Курс: 01.02.2023

1 EUR
30 UAH

Вбудована хвіртка: переваги і недоліки

Вбудована хвіртка переваги і недоліки

Більшість в’їзних і гаражних воріт складаються з полотна, яке цілком перегороджує проїзд. Дверцята ж розташовуються та функціонують окремо. Проте іноді доцільно виготовити конструкцію, де буде вбудована хвіртка. Які існують переваги та що можна віднести до недоліків таких виробів? Давайте розберемось 👇

Для яких конструкцій можна виготовити вбудовані хвіртки у ворота

Дверцята всередині полотна можна встановити практично в будь-якому виробі. Наприклад, ними можуть бути:

 • гаражні (йдеться про секційні чи розпашні стулки)
 • розпашні (в’їзного типу)
 • відсувні (теж для в’їзду на подвір’я)

Ворота ролетного типу позбавлені можливості виготовлення хвіртки всередині полотна. Останнє складається з великої кількості дрібних ламелей, висота яких рідко перевищує 55-77 мм, а ширина — 20 мм. Розміщені всередині конструкції дверцята будуть хиткими та нестійкими, а відкривати їх стане проблематично. Крім того, такий виріб потребуватиме великої кількості деталей, які можуть не поміститися в коробі.

Відносно невелика товщина ламелей ролетних виробів не дозволяє вбудувати дверцята в полотні
Відносно невелика товщина ламелей ролетних виробів не дозволяє вбудувати дверцята в полотні

Розглянемо детальніше кожен із доступних варіантів воріт, оцінимо переваги та недоліки розміщення всередині них хвіртки.

Дверцята у гаражному полотні

У гаражах можуть використовуватися секційні та розпашні конструкції із вбудованими дверцятами. Проте в цьому підрозділі матеріалу ми будемо концентрувати увагу лише на першому варіанті, оскільки всі особливості щодо другого будуть наведені під час розгляду в’їзних розпашних аналогів.

Вбудована хвіртка в секційному полотні дозволяє зручно покинути приміщення без необхідності піднімати та опускати всю стулку.

Для ручного режиму користування це означає економію фізичних зусиль, оскільки не потрібно згинатися та «займатися фізкультурою» із панелями. Для автоматичного — зменшення витрати ресурсу мотора та споживання електроенергії. У будь-якому разі, щоб вийти чи зайти в гараж потрібно значно менше часу.

Наявність дверцят у секціях при відсутності додаткового входу в приміщення особливо полегшує користування гаражем. При наявності запасного виходу зручність все рівно більша, оскільки у вас з’являється вибір, яким саме входом скористатися.

Зовнішній вигляд секційної конструкції із врізаною в ній хвірткою залишається стильним та привабливим. Адже металева рама дверей покривається таким кольором, що найкраще пасуватиме до забарвлення самих панелей.

Вбудована хвіртка в секційних воротах виглядає органічно разом із панелями
Вбудована хвіртка в секційних воротах виглядає органічно разом із панелями

Зазвичай вбудовані дверцята комплектуються додатковими аксесуарами. Ними можуть бути:

 • стандартна натискна ручка або варіант «антипаніка». Остання дозволяє відкрити стулку зсередини без ключа для екстреного виходу з приміщення;
 • замкова серцевина із набором ключів, які дозволять користуватися хвірткою лише вам та відкривати її з обох боків;
 • дотягувач, який самостійно подбає про закривання стулки без зайвого грюкання;
 • низький поріг висотою 18-20 мм (стандартний — 100-145 мм заввишки);
 • комплект безпеки для роботи з автоматикою. Він подбає про те, щоб мотор не міг відкрити конструкцію, якщо дверцята не зачинені. Це допомагає уникнути пошкоджень, оскільки останні відкриваються назовні, а ворота піднімаються вгору під стелю. Пристрій завжди постачається окремо.

З недоліків можна виділити дві особливості. По-перше, полотно із врізаними дверцятами має нижчі теплоізоляційні властивості. Це викликано наявністю містків холоду у вигляді рами, а також збільшенням загальної кількості місць, де про збереження тепла дбають лише ущільнювачі. По-друге, вартість таких виробів значно вища за стандартні варіанти із суцільними панелями. Зростання ціни викликано потребою проводити додаткові роботи зі врізання, також сюди входить вартість великої кількості деталей фурнітури.

Вбудовані хвіртки у ворота розпашного типу

Дверцята в полотні в’їзних конструкцій виконують ту ж саму роль, що в гаражних. А саме — дають змогу зайти на подвір’я чи покинути його межі, не відкриваючи самі ворота. Однак якщо для гаражів питання зручності та організації запасного виходу стоїть на першому місці, то у випадку з розпашними та відкатними варіантами йдеться про економію простору для заїзду.

Вбудована хвіртка в розпашних воротах
Вбудована хвіртка в розпашних воротах

Іноді в’їзд на територію може бути доволі складним через особливості рельєфу чи обмежену площу, або у двір повинен заїздити габаритний транспортний засіб. Через це виділити окрему територію під тротуар і захід через хвіртку — справжня розкіш, яку не завжди можна собі дозволити. У цьому випадку врізана у розпашній стулці хвіртка дає чимало переваг. Ними є:

 • відсутність потреби відкривати полотно, щоб вийти на вулицю чи зайти на територію;
 • економія простору та можливість зробити ширшим заїзд;
 • можливість встановити електромеханічний замок і відкривати дверцята за допомогою домофону.

Поряд із тим, інтегровані конструкції мають свої недоліки:

 • обмеження висоти та ширини проходу;
 • наявність порога (хоч він може бути невеликим);
 • складніша конструкція, тому вартість виготовлення буде більшою;
 • потреба використати додаткові металеві профілі для каркасу рами дверцят, а також фурнітури — завісів та замка, — через що зростає собівартість.

Альтернативою врізній хвіртці у полотні є використання автоматики, адже деякі моделі мають можливість працювати у «пішохідному» режимі.

Він полягає у повному або частковому відкриванні однієї стулки, чого достатньо, щоб потрапити на подвір’я чи вийти з нього. Програмування такого режиму доволі просте, після чого для його активації достатньо натиснути на клавішу пульта дистанційного керування.

Загалом використання врізаних дверцят у стулці розпашної конструкції є вигіднішим, у порівнянні з відкатними аналогами. Далі ми детальніше розглянемо чому так.

Дверцята у відсувних конструкціях

Функції, які виконують вбудовані хвіртки у ворота відсувного типу, не відрізняються від двостулкових аналогів. Проте консольні конструкції, які рухаються вліво чи вправо від проїзду, накладають ряд обмежень на нормальну роботу інтегрованих дверцят.

Оскільки полотна консольного типу напряму не контактують із дорожнім покриттям, а встановлюються на роликові опори, що знаходяться поряд із в’їздом, то висота до отвору дверцят може становити понад 20 см. Це викликано використанням балки фурнітури, яка може бути до 10 см заввишки, металевої труби каркасу стулки висотою мінімально 6 см, а також встановлення самих воріт відбувається на рекомендованій висоті приблизно 5-6 см від нульової відмітки. Такий великий поріг створює суттєві незручності під час користування.

Особливості конструкції роблять висоту порога дверцят у відсувному полотні доволі високою
Особливості конструкції роблять висоту порога дверцят у відсувному полотні доволі високою

Відкатне полотно зазвичай встановлюється зсередини двору. Тому відкривання дверцят потрібно робити лише всередину, адже в іншому разі якщо його випадково залишити відкритим, воно вдариться об опорний стовпчик, якщо стулка почне рухатись. Поряд з опорним стовпцем іноді для надійності роботи конструкції, особливо великого розміру, встановлюють підтримуючий металевий профіль. Він у свою чергу також може стати перепоною для відкритої хвіртки.

У врізані дверцята неможливо встановити електромеханічний замок, оскільки до нього не вдасться приєднати проводи живлення. Тому використання домофону в таких виробах буде неможливим, що знижує зручність від їхнього застосування.

Ще однією особливістю для такого плану інтегрованих систем є необхідність прибирати стандартну натискну ручку на хвіртці або замінювати її на врізні аналоги. Причина — створення перешкоди для закривання через вдаряння об опорний стовпець. Якщо встановити звичайну ручку, то доведеться віддалити полотно від стовпчиків. Проте при цьому між ними з’явиться достатньо великий проміжок, який слід закривати, інакше на подвір’я можуть потрапити непрохані гості у вигляді бродячих тварин.

На нашу думку використання врізних хвірток у відкатних полотнах є конструктивно можливим, проте неефективним. Кращою альтернативою буде встановлення автоматики та використання програмованого «пішохідного» режиму. При цьому стулка буде від’їжджати вбік лише приблизно на 1 м, чого достатньо, щоб вийти чи зайти на подвір’я. Крім того, відкривання відбувається лише натисканням однієї кнопки на пульті.

Які варіанти вбудованих дверцят ми можемо виготовити

Завдяки наявності власного виробництва металоконструкцій ми можемо втілити в реальність будь-які проєкти вигляду воріт. Вбудована хвіртка в полотно — один із варіантів, і за нашими плечима чимало об’єктів, де було встановлено саме такі вироби.

Ми займаємося виготовленням інтегрованих систем розпашного та відсувного типу. У ролі заповнення можуть виступати такі варіанти:

 • профіль «жалюзі»: односторонні, двосторонні, серія «Престиж» та «Стандарт»
 • профіль «ранчо»: «Престиж», «Стандарт» та комбіноване
 • зашиття металевим листом: суцільним, перфорованим (у тому числі з фігурною перфорацією), а також із візерунками, створеними методом лазерної різки
 • встановлення сендвіч панелей
 • заповнення ролетними алюмінієвими профілями
 • металеві секції «Панель» та «День-Ніч»
 • використання профнастилу
 • терасна дошка та інші ДПК (деревно-пластикові композити)
 • інші матеріали за вашим бажанням

Що стосується гаражних конструкцій, то в нашому асортименті присутні вироби виробника Wisniowski та Alutech. Серед моделей воріт наявні варіанти з інтегрованими дверцятами в різних панелях та кольорових гамах. Перелік продукції цієї категорії постійно вдосконалюється, тому на сайті ви знайдете інформацію про актуальний набір секційних полотен.

Вбудована хвіртка в гаражних воротах та стандартне секційне полотно
Вбудована хвіртка в гаражних воротах та стандартне секційне полотно

Крім продажу інтегрованих систем із врізаними хвіртками, ви можете замовити виготовлення окремих виробів. Це стосується як дверцят на подвір’я, так і окремо встановлених у гараж чи дім.

Як зробити замовлення

Щоб отримати розрахунок вартості потрібного вам виробу або замовити ворота, де буде вбудована хвіртка, зв’яжіться з нами за допомогою зручного для вас способу. Це може бути телефонний дзвінок за номером, вказаним на сайті. Для вашої зручності також працюють форми зворотного зв’язку. Заповнивши та відправивши її нам, менеджер зателефонує вам протягом однієї години в робочий час. Також доступні інші варіанти зв’язку: відправлення повідомлень у Вайбер чи Телеграм, та Інстаграм і Фейсбук. Посилання на ресурси ви знайдете в меню сайту. Крім того, чекаємо вас у виставковому залі в Івано-Франківську.

ТОВ “ТЕХНО ДІМ ПЛЮС”
0 800 303 309
(безкоштовні дзвінки)

Розрахувати
вартiсть