Курс: 30.11.2022

1 EUR
30 UAH

Плануємо оптимальний розмір гаражних воріт

Розмір гаражних воріт

Секційні ворота дозволяють зробити користування гаражем дуже зручним, особливо якщо встановити автоматику. Однак комфорт при цьому багато в чому залежить від того, наскільки правильно було заплановано розмір гаражних воріт. Яку ширину та висоту полотна можна виготовити на заводі? На що слід звернути увагу під час планування гаражного приміщення? Давайте з’ясуємо.

Якими можуть бути розміри воріт для гаража

Виробники гнучко підходять до питання створення секційних конструкцій для гаражів, і здебільшого підлаштовуються під вимоги конкретного об’єкта. Так, на білоруському заводі Alutech, офіційним представником якого в Івано-Франківську та області є наша компанія, можна виготовити полотно з кроком 5 мм. Проте деякі виробники пропонують у своєму асортименті лише стандартні розміри гаражних воріт, а їхня зміна проводиться за додаткову плату чи покупці зовсім позбавлені можливості зробити габарити виробу індивідуальними.

Розміри гаражних воріт Alutech можуть бути з кроком 5 мм
Розміри гаражних воріт Alutech можуть бути з кроком 5 мм

Мінімальна ширина конструкцій Alutech для гаражів становить 1750 мм, а висота 1700 мм. Максимальні ж розміри становлять 6000 мм для ширини та 3250 мм для висоти. Більші конструкції доступні лише в промислових серіях.

Що потрібно враховувати, плануючи розміри гаражних воріт

Якщо ваш гараж чи дім лише на стадії проєктування, то втілити всі потреби та вимоги до гаражного приміщення дуже просто. Інша справа, якщо приміщення вже готове. У такому разі, можливість збільшити габарити проєму обмежена простором будівлі, тому здебільшого їх можна лише зменшувати.

Щоб зробити розмір гаражних воріт оптимальним, потрібно взяти до уваги такі фактори:

 • фактичні габарити вашого автомобіля;
 • кількість автомобілів;
 • потреба у внутрішньому просторі;
 • потреба в наявності додаткових аксесуарів у полотні.

Якщо ви володієте невеликим автомобілем, наприклад із типом кузова хетчбек чи седан, тоді оптимальна ширина пройому буде 2500-3000 мм, а висота 2200-2500 мм. Якщо ж у вас позашляховик чи мінівен, то потрібно збільшувати простір для проїзду відповідно до моделі авто. Також варто зважити не лише на ваш поточний транспортний засіб, але й на плани придбати той чи інший автомобіль у майбутньому (якщо такі наміри є). Адже купивши більш габаритне авто, змінювати розміри гаражного проєму, особливо якщо фасад будівлі вже зроблений, та замовляти нові ворота буде доволі затратно.

Габарити автомобіля напряму впливають на розміри гаражних воріт
Габарити автомобіля напряму впливають на розміри гаражних воріт

Крім габаритів авто, потрібно брати до уваги їхню кількість. Якщо у вашої сім’ї 2 і більше машини, розміри гаражного полотна повинні бути відповідними. Іноді більш доцільно будувати 2 чи більше окремих в’їзди для автомобілів із власними секційними виробами та системою автоматичного дистанційного керування.

Висота пройому прямо впливає на потребу в глибині приміщення, щоб воротна конструкція могла поміститися. І хоча механізми монтуються під стелю, це може впливати на потребу мати більше місця в гаражі, наприклад для облаштування поличок або робочого простору. Якщо висота приміщення дозволяє, можна виготовити секційні ворота з високим типом монтажу. В такому разі горизонтальні напрямні виробу, що розташовуються паралельно до стелі, будуть знаходитися не над самим пройомом, а значно вище.

Необхідність мати в полотні додаткові аксесуари в потрібній кількості також впливає на ширину виробу. Наприклад, розміри гаражних воріт впливають на можливість встановити дверцята в полотні, а також на висоту їхнього порога. Двері можна розмістити у виріб мінімальною шириною 2125 мм (за окремим запитом — 1915 мм) та висотою 1960 мм. При цьому вони матимуть такий розмір порога:

 • для полотен шириною 1915-4500 мм — 100 мм (низький поріг — базовий варіант)
 • для конструкцій шириною 1915-5000 мм — 20 мм (плоский поріг — додаткова опція)
 • для виробів шириною 4505-6000 мм — 145 мм (стандартний поріг)

Крім того, вікна та вентиляційні решітки в полотні монтуються з певними інтервалом і відстанню від країв, тому щоб розмістити потрібну кількість таких додаткових елементів, ширина пройому повинна бути відповідною. Більш детально про схему розташування додаткових аксесуарів ви можете дізнатися в наших менеджерів.

Як розмір гаражних воріт впливає на ціну

Вартість конструкцій для гаража залежить від багатьох параметрів, однак габарити пройому — найважливіший. Для зручності, виробники формують цінові сітки, де по горизонталі з певним кроком розміщено ширину, а по вертикалі — висоту.

Для виробів Alutech цей крок становить 125 мм, тобто щоразу, коли розміри гаражних воріт стають ширші чи вищі на 125 мм, їхня ціна буде зростати.

Розмір пройому — не єдини параметр, що впливає на ціну. Параметри перемички та бокові відстані (заплічники) теж визначають вартість конструкції. Перша вказує на те, який тип підвісів буде використовуватися, другі — чи можливо змонтувати ворота без використання комплекту для вбудованого монтажу чи нарощення таких заплічників.

Якщо перемичка становить до 300 мм, із секційними виробами Alutech використовуються стандартні підвіси CS-1, і вони входять у базову вартість воріт. Для висоти 300-1500 мм використовуються підвіси CS-2—CS-5, залежно від відстані, і вони збільшують підсумкову вартість замовлення. Як альтернативний варіант кріплення можна використати стандартний монтажний профіль у вигляді перфорованого кутника.

Секційна конструкція з комплектом для вбудованого монтажу
Секційна конструкція з комплектом для вбудованого монтажу

Якщо бокова відстань менша за 95-125 мм (залежно від способу кріплення), а також коли перемичка є меншою за 100 мм, слід використати комплект для вбудованого монтажу — додатковий каркас, на який відбувається монтаж конструкції. Використання такої системи зменшує світловий пройом та фактичні розміри гаражних воріт, а також збільшує вартість виробу.

Який стандартний розмір гаражних воріт найпопулярніший

Можливість виготовити секційну конструкцію під конкретний об’єкт дозволяє отримати більше свободи у плануванні приміщень. Тому фокусувати увагу на стандартних параметрах полотна та підлаштовуватися під виробника при будівництві гаражу немає потреби.

Знаючи принципи розрахунку вартості виробів, можна замовити конструкцію, яка водночас буде задовольняти ваші потреби та заощадить кошти.

Як ми вже сказали вище, вартість розраховується на основі цінової сітки. Для всіх типів сендвіч панелей Alutech, крім фільонки, початковою шириною та висотою в ній є 1750 мм. Для «тафльованих» конструкцій — 2110 і 1700 мм відповідно (для варіантів із дверцятами сітка може змінюватися).

Якщо дивитися на попередні роки нашої діяльності на ринку та взяти до уваги замовлення на гаражні ворота, стандартні розміри коливаються в межах 2600-3000 мм по ширині та 2300-2700 мм по висоті. Проте щоб вибрати найбільш оптимальний варіант для себе, обов’язково враховуйте власні потреби та наявність певної моделі автомобіля.

Як виміряти гаражні ворота

Процедура заміру доволі проста. Однак тут є свої особливості, які слід обов’язково врахувати. Ось кілька рекомендацій, як виміряти гаражні ворота:

 • переконайтеся, що в робочій зоні конструкції немає перешкод: трубопроводів, каналів вентиляції, перемичок тощо;
 • обов’язково позначте нульову відмітку підлоги — усі заміри проводяться від неї;
 • міряти потрібно зсередини пройому, оскільки саме з цієї частини монтується конструкція;
 • виміряйте ширину та висоту в трьох різних точках: на початку, посередині та в кінці пройому. Для замовлення потрібно брати найбільші значення;
 • зніміть мірки перемички і бокової відстані (заплічників) — теж у трьох місцях;
 • виміряйте висоту до стелі, а також глибину гаража. Знімайте заміри в різних частинах приміщення, оскільки як стеля, так і підлога можуть мати нахил.
Типова схема заміру гаражних воріт
Типова схема заміру гаражних воріт

Допомогти визначити параметри робочої зони вам зможуть наші менеджери та технічні спеціалісти.

Ми знімаємо розміри воріт для гаража безкоштовно

За потреби всі замовлення гаражних конструкцій у межах Івано-Франківська та області заміряють наші майстри. Так ви не будете хвилюватися за правильність проведених вимірів, адже відповідальність за коректність параметрів будемо нести ми.

Під час виїзду до вас на об’єкт наші майстри завжди привозять із собою зразки сендвіч панелей, розкладки кольорів та зразки елементів полотен серії Alutech Prestige і Trend. Крім того, побачити роботу кожного з варіантів виробів та отримати повний розрахунок вартості можна на нашому офісі в Івано-Франківську на вулиці Довженка 21б.

Щоб зв’язатися з нашими працівниками та отримати повну консультацію про розмір гаражних воріт, заповніть будь-яку форму зворотного зв’язку на сайті.

ТОВ “ТЕХНО ДІМ ПЛЮС”
0 800 303 309
(безкоштовні дзвінки)

Розрахувати
вартiсть