Курс: 21.05.2022

1 EUR
30 UAH

Розпашні ворота своїми руками

Коли доходить справа до виготовлення в’їзної конструкції розпашного типу, постає питання: робити розпашні ворота своїми руками чи замовити їх уже готовими? У цьому матеріалі ми спробували розібратися, які існують основні етапи створення таких виробів. Сподіваємося, текст допоможе вам вирішити, чи варто братися за самостійне виробництво полотен, чи звернутися до відповідних підрядників.

Що собою являють розпашні брами

Типова конструкція складається з двох майже ідентичних половинок однакового розміру. Іноді можуть траплятися не однакові полотна, а також може бути лише одна стулка.

У стандартних конструкціях обов’язково наявні фіксуючі елементі — засуви. На одній міститься вертикальний засув, призначений для утримування виробу на одному місці в закритому стані. На іншій знаходиться горизонтальний фіксуючий елемент, який тримає цю стулку закріпленою до першої.

Кожна частинка воріт кріпиться до опорних стовпців за допомогою завісів. Їх ставлять по дві пари з кожного боку, рідше трапляються три пари (наприклад, для важких половинок).

Використання понад дві завіси з одного боку ускладнює їхнє встановлення, адже найменше відхилення від площини не дозволить змонтувати стулку.

Розпашні ворота можуть мати такі додаткові елементи:

 • кріплення для навісного замка (колодки)
 • ригельний замок
 • вбудовані дверцята
 • центральний та бокові упори (використовуються з автоматичними моторами)
Типова конструкція двостулкових воріт: вертикальний засув (знизу) і кронштейни кріплення колодки (по центру)
Типова конструкція двостулкових воріт: вертикальний засув (знизу) і кронштейни кріплення колодки (по центру)

З’ясувавши будову цих конструкцій, можна почати розглядати етапи їхнього створення.

З чого почати виготовлення розпашних полотен

Перш ніж перейти до закупівлі матеріалів та виконання безпосередніх робіт зі створення конструкцій, потрібно з’ясувати дві фундаментальні речі:

 • Яким буде кінцевий вигляд виробу?
 • Які розміри матимуть ворота?

Відповідь на перше запитання залежить від ваших смаків та загального вигляду екстер’єру будинку. Ви можете намалювати власний ескіз полотна, виходячи з доступних матеріалів на ринку. Також в інтернеті можна знайти чимало готових ідей дизайну. В галереї нашого сайту ви можете переглянути готові варіанти виробів, які ми виготовляли та встановлювали в Івано-Франківську та області.

Щодо розмірів, то тут слід відштовхуватися від величини вашого двору. Також потрібно враховувати наявність та габарити ваших транспортних засобів. Найпоширеніша ширина проїзду становить близько 4 м. Висота залежить від розміру стовпців та секцій огорожі, тому її значення визначаєте лише ви.

Вибір матеріалів для конструкції та зашиття полотна

Каркаси на сучасні розпашні ворота в абсолютній більшості створюють зі сталі, рідше трапляються алюмінієві вироби. Однак популярність останніх не є дуже великою через порівняно високу вартість, хоча алюміній сам по собі є значно стійкішим до корозії. Дерево на сьогодні зазвичай використовують лише для зашиття.

Після вибору матеріалу для каркаса, слід визначитися з типом заповнення полотен. Воно може бути таким:

 • металеві профілі «жалюзі», «ранчо», «день-ніч» та інші
 • терасна дошка
 • сендвіч панелі
 • алюмінієвий ролетний профіль
 • дерев’яні дошки
 • металева сітка
 • суцільний, перфорований чи оброблений художньою лазерною різкою сталевий лист
 • ковані елементи
 • металеві штахети, фільонки, а також багато інших
Варіанти секцій для заповнення полотна нашого власного виробництва
Варіанти секцій для заповнення полотна нашого власного виробництва

Вибір типу зашиття прямо впливає на вимоги до міцності каркаса конструкції. Так, полотно з великою кількістю кованих елементів матиме значну вагу, тому для каркаса слід брати труби достатньої товщини. Також потрібно враховувати вплив атмосфери на масу стулки: дерево, на відміну від металевих профілів чи терасної дошки, набиратиме вологу, збільшуючи свою вагу.

Особливу увагу слід звернути на фурнітуру для розпашних воріт: вона повинна мати достатню міцність та бути розрахованою на потрібну масу полотна. Також на сьогодні існують варіанти регульованих 3D-завіс, які дозволяють коригувати положення стулки.

Оцінка необхідного обладнання та інструментів, щоб зробити розпашні ворота своїми руками

Щоб отримати в’їзну конструкцію справді високої якості, слід використовувати не лише першокласні матеріали, а й обробляти їх на професійному обладнанні. Необхідним мінімумом буде зварювальний апарат, бокова шліфмашинка та електродриль. Проте суттєво кращий результат здатні забезпечити більш спеціалізовані інструменти та обладнання. Наприклад, використання торцевої пили здатне не лише пришвидшити різку металевих труб, а й забезпечити рівні зрізи під потрібним кутом.

Для кріплення профілів каркаса виробу між собою в більшості випадків застосовують зварювальні процеси. Іноді можна зустріти використання спеціалізованих кронштейнів, як, наприклад у конструкції алюмінієвих воріт Alutech серії PRESTIGE. Перший варіант створює надміцну суцільну конструкцію, тоді як використання кронштейнів робить розпашні ворота модульними та дозволяє замінювати її частини в разі пошкодження.

Кронштейни кріплення в каркасі алюмінієвих воріт Alutech PRESTIGE у розрізі
Кронштейни кріплення в каркасі алюмінієвих воріт Alutech PRESTIGE у розрізі

Крім інструментів важливу роль відіграє місце, на якому будуть виконуватись усі процеси. Збирання та зварювання профілів між собою слід виконувати на рівному спеціалізованому столі, що дозволить уникнути перекосів у площині (так званих «вертольотів»).

Якщо у вашій майстерні наявні всі необхідні інструменти та обладнання для створення полотен своїми руками, можна розглядати варіант виготовлення їх самотужки.

Також у процесі конструювання виробів велику роль грають навички та вміння з металообробки. У разі їхньої відсутності братися до виробництва воріт самостійно не варто.

Етапи створення розпашних конструкцій

Алгоритм виконання робіт полягає в наступному:

 • підготовка пройому до заміру
 • зняття необхідних розмірів
 • вибір потрібних матеріалів для каркаса та зашиття
 • порізка металевих профілів
 • зварювання каркаса та шліфування зварних швів або його створення за допомогою кріпильної фурнітури
 • приварювання додаткових елементів: завісів, засувів, ригельного замка, кріплень навісного замка тощо
 • герметизація стиків профілів, які не будуть піддаватися зварці (іноді доцільно обмежитися точковим приварюванням, наприклад для повздовжнього кріплення труб, до яких фіксуватиметься профнастил)
 • обробка металевої поверхні, ґрунтування та фарбування металу
 • кріплення елементів зашиття (залежно від обраного матеріалу, це може відбуватися на місці під час процесу монтажу)

Наведені етапи є загальними, а кінцевий процес виготовлення може відрізнятися залежно від особливостей вибраних вами матеріалів, ескізу полотна, умов монтажу тощо. Саме тому, щоб створити розпашні ворота своїми руками, слід володіти достатнім досвідом в металообробці або виконувати роботи під контролем майстра.

Як ми виготовляємо розпашні ворота

Усі металоконструкції ми виробляємо у спеціалізованому цеху. Для роботи використовуємо професійне обладнання, а всі процеси відбуваються на рівних столах. Це гарантує відсутність перекосів та «вертольотів», і готові вироби завжди на 100% відповідають кресленням. Наші шви в місцях зварювання після шліфування неможливо відрізнити від суцільного металу.

Після створення каркасу ми приступаємо до нанесення захисного лакофарбового покриття. Для цього металеву поверхню ретельно очищаємо від забруднень, знежирюємо, після чого наносимо перший шар ґрунтовки, а коли він висохне — другий. Розпилення відбувається за допомогою автоматичного фарбопульта. Це гарантує рівномірне нанесення матеріалу, відсутність патьоків та плям.

Коли поверхня виробу захищена ґрунтовим шаром, ми починаємо наносити атмосферостійку фарбу (теж у два шари). Це дозволяє на тривалий час захистити сталь від впливу зовнішнього середовища, тому сліди корозії на металі з’являться не скоро.

Розпашні ворота нашого виробництва після монтажу
Розпашні ворота нашого виробництва після монтажу

При замовленні воріт із монтажем, ми самостійно доставимо їх до вашого об’єкта. Під час транспортування конструкція надійно запакована, що дозволяє уникнути подряпин і потертостей.

Як можна замовити розпашні ворота в Івано-Франківську

Щоб зробити замовлення на потрібне вам полотно, перш за все слід вибрати його зовнішній вигляд. Для цього перегляньте галерею виконаних робіт на нашому сайті або знайдіть зображення готового виробу в інтернеті.

Ознайомитися зі зразками найбільш популярних заповнень стулок можна на нашому офісі в Івано-Франківську. Там же менеджери нададуть вам вичерпну консультацію та зроблять чорновий розрахунок вартості згідно ваших замірів. Після погодження попередніх умов, замірник відвідає ваш об’єкт і зніме потрібні мірки для майбутньої конструкції.

Коли розпашні ворота будуть готові, ми зв’яжемося з вами, щоб погодити дату для монтажу. Термін виготовлення конструкції зазвичай становить 4-6 робочих тижнів, проте може варіюватися залежно від складності виробу та сезонної завантаженості роботою. Гарантія на полотно становить 2 роки.

ТОВ “ТЕХНО ДІМ ПЛЮС”
0 800 303 309
(безкоштовні дзвінки)

Розрахувати
вартiсть