Курс: 30.05.2023

1 EUR
30 UAH

Все, що потрібно знати про двостулкові гаражні ворота

Гаражні двостулкові ворота

Існує декілька видів воріт, які можна використовувати для гаражів, і варіант із двома стулками — один із них. На нашому сайті ви також знайдете інформацію про інші види конструкцій, а саме — про секційні та ролетні види.

Види та особливості конструкції двостулкових воріт

Гаражні ворота з двома стулками мало чим відрізняються від традиційних розпашних аналогів в’їзної групи, і їх можна побачити в численних гаражах Івано-Франківська та області. Їхня конструкція складається переважно з двох полотен (рідше бувають з одним), які зазвичай мають однакові розміри. Кріпляться вони двома парами завіс до попередньо встановленої в проємі рамки з металу.

Перша стулка фіксується внизу та вгорі гаражного проєму, друга до неї прилягає. Для механізму запирання використовують засув або ригельний замок. Двостулкові гаражні ворота частіше за все встановлюють знадвору, відповідно відкривання стулок роблять зовнішнім.

Засув на двостулкових воротах
Засув — найпростіший механізм запирання воріт

Форма воріт цього виду може бути як квадратною чи прямокутною, так і у вигляді арки. Полотно переважно виготовляють з металевого листа, профнастилу, дерева та інших матеріалів, які фіксують до каркасу стулок. Інколи в полотні роблять віконця та вентиляційні отвори, також можна побачити конструкції гаражних двостулкових воріт з хвірткою.

Переваги та недоліки гаражних воріт із двома стулками

Очевидною перевагою конструкції такого типу є відносна дешевизна виготовлення. Щоб зробити її, достатньо мати потрібну кількість металевих профілів, дві пари завіс, засуви і замок для фіксації стулок, а також полотно для зашиття.

Однак ворота двостулкові в гараж мають і ряд недоліків. Насамперед постає питання теплоізоляції: з’єднання всіх частин потрібно надійно герметизувати, щоб зменшити втрати тепла, тому розташування і товщину ущільнювачів потрібно врахувати ще на етапі проєктування конструкції. Крім того, необхідно подбати про мінімізацію тепловтрат через саме полотно чи вікна і дверцята, якщо такі в ньому присутні.

Іншим недоліком гаражних двостулкових воріт є необхідність повністю проєктувати зовнішній вигляд полотна, адже готових рішень для цього не існує. У зв’язку з цим буває складно поєднати їхній вигляд з екстер’єром будівлі.

Також важливою особливістю полотен з двома стулками є необхідність використовувати для автоматизації конструкції мотори розпашного типу для в’їзних аналогів. Їх потрібно розташовувати або всередині гаражу, або ззовні на полотні, але і перший, і другий варіанти мають свої недоліки.

Монтаж розпашної автоматики на гаражних двостулкових воротах в Івано-Франківську
Щоб відкривання двостулкових гаражних воріт було назовні, автоматику потрібно кріпити до відкосу

Якщо мотори розташовуються всередині приміщення, їх необхідно кріпити до відкоса проєму, щоб забезпечити відкривання полотна назовні. У зв’язку з цим зменшується ширина проїзду в гараж, що може створити суттєві проблеми під час руху автомобіля. Крім того, якщо в гаражі немає додаткового входу і зникає електропостачання, то розблокувати такі мотори і відкрити полотно не вийде. Варіант встановлення їх знадвору має інший великий мінус: якщо подвір’я чи територія не закриті від сторонніх осіб, їх можуть зняти зловмисники. Крім того, вартість автоматики розпашного типу вдвічі, а то й втричі перевищує вартість гаражних моторів.

Якщо зважити вищенаведені переваги та недоліки двостулкових воріт, можна зробити висновок, що їх краще встановлювати в гаражах, що знаходяться окремо від житлового будинку, та користуватися ручним способом відкривання та закривання. Вони підходять для приміщень, що не потребують хорошої теплоізоляції, і не мають особливих вимог щодо зовнішнього вигляду полотна. Зважаючи на ці особливості, ми відмовилися від виробництва гаражних двостулкових воріт та зосередилися на виготовленні конструкцій саме в’їзної групи.

Інші види гаражних воріт в Івано-Франківську та області

У нашому асортименті представлені інші конструкції гаражних воріт, а саме — секційного та ролетного типів. Такі вироби є більш практичними, мають привабливіший зовнішній вигляд, до того ж їх набагато простіше зробити автоматичними. Далі ми коротко розповімо про особливості та переваги кожного з видів конструкцій.

Секційні ворота ідеально підходять для встановлення як в опалюваних, так і “холодних” гаражах, у тому числі там, де він є частиною житлової будівлі.

Завдяки міцній та надійній сендвіч панелі, полотно має відмінну теплоізоляцію, чудовий зовнішній вигляд, що не псується з часом, і також воно ефективно захищене від впливу атмосфери: гарантія, що на панелі не з’являться сліди наскрізної корозії, становить 10 років.

Секційні ворота в Буковелі (Івано-Франківська область)
Секційні ворота органічно поєднуються з будь-яким екстер’єром будівлі

Конструкція воріт секційного типу встановлюється зсередини гаражу, а полотно піднімається під стелю. Завдяки цьому їх можна монтувати ще до фінішної обробки фасаду, і навіть відкоси при цьому не обов’язково штукатурити. Також полотно можна встановити на проєми у вигляді арки.

В асортименті доступно більше 10 стандартних видів фарбування сендвіч панелей, у тому числі 3 варіанти зі структурою дерева: золотий дуб, темний дуб і махагон. Крім того, полотно можна пофарбувати в будь-який колір за шкалою RAL, а на панелях серії Prestige також є можливість нанести вибране вами зображення методом цифрового друку.

Ролетні ворота найкраще підходять для неопалюваних гаражів, оскільки вони не здатні забезпечити таку ж теплоізоляцію, що й конструкції з сендвіч панелей.

Їх встановлюють зовні приміщення на фасад або зсередини гаражу, рідше — в проємі. Полотно таких конструкцій виготовляють з алюмінієвих профілів висотою 77 мм, які мають пінне наповнення всередині. Іноді профілі комбінують з вентиляційними чи оглядовими ламелями. Перші забезпечують достатній рівень природної циркуляції повітря в приміщенні, другі — дозволяють збільшити кількість денного світла.

Гаражні ролетні ворота
Ролетні ворота зручно використовувати в “холодних” гаражах, і де конструкційні особливості не дозволяють встановити секційні аналоги

Особливістю ролетних конструкцій є можливість повністю зберегти світловий отвір гаражу, що важливо, якщо його розміри невеликі. Для цього ролету монтують, накладаючи її на фасад, та збільшують її розмір на висоту кінцевого профіля, що не ховається в короб.

Двостулкові ворота vs секційні та ролетні конструкції

Коли потрібно вибрати ворота в гараж, слід оцінити різні фактори.

Насамперед потрібно звернути увагу на вартість гаражних воріт, зовнішній вигляд, практичність користування, можливість встановити автоматику чи додаткові елементи в полотно, тощо. Також слід зважити і на конструкційні особливості самого приміщення гаражу.

Двостулкові гаражні ворота, безумовно, не позбавлені переваг, однак вони також мають і суттєві недоліки. У зв’язку з цим ми залишили у власному асортименті лише вироби секційного та ролетного типів.

Якщо вам потрібна додаткова консультація щодо вибору гаражних двостулкових воріт в Івано-Франківську та області, зв’яжіться з нами за контактами, що вказані внизу сторінки, або заповніть будь-яку форму зворотного зв’язку на сайті.

ТОВ “ТЕХНО ДІМ ПЛЮС”
0 800 303 309
(безкоштовні дзвінки)

Розрахувати
вартiсть