Курс: 17.08.2022

1 EUR
30 UAH

Ворота на гараж — як зробити правильний вибір

Задуматися про вигляд заїзду до гаражного приміщення варто ще на етапі проєктування дому, адже це впливає на загальний екстер’єр. Саме тому ворота на гараж слід обирати відповідально та відштовхуватись від запланованого дизайну будинку. Також важливо врахувати функціональну складову — те, наскільки зручно та комфортно буде користуватися встановленим полотном. Про ці та інші особливості ми вам розповімо в сьогоднішньому матеріалі.

Які можуть бути ворота на гараж

Для зовнішнього спостерігача вигляд гаражної конструкції практично не залежить від її типу, адже така людина бачитиме лише передню частину полотна. Проте це не означає, що можна обрати будь-які ворота для оселі. Адже нас у першу чергу цікавлять їхні властивості з точки зору мешканців дому — людей, що будуть таким виробом користуватися кожного дня.

На сьогодні найпопулярнішими є такі варіанти конструкцій:

 • секційні;
 • підйомно-поворотні;
 • ролетні;
 • розпашні.
Секційні ворота на гараж
Секційні ворота на гараж

Розглянемо детальніше кожен із них.

Секційні вироби

Такі полотна складаються з декількох з’єднаних між собою панелей висотою 500-625 мм. Вони можуть бути дерев’яні або із сендвіч панелі, проте у нашій місцевості здебільшого використовується останній варіант.

Дерев’яні секції мають свої особливості експлуатації: вони дещо змінюють власні розміри залежно від вологості та температури навколишнього середовища.

Крім того, матеріал вразливіший до негативного впливу атмосферних умов, шкідників та плісняви. Щоб надати деревині більшої стійкості до руйнування, її слід просочувати та покривати спеціальними хімічними розчинами. Для стабілізації матеріалу та зменшення коливання розмірів залежно від температури та вологості краще використовувати не суцільне дерево, а склеєні з багатьох окремих дрібних елементів панелі.

Сендвіч панелі більш стійкі до негативного впливу зовнішніх факторів, а зміна розмірів через коливання вологості повітря та температури практично відсутня. Завдяки пінополіуретановому наповненню секцій зберігається значна стійкість до деформацій, зменшується вага та суттєво покращуються теплоізоляційні властивості виробу. Саме тому цей матеріал здебільшого завжди використовується в секційних конструкціях.

Сендвіч панель у розрізі
Сендвіч панель у розрізі

Ворота на гараж такого типу піднімаються вгору, зазвичай паралельно до стелі. Рух секцій відбувається спочатку вертикальними, а потім горизонтальними напрямними. Оскільки загальна вага полотна може сягати понад 50 кг, щоб зробити відкривання та закривання легким використовуються пружинні балансувальні механізми. Існує два найпоширеніші їхні типи:

 • із використанням торсіонних пружин
 • із застосуванням пружин розтягування

Перший є складнішим і полягає у встановленні на окремому валу зверху над воротами пружинно-інерційного механізму. Таким чином відбувається значна компенсація зусилля для підйому чи опускання виробу. Кріплення до нижньої частини полотна відбувається за допомогою тросів.

Пружини розтягування знаходяться зліва та справа від воріт та працюють незалежно одна від одної. Така конструкція має два недоліки, у порівнянні з попередньою. По-перше, під час роботи присутній звук розтягування пружинних механізмів. По-друге, через тривалий період експлуатації в ручному режимі може виникнути розбалансування обох елементів, через що щільність притискання полотна до підлоги буде відрізнятися. Після цього потрібно провести їхнє регулювання.

Підйомно-поворотні ворота

На відміну від попереднього типу, полотно підйомно-поворотних виробів (або щитових) є суцільним, а не складається з окремих частин. Через це воно потенційно може мати кращу теплоізоляцію, хоча на цей параметр у першу чергу впливає використаний матеріал наповнення. Також через це немає потреби використовувати таку ж кількість елементів фурнітури — роликів, завісів та кронштейнів.

Щитові конструкції, на відміну від секційних аналогів, можна зашити великою кількістю матеріалів:

 • дерев’яні дошки
 • сендвіч панелі
 • металевий лист
 • профнастил та інші

Як і попередній варіант, підйомно-поворотні щити рухаються вгору під стелю, однак тут є особливість. На початку руху полотно подається вперед, а, піднімаючись, займає своє місце всередині гаража. Через це припаркувати автомобіль безпосередньо перед в’їздом не вийде, оскільки нижня частина виробу зачепить транспортний засіб.

Залежно від типу механізму, полотно в піднятому стані може частково розміщуватися зовні проєму, створюючи таким чином дашок перед гаражним отвором. Такий виступ може бути зручним, якщо виконуються якісь роботи всередині приміщення, особливо в дощову погоду.

Конструкції функціонують із використанням розтяжних пружин або систем противаг на тросах. Підбір цих елементів для балансування проводять індивідуально, відповідно до ваги щита.

Основним недоліком таких видів воріт є складність в автоматизації. Більшість електроприводів на нашому ринку виготовляють для секційних аналогів. Використати їх для щитових виробів можливо лише після конструктивного удосконалення тягового кронштейна, але далеко не у всіх випадках.

Ролетні конструкції

Іншою альтернативою гаражним виробам є ролетні системи. Вони займають мінімум місця в гаражі, а також їх можна встановити на зовнішню частину стіни. Через це глибина приміщення та наявність перешкод всередині абсолютно не мають значення. Однак слід звертати увагу на висоту від верху прорізу до підсофітки чи іншого обмежувального елемента.

Ролетні ворота на гараж
Ролетні ворота на гараж

Ролетні ворота на гараж можуть функціонувати в ручному або автоматичному режимах. Останній також передбачає можливість встановлення механізмів для аварійного підйому полотна в разі відсутності електроенергії.

Особливістю автоматики для таких гаражних конструкцій є її розміщення всередині барабана виробу.

Перевагою такого рішення є збереження фактичних габаритів ролети. Однак таке розташування зумовлює відчутний недолік: через закритий простір навколо мотора ускладнюється його охолодження повітрям, а це викликає відносно швидкий перегрів. Зазвичай до спрацювання термічного захисту електроніки проходить близько 4 циклів підйому-опускання, залежно від висоти проїзду та особливостей моделі електродвигуна.

Що стосується самого полотна, то воно складається з ламелей висотою 55 або 77 мм. Перший профіль використовується для невеликих гаражів і характеризується доступною ціною. Однак справжня гаражна ролета зроблена саме з профілю висотою 77 мм. Таким чином зберігаються всі технічні вимоги, розроблені виробником.

Незважаючи на хороші теплоізоляційні властивості ламелей, вся ролетна конструкція призначена для встановлення в холодних приміщеннях — тобто без опалення. Річ у тім, що полотно закривається не герметично. Між ним і напрямними, а також коробом, повітря проходить безперешкодно, а наявні ущільнювачі призначені швидше для зменшення тертя металевих частин та затримки пилу знадвору. Також ламелі з’єднуються між собою в рухомий замок, який не сприяє герметичності.

Розпашні ворота на гараж

Іншим варіантом конструкцій для гаражних приміщень є розпашні ворота, які донедавна були найпопулярнішими зі всіх. Значною поширеністю вони завдячують надзвичайно простій конструкції, яка складається з таких елементів:

 • 2 стулки, зазвичай однакового розміру
 • 2 пари завісів
 • вертикальний засув (іноді 2 одиниці) для фіксації однієї стулки в пройомі, коли та знаходиться в закритому стані
 • горизонтальний засув для з’єднання стулок між собою
 • кріплення для встановлення навісного замка — використовується як альтернатива засуву

Як і щитові вироби, полотна для розпашних воріт у гараж можна виготовити з великої кількості матеріалів: дерево, металопрофіль, металевий лист, сендвіч панелі та інших. Каркас обов’язково виготовляють із металу, оскільки він повинен витримувати достатнє навантаження та забезпечувати надійний рівень міцності.

Розпашним конструкціям притаманні два важливих недоліки, які обмежують їхнє використання в сучасних будинках. По-перше, вони не здатні подбати про достатній рівень теплоізоляції гаража, оскільки не забезпечують герметичного закривання. По-друге, для автоматизації на стулки потрібно встановити розпашні мотори — аналогічні тим, що використовуються для в’їзної серії. Це суттєво підвищує підсумкову вартість та дещо зменшує світлову ширину проїзду.

Які ворота на гараж є в нашому асортименті

Наша компанія займається реалізацією секційних та ролетних гаражних конструкцій, тому в асортименті ви знайдете продукцію саме цих категорій. Незважаючи на наявність власного виробництва металоконструкцій, від виготовлення підйомно-поворотних та розпашних виробів у гараж вирішили відмовитися. Це зумовлено значними витратами на їхню автоматизацію, а також вони не можуть забезпечити достатньо високий рівень теплоізоляції.

Секційні ворота, відпочинковий комплекс «Буковель»
Секційні ворота, відпочинковий комплекс «Буковель»
Секційні вироби — ідеальне рішення для гаражного приміщення, що є частиною житлового будинку, або якщо воно опалюється. Ролетні — найкраще знаходять своє застосування там, де відсутній обігрів, або якщо гараж не є частиною дому. Також їх вигідно встановлювати, коли в приміщенні наявні суттєві перешкоди, що заважають монтажу секційних полотен.

Щоб замовити ворота на гараж секційного або ролетного типів, заповніть будь-яку заявку зворотного зв’язку на нашому сайті. Менеджери зателефонують вам протягом однієї години в робочий час, нададуть вичерпну консультацію та проведуть попередній розрахунок вартості виробу. Щоб оцінити роботу кожного виду конструкцій, завітайте на наш офіс в Івано-Франківську, де є робочі зразки на автоматичному та ручному режимами відкривання.

ТОВ “ТЕХНО ДІМ ПЛЮС”
0 800 303 309
(безкоштовні дзвінки)

Розрахувати
вартiсть