Курс: 30.11.2022

1 EUR
30 UAH

Відкатні ворота своїми руками

Відсувні ворота

На перший погляд, конструкція відсувних воріт доволі проста. Нам потрібне полотно, напрямна балка чи рейка, комплект роликів певного типу та деякі допоміжні деталі фурнітури. Однак на практиці потрібно врахувати чимало особливостей, і приступати до виготовлення розсувних воріт своїми руками варто лише в тому разі, якщо ви володієте достатніми технічними навичками.

З чого складаються відсувні ворота

Щоб зрозуміти будову відкатних брам, спершу слід з’ясувати, які їхні види можуть бути. У нашій місцевості найбільшого поширення набули два типи конструкцій:

 • рейкова;
 • консольна.
Відсувні ворота консольного типу
Відсувні ворота консольного типу

Перший тип розсувних воріт своїми руками зробити простіше, оскільки вони складаються з полотна, напрямної рейки та пари (або більшої кількості) роликів, які по ній рухаються. Сама рейка може бути у вигляді металевого кутника чи п-подібного профілю. У першому разі ролик буде мати на поверхні паз, який дозволятиме рухатися вздовж кутника. Якщо взяти п-подібний профіль, то можна використовувати стандартний ролик, і він рухатиметься вздовж профілю.

Така система не вимагає наявності противаги і бетонування закладної рами. Однак цей вид відкатної брами має ряд недоліків. Перш за все, щоб забезпечити легке відкривання та закривання, рейка повинна постійно бути в чистому стані: будь-яке накопичення бруду, піску чи сторонніх предметів може ускладнити рух. До того ж це може призвести до зіскоку полотна з напрямної (особливо це стосується п-подібних профілів, адже в них бруд буде збиратися дуже швидко).

Рейкові відсувні ворота складніше автоматизувати. Справа в тому, що підбір мотора за потужністю відбувається ввідштовхуючись від ваги виробу. Однак у випадку з рейковою конструкцією потрібно враховувати тертя до дорожнього покриття. Більше того, залежно від погодних умов, пори року та стану заїзду загалом, опір рухові буде відрізнятися, тому достеменно розрахувати потрібну потужність мотора практично неможливо.

Ще одним недоліком є те, що взимку ролик може легко примерзнути до рейки, особливо якщо на дорогах утворюється ожеледиця. Також наявність напрямної посеред заїзду на територію зменшуватиме комфорт під час руху на автомобілі.

Консольні відсувні ворота своїми руками зробити складніше. Вони складаються з полотна (разом із противагою), комплекту роликів, фурнітури і закладної рами, яку потрібно забетонувати. Однак, незважаючи на це, конструкція такого виду позбавлена всіх вищезгаданих недоліків:

 • виріб знаходиться в повітрі, тому засмічення на дорозі не створюватимуть перешкод для відкривання та закривання;
 • встановити автоматику на такі ворота дуже просто, і, щоб підібрати мотор, достатньо знати масу полотна та оцінити плавність його руху;
 • взимку ролики менш ймовірно примерзнуть до напрямної балки, адже розташовуються в ній таким чином, що атмосферні опади практично не потрапляють на коліщатка.

Зважаючи на більш складну будову консольних відкатних воріт, їхня вартість є більшою, в порівнянні з виробами рейкового типу. Також за рахунок наявності противаги, яка займає до половини довжини проїзду, потрібно значно більше місця збоку, щоб стулка могла відкритися.

Не дивлячись на ці недоліки, консольні ворота є більш практичними. Тому якщо ви вирішили зупинитися саме на брамі такого типу, далі ми вам розповімо про особливості їх виготовлення.

Як зробити консольні розсувні ворота своїми руками

Першим етапом у процесі виготовлення відкатної брами є створення ескізу та креслення майбутньої конструкції. У мережі Інтернет є безліч зображень полотен, виглядом яких можна надихнутися для створення унікального виробу чи знайти підходящий готовий дизайн. Чимало фотографій ви знайдете і на нашому сайті.

Коли відомо, як виглядатимуть ваші ворота, потрібно розрахувати кількість матеріалів та підібрати товщину і розміри металевих труб.

Якщо ви не впевнені, які саме профілі вибрати, зверніться за консультацією до спеціалістів з металообробки.

Після того, як вам стане відома загальна маса виробу, можна вибирати консольну фурнітуру. Стандартний комплект складається з наступних елементів:

 • напрямна балка довжиною 6 або 7 м (якщо її потрібна більше, то можна придбати окремі відрізки та приварити їх до основної частини); буває оцинкованою та з чорного металу;
 • 2 опори роликових — на них буде припадати навантаження всього виробу;
 • ролик опорний — вставляється в напрямну балку зі сторони в’їзду;
 • заглушка — встановлюється в напрямну трубу з протилежного від заїзду боку;
 • уловлювач нижній — допомагає утримувати полотно в закритому стані, зменшуючи навантаження на роликові опори;
 • уловлювач верхній — фіксує стулку воріт зверху в закритому стані (деякі виробники пропонують цей елемент окремо від комплекта);
 • напрямні ролики та кронштейн — постійно підтримують полотно у вертикальному стані.
Комплект фурнітури Alutech, щоб зробити відкатні ворота своїми руками
Комплект фурнітури Alutech, щоб зробити відкатні ворота своїми руками

Важливою складовою фурнітури для відсувних воріт є регульовані площадки під роликові опори. Вони дозволяють коригувати висоту полотна без необхідності демонтовувати всю конструкцію. Економити на цих деталях не варто, до того ж їх також можна виготовити самотужки.

Коли полотно готове, до нього приварюють напрямну балку. Це дуже відповідальний момент, адже консоль потрібно закріпити строго паралельно площині брами. Будь-яка нерівність буде ускладнювати рух стулки по роликових опорах, а то і зовсім його унеможливить. Усі роботи зі зварювання повинен виконувати кваліфікований спеціаліст.

Як бачимо, щоб зробити відкатні ворота своїми руками, потрібні неабиякі вміння та навички роботи з металом. Однак після їхнього виготовлення, ґрунтування та фарбування, ворота готові до встановлення. Та перш ніж приступити до монтажу, потрібно подбати про бетонну основу брами, в якій повинна знаходитися закладна рама.

Закладна, або опорна, рама — металева конструкція, яка слугує армуванням бетонної основи консольних воріт, а також дозволяє надійно закріпити роликові опори. Її ширина зазвичай дорівнює ширині противаги (половина довжини проїзду). Глибина бетонування буде залежати від складу ґрунту, але зазвичай достатньо 1200-1500 мм. До неї також кріплять відкатну автоматику.

Полотно відсувних воріт із противагою, встановлене на бетонній основі, в якій міститься закладна рама
Полотно відсувних воріт із противагою, встановлене на бетонній основі, в якій міститься закладна рама

Закладну раму виготовляють і встановлюють тоді, коли вже відомо, якими саме будуть ворота. І поки бетонний розчин застигає (це може тривати близько 28-30 днів), у вас буде вдосталь часу для виготовлення самого полотна.

Автоматизація відсувних воріт своїми руками в Івано-Франківську та області

Після того, як ворота змонтовані та працюють у ручному режимі, їх можна зробити автоматичними. Для цього беруть електроприводи, які використовують крутне зусилля, що передається через шестерню на приварену до воріт зубчасту рейку.

Щоб підібрати мотор необхідної потужності, достатньо знати масу брами та оцінити плавність її руху.

Якщо стулка відкривається без ривків, тоді можна відштовхуватися від самої маси конструкції з урахуванням невеликого запасу потужності. Якщо ж рух супроводжується хоча би незначним застряганням чи необхідністю застосовувати сильніше зусилля, потрібно брати суттєво більш потужні мотори.

Автоматика для відсувних воріт Alutech ROTO і зубчаста рейка, приварена до полотна
Автоматика для відсувних воріт Alutech ROTO і зубчаста рейка, приварена до полотна

Кількість зубчастої рейки, яку потрібно використати для автоматизації відкатних воріт своїми руками, залежить від ширини останніх, а також її слід брати додатково 1 м (оскільки мотор завжди встановлюється збоку від проїзду).

В нашому асортименті ви знайдете велику кількість електроприводів для розсувних воріт. Ми пропонуємо вам мотори провідних виробників: Alutech, Comunello та An-Motors. Також ви можете вибрати потрібні аксесуари для автоматики: від фотоелементів і сигнальних ламп до зовнішніх приймачів та антен для збільшення радіусу дії сигналу пульта дистанційного керування. Крім автоматики ми пропонуємо відсувну фурнітуру українського та білоруського виробництв.

Наші менеджери завжди готові допомогти вибрати оптимальну автоматику та фурнітуру, а в разі потреби штатні технічні спеціалісти проведуть детальну консультацію щодо підготовки воріт чи електроприводів до монтажу. Крім того, ви завжди можете замовити ворота й мотори з нашим монтажем. У цьому разі ви будете певні, що отримаєте вироби найвищої якості.

Вирішили виготовити відкатні ворота своїми руками в Івано-Франківську чи області і вам потрібна консультація? Зв’яжіться з нами за допомогою зручного для вас способу: заповніть будь-яку форму зворотного зв’язку або зателефонуйте за номерами, вказаними внизу сторінки чи в розділі “Контакти”.

ТОВ “ТЕХНО ДІМ ПЛЮС”
0 800 303 309
(безкоштовні дзвінки)

Розрахувати
вартiсть