Різновиди автоматики для воріт

Фото автоматики для ворот

Будь-які ворота можна автоматизувати, головне — вибрати для цього підходящий двигун. І залежно від призначення, вони поділяються на три основні види:

  • мотори для секційних воріт
  • для відсувних конструкцій
  • для розпашних воріт

У цій статті ми в загальному розглянемо особливості кожної з груп двигунів.

Автоматика для секційних воріт

Секційні ворота — надзвичайно популярні конструкції для гаражів, складів чи ангарів промислових підприємств. Двигуни до них бувають двох видів:

  • стельові
  • вальні

Стельова автоматика використовується переважно з гаражними воротами. Вона складається з «голови» та шини. У корпусі першої міститься двигун та блок керування із вбудованим радіоприймачем. Шина являє собою рейку з ланцюговою чи ремінною передачею, один кінець якої закріплюється до мотора. У шині знаходиться каретка, яка зафіксована (заблокований режим) до ланцюга чи ременя, і до якої чіпляється кронштейн кріплення полотна воріт.

Мотор за допомогою ведучої шестерні крутить ланцюг чи ремінь, а зафіксована каретка рухається вздовж рейки, піднімаючи чи опускаючи полотно. У розблокованому стані каретка не чіпляється до ланцюга чи ременя, а вільно переміщується шиною. Це дозволяє піднімати полотно вручну без автоматики (наприклад, якщо немає живлення).

Вальна автоматика має інший принцип роботи. Вона закріплюється на торсійний вал секційних воріт, і мотор обертає його напряму, від чого полотно або піднімається, або опускається.

Вальні мотори набагато потужніші, ніж стельові. Це пояснюється їх призначенням, адже вони здебільшого встановлюються на важкі промислові полотна. Використання таких моторів на гаражних конструкціях виправдане лише при величезних розмірах полотна. Однак для монтажу можливо буде потрібно використати перехідники на інший діаметр вала, а також спорудити спеціальну нішу для встановлення самого мотора біля воріт.

Важливою особливістю більшості моделей вальної автоматики є те, що вони не блокують підйом полотна воріт знизу. Тому, щоб не допустити проникнення сторонніх людей у приміщення через ворота, полотно необхідно закривати на замок чи засув або використовувати нижні кронштейни із захистом від піддомкрачування.

Мотори для відсувних воріт

Принцип роботи автоматики для відсувних воріт досить простий. Мотор знаходиться збоку від проїзду зі сторони, куди відсувається конструкція. Його встановлюють на заздалегідь підготовлену платформу.

Двигун передає зусилля на полотно через ведучу шестерню. Остання зчеплена із зубчастою рейкою, що приварена до полотна воріт по всій його ширині. Потрібна кількість зубчастої рейки в конструкції розраховується так: ширина полотна (по суті проїзду) + 1 м.

Швидкість відкривання відсувних воріт залежить від моделі мотору. Стандартне значення становить приблизно 12 м/хв, однак існують двигуни, здатні відкривати полотно зі швидкістю 22 м/хв і навіть 40 м/хв. Вибір потрібної моделі залежить від особливостей об’єкту, де буде встановлюватися автоматика. Для домашнього користування використовують моделі зі стандартною швидкістю відкривання.

Детальніше про те, як вибрати автоматику для відсувних воріт, читайте тут.

Автоматика для розпашних воріт

Оскільки розпашні ворота зазвичай складаються з двох стулок, то до комплекту входять два мотори. Це зумовлює більш високу вартість такої автоматики, у порівнянні з моторами для відсувних конструкцій. Блок керування із вбудованим радіоприймачем розміщується в окремому контейнері, захищеному від пилу та вологи.

Мотор одним кінцем завжди кріпиться до опорного стовпця воріт за допомогою спеціального кронштейну. Інший кінець двигуна фіксується до полотна. Для цього в конструкції самих воріт важливо передбачити можливість встановлення автоматики, розмістивши посилений металевий профіль. Якщо цього не зробити, автоматика може спричинити деформацію полотна в місці кріплення. Розміщують мотори зазвичай між верхньою та нижньою петлею воріт.

Детальніше про те, на що слід звернути увагу при виборі автоматики для розпашних воріт, ви можете дізнатися зі статті за посиланням.

Аксесуари для автоматики

Більшість комплектів автоматики постачаються в базовому наборі: двигун, блок керування (може бути вбудованим, залежно від типу), 2 пульти дистанційного керування (ДК). Однак їх можна укомплектувати додатковими елементами, наприклад:

  • пара фотоелементів (датчики безпеки) — не дозволяють воротам закритися, якщо в площині датчиків (у проїзді) знаходиться перешкода — автомобіль, дитина, домашній улюбленець тощо;
  • сигнальна лампа — проблисковим світловим сигналом попереджає про відкривання чи закривання полотна;
  • зовнішній радіоприймач — дозволяє збільшити радіус дії сигналу пульта ДК, а також запрограмувати пульти іншого виробника моторів;
  • антена — збільшує радіус дії сигналу пультів ДК;
  • кнопкова станція — панель із кнопками відкривання, закривання та зупинки руху полотна.

Крім цих аксесуарів можливо встановити й інші елементи, наприклад, радіокодову клавіатуру, магнітний зчитувач, певного роду програматори. Перелік додаткових елементів визначає виробник конкретної моделі автоматики.

ТОВ “ТЕХНО ДІМ ПЛЮС”
0 800 303 309
(безкоштовні дзвінки)


Розрахувати
вартiсть