Курс: 29.03.2024

1 EUR
30 UAH

Установка автоматики на розпашні ворота

Електроприводи на в’їзних та гаражних конструкціях дозволяють суттєво покращити ваш комфорт. З ними не потрібно покидати автомобіль та вручну відкривати полотно. Адже достатнього простого натискання на клавішу пульта дистанційного керування, і стулки відкриються самостійно без вашої участі. Проте для правильної роботи мотора монтаж і налаштування відіграють вирішальне значення. Як повинна відбуватися установка автоматики на розпашні ворота, та що при цьому слід врахувати?

Що потрібно зробити перед монтажем

Надійність функціонування моторів визначається якістю виготовлення кожної деталі, використаних матеріалів та збирання всіх елементів у єдине ціле. Проте якщо не провести як слід підготовчу роботу до встановлення електроприводів на об’єкті, навіть вироби найкращих заводів не зможуть забезпечити очікуваний результат. Тому перш ніж розпочати монтаж, слід:

  • впевнитися, що вибрані моделі електроприводів своїми технічними характеристиками відповідають конкретним розпашним конструкціям
  • переконатися, що каркас воріт міцний, а місце кріплення не деформується під дією рушійного момента мотора
  • оцінити напрям відкривання стулок і відповідно до цього спланувати спосіб кріплення електроприводів
  • перевірити наявність закладних пластин у стовпчиках, до яких будуть приварюватися кронштейни приводів
  • впевнитися в наявності на об’єкті центральної та бокових опор
  • переконатися в правильності підведення електричних кабелів до місць встановлення елементів автоматики
Розпашні мотори на воротах
Розпашні мотори на воротах

Розглянемо детальніше вищезазначені елементи списку. Для зручності деякі пункти об’єднаємо під одним підзаголовком.

Правильний підбір розпашних електроприводів

Для надійної та тривалої роботи пристроїв слід відштовхуватися від технічних характеристик та враховувати, на які конструкції розраховані електроприводи. Ключовими параметрами для визначення сумісності вибраної автоматики та конкретних воріт є:

  • вага стулки
  • ширина полотна
  • оцінка ступеня зашиття полотна
  • відстань від завіси до краю стовпця (для стандартного відкривання воріт всередину подвір’я)

Вага стулки напряму впливає на потужність мотора, яку потрібно використати для відкривання та закривання. Проте, на відміну від відсувних електроприводів, рівноцінний вплив також має ширина конструкції. Чим вона більша, тим коротшим робиться відносне плече автоматики, а отже їй важче відкривати полотно. Для кожної моделі в інструкції додається графік залежності допустимої ваги стулки від її ширини. Його слід обов’язково враховувати, інакше привід швидко зламається або й зовсім не стане працювати з конкретними воротами.

Третім не менш важливим параметром є ступінь зашиття конструкції. На здатність мотора відкривати та закривати полотно суттєво впливає спротив останнього вітровому навантаженню. Адже наглухо зашита профнастилом відносно легка стулка при сильному вітрі може чинити аналогічний тиск на електропривід, як і важка кована конструкція з просвітами, через які проходить повітря.

Вибираючи потрібну модель, рекомендуємо додавати розрахункових 50 кг ваги на кожен 1 м² наглухо зашитої площі.

Правильна установка автоматики для розпашних воріт повинна враховувати характеристики стовпчика, до якого та повинна кріпитися. Для стандартного монтажу з відкриванням половинок конструкції всередину потрібно виміряти відстань від завіси, на якій зафіксована стулка, до внутрішнього краю стовпця. Цей параметр впливає на розмір кріпильного кронштейна та загальну можливість зафіксувати корпус привода. Більшість телескопічних моторів та варіантів із черв’ячною передачею можна закріпити при відстані до 15 см. Для більших стовпців слід використовувати електроприводи важільного типу, які допускають це значення приблизно до 30-35 см.

Приклад розпашної автоматики черв'ячного типу
Приклад розпашної автоматики черв’ячного типу

Перш ніж обрати конкретну розпашну модель рекомендуємо з’ясувати всі вищезазначені характеристики. Якщо ви маєте сумніви щодо можливості встановити мотор, зверніться за консультацією до наших менеджерів або завітайте на офіс в Івано-Франківську.

Підготовка воріт, проїзду та прокладання електричних кабелів

Переконавшись, що вибрана модель підходить для конкретних полотен, слід підготувати об’єкт до монтажу. Для цього проводять такі роботи:

  • потрібно впевнитися, що в конструкції стулки передбачено місце кріплення моторів;
  • варто переконатися, що полотна рухаються на завісах легко та без потріскувань;
  • якщо стовпчики муровані, то на них потрібно вивести закладну пластину для кріплення привода;
  • перевірити наявність встановлених на об’єкті центральної та бокових опор;
  • переконатися в проведенні електричних кабелів до електроприводів, блоку керування та додаткових пристроїв.

Найкраще мотори встановлювати між верхньою та нижньою завісами. Місце для кріплення повинно бути достатньо міцним, щоб витримувати зусилля конкретної моделі привода. Для деяких пристроїв це значення може сягати 3200 Н∙м, тому використавши тонку металеву трубу через декілька робочих циклів навантаження може її суттєво деформувати. Найкраще для місця фіксації електропривода використовувати такий самий профіль, що і в каркасі воріт.

Нормальна робота розпашної конструкції в ручному режимі — запорука правильного функціонування в автоматичному. Натомість присутність потріскувань чи ділянок затрудненого руху полотна негативно відобразиться на роботі мотора. Перед початком монтажу електроприводів слід виправити недоліки відкривання стулок.

Фіксація привода до металевого стовпчика є більш надійною, порівняно з мурованими аналогами. Тому, щоб забезпечити відмінне кріплення, в останніх слід обов’язково виводити закладну пластину, яка приварюється до металевої труби в основі стовпця. Якщо цього не зробити, а закріпити корпус пристрою на дюбелі чи анкерні болти, через деякий час з’єднання може послабитись через поступову руйнацію будівельного розчину зусиллям електропривода.

Для автоматичної роботи моторів необхідно встановити центральну та бокові опори. Перша частково знімає навантаження з них у закритому стані полотна, другі — у відкритому.

Установка автоматики на розпашні ворота потребує правильного розведення електрокабелів
Установка автоматики на розпашні ворота потребує правильного розведення електрокабелів

Запорукою акуратного вигляду воріт та надійної роботи електроприводів і додаткових пристроїв є правильно проведені та захищені кабелі живлення. Для цього слід керуватися рекомендаціями в інструкції до конкретної моделі мотора. Варто зауважити, що всі електрокабелі потрібно захищати від механічного пошкодження гофрованим кожухом або пластиковою водопровідною трубкою.

Установка автоматики на розпашні ворота

Зайвий раз нагадуємо, що перш ніж розпочати монтаж моторів слід ретельно ознайомитися з інструкцією в комплекті. Адже цей текст не є покроковим гайдом. До того ж різні моделі електроприводів можуть мати індивідуальні особливості щодо встановлення.

Кріплення приводів має ряд нюансів, які випливають із будови стовпців та розташування завіс. Тому наполягаємо на вивченні схематичних графіків, зображених в посібнику з монтажу, які наводять розмір відстаней до точок кріплення на кронштейнах. З’ясувавши всі необхідні розміри, проводять фіксацію кронштейнів та приводів за допомогою методів, рекомендованих виробником.

Коли розпашна автоматика закріплена на стовпцях та стулках, необхідно виставити кінцеві положення. Вони визначають крайні точки при закритому та відкритому станах полотна. Цей процес вимагає наявності професійних навичок та досвіду роботи з подібними системами. Якщо ви не впевнені в можливості виставити кінцеві положення правильно, зверніться до наших спеціалістів.

Блок керування знаходиться окремо від приводів. Зазвичай його розташовують у захищеній від впливу вологи та пилу коробці збоку від проїзду. Підведення електрокабелів потрібно робити знизу корпусу, щоб уникнути потрапляння води під час атмосферних опадів.

Коли установка автоматики на розпашні ворота завершена, можна починати програмування її роботи
Коли установка автоматики на розпашні ворота завершена, можна починати програмування її роботи

Усі підключення кабелів повинні проводитись кваліфікованими майстрами та виконуватись відповідно до вимог інструкції до автоматики. Під час цих робіт живлення на проводці повинно бути відсутнє.

Після виконання всіх монтажних операцій із фіксації моторів, виставлення кінцевих положень, встановлення блоку керування та підключення електропроводів можна починати налаштування та програмування приводів.

Програмування роботи моторів

Коли установка автоматики для розпашних воріт завершена, можна розпочинати налаштування її функціонування. Особливості цього процесу для різних моделей будуть відрізнятися, тому рекомендуємо ознайомитися з інструкцією до конкретного пристрою. Загальні же риси спільні для всіх розпашних моторів, і про них ми розповімо далі.

Більшість сучасних пристроїв дозволяють виконувати програмування за допомогою кнопок та простого дисплея. У їхньому меню можна налаштовувати такі процеси:

  • вибір режиму роботи: ручний (активація руху полотна відбувається лише через під’єднані до відповідних роз’ємів блоку керування елементи), напівавтоматичний (відкривання та закривання виконуються після отримання відповідної команди через пристрої керування) та автоматичний (після відкривання проходить заданий проміжок часу і полотна закриваються самостійно);
  • встановлення затримки початку руху;
  • виконання фототесту (перевірка функціонування фотоелементів);
  • вибір типу воріт (одно- чи двостулкові);
  • вибір наявності електричного замка в конфігурації;
  • налаштування зусилля моторів;
  • задання часу безперервного руху стулки між кінцевими положеннями;
  • програмування тривалості роботи при частковому відкриванні («пішохідний» режим);
  • вибір часу павзи до автоматичного закривання;
  • встановлення часу затримки руху першої стулки;
  • програмування пультів дистанційного керування.
Блок керування моторами знаходиться у захищеному корпусі
Блок керування моторами знаходиться у захищеному корпусі

Налаштування зусилля електроприводів повинен виконувати фахівець із відповідною кваліфікацією та досвідом роботи в сфері монтажу й обслуговування автоматики.

Перевірка та введення в експлуатацію

Після завершення програмування слід впевнитися, що всі операції було проведено правильно. Для цього перевіряють функціонування моторів та підключених додаткових пристроїв. Під час перевірки потрібно:

  • Переконатися, що всі проведені кроки зі встановлення було виконано належним чином. Для цього потрібно ще раз переглянути інструкцію в розділі «Загальні положення та заходи безпеки» (або схожому).
  • Перевірити кріплення електроприводів до стовпчика та воріт під час відкривання, у тому числі різкого. Усі зняті кришки та заглушки потрібно встановити на місце.
  • Розблокувати двигун та відкрити ворота вручну декілька разів. При цьому рух повинен відбуватися відносно легко, без окремих ділянок із підвищеним опором, а підозрілі та нехарактерні звуки повинні бути відсутніми. Після цього заблокувати мотори.
  • Виконати декілька циклів відкривання/закривання за допомогою автоматики. При цьому потрібно слідкувати за рухом полотна: він повинен бути рівномірним, стулки мають відкриваються в правильному напрямку та зупинятися в потрібних кінцевих положеннях. Перевірити функціонування пристроїв керування — пультів, клавішного чи замкового вимикача, кодової клавіатури тощо.
  • Оцінити належну роботу додаткових пристроїв та аксесуарів: зовнішнього радіоприймача, сигнальної лампи, фотоелементів та інших.
Вигляд воріт після встановлення електроприводів
Вигляд воріт після встановлення електроприводів

Якщо після проведеної перевірки не виявлено жодних відхилень, можна вважати, що установка автоматики на розпашні ворота пройшла успішно та починати користуватися виробами. Якщо присутні певні проблеми в роботі, їх обов’язково потрібно усунути перед початком експлуатації. У разі виникнення проблем із монтажем чи налаштуванням роботи, зверніться за консультацією до наших менеджерів або завітайте на офіс в Івано-Франківську.
ТОВ “ТЕХНО ДІМ ПЛЮС”
0 800 303 309
(безкоштовні дзвінки)

Розрахувати
вартiсть