Курс: 30.11.2022

1 EUR
30 UAH

Усе, що потрібно знати про направляючі ролики для відкатних воріт

Робота консольних відсувних воріт неможлива без роликових опор. Вони постійно тримають на собі всю вагу полотна, яке разом із направляючою балкою та противагою може становити до 800 кг. Справлятися з таким навантаженням — справа не проста. Однак, придбавши якісні та міцні направляючі ролики для відкатних воріт можна бути впевненим у надійній роботі конструкції протягом багатьох років експлуатації. На що слід звернути увагу при виборі фурнітури ми розповімо далі.

Що таке роликові каретки і для чого вони потрібні

Конструкція роликових опор доволі проста, і складається з чотирьох основних елементів:

 • металевої платформи
 • утримуючого кронштейна
 • основи для підшипникових роликів
 • 4 пар роликів на промисловому підшипнику

Металева платформа слугує для фіксації каретки до основи воріт. Іноді її приварюють до швелера закладної рами, проте ми наполегливо рекомендуємо цього не робити. У майбутньому фундамент відкатної конструкції може просісти, через що висота розташування полотна зміниться або виникне його нахил. Приваривши платформу до закладної, можливості відрегулювати положення стулки вже не буде.

Так виглядають направляючі ролики для відкатних воріт
Так виглядають направляючі ролики для відкатних воріт

Для коригування позиції конструкції роликову опору кріплять на спеціальні підставки, які містять шпильки з різьбою та регулюючими гайками. Підставку приварюють до швелера у фундаменті закладної рами, завдяки чому забезпечується міцне з’єднання. За допомогою гайок на шпильках можна коригувати висоту розташування кожної з кареток, встановлюючи паралельність полотна до землі.

До металевої платформи самої каретки кріпиться кронштейн, зазвичай за допомогою заклепки або втулки зі штопорною шайбою. При виборі цих елементів фурнітури обов’язково звертайте увагу чи проварена вся площина дотику кронштейна до основи. Деякі виробники заради економії на виробничих процесах можуть давати зварний шов лише з одного боку.

Залежно від виробника, підшипникові ролики в основі можуть розташовуватись на одній лінії або невеличкою дугою. У першому випадку всі коліщатка доторкаються своєю верхньою частиною до балки, у другому — середні пари роликів до верхньої частини, а початкова та кінцева — до нижньої. Із досвіду нашої роботи можна сказати, що обидві конструкції працюють добре за умов правильного підбору відповідно до параметрів воріт та встановлення згідно технічних вимог.

Підшипникові ролики покликані зменшити силу тертя ковзання між консольною балкою та кареткою. Обертаючись, вони забезпечують плавний рух всієї конструкції. Саме направляючі ролики на відкатні ворота потребують найбільш ретельної уваги під час вибору всієї фурнітури.

Чому важливий підшипник у каретці

Навантаження від воріт повністю лягає на роликові опори. Воно лише частково знімається з останніх завдяки нижньому уловлювачу, коли конструкція знаходиться в закритому стані. Без останнього навіть за наявності правильно розрахованої противаги стулка буде «клювати носом» уперед, створюючи додатковий тиск на каретку.

Проте на підшипники в роликовій опорі подається додаткове навантаження, коли полотно рухається. Тому роликів у каретці 8 штук, щоб зменшити тиск на кожен із них.

До складну якісної та надійної фурнітури завжди повинні входити міцні промислові підшипники закритого типу. Завдяки захисним втулкам із боків консистентне мастило постійно знаходиться між рухомими металевими частинами. Це мінімізує тертя між ними та запобігає їхньому передчасному зношуванню. Додатково втулки захищають коліщатка від потрапляння всередину бруду, піску, пилу та, частково, води.

Промислові підшипники закритого типу мають накладки (металеві або пластикові) для захисту від потрапляння всередину бруду та піску
Промислові підшипники закритого типу мають накладки (металеві або пластикові) для захисту від потрапляння всередину бруду та піску

Залежно від моделі відкатної фурнітури, тип підшипника може відрізнятись. У нашому асортименті є два основні типи комплектів, де направляючий ролик для відкатних воріт має:

 • підшипник 301 серії у наборах на вагу полотна до 500 кг
 • підшипник 303 серії — до 800 кг

Стандартна конструкція відсувних полотен передбачає використання роликів зі сталевою поверхнею. Незважаючи на контакт металу до металу, забезпечується надійне зчеплення із внутрішньою частиною напрямної балки. Проте існують також варіанти виконання коліщаток із пластиковими накладками. Вони допомагають знизити рівень шуму під час руху стулки. Недолік таких деталей у меншому терміні експлуатації, оскільки пластик зношується швидше за металеву поверхню.

Поради під час вибору фурнітури

Ми реалізуємо фурнітуру перевірених виробників, тому на відсувні ворота нашого виробництва гарантія становить 2 роки. Проте якщо ви вирішили виготовити конструкцію самостійно та замовити комплект фурнітури в іншого постачальника, рекомендуємо:

 • оглянути роликову каретку, уточнити в продавця модель підшипників, які в ній використовуються
 • перевірити, щоб усі ролики були в одній площині — розбіжність не дозволить їм нормально функціонувати та рівномірно розподіляти навантаження. У деяких моделях перша та остання пари можуть знаходитися нижче, це — особливість конструктиву. Однак площина має бути одна, і перша пара з останньою та дві середні мають бути на одній вісі
 • перевірити наявність двосторонньої проварки кронштейна до основи каретки
 • помістити каретку в напрямну балку і провести нею вздовж профіля. Рух повинен бути плавним, без сторонніх звуків і значних люфтів

Вище ми згадували, що різні комплекти для відкатних конструкцій мають обмеження на вагу полотна. Однак це не означає, що якщо вага стулки становить 480 кг, то можна обмежитись фурнітурою на 500 кг. Слід обирати набори з достатнім запасом навантаження, оскільки на роботу деталей впливають різні фактори. Наприклад, сильний вітер робитиме додаткове навантаження на зашиту конструкцію.

На перший погляд, комплекти фурнітури різних виробників не відрізняються, проте відмінності майже завжди присутні. Компанії пропонують інший переріз балки, її технічні характеристики — товщину, розміри, співвідношення сторін тощо. Тому важливо купувати повний набір деталей одного виробника.

Демонстраційний зразок підсиленої фурнітури з нашого асортименту
Демонстраційний зразок підсиленої фурнітури з нашого асортименту

Зверніть увагу на рівень поширеності відкатної продукції обраного заводу в Івано-Франківській області. Іноді до нас звертаються клієнти, які придбали фурнітуру сумнівних виробників або привезли вироби з-за кордону, через що ті мають унікальні для нашого ринку характеристики. Коли виникає потреба відремонтувати певний елемент, з’являється проблема взаємозамінюваності комплектуючих. Виходів у такій ситуації небагато: перебирати деталями, намагатися самостійно «підігнати» їх під потрібні характеристики чи купити новий набір елементів.

Деталі фурнітури, у тому числі направляючі ролики для відкатних воріт, повинні бути оцинкованими.

Винятком може бути лише напрямна балка, оскільки її приварюють до полотна і покривають фарбою.

Поради під час експлуатації відсувної конструкції

Догляд за відкатними воротами доволі простий. У зимовий період головне — вчасно очищати сніг зі всієї площини руху полотна. Якщо цього не робити та допустити накопичення снігу на роликах у каретці, то це ускладнить початок руху — замерзлий лід не дозволить підшипникам обертатися. При ручному відкриванні проблема є не настільки критичною, адже, зазвичай, сильного поштовху має бути достатньо, щоб зруйнувати льодяну скоринку. Проте автоматичному мотору може не вистачити зусилля, щоб це зробити.

Щоб конструкція працювала належним чином, направляючі ролики для відкатних воріт потрібно тримати в чистоті
Щоб конструкція працювала належним чином, направляючі ролики для відкатних воріт потрібно тримати в чистоті

Важливо не допускати засмічення рухомих механізмів брудом, піском чи землею. Особливо це стосується періоду, коли на території дому проводяться будівельні роботи. Якщо засмічення сталося, спробуйте очистити його механічним способом (наприклад, щіткою) або видалити пил та пісок сильним потоком повітря. Не намагайтеся очищати закриті промислові підшипники за допомогою водяних мийок високого тиску. Це призведе до потрапляння вологи між коліщатка, часткового видалення консистентного мастила та сприятиме утворенню корозії на металі.

Не варто змащувати внутрішню поверхню напрямної балки будь-якою оливою.

Це послабить зчеплення з поверхнею роликів, через що ті будуть гірше виконувати свою функцію, або навпаки: полотно буде ковзати по роликах. У підсумку ви можете спричинити утруднений чи погано неконтрольований рух полотна, що особливо небажано для автоматичних конструкцій.

У разі виникнення сторонніх звуків під час роботи, зверніться до компанії, що встановлювала конструкцію чи професійно займається сервісним обслуговуванням відсувних виробів. Іноді виникає необхідність відкоригувати положення стулки через просідання фундаменту закладної рами чи потреба виправити деформацію полотна у зв’язку з механічним пошкодженням. Проте трапляються і такі випадки, коли слід замінити певні елементи фурнітури, у тому числі направляючі ролики на відкатні ворота.

Які елементи для відсувних конструкцій можна в нас придбати

Ми пропонуємо комплекти фурнітури лише перевірених виробників, продукцію яких використовуємо для власного виготовлення воріт уже понад 9 років. В асортименті ви знайдете такі набори:

 • базовий — максимальна вага стулки 500 кг
 • посилений — максимальне навантаження 800 кг
Якщо ви вирішили виготовити власні ворота самостійно, то зможете придбати потрібний комплект і забрати його з нашого складу в Івано-Франківську. Також ми пропонуємо вигідні умови для оптових покупців — ковалів та виробників відкатних конструкцій.

Зразки наборів фурнітури ви можете оглянути на нашому офісі. Там же ви отримаєте вичерпну консультацію від наших менеджерів. Ми наочно продемонструємо особливості та переваги, які мають наші направляючі ролики для відкатних воріт.

ТОВ “ТЕХНО ДІМ ПЛЮС”
0 800 303 309
(безкоштовні дзвінки)

Розрахувати
вартiсть