Курс: 01.02.2023

1 EUR
30 UAH

Підйомні ворота для гаража — у чому перевага

Існує декілька основних варіантів конструкцій, якими можна закрити в’їзд до гаражного приміщення. Ними є розпашні, відсувні та підйомні ворота для гаража. Перші донедавна були найпоширенішими, другі — у приватних оселях траплялися швидше як виняток, а саме останній тип на сьогодні є лідером продажів. У чому секрет зростаючої популярності виробів, полотно яких піднімається вгору?

Основні вигоди від використання конструкції воріт із вертикальним відкриванням

Оскільки підйомні ворота в гараж відкривають полотно вгору, це дозволяє суттєво заощадити місце всередині приміщення. Адже простір під стелею, як у випадку секційних виробів, однаково використовується вкрай рідко. Наприклад для відсувних аналогів ту частину гаражної кімнати, куди направляється стулка, слід завжди тримати вільною та не загороджувати шлях її руху. Економія простору має вирішальне значення в невеликих гаражах, які часто зустрічаються в багатоповерхівках.

В іншому випадку, коли використовуються розпашні вироби, простір всередині теж не залучений. Проте потрібно достатньо місця зовні, щоб стулки могли відкритися. Таким чином, потрібно утримувати простір навколо заїзду вільним. Ще одним недоліком такої конструкції є проблема фіксації полотен у відкритому стані. Адже їх може закрити поривом вітру, або останній може штовхнути стулки об фасад дому, викликавши пошкодження його зовнішнього вигляду. Ці всі нюанси жодним чином не стосуються виробів, що відкриваються вгору.

Якими бувають підйомні ворота

В Івано-Франківську та нашій області найбільшого поширення набули такі види конструкцій:

 • секційні
 • підйомно-поворотні, або щитові
 • ролетні

Кожен із них має свої особливості, переваги та недоліки. Про них йтиметься далі.

Секційні конструкції

Підйомні ворота в гараж секційного типу мають полотно, що складається з окремих панелей. Вони з’єднані між собою завісами, які забезпечують надійне, а головне — рухоме кріплення. Таким чином під час відкривання та закривання кожна частина стулки може проходити крізь заокруглену ділянку напрямної, що з’єднує її горизонтальний та вертикальний відрізки.

Підйомні ворота для гаража секційного типу
Підйомні ворота для гаража секційного типу

На кінцях панелі містяться ролики, які забезпечують рух полотна по напрямній. Вони можуть бути розташовані на кронштейнах, проте часто трапляються інтегровані деталі, що поєднують у собі ролик, кронштейн та завісу.

Секції найчастіше виготовляють із сендвіч панелі. Її конструкція складається із пласта пінополіуретану, обгорнутого двома листами сталі (іноді одним, що замикається у замок). Таким чином досягається не лише підвищена міцність виробу, а й значна теплоізоляція.

Залежно від розмірів гаражного прорізу, скріплені між собою панелі можуть важити понад 50 кг. Більшості людей буде не під силу підняти таку вагу. Тому для компенсації зусилля на піднімання використовуються пружинно-інерційні механізми. Їх існує два види:

 • торсійний
 • розтяжний

Торсійний пружинно-інерційний механізм розташовується на валі зазвичай над воротами відразу біля прорізу. Він складається з тросів, шківів, храпового механізму, що виконує безпекову функцію, та пружин. Останні під час монтажу конструкції накручують відповідно до ваги полотна та висоти проїзду, щоб ефективно компенсувати зусилля підйому. Правильно відрегульовані ворота легко піднімаються та опускаються, а досягнувши кінцевих положень — у них же і залишаються.

Механізм із розтяжними пружинами порівняно простіший за попередній. Тут використовуються дві незалежні групи пружин, які встановлюються на конструкції по боках від проїзду. Такий варіант застосовується для полотен невеликих розмірів та не призначений для інтенсивної роботи.

Секційні вироби характеризуються високим комфортом під час користування та чудовими параметрами теплозбереження.

Деякі серії воріт можуть встановлюватися в опалюваних гаражних приміщеннях. Також конструкції цього типу дуже просто зробити автоматичними. На сьогодні більшість моторів на ринку реалізується саме для цього типу полотен.

Підйомно-поворотні вироби

Підйомні ворота для гаража поворотного типу, їх ще називають щитовими, — інший варіант конструкції з відкриванням вгору. Основною відмінністю від попереднього виду є наявність суцільного полотна замість з’єднаних між собою окремих секцій. Це спрощує всю будову виробу та зменшує необхідність використовувати велику кількість деталей. Також наявність одного щита дозволяє розширити перелік варіантів заповнення. Серед них можна виділити:

 • металопрофіль (профнастил)
 • дерево, у тому числі водостійка фанера чи OSB-плита
 • суцільний листовий метал
 • пластикові листи
 • металева сітка та багато інших
Підйомно-поворотна конструкція в закритому стані
Підйомно-поворотна конструкція в закритому стані

В Івано-Франківську та області рідко зустрічаються конструкції щитового типу. Це пов’язано з тим, що великі виробники здебільшого займаються виготовленням саме секційних аналогів. Проте через простішу будову підйомно-поворотні варіанти приватні майстри часто виготовляють самотужки. Це значно дешевше, особливо для полотен зашитих металопрофілем. Також виріб можна спроєктувати таким чином, щоб щит частково виступав із приміщення. Так можна зменшити потребу в просторі всередині, необхідного для відкривання полотна. Для балансування останнього використовуються розтяжні пружини або система противаг.

Проте на цьому переваги закінчуються. Два найбільші недоліки цього варіанту воріт — низькі показники теплоізоляції та проблематичність в автоматизації.

Оскільки полотно тут піднімається та повертається в гаражному отворі, то добитися хорошої герметичності вздовж його периметра стає доволі складно. Щоб виправити ситуацію, можна встановити гумові ущільнювачі. Проте у відкритому стані панель буде деформувати їх, а постійно відновлювати свою форму, особливо в холодну пору року, ті не зможуть. Теплоізоляція щита залежить у першу чергу від використаних матеріалів на його виготовлення.

Щодо автоматизації, то більшість моделей моторів виготовляють для секційних аналогів. Щоб підняти їх, електроприводу достатньо почати обертання ротора в один бік, а для опускання — в інший. У щитових виробах при підніманні нижня частина всієї панелі подається вперед, а потім рухається вгору. Щоб забезпечити таке відкривання, в будові тягової шини повинен передбачатися спеціальний кронштейн, а його виготовляють далеко не всі виробники автоматики.

Підйомно-поворотні конструкції найкраще використовувати для окремо встановлених гаражів із в’їздом невеликих габаритів та на ручному відкриванні.

Ролетні підйомні ворота для гаража

Вироби рулонного типу хоч і відкриваються вгору, проте полотно, на відміну від попередніх двох варіантів, ховається в коробі над гаражним отвором. Таким чином вони не потребують багато місця для роботи і можуть бути встановлені всередині та зовні будівлі.

Ролетні підйомні ворота для гаража
Ролетні підйомні ворота для гаража

Типова ролетна конструкція складається з трьох частин:

 • полотна, яке складається зі з’єднаних між собою в рухомий замок ламелей шириною 55 або 77 мм. Виготовляють такі профілі з алюмінієвої ленти, кінці якої загинають між собою, а всередину дають наповнення пінополіуретаном;
 • короба, який містить у собі вал для намотування ламелей під час відкривання та всі робочі механізми;
 • напрямних, які виконують кріпильну функцію до стіни приміщення та вздовж яких рухаються ламелі.

Як ми казали вище, рулонні вироби займають обмаль місця всередині чи зовні гаража. Тому їх вигідно встановлювати в приміщеннях невеликих розмірів або де наявні перешкоди, що не дозволяють змонтувати інші типи конструкцій.

Керування ролетами може бути ручним або автоматичним.

Проте рекомендується обирати саме автоматичні варіанти, оскільки вага полотна може сягати десятків кілограм, і підняти його вручну буде проблематично.

Головним недоліком рулонних конструкцій є низький рівень теплоізоляції. Вони не здатні забезпечити герметичне закривання, тому годяться для встановлення лише в «холодних» гаражах. Через високі потенційні втрати тепла їх також не рекомендовано встановлювати в гаражних приміщеннях, що є частиною або мають спільну стіну з житловим будинком.

Які підйомні конструкції є в нашому асортименті

Наша компанія «Техно Дім» пропонує вам підйомні ворота секційного та ролетного видів. Попри наявність власного виробництва металоконструкцій, ми не займаємося виготовленням щитових виробів.

Зразки підйомних конструкцій ролетного та секційного типів на нашому офісі
Зразки підйомних конструкцій ролетного та секційного типів на нашому офісі
На нашу думку, секційні полотна найкращим чином підходять для встановлення в гаражних приміщеннях, що є частиною приватного дому чи багатоповерхівки, чи примикають до них. Це пов’язано зі здатністю краще затримувати тепло та підвищувати енергоефективність всього будинку. Також на секційні вироби значно простіше встановити електроприводи. Адже саме автоматичні ворота на сьогодні користуються підвищеною популярністю.

Щодо ролетних конструкцій, то вони найкраще підходять для окремо встановлених гаражів без обігріву та потреби в теплозбереженні. Також їх можна встановити практично на будь-який гаражний проріз, а площа і глибина приміщення при цьому зовсім не мають значення.

Як можна здійснити замовлення

Щоб придбати підйомні ворота для гаража секційного або ролетного видів, достатньо заповнити будь-яку заявку зворотного зв’язку на сайті. Наші менеджери зателефонують вам протягом однієї години в робочий час, проконсультують, зроблять попередній розрахунок вартості та організують контрольний замір технічними спеціалістами. Завітавши на наш офіс в Івано-Франківську ви зможете оцінити роботу кожного виду конструкцій завдяки наявним у виставковому залі повнорозмірних зразків продукції.

ТОВ “ТЕХНО ДІМ ПЛЮС”
0 800 303 309
(безкоштовні дзвінки)

Розрахувати
вартiсть