Курс: 31.05.2023

1 EUR
30 UAH

В’їзні ворота для приватного будинку — види та особливості

Щоб зробити вигляд власного дому бездоганним, лише одного фасаду недостатньо. Комплексну картину доповнює паркан навколо території та огородження в’їзду на подвір’я. Як вибрати в’їзні ворота для приватного будинку, щоб вони підкреслювали екстер’єр, були зручними в користуванні та щоразу тішили погляд? Сьогодні ми розповімо вам про основні види конструкцій, які зустрічаються на теренах Івано-Франківської області. Також поділимося власними міркуваннями щодо їхніх особливостей.

Які бувають види в’їзних воріт

Існує чимало варіантів конструкцій для облаштування в’їзду на подвір’я. Проте далеко не всі користуються однаковою популярністю, як наслідок — одні види можна побачити на кожній вулиці, тоді як інші лише на відео в інтернеті. На наших просторах найбільш поширеними є такі види полотен:

Кожному вищепереліченому елементові притаманні свої особливості, переваги та недоліки. Про них ми і розповімо далі.

Розпашні полотна

Цей вид є чи не найбільш поширеним на теренах нашої області. Така популярність пояснюється простою конструкцією та відносною дешевизною виробництва. Для найпростіших виробів достатньо чотирьох завісів, пари засувів та певної кількості дерева. Проте сучасні аналоги виготовляють переважно металевими, оскільки вони міцніші та довговічніші.

Розпашні в'їзні ворота для приватного будинку разом із хвірткою
Розпашні в’їзні ворота для приватного будинку разом із хвірткою

Стандартна розпашна конструкція складається з двох однакових половинок. Залежно від вимог для конкретного об’єкта, можуть застосовуватися варіанти з однією стулкою або полотнами різного розміру. В останньому разі менша частинка зазвичай виконує роль хвіртки на подвір’я.

Розпашні в’їзні ворота для приватного будинку вигідно використовувати в умовах відносно невеликої території двору.

Також вони ідеально підходять для закривання в’їзду з обмеженим простором, особливо по боках.

Кріплення завіс до стулок роблять таким чином, щоб останні відкривалися всередину подвір’я. Таким чином, відкриті полотна не перекривають дорогу та не заважають заїжджати у двір транспортному засобу.

Якщо розпашна конструкція складається з двох половинок, то на одній із них обов’язково міститься вертикальний засув для фіксації її до дорожнього покриття в закритому стані. Також на ній може знаходитись горизонтальний засув, яким надійно з’єднуються дві стулки між собою. Додатково може міститися замок із замиканням на ключ при ручному відкриванні.

Для автоматичної роботи ні засувів, ні замка передбачати не потрібно, адже вони можуть пошкодити мотори, якщо випадково залишити їх у закритому стані та натиснути на кнопку пульта. Натомість використовуються центральна та бокові опори. Перша знімає навантаження з електроприводів у закритому стані, другі — у відкритому.

Розпашні полотна є чи не найбільш поширеними на нашому ринку. Вони дозволяють перекрити проїзд в умовах обмеженого простору та невеликого розміру подвір’я.

Відсувні конструкції

Останнім часом особливої популярності починають набувати відсувні полотна. Вони вважаються сучаснішими варіантами воріт, адже рухаються перпендикулярно до проїзду, займають мало місця на подвір’я та забезпечують швидше відкривання стулки, порівняно з розпашними аналогами.

Відсувна конструкція консольного типу
Відсувна конструкція консольного типу

На нашому ринку поширення набули два основні види відкатних систем:

  • консольна
  • на ходових роликах

У першому варіанті полотно не доторкається до проїжджої частини, а рухається по двох каретках із роликами. Останні кріпляться до закладної рами в фундаменті, що знаходиться збоку від проїзду. Для підтримки стулки постійно паралельно до землі використовується противага. Через це для роботи такого виробу потрібно достатньо місця збоку — ширина проїжджої частини плюс противага.

Наявність противаги робить можливим встановлення конструкції далеко не на всіх подвір’ях.

Однак сама по собі вона доволі комфортна в користуванні та практично не потребує догляду. Правильно відбалансовані ворота рухаються дуже легко — їх може відкрити навіть дитина. Крім того, для таких виробів існує величезний асортимент автоматики, яка здатна зробити користування ще зручнішим.

Полотна на ходових роликах, на відміну від попереднього типу, постійно знаходяться на землі. До двох кінців стулки кріпляться ролики, які рухаються по напрямній — п-подібному профілю чи кутнику. Таким чином тут відсутня противага, що зменшує вимогу в необхідному просторі для роботи.

Вироби на ходових роликах дешевші за консольні аналоги. Проте вони складніші в обслуговуванні: шлях, яким рухається стулка, завжди повинен бути вільним від перешкод. Наявність навіть дрібних камінців чи бруду може суттєво ускладнити рух чи зробити його зовсім неможливим. Через це для роботи конструкції не можна використати стандартні відкатні мотори. Річ у тім, що їхньої потужності зазвичай не вистачає для відкривання та закривання полотна через великий спротив поверхні дорожнього покриття під час руху роликів.

Зважаючи на особливості конструкцій, їхні переваги та недоліки, ми вирішили відмовитися від виготовлення варіантів із ходовими роликами. Натомість зосередили виробництво лише консольних відсувних полотен.

Ролетні ворота

Якщо розпашні конструкції відкриваються всередину подвір’я, а відкатні — від’їжджають вбік, то ролетні в’їзні ворота для приватного будинку піднімають полотно вгору. Це — їхня головна особливість, і вона стане рятівним колом на подвір’ях із вкрай обмеженим простором чи дуже складним заїздом.

Ролетні в'їзні ворота для приватного будинку ідеально підходять в умовах обмеженого простору чи складного заїзду
Ролетні в’їзні ворота для приватного будинку ідеально підходять в умовах обмеженого простору чи складного заїзду

Ролетна конструкція складається з трьох основних частин:

  • полотна
  • короба
  • напрямних

Полотно воріт утворене багатьма металевими профілями, з’єднаних між собою. Зазвичай їхня висота становить 55-77 мм, залежно від ширини проїзду. Такі розміри, а також особлива форма перерізу дозволяють їм згортатися в доволі компактний рулон. Він легко поміщається в короб, який має максимальну висоту 360 мм.

Сам короб складається з двох або трьох частин, а також із бокових кришок. Вони покликані підтримувати вал із намотаними ламелями, а також захищати внутрішні механізми та автоматику від потрапляння води.

Напрямні встановлюються збоку від проїзду та кріпляться до стовпчиків. З’єднані між собою ламелі рухаються вздовж них та не покидають їхні межі. Таким чином, під час роботи конструкції не потрібно додаткового місця, і жодні деталі не виходять за межі габаритів всього виробу.

Ролетні конструкції можуть працювати у ручному режимі або автоматичному. Останній варіант можна оснастити додатковим механізмом, який дозволить підняти чи опустити полотно в разі відсутності електропостачання. Керувати автоматичними в’їзними ролетами можна через радіопульт або смартфон. В останньому разі на електропривід необхідно встановити зовнішній блок керування та спеціальний додаток.

Які конструкції ви можете замовити в нашої компанії

Ми займаємося виготовленням усіх зазначених вище виробів, крім відсувних варіантів на ходових роликах. У нас є власний спеціально оснащений цех із виготовлення металоконструкцій, який дозволяє виконувати весь спектр робіт: від зварювання до професійного фарбування за допомогою фарбопульта.

Ми виготовляємо та встановлюємо ворота на подвір'я «під ключ»
Ми виготовляємо та встановлюємо ворота на подвір’я «під ключ»
Наша компанія пропонує комплексний підхід для клієнтів, і в нас ви можете замовити вироби «під ключ». Це означає, що ми виконуємо заміри, консультуємо, допомагаємо з підготовчими роботами, виготовляємо металоконструкції та встановлюємо їх. Також монтуємо автоматику і домофони. На всі системи діє гарантія від 2 років.

Щоб замовити в’їзні ворота для приватного будинку, заповніть будь-яку заявку на нашому сайті, і ми зв’яжемося з вами протягом години в робочий час. Також ви можете зателефонувати нам за вказаними в розділі «контакти» номерами чи написати у вайбер/телеграм/соціальних мережах. Щоб оцінити асортимент, на власні очі переконатися в якості виробів та побачити їхню роботу, завітайте на наш офіс в Івано-Франківську. Тут знаходиться виставковий зал з усіма необхідними зразками продукції та робочими екземплярами металоконструкцій.

ТОВ “ТЕХНО ДІМ ПЛЮС”
0 800 303 309
(безкоштовні дзвінки)

Розрахувати
вартiсть