Курс: 28.03.2024

1 EUR
30 UAH

Підйомно-поворотні гаражні ворота: особливості, переваги та недоліки

Сучасні будинки — багатоквартирні чи індивідуальні — вражають дизайнерськими рішеннями. Багато з них стали можливими завдяки використанню передових будівельних технологій: починаючи з різноманітних фасадних штукатурок, закінчуючи енергозберігаючими вікнами, ролетами та черепицею. Підйомно-поворотні гаражні ворота (іноді їх називають щитовими) також надають будівлі елегантного вигляду. Сьогодні ми вам розповімо про цей вид конструкцій, паралельно порівнюючи з секційними, ролетними та розпашними аналогами.

Типова конструкція

Ворота підйомно-поворотні складаються з таких основних частин:

  • рама;
  • полотно;
  • напрямні профілі;
  • балансувальні механізми (система противаг або пружин).

На особливо дрібних компонентах ми не будемо акцентувати увагу, оскільки вони не відіграють вирішальної ролі у формуванні переваг чи недоліків усього виробу. Також ми не будемо розглядати будову продуктів конкретних заводів та торгових марок — цей матеріал носить загальний теоретичний характер, і не є оглядом у класичному розумінні.

Рама

Рама виготовлена зі сталі та призначена для фіксації полотна в гаражному проємі. Вона надає виробу жорсткості та стійкості, потрібної для надійної роботи. Вибір профіля для виготовлення залежить від розмірів проєму та загальної маси щита.

Форма рами може бути квадратною чи прямокутною, але частіше використовується П-подібні конструкції. Звичайно, перші два варіанти будуть значно стійкішими, однак встановити їх можливо лише коли немає чорнової підлоги в гаражі. В іншому разі доведеться вирізати канавки для її розміщення. Проте якщо правильно розрахувати параметри воріт, вибрати потрібний профіль і надійно закріпити його до стін, проблем з експлуатацією П-подібної рами не виникне.

Полотно

Головною перевагою, якою володіють підйомно-поворотні гаражні ворота, є можливість вибору практично будь-яких матеріалів для виготовлення полотна. Більше того, навіть великі заводи, що займаються їхнім виробництвом, пропонують різні варіанти заповнення. Ними можуть бути:

  • профнастил
  • листовий метал
  • дерево чи інші дерев’яні матеріали: OSB-плита, фанера, MDF-плита тощо
  • пластик
  • сендвіч-панелі, та багато інших

Вибір матеріалу для зашиття прямо впливає на вартість, тому це дозволяє як суттєво заощадити на виготовленні, так і витратити солідну суму, перетворивши свої ворота підйомно поворотні на витвір мистецтва.

Виготовляючи підйомно-поворотні гаражні ворота, профнастил часто використовується для виготовлення полотна
Виготовляючи підйомно-поворотні гаражні ворота, профнастил часто використовується для зашиття полотна

При виборі типу зашиття слід звертати увагу на два важливі фактори, які визначатимуть довговічність роботи полотна: стійкість до корозії (якщо це метал) та до гниття (якщо це дерево).

Профнастил, або металопрофіль, має хороші захисні протикорозійні властивості. Якщо на заводі було дотримано технології обробки поверхні металу, то листи цього матеріалу можна експлуатувати десятки років. Відповідно використавши їх, можна забути про корозію. Та скоріше буде утворюватися на рамі чи інших елементах, якщо вони не були захищені як слід.

Щодо виробів із дерева, то вони потребують особливо ретельної обробки. Без неї волокна легко вбирають вологу та втрачають свої експлуатаційні характеристики, а особливо швидко зникає привабливий зовнішній вигляд. Навіть водостійкі OSB плити чи фанера через деякий час почнуть вкриватися грибком та потребуватимуть заміни.

Необроблені правильним чином дерев’яні поверхні будуть вбирати вологу, що збільшуватиме масу полотна. Це у свою чергу позначиться на роботі балансувального механізму, і може призвести до самовільного закривання щита, якщо в конструкції не передбачено можливості механічним чи автоматичним способом фіксувати його положення.

Використання напрямних профілів

Необхідність додавати ці елементи не є обов’язковою. Черговою особливістю, якою володіють підйомно-поворотні гаражні ворота, є велика різноманітність варіантів їхнього виконання.

Існують конструкції із використанням лише систем із противагами, які не потребують роликів чи напрямних. Також полотна можуть працювати із застосуванням вертикальних чи горизонтальних напрямних, і, відповідно, ходових роликів разом із ними. Крім того, можна використовувати комбіновані системи, де присутні елементи з обох вищезазначених варіантів.

Направляючі профілі є обов'язковою складовою секційних гаражних воріт, на відміну від щитових
Направляючі профілі є обов’язковою складовою секційних гаражних воріт, на відміну від щитових

Якщо обрана вами конструкція воріт містить напрямні, то їх можна виготовити, використавши кутники потрібної ширини або П-подібні профілі. Перші коштують менше та з ними простіше працювати, у той час як другі потребуватимуть більше коштів та обробляти їх дещо складніше.

Балансувальні механізми

Залежно від розмірів та типу заповнення полотно може мати вагу понад 50 кг. Щоб піднімати ворота підйомно-поворотні без особливих зусиль, вони повинні оснащуватись добре відрегульованим балансувальним механізмом. Це можуть бути система важелів або напрямних із пружинами розтягнення чи встановленими противагами.

Неможливо однозначно сказати, використання яких балансувальних елементів краще: пружин чи противаг. У першому випадку під час розтягування чи стиснення пружин можуть виникати сторонні звуки. Крім того, потрібно передбачити систему захисту людей у разі її розриву чи пошкодження деталей кріплення.

Вибір кількості пружин залежить від їхнього типу, а також розмірів і ваги полотна. Щоб уникнути удару останнього під час відкривання в кінцеве положення, можна використовувати пневматичні амортизатори на важелях.

Щодо балансувальних противаг, то вони розміщуються на тросах, які проходять через систему напрямних роликів. Із часом накладки на останніх можуть протиратися, особливо якщо вони виготовлені з пластику. Також слід передбачити захист у разі розриву троса та падіння противаги.

У будь-якому разі, ключем до правильної роботи гаражних конструкцій є належним чином врівноважена балансувальна система, яка дозволятиме піднімати ворота без великих зусиль, і буде безпечною в користуванні.

Підйомно-поворотні гаражні ворота: переваги та недоліки

Розглянувши основні елементи конструкції, варто розібратися, які саме плюси та мінуси мають вироби такого типу.

Переваги, які мають ворота підйомно-поворотні:

  • низька вартість виготовлення. Зробити їх можна і в домашніх умовах за наявності достатньої кваліфікації та потрібного обладнання. Усі матеріали можна придбати в більшості будівельних магазинів чи замовити через інтернет;
  • проста конструкція робить невеликою ймовірність поломки;
  • за воротами такого типу просто доглядати;
  • конструкцію можна виготовити таким чином, щоб полотно при повному відкриванні частково залишалося в проємі. Це дозволить встановлювати її у неглибокі приміщення;
  • практично безшумна робота виробів без роликів (за винятком можливого скрипу пружин);
  • коли полотно під час повного відкривання частково виходить на двір, то виконує роль дашка, що захищатиме від опадів. Головне, щоб вого фіксувалося під невеликим кутом, який дасть змогу опадам стікати перед гаражем.

Щодо недоліків, то їх щитові вироби теж мають:

  • хоч і глибину входження полотна під час повного відкривання можна регулювати, воно починає свій рух вперед і вгору. Тому щит може вдарити об’єкти, що знаходяться попереду нього. Таким чином, автомобіль не можна паркувати відразу поряд із гаражним отвором;
  • слабка термоізоляція. Незважаючи на те, що сам щит можна виготовити із суцільної сендвіч панелі з відмінною теплоізоляцією, вгорі та особливо по боках складно добитися герметичного закривання (на відміну від секційних виробів). Будь-які ущільнювачі будуть заломлюватися та з часом відходити від рами чи полотна;
  • складність автоматизації. Більшість гаражних приводів розраховані на роботу з секційними конструкціями, і лише деяка частина може працювати з підйомно-поворотними. Для цього в комплекті повинні бути спеціальні кронштейни кріплення. Їх можна виготовити самостійно, однак зробити це правильно і не пошкодити автоматику буде доволі складно.

Де найкраще застосовувати ворота підйомно-поворотні

Зважаючи на вищенаведені переваги та недоліки цього виду виробів можна зробити висновок, що їх найбільш доцільно використовувати в окремо встановлених холодних приміщеннях, особливо невеликих розмірів. Це можуть бути в тому числі металеві гаражі, які можна часто побачити в кооперативах.

Ворота підйомно-поворотні часто використовують у гаражних кооперативах
Ворота підйомно-поворотні часто використовують у гаражних кооперативах

Також підйомно-поворотні гаражні ворота можна встановлювати в місцях, де зберігаються інструменти та обладнання сільськогосподарського призначення: мотоблоки, невеликі трактори та інше.

Використання таких виробів в опалюваних приміщеннях призведе до великих тепловтрат і постійного утворення конденсату на елементах конструкції в холодну пору року.

Для гаражів, що примикають до житлового будинку, встановлення таких полотен теж є небажаним, оскільки знову ж таки це буде сприяти вихолодженню спільної стіни.

Які ворота можна замовити в нашій компанії

Наша компанія «Техно Дім» має власне виробництво металоконструкцій в Івано-Франківську, а саме в’їзних воріт, хвірток і секцій огорожі, і ми вирішили відмовитися від виготовлення підйомно-поворотних конструкцій у гараж.

Сьогодні ми зосередились на реалізації та встановленні гаражних виробів секційного та ролетного типів виробництва білоруського заводу Alutech. У якості таких виробів ми впевнені, адже маємо справу з ними вже протягом понад 8 років.
Ролетні (зліва) та секційні (справа) ворота в гараж Alutech
Ролетні (зліва) та секційні (справа) ворота в гараж Alutech

Щоб отримати розрахунок вартості гаражних воріт секційного чи ролетного виду, зв’яжіться з нами за номерами, вказаними в розділі з контактами. Також ви можете заповнити будь-яку заявку зворотного зв’язку на сайті, і ми вам зателефонуємо. Якщо ж ви бажаєте виготовити підйомно-поворотні гаражні ворота, то ми можемо вам допомогти постачанням сендвіч-панелей, які використовуються у секційних аналогах, та ролетних профілів, що формують полотно рулонних конструкцій.

ТОВ “ТЕХНО ДІМ ПЛЮС”
0 800 303 309
(безкоштовні дзвінки)

Розрахувати
вартiсть