Курс: 30.11.2022

1 EUR
30 UAH

Що краще: щитові гаражні ворота чи аналоги з секцій?

Шукаючи рішення для власного гаража можна загубитися серед усіх варіантів, представлених на ринку. Проте найбільш поширені види конструкцій — це секційні та щитові гаражні ворота (які ще називають підйомно-поворотними). Які вибрати?

Розглянемо підйомні щитові ворота та секційні аналоги під різними кутами

Щоб зрозуміти, яка конструкція найкраще підійде для вашого гаража, недостатньо просто навести характеристики кожного варіанта. Адже в різних аспектах кожен із виробів матиме сильні та слабкі сторони. Тому доцільно розглядати їх у контексті конкретних ситуацій, наприклад враховуючи:

 • особливості гаражного приміщення
 • потреба в герметичності та теплоізоляції
 • можливість встановити автоматику
 • асортимент і різноманітність варіантів зовнішнього вигляду
 • можливість виготовити конструкцію самостійно
 • придатність виробу до ремонту
 • секційні та щитові гаражні ворота: ціна та що на неї впливає

Ми не будемо надавати суб’єктивної важливості кожному параметру, оскільки для різних людей вона буде відрізнятися. Тому оцінку двох видів конструкцій у розрізі власних потреб залишимо для вас.

Яким повинно бути приміщення для монтажу

Для відповіді на це питання не стільки важливі ширина та висота отвору. Більшого значення мають глибина та наявність всередині перешкод у вигляді перемичок, балок, трубопроводів тощо. На що це впливає? З’ясувати відповідь на це питання допоможе ближче знайомство з конструкціями обох видів воріт.

Щитові гаражні ворота мають полотно, яке після повного відкривання може частково чи повністю знаходитись всередині приміщення. За великого бажання та правильно зробленої системи противаг його можна навіть розмістити майже повністю надворі, утворивши великий навіс перед в’їздом у гараж.

Чого не скажеш про секційні конструкції, які при відкриванні на 100% розташовуються всередині приміщення та не покидають внутрішнього простору гаража. Це означає, що під стелею на всю висоту проєму (плюс деяку технічну відстань) повинен бути присутній достатній простір, щоб полотно там поміщалось під час відкривання. Однак якщо в гаражі є перемички, стовпчики, трубопроводи, канали вентиляції тощо, які знаходяться в цій площині, змонтувати його не вийде.

Секційні конструкції потребують значно глибших гаражів, чого не скажеш про щитові гаражні ворота
Секційні конструкції потребують значно глибших приміщень, чого не скажеш про щитові гаражні ворота

Отже, для секційних виробів гаражне приміщення повинно бути достатньо глибоким, у той час, як підйомно-поворотні конструкції в гараж можуть поміститись навіть у відносно невеликому просторі.

Герметичність і теплоізоляція

Якщо ваш гараж опалюється або він примикає до житлового дому, тоді скоріш за все для вас будуть важливі рівень герметичності та теплозбереження. У цьому випадку про підйомно-поворотні вироби можна забути.

Навіть якщо полотно, що мають щитові ворота в гараж, у кінцевому відкритому положенні повністю знаходиться всередині приміщення, то під час підйому вгору воно частково подається надвір.

Через це периметр конструкції практично неможливо зробити герметичним. Навіть якщо вийде виготовити достатньо широкі та еластичні ущільнювачі, вони не зможуть дати нормальну теплоізоляцію. Через це використовувати їх у теплих гаражах чи тих, які примикають до житлового дому, буде неправильно через великі втрати тепла.

У секційних виробах усе по-іншому. Полотно тут «лягає» на внутрішню частину стіни (якщо бути точнішим, то на спеціальний кутовий профіль, що до неї кріпиться). На її периметрі знаходяться ущільнювачі, здатні забезпечити достатню герметичність. Це дозволяє не лише зберігати тепло, а й робити конструкцію дуже стійкою до сильних вітрів, а отже її можна встановлювати в активних вітрових зонах, наприклад у гірських районах. Додайте сюди сендвіч панель із відмінним рівнем теплоізоляції (як у серії Alutech PRESTIGE), і гараж можна обігрівати без великих тепловтрат.

Автоматика на секційні та щитові гаражні ворота

Електроприводи зробили наше життя більш комфортним: тепер, щоб потрапити в гараж, достатньо натиснути на кнопку вашого дистанційного пульта керування. Проте лише якщо ви є щасливим власником секційних воріт.

Зважаючи на особливості ринку гаражних виробів, більшість виробників автоматики, а головне дистриб’юторів, роблять ставку саме секційні конструкції. Тому комплектації моторів завжди будуть оптимізовані саме для роботи останніх.

Автоматика Comunello RAMPART для воріт із секцій
Автоматика Comunello RAMPART для воріт із секцій

Щодо підйомних щитових виробів, то спеціальні адаптери для тягової рейки або не виготовляються, або не завозяться в Україну. Звичайно, ніхто не скасовував можливості самостійного допрацювання конструкцій. Проте якщо ви шукаєте готових рішень, то це слід робити саме для секційних виробів.

Зовнішній вигляд полотен

Візуальна складова воріт дуже важлива, особливо якщо гараж знаходиться поряд із житловим домом чи є його частиною. Проте секційні вироби обмежуються стандартним набором сендвіч панелей, які зазвичай мають 5 варіантів структури, їх можна фарбувати в будь-який колір за шкалою RAL і наносити будь-яке зображення методом цифрового друку. Звичайно, можна використати й інші матеріали для цього типу конструкцій, наприклад — дерево. Проте більшість виробників зводять свій асортимент саме до сендвіч панелей.

Стандартний набір панелей і кольорів полотен Alutech
Стандартний набір панелей і кольорів полотен Alutech

Натомість підйомно-поворотні конструкції дозволяють використовувати практично будь-який матеріал: сендвічі, дерев’яні панелі та просто дошки, полотна з профнастилу, листового металу, ламелей захисних ролет і багато інших. Відповідно можна користуватися перевагами, що їх надає асортимент кожного варіанта заповнення.

Заради справедливості варто відмітити, що обидва типи конструкцій — секційні і підйомні щитові ворота — дозволяють зробити зовнішній вигляд справді крутим. Просто для перших асортимент буде «лише» широким, а для других — практично необмеженим.

Чи можна секційні або щитові ворота в гараж виготовити самостійно?

Щоб відповідь на це запитання мала значення, слід оцінити кілька простих факторів:

 • ваш рівень навичок роботи з металом
 • загальні конструкторські та інженерні вміння
 • вміння поводитися з інструментами та обладнанням
 • наявність потрібних інструментів, верстатів та матеріалів хорошої якості
 • достатня кількість вільного часу для створення проєкту

Конструкція секційних виробів є складнішою, у порівнянні з підйомними щитовими аналогами. Там використовується значно більша кількість деталей, виготовити які вдома не завжди вийде. Крім того, потрібно подбати про заходи безпеки: захист від обриву пружин і тросів, защемлення панелями пальців тощо. Тому цілком можливо, що навіть за наявності достатніх вмінь та обладнання вартість матеріалів і запчастин вийде пристойною. Та навіть після всіх витрачених зусиль немає гарантії, що все працюватиме як треба. Тоді для чого напружуватися, коли можна купити готовий варіант, який точно задовольнить усі ваші потреби?

Щитові гаражні ворота є простішими у виготовленні, хоч це не означає, що їх зробити вкрай легко. Для цього теж потрібно врахувати всі згадані вище фактори, просто кількість деталей для проєкту буде меншою.

Тому якщо ви впевнені у своїх силах, маєте достатньо інструментів, обладнання, матеріалів і часу — вам під силу виготовити обидві конструкції. Хоч щитовий варіант зробити буде значно простіше.

Придатність до ремонту

Як ми вже писали вище, підйомні щитові ворота є значно простішими та складаються з меншої кількості деталей і частин. Отже, ймовірність поломки зменшується. А якщо ви займались їхнім виготовленням вдома, то в разі потреби замінити поламану деталь буде точно не складно.

Щодо секційних конструкцій, то більшість заводських запчастин для них складно замінити аналогами чи зробити самому, тому прийдеться купувати оригінал у виробника. Зазвичай на їхню доставку потрібен час, а ціна таких деталей завжди буде вищою, ніж їхня відносна вартість у готовому виробі. Наприклад, якщо замовити ремкомплект у вигляді секційного полотна в зборі, то його вартість іноді може значно більше перевищувати половину вартості готових воріт. З іншого боку, потреба повністю замінити полотно може виникнути, хіба якщо знести його автомобілем.

Проте заводські секційні конструкції виготовляють за перевіреними технологіями. Це означає, що виробник гарантує нормальну роботу виробу протягом тривалого часу за умови правильного користування та догляду. Наприклад, пружинно-інерційні механізми в гаражних виробах Alutech розраховані на 17 років експлуатації при використанні по 4 цикли піднімання/опускання на день.

Вартість обох конструкцій

Зважаючи на особливості обох видів гаражних полотен, зазвичай вартість щитових варіантів буде нижчою. Звичайно, все залежить від виробника, типу заповнення, розмірів тощо. Однак конструкція секційних аналогів є складнішою, а отже їхня вартість буде більшою.

Секційні вироби ідеально підходять для інтегрованих у будинок гаражів, натомість щитові гаражні ворота будуть сприяти втратам тепла
Секційні вироби ідеально підходять для інтегрованих у будинок гаражів, натомість щитові гаражні ворота будуть сприяти втратам тепла

Також незаперечною перевагою, що її мають щитові ворота в гараж над секційними виробами, є можливість вибрати таку комплектацію, яка дозволить максимально заощадити кошти на придбанні. Перш за все — завдяки гнучкості варіантів заповнення: полотно з профнастилу буде коштувати в рази менше за аналогічне з сендвіч панелей.

Звичайно, завжди потрібно порівнювати призначення конструкцій. Проте якщо стоїть завдання дешево закрити металевий бокс у гаражному кооперативі, єдиною альтернативою є двостулкові аналоги. Таким чином, обираючи щитові гаражні ворота, ціна їхня буде нижчою за секційні вироби.

Тож що вибрати: секційні чи щитові гаражні ворота?

Як йшлося на початку цього матеріалу, ми не плануємо займатися оцінкою кожного виду конструкцій. Наша мета — дати розуміння їхніх сильних і слабких сторін, а кінцеве рішення приймати вам.

Якщо коротко підсумувати сказане вище, то щитові гаражні ворота — бюджетний вибір із низькими показниками енергоефективності та малим потенціалом для автоматизації. Секційні конструкції — більш поширені на ринку, пропонують хорошу герметичність і теплоізоляцію, а також їх дуже просто оснастити автоматикою. Який саме варіант обрати — вирішувати вам. Проте якщо ваш вибір схилиться на користь другого, то ми будемо раді допомогти. Адже в нашому асортименті ви знайдете вироби білоруського заводу Alutech, офіційним представником якого в Івано-Франківську та області є наша компанія.

ТОВ “ТЕХНО ДІМ ПЛЮС”
0 800 303 309
(безкоштовні дзвінки)

Розрахувати
вартiсть