими у порівнянні з аналогами.

Чи можна виготовити підйомні гаражні ворота своїми руками?

Щоб відповісти на це запитання, потрібно взяти до уваги конструкторські вміння та інженерні навички майстра, що буде займатися виробництвом. Крім того, для виготовлення необхідно мати в розпорядженні велику кількість інструментів, обладнання та матеріалів.

Якщо порівнювати різні види воріт між собою, то в домашніх умовах найпростіше виготовити підйомні гаражні ворота поворотного типу. З головних викликів, які потрібно прийняти, є створення правильного та симетричного балансувального механізму у вигляді розтяжних пружин з обох боків конструкції. Якщо цього не зробити, полотно буде дуже важко підніматися й опускатися. Крім того, якщо такі пружини будуть занадто жорсткі, то вони можуть самовільно закривати стулку.

Що стосується секційних виробів, то, по-перше, загальна кількість елементів та деталей у них є доволі великою. По-друге, слід забезпечити правильний та симетричний радіусний вигин напрямних, якими рухаються ролики на секціях. Балансувальний механізм у вигляді пружин розтягнення також потребує ретельного підбору. Пружинно-інерційний механізм торсійного типу в домашніх умовах виготовити буде вкрай складно.

Радіусний вигин напрямних у секційних конструкціях повинен бути правильної форми та симетричним з обох боків
Радіусний вигин напрямних у секційних конструкціях повинен бути правильної форми та симетричним з обох боків

Ролетні підйомні гаражні ворота своїми руками буде виготовити найскладніше. Справа в тому, що крім балансувального механізму у вигляді спеціальної пружини, слід виготовити спеціальної форми ламелі. Якщо цього не зробити, полотно не зможе ефективно намотуватися в короб, і такий рулон займатиме дуже багато місця.

Здавалось би, частину комплектуючих можна замовити на заводі-виробнику. Але окремі компоненти завжди будуть коштувати більше, ніж якщо замовляти їх у складі готового виробу. У підсумку сума економії у разі виготовлення конструкцій своїми руками буде мізерною.

Ми рекомендуємо замовляти професійне виготовлення конструкції на заводах, які володіють відповідними матеріалами, обладнанням, інструментами, знаннями та досвідом. Лише так можна добитися того, що виріб буде працювати протягом багатьох десятків років.

Які підйомні ворота в гараж можна замовити в нашій компанії

У нашому асортименті ви знайдете секційні та ролетні види конструкцій білоруського заводу Alutech, адже наша компанія — офіційний представник виробника в Івано-Франківську та області. Ми впевнені в якості продукції Alutech, і займаємося її реалізацією вже понад 8 років. На всі вироби діє офіційна гарантія.

Щоб отримати розрахунок вартості та замовити підйомні гаражні ворота, завітайте до нашого офісу, що в Івано-Франківську на вулиці Довженка 21б. Також ви можете заповнити будь-яку форму зворотного зв’язку на сайті, і ми вам зателефонуємо. Або наберіть нас за номерами, вказаними в розділі з контактами.

ТОВ “ТЕХНО ДІМ ПЛЮС”
0 800 303 309
(безкоштовні дзвінки)

Розрахувати
вартiсть