Курс: 29.03.2024

1 EUR
30 UAH

Ворота для оселі — як підібрати найкращий варіант

Кожен власник приватного дому рано чи пізно стикається з необхідністю знайти та замовити ворота для оселі. Ця потреба частіше виникає на етапі будівництва (хоча краще запланувати вигляд конструкцій ще під час створення проєкту будинку). Проте під час проведення реноваційних заходів та оновлення екстер’єру пошук полотен на в’їзд до подвір’я чи в гараж теж стає актуальним. Якими критеріями варто керуватися, щоб обрати вироби найкращої якості та за розумну ціну?

Види конструкцій залежно від призначення

Щоб розпочати розкриття нашої теми, перш за все слід з’ясувати, де можуть встановлюватися ворота та які їхні види існують. Залежно від місця розташування вони бувають:

Перший вид охоплює вироби, що встановлюються на в’їзді в гараж. Це можуть бути секційні, ролетні, підйомно-поворотні, розпашні та відсувні конструкції. Саме ж гаражне приміщення може бути частиною дому, примикати до нього — тобто мати спільну стіну, — або стояти окремо. Теоретично його розташування значення не має, адже всі гаражні конструкції можуть функціонувати в кожному з таких приміщень. Однак на практиці існують фактори, які визначають доцільність встановлення того чи іншого виду полотен у відповідний тип гаража. Детальніше про них ми розповімо в наступному розділі.

Секційна гаражна конструкція в окремо встановленому гаражі
Секційна конструкція в окремо встановленому гаражі

Друга категорія — полотна, що встановлюються на периметрі подвір’я для перекриття заїзду. Залежно від об’єкта, це може бути парадний в’їзд, проїзд до гаража, на задню частину двору тощо. Тут найчастіше зустрічаються конструкції трьох типів: розпашні, відсувні та ролетні. Про них ви теж дізнаєтеся далі.

Ворота для оселі в гараж

Якими факторами слід керуватися при виборі потрібної гаражної конструкції? Перш за все можна виділити такі критерії:

  • наявність опалення
  • розташування приміщення: в житловому будинку; що примикає до нього; стоїть окремо
  • розмір отвору та глибина гаражу, в тому числі наявність структурних чи інших перешкод всередині
  • можливість автоматизації
  • бюджет на придбання

Розглянемо детальніше кожен із чинників.

Наявність обігріву та розташування гаражу

Якщо в приміщенні присутнє опалення, а також якщо воно розташоване всередині чи примикає до житлового будинку, то слід обирати вироби з максимальною теплоізоляцією. Це допоможе мінімізувати втрати тепла, зробити комфортними умови перебування всередині під час холодного періоду року та заощадити на платіжках за енергоресурси. Полотно з низькими тепловтратами зменшить імовірність виникнення конденсату на холодних деталях, який є основною причиною появи плісняви.

Гаражні ворота для оселі UniTherm мають товщину панелі 60 мм та надійні ущільнювачі
Гаражні ворота для оселі UniTherm мають товщину панелі 60 мм та надійні ущільнювачі

Найкращими з точки зору збереження тепла є секційні ворота для оселі. Деякі виробники пропонують моделі з підвищеними параметрами енергозбереження. Наприклад, польська компанія Wisniowski має у своєму асортименті серію UniTherm, яка оснащена сендвіч-панеллю товщиною 60 мм та надійними ущільнювачами на периметрі. Найменш ефективними у плані теплозбереження є ролетні системи. Вони найкраще підходять для холодних гаражів, встановлених окремо від житлового дому.

Розмір гаражного отвору та наявність перешкод всередині

Стандартних розмірів прорізу для заїзду в гараж не існує, адже він обирається індивідуально залежно від проєкту будівництва та наявного автомобіля. Проте здебільшого ширина отвору знаходиться в межах 3-3,5 м, а висота — приблизно 2,5 м. На такі габарити ідеально підходять секційні та розпашні полотна. Ролетні системи та підйомно-поворотні (щитові) конструкції виготовляються, проте можуть виникати деякі обмеження щодо параметрів виробу. Наприклад, для широких ролет виникає необхідність використовувати профіль висотою 77 мм та напрямні профілі шириною 90-100 мм. В іншому разі виробник може скасовувати дію гарантійних зобов’язань через надмірне вітрове навантаження.

Інший важливий чинник — наявність перешкод всередині приміщення. Ними можуть бути додаткові перемички, несучі колони, комунікації, трубопроводи, вентиляційні системи тощо. Найменш чутливими до дії цього фактора є розпашні та ролетні конструкції. Перші зазвичай відкриваються назовні, а другим для роботи не потрібне додаткове місце, адже вони працюють у межі власної площини. Щитові варіанти під час підйому частково або повністю розташовуються всередині приміщення. Секційні вироби так само відкриваються лише у внутрішню частину простору. Для двох останніх слід враховувати габарити полотна, напрямних та інших елементів, щоб їх можна було помістити в конкретному гаражі.

Можливість автоматизації

Сучасне гаражне приміщення часто характеризується наявністю електропривода, який відповідає за відкривання та закривання полотна. Якщо такий планується встановити, слід обов’язково враховувати тип конструкції, адже не кожна здатна працювати в автоматичному режимі.

На секційні та ролетні системи встановити мотори найпростіше.

Асортимент моделей налічує десятки одиниць залежно від габаритів проїзду, і кожен виробник автоматики здебільшого приділяє увагу саме таким виробам. Розпашні гаражні ворота для оселі використовують ті ж самі електроприводи, що для вуличної серії. Це зумовлює ряд недоліків:

  • мотори знаходяться в отворі приміщення, що може вплинути на можливість заїзду автомобіля
  • швидкість відкривання таких систем є дещо нижчою, у порівнянні із секційними аналогами
  • вартість автоматизації буде суттєво вищою — здебільшого в 3-4 рази
Автоматика на розпашні ворота для оселі в гараж має ряд недоліків
Автоматика на розпашні ворота для оселі в гараж має ряд недоліків

Підйомно-поворотні конструкції піддаються автоматизації найскладніше. Справа в тому, що більшість виробників концентруються на виготовленні моделей під секційні варіанти виробів. Такі мотори неможливо використати зі щитовими полотнами без наявності потрібних кронштейнів та деталей, які не входять у базові набори постачання. Лише невелика кількість компаній пропонують у своєму асортименті моделі електроприводів для цього виду систем. Тому ширина вибору моторів є доволі обмеженою.

Бюджет на гаражні ворота для оселі

Сума коштів на придбання гаражної конструкції грає важливу, а іноді визначальну роль. Проте ми наполегливо рекомендуємо не ігнорувати вищезазначені фактори, особливо теплоізоляційні властивості. Адже замовити виріб із низькими параметрами збереження тепла задля економії грошей буде виграшним рішенням лише в короткотерміновій перспективі.

Найбільш доступними варіантами воріт є розпашні, особливо якщо ви маєте можливість виготовити їх самостійно. Адже для майстра, який знається на зварювальних роботах та має необхідні інструменти, це не стане великою проблемою.

Наступними за ціною будуть ролетні та підйомно-поворотні види. Варіація вартості тут буде різною, оскільки існує чимало варіантів наповнення полотна — використання різних профілів та матеріалів.

Підйомно-поворотні ворота для оселі
Підйомно-поворотні ворота для оселі

Секційні вироби коштують порівняно найбільше. Однак кожен виробник у своєму асортименті має різні серії, залежно від величини гаманця. Наприклад, компанія Alutech виготовляє лінійку TREND, яка є бюджетним варіантом. Аналогічно польський виробник Wisniowski пропонує серію UNIPRO, що характеризується збалансованим підходом до вартості та рівня теплоізоляції.

Обираємо в’їзні конструкції

Найпоширенішими варіантами в’їзних полотен є відсувні, розпашні та ролетні. Виходячи з цього, питання вибору воріт для загородження в’їзду на подвір’я простіше у порівнянні з гаражними аналогами. Тут головними критеріями, що впливають на рішення, є:

  • розмір подвір’я, особливо в місці заїзду
  • зручність в’їзду на територію
  • потрібна ширина та висота проїзду
  • комфорт при користуванні
  • вартість встановлення

Розберемо кожен фактор детальніше.

Ширина, зручність заїзду та рельєф подвір’я

Розмір двору біля місця в’їзду має вирішальне значення для відсувних воріт. Вони відкочуються в бік та повинні повністю звільнити дорогу, тому ширина полотна дорівнює відстані між двома стовпцями біля проїзду. Для консольних конструкцій слід додавати ще половину цієї відстані, адже вони містять противагу для балансування виробу під час роботи. Отже, для встановлення відсувних воріт консольного типу, потрібно мати зліва чи справа в 1,5 рази більше місця, ніж становить ширина проїзду.

Відкатні полотна проблематично встановити на ділянках зі складним заїздом чи в місцях із похилим рельєфом. Також вони потребують вільної та рівної площини вздовж паркана. Таким чином, ці вироби є доволі вибагливими до місця встановлення, і підійдуть далеко не для всіх ділянок території.

Відсувні ворота іноді може бути проблематично встановити на подвір'я з похилим рельєфом
Відсувні ворота іноді може бути проблематично встановити на подвір’я з похилим рельєфом

Ворота для оселі розпашного типу не потребують додаткового місця по боках від стовпчиків, оскільки відкриваються всередину подвір’я. Для їхньої роботи потрібна вільна глибина проїзду, що дорівнює ширині найбільшої стулки.

Розпашні полотна проблематично використовувати, коли подвір’я має підйом, оскільки стулкам потрібна рівна площина для руху.

Виходом іноді може стати відкривання назовні, однак це може ускладнити заїзд на територію, особливо якщо вулиця має невелику ширину.

Ролетні системи є найменш вимогливими до розмірів двору, оскільки ці конструкції працюють в одній робочій площині, в межах якої встановлені. Вони ідеально підходять для ділянок з обмеженим простором та складним заїздом.

Максимальні габарити конструкцій

Для перекривання дороги великої ширини найкраще підходять відсувні ворота для оселі. Їх можна встановити на проїзді до 6 м завширшки, а якщо розташувати два полотна навпроти один одного, то цей розмір збільшується вдвічі.

Два відкатних полотна встановлені одне навпроти одного при синхронній роботі моторів

Максимальний розмір розпашної конструкції напряму залежить від маси полотна, адже чим воно буде важчим, тим більше навантаження буде подаватися на завіси. Зазвичай ширина однієї стулки не перевищує 2,5-3 м.

Ролетні системи мають значні обмеження максимальних розмірів. Якщо на гаражах їхня ширина може сягати 6 м, то в ролі в’їзної конструкції рекомендовано встановлювати вироби, завширшки не більше 4 м. Крім того, вони мають обмеження максимальної висоти, яка зазвичай не перевищує 3 м, а наявний вгорі короб фізично перешкоджає можливості заїзду високих транспортних засобів. На відміну від рулонних полотен, відсувні та розпашні аналоги не мають жодних обмежень по висоті.

Комфорт під час користування

Цей параметр можна оцінити за допомогою кількох критеріїв:

  • здатність працювати в ручному та автоматичному режимах
  • швидкість відкривання полотна
  • можливість встановити додаткові аксесуари до моторів

Відсувними та розпашними воротами можна зручно користуватися ручним та автоматичним способами. У разі відсутності електропостачання, мотори на полотнах можна легко розблокувати за допомогою ключа, що постачається в комплекті, та відкривати проїзд вручну.

Для ролетних виробів ситуація дещо складніша. Конструкції на ручному керуванні можна виготовити лише невеликих розмірів, тому здебільшого встановлюються автоматичні системи. У разі зникнення електроенергії, відкривати їх вручну доволі довго. Тому рівень комфорту від користування такими полотнами дещо нижчий.

Щодо швидкості відкривання в автоматичному режимі, то лідером можна вважати відкатні вироби.

Більшість моторів здатні створювати швидкість руху стулки до 20 см/с. Деякі виробники мають в асортименті моделі електроприводів для швидкісного відкривання, коли проїзд стає вільним всього за кілька секунд.

Швидкість відкривання відсувного полотна становить приблизно 20 см/с

Дещо меншу швидкість руху полотна демонструють розпашні та ролетні автоматичні системи. Проте останні до того ж мають значні обмеження щодо циклічності користування виробом. Так, мотор може підняти та опустити рулонне полотно до 4 разів за годину, після чого виникає висока ймовірність спрацювання захисту від перегріву електричних компонентів. Інші моделі автоматики мають схожі обмеження, однак кількість циклів є порівняно більшою. Конкретні значення цього параметра слід дізнаватися з інструкції до вибраної моделі електропривода.

Можливість встановити додаткові аксесуари також грає вагому роль. Якщо для відсувних та розпашних моторів існує цілий набір девайсів — фотоелементів, сигнальних ламп, радіоприймачів, систем керування за допомогою смартфона, то ролетні приводи в цьому плані програють. На більшість із них можна встановити лише блок зовнішнього радіокерування чи пристроїв для «розумного» керування через смартфон.

Які ворота для оселі є в нашому асортименті

Ми пропонуємо вам широкий вибір воріт для різних потреб — як для облаштування гаражів, так і в’їзду на територію подвір’я. У нашому асортименті є:

  • секційні ворота в гараж виробництва польської компанії Wisniowski та білоруської Alutech
  • ролетні системи власного виробництва з профілів Alutech та інших провідних заводів
  • відсувні та розпашні системи, які виготовляємо на власних виробничих потужностях

Крім того, ви можете замовити промислові секційні конструкції для облаштування в’їзду у великі гаражі чи ангари для зберігання сільськогосподарської техніки.

Щоб замовити ворота для оселі, заповніть будь-яку заявку зворотного зв’язку на нашому сайті. Ми зв’яжемося з вами впродовж однієї години в робочий час. Також ви можете зателефонувати нам напряму чи написати у Вайбер/Телеграм/Інстаграм/Фейсбук. Крім того, чекаємо вас на нашому офісі в Івано-Франківську.
ТОВ “ТЕХНО ДІМ ПЛЮС”
0 800 303 309
(безкоштовні дзвінки)

Розрахувати
вартiсть