Курс: 02.07.2022

1 EUR
30 UAH

Ворота з профнастилу: особливості, переваги та недоліки

Ворота з профнастилу

Металеві ворота з профнастилу — доступне рішення, якщо протиставляти їх іншим видам конструкцій. Полотно в них надзвичайно довго зберігає якісне лакофарбове покриття, воно стійке до корозії та надійно закриває подвір’я від небажаних поглядів. Поряд із тим, такий матеріал має деякі недоліки, про які ми вам теж розповімо.

Якими бувають види воріт з профнастилу

Профнастил використовують для зашиття як розпашних та відсувних брам, так і хвірток та секцій огорожі. Завдяки цьому вдається добитися єдності стилю всіх виробів та ефектно використати їх у створенні екстер’єру дому. Ще відносно недавно на ринку були лише однотонні види металопрофілю, що звужувало можливості для дизайну. Однак сьогодні асортимент листів просто вражає, адже можна знайти не лише однотонні полотна різного забарвлення, а й вироби, поверхня яких імітує текстуру дерева, каменю та навіть цегли.

Ворота з профнастилу зі структурою дерева
Ворота з профнастилу зі структурою дерева

Зовнішній вигляд брами з профнастилу може бути надзвичайно різноманітним. Мабуть найбільш популярним варіантом є суцільне зашиття — горизонтальне чи вертикальне, — і воно може бути як одностороннім, так і двостороннім. Кріпити листи можна на саморізи по металу, при цьому не обов’язково брати гумові прокладки, які використовуються для покрівельних робіт. Також використовують заклепки, попередньо зробивши отвір свердлом.

Суцільне зашиття найкраще розглядати, якщо каркас брами квадратний чи прямокутний. Якщо ж його форма інша, наприклад аркоподібна, то в цих місцях краще використовувати додаткові декоративні елементи. Ними можуть бути як ковані деталі, так і різноманітні решітки, ребра чи просто художнє поєднання металевих труб.

Переваги та недоліки, які мають ворота із профнастилу

Головні переваги, які мають ворота з профнастилу — ціна, відносна простота та швидкість у виготовленні. По суті найважливішою та найскладнішою частиною буде виготовлення самого каркаса, тому цим повинні займатися професіонали.

Також нарізку металевих листів краще виконувати на спеціальному обладнанні: тут вам допоможуть компанії, які реалізують ці вироби. Різати їх можна також вдома, однак якщо брати ножиці по металу, то є ймовірність невеликої деформації матеріалу у місці розкрою. Якщо ж використовувати кутову шліфмашину (болгарку), то через термічний нагрів буде пошкоджуватися лакофарбове покриття поряд із місцем розрізу.

Щодо зашиття, то зробити цю роботу можна своїми руками, якщо мати необхідні інструменти та метизи. Розташовувати листи слід дещо накладаючи одні на одних, щоб максимально забезпечити акуратність гофрованої текстури.

До переваг також варто віднести досить широкий асортимент варіантів металопрофілю. Важливим є те, що зашиття воріт, у тому числі гаражних, хвіртки та секцій огорожі можна зробити таким же, як і накриття даху. Таким чином досягають цілісності зовнішнього вигляду вашої оселі.

Металеві листи є досить універсальними, та їх легко поєднати з іншими декоративними елементами, виробами та матеріалами, щоб створити насправді унікальне та оригінальне полотно.

Розпашна брама та хвіртка з профнастилу і металевих фільонок
Розпашна брама та хвіртка з металопрофілю і металевих фільонок

З недоліків, які мають металеві ворота з профнастилу, слід відзначити наступні:

  • проблеми зашиття округлих елементів стулок. Зазвичай буває складно підігнати лист під дугоподібну форму без деформації металу в місці порізки. Проте найважливіше те, що може втратитися вигляд гофрованої текстури, яку початково має металопрофіль;
  • створення великої парусності, на яку потрібно особливо зважити, якщо ви збираєтеся робити ворота автоматичними. Адже якщо присутнє велике вітрове навантаження, то воно чинитиме тиск на мотори під час їхньої роботи. Тому потужність автоматики має бути достатньою, щоб компенсувати таке додаткове зусилля. Потреба враховувати вітрове навантаження дуже важлива для розпашних брам, однак це явище також впливає на роботу і відсувних конструкцій;
  • обмеженість у дизайні полотна. Незважаючи на те, що ворота з профнастилу можна виготовити, використовуючи інші декоративні елементи, все ж можливості для проєктування їхнього вигляду звужуються асортиментом самих листів металопрофілю;
  • незважаючи на стійкість лакофарбового покриття до корозії, воно все ж поступається порошковому фарбуванню, в тому числі і щодо фізичних пошкоджень. Самі ж подряпини потім неможливо зафарбувати так, щоб зробити повністю ідентичний колір покриття — залишається лише використовувати спеціальні олівці, маркери чи коректори;
  • товщина металопрофілю зазвичай становить лише 0,3-0,4 мм, тому в ньому легко зробити вм’ятину. Її ж потім доведеться виправляти так, як це роблять зі схожими пошкодженнями кузовів автомобілів.

Незважаючи на ряд недоліків, такі брами користуються великою популярністю в Івано-Франківську та області, і цей тренд продовжує зростати.

Особливості автоматичних воріт із профнастилу

Зазвичай стулки, зашиті профнастилом, досить легкі. Тому особливих проблем із підбором автоматики до них чи проєктуванні конструкції не виникає. Як ми зазначили вище, у більшій мірі для розпашних воріт, але й для відсувних також, потрібно враховувати додаткове вітрове навантаження, яке створює наглухо закрите полотно.

Найбільш загальна формула коригування ваги стулки для підбору розпашної автоматики виглядає так:

Коригована маса = Фактична маса + Зашита наглухо площа полотна Х 50 кг

Якщо брама зашита частково, то поправку зменшують до 25-30 кг, залежно від того, наскільки багато отворів у полотні.

Розпашні ворота, повністю зашиті профнастилом, створюють додаткове навантаження на автоматику
Розпашні ворота, повністю зашиті профнастилом, створюють додаткове навантаження на автоматику

Крім того, потрібно оцінювати місце монтажу конструкції: якщо тут присутні значні пориви вітру, тоді слід вибирати достатньо потужні мотори. Іноді буває так, що розпашну автоматику і зовсім встановити неможливо через надмірні вітрові навантаження. Наприклад, якщо ворота знаходяться в підбудинковому проїзді, то фактично з’являється ефект “труби”, коли через навіть невеликі перепади повітряного тиску виникає досить сильний вітер.

Щодо відсувних воріт, то тут ситуація простіша: потрібно оцінити розташування об’єкта, загальний рівень вітрів на місцевості та легкість руху полотна вздовж консольних роликів. У будь-якому разі слід обирати мотор із достатнім запасом потужності, щоб він міг відкрити ворота з профнастилу навіть при сильному вітрі чи при зниженні напруги в електромережі.

Як ми виготовляємо металеві ворота з профнастилу в Івано-Франківську

Усі конструкції, зашиті металопрофілем, ми виробляємо у власних цехах. Для цього в нас є все необхідне устаткування: від напів автоматичних зварювальних апаратів, до відрізного та свердлильного обладнання. Усі роботи проводимо на спеціалізованих робочих столах, завдяки чому каркас воріт завжди має правильну форму без “вертольотів” та нерівних кутів.

Крім цього, ми маємо окремий цех для фарбування виробів.

Перед нанесенням лакофарбового покриття, поверхню металу ретельно обробляємо та знежирюємо, і лише після підготовчих робіт приступаємо до розпилення ґрунтовки.

Її наносимо у два шари, дочекавшись повного висихання, перш ніж перейти до наступного етапу. Потім на метал рівномірно розпилюємо атмосферостійку фарбу, ретельно уникаючи патьоків та пропущених ділянок.

Коли каркас воріт, хвіртки або секції огорожі повністю готовий, приступаємо до кріплення листів профілю. Залежно від об’єкта, іноді листи фіксують безпосередньо під час монтажу нашими технічними спеціалістами. Щоб процес встановлення був швидким та акуратним, усі підготовчі роботи виконуємо у виробничому цеху.

Щодо самого металопрофілю, то його ми замовляємо лише в перевірених постачальників із незмінно високим рівнем якості. Так можна гарантувати, що ви будете задоволені кінцевим результатом.

Ворота з профнастилу користуються великою популярністю серед клієнтів
Ворота з профнастилу користуються великою популярністю серед клієнтів

Ворота з профнастилу, ціна яких є завжди нижчою ніж коли використовувати профілі “жалюзі” чи “ранчо”, не поступаються своїми характеристиками жодним із них. Незважаючи на деякі їхні недоліки, такий варіант виробів буде служити вам дуже довго, і при цьому зберігати привабливий зовнішній вигляд.

Щоб дізнатися вартість металевих воріт, зашитих металопрофілем, ви можете надіслати нам заявку через будь-яку форму заворотного зв’язку на сайті. Також завітайте у наш виставковий зал в Івано-Франківську — карта проїзду знаходиться внизу сторінки.

ТОВ “ТЕХНО ДІМ ПЛЮС”
0 800 303 309
(безкоштовні дзвінки)

Розрахувати
вартiсть