Курс: 24.03.2023

1 EUR
30 UAH

Від чого залежить безпека гаражних воріт

Безпека гаражних воріт

Секційні ворота дозволяють вам не лише користуватися гаражним приміщенням із комфортом, а й робити це безпечно як для себе, так і для людей довкола. І оскільки конструкція має будівельне призначення, то щоб компанія-виробник мала право її реалізувати, вироби повинні пройти необхідну сертифікацію. Від чого ж залежить безпека гаражних воріт?

Яким стандартам повинні відповідати безпечні гаражні ворота

Кожна країна встановлює власні технічні вимоги до продукції, яку можна продавати на її території. І якщо виробник бажає експортувати свої вироби в різні країни, то він повинен враховувати всі стандарти і норми, що діють у їхніх межах. Не винятком є і секційні ворота в гараж.

Гаражні ворота — будівельний виріб, тому повинен відповідати суворим нормам безпеки
Гаражні ворота — будівельний виріб, тому повинен відповідати суворим нормам безпеки

На ринку існує чимало виробників гаражних конструкцій. Оскільки наша компанія «Техно Дім» є офіційним представником білоруського виробника Alutech в Івано-Франківську та області, то надалі ми будемо подавати інформацію, актуальну для продукції цього заводу.

Безпека гаражних воріт Alutech підтверджується наявністю сертифікатів відповідності численним нормам, директивам і стандартам, що діють в різних країнах. Серед них варто виділити такі документи:

 • Директива Ради Європейського Союзу 89/106/EEC про зближення законодавчих, регламентуючих і адміністративних норм стосовно будівельних виробів і таких, що замінюють цю директиву;
 • Регламент ЄС № 305/2011 Європейського парламенту і ради Європейського союзу про встановлення гармонізованих умов для поширення на ринку будівельної продукції;
 • Технічний регламент Республіки Білорусь «Будівлі та споруди, будівельні матеріали та вироби. Безпека»;
 • Стандарт EN 12604 «Промислові, торгові, гаражні двері та ворота. Механічні аспекти. Вимоги»;
 • Стандарт EN 12453 «Промислові, торгові, гаражні двері та ворота. Принципи безпеки під час експлуатації воріт із силовим приводом. Вимоги».

Наведені вище стандарти формують норми, яким повинні відповідати безпечні гаражні ворота. Наприклад, в Європейському стандарті EN 12604 йдеться про небезпечні ситуації, що можуть виникати під час користування конструкціями. Також він встановлює вимоги до конструктиву виробів і застосування їхніх основних вузлів, деталей воріт, елементів керування та захисту.

Безпека гаражних воріт: вимоги до механічних аспектів

Конструкція секційних воріт Alutech містить чимало елементів, які виключають можливість виникнення травм за умови дотримання правил користування виробами. Ось деякі з них:

 • конструкція не дозволяє защемити пальці між сендвіч панелями у місцях їхнього з’єднання, а також цьому перешкоджають закриті з боків опорні стійки;
 • завдяки розташуванню тягового троса всередині конструкції між полотном та опорною стійкою зникає загроза зачіпу за нього;
 • у конструкції немає гострих країв та виступів, тому об неї неможливо порізатися. Безпека гаражних воріт з вікнами досягається завдяки тому, що світлопрозорі вставки не створюють гострих осколків, якщо їх розбити;
 • конструкція захищена від неконтрольованого руху полотна завдяки наявності пружинної системи, яка балансує ворота в будь-якому положенні. Ходові ролики та напрямна мають будову, яка не дозволяє першим самовільно покинути межі останньої;
 • ворота захищені від падіння полотна завдяки наявності храпового механізму при поломці пружин (торсійний механізм) та системи балансування зі здвоєними тросами (пружини розтягу);
 • якщо пружини зламаються, їх не викине за межі конструкції, оскільки в торсійному механізмі вони надіваються на вал, а в пружинах розтягу використовується дуплексна система балансування (пружина в пружині).

Окремо варто відзначити відповідність конструктивним вимогам до балансувального механізму, що стосуються тросів. Так, безпечні гаражні ворота Алютех оснащені двома незалежними системами підвісу полотна зі сталевих тросів, що мають шестикратний запас міцності.

Барабани та шківи мають на собі жолобки, що не дають тросу зісковзнути, а їхній діаметр намотування не менший за 20 розмірів діаметру троса, що виключає можливість заломлення останнього.

Гаражні ворота Alutech відповідають численним технічним стандартам і вимогам
Гаражні ворота Alutech відповідають численним технічним стандартам і вимогам

Крім цього, безпека гаражних воріт Alutech досягається завдяки використанню стійких до корозії матеріалів та покриттів на металі, наявності пристроїв ручного керування, документації щодо користування виробом та іншими реалізованими заходами.

Елементи безпеки при автоматичному керуванні

Секційні конструкції Alutech з мотором, окрім вищенаведених вимог, також відповідають додатковим нормам (Європейський стандарт EN 12453):

 • автоматика має електронне обмеження зусилля при підйомі воріт, що не дозволить підняти полотно разом із людиною (наприклад, якщо стати на поріг дверцят);
 • мотори оснащені захистом, який унеможливлює здавлювання об’єктів під полотном. Тому якщо стояти на шляху його опускання, при зіткненні з перешкодою автоматика активує повторне відкривання;
 • завдяки вбудованому механізмові розблокування електропривода, ворота завжди можна відкрити вручну, тому неможливо зачинитися в гаражі в разі відсутності електроенергії.

Безпека гаражних воріт зростає, якщо разом з мотором використовувати фотоелементи, які зазвичай монтують у проїзді на шляху руху полотна.

З комплектом фотоелементів Alutech безпека гаражних воріт збільшується
З комплектом фотоелементів Alutech безпека гаражних воріт збільшується

Ці пристрої не дозволяють автоматиці опустити конструкцію, якщо на шляху її руху знаходиться перешкода — людина, тварина, автомобіль та ін. Датчики працюють у парі: один випромінює інфрачервоний сигнал, інший приймає його. Якщо такий промінь переривається, це слугує сигналом для блоку керування про наявність перешкоди на шляху опускання полотна.

Якщо автоматика має базовий захист від наштовхування на перешкоду (коли зусилля мотора зростає при наїжджанні на неї), то комплект оптосенсорів дозволяє зробити більш безпечні гаражні ворота. Вони встановлюються в протилежні краї нижнього ущільнювача конструкції. Як тільки полотно натикається на якийсь об’єкт, ущільнювач зминається, перериваючи при цьому оптичний сигнал між пристроями. Вони миттєво повідомляють автоматику про перешкоду, і та зупиняє опускання та активує повторне відкривання виробу.

Додатковим елементом безпеки є можливість приєднати до блока керування електроприводом сигнальну лампу. Вона зазвичай встановлюється знадвору, щоб світловим проблисковим сигналом повідомити пішоходів та інших учасників руху про відкривання секційних воріт і подальший виїзд чи заїзд автомобіля.

Безпека гаражних воріт Алютех із дверцятами

Дверцята в полотні — додатковий аксесуар, яким можна оснастити власну гаражну конструкцію. До їхнього комплекту входить дотягувач, який надійно закриває стулку. Однак його можна від’єднати від полотна, і таким чином відкриті дверцята будуть залишатися у такому стані постійно. У цьому разі, оскільки стулка відкривається надвір, то при підйомі воріт мотором вона вдариться об перемичку. Це може призвести до небажаних пошкоджень конструкції.

Ворота з дверцятами потребують застосування додаткових мір безпеки
Ворота з дверцятами потребують застосування додаткових мір безпеки

Щоб цього не сталося, можна приєднати до полотна та підключити до автоматики комутаційний набір. Цей пристрій утворює замкнуте електричне коло, коли дверцята закриті. Якщо ж вони відкриваються, коло розмикається, змушуючи пристрій відправити сигнал на блок керування автоматикою, щоб унеможливити активацію підйому полотна.

Безпечні гаражні ворота Alutech від офіційного представника

Наша компанія «Техно Дім» є офіційним представником білоруського заводу Алютех. Це означає, що ви завжди отримуєте сертифіковану продукцію, яка відповідає всім нормам та вимогам щодо безпеки.

Усі наші монтажні бригади пройшли професійне навчання на заводі в Білорусі, а також володіють досвідом інженерно-монтажної справи понад 5 років. Тому ви можете бути впевнені, що секційні конструкції у вашому гаражі будуть встановлені згідно технічних регламентів виробника.

Більш детальну інформацію про те, від чого залежить безпека гаражних воріт, ви можете дізнатися від наших менеджерів. Зв’язатися з нами можна, заповнивши будь-яку заявку на сайті чи зателефонувавши за номерами, вказаними в розділі з контактами. Також завітайте на наш офіс у м. Івано-Франківську на вулиці Довженка 21б, де в нас є повнорозмірні зразки секційних полотен, а також їхніх окремих елементів та частин. Крім того, ви можете ознайомитися із сертифікатами, що підтверджують відповідність продукції всім технічним вимогами безпеки.

ТОВ “ТЕХНО ДІМ ПЛЮС”
0 800 303 309
(безкоштовні дзвінки)

Розрахувати
вартiсть