Курс: 29.03.2024

1 EUR
30 UAH

Вибираємо автоматичні гаражні ролети

Існує багато варіантів конструкцій, які можна використовувати для закривання в’їзду в гараж. Це можуть бути ворота із секцій, щитові аналоги, двостулкові полотна, відкатні модифікації виробів, а також гаражні ролети. Далі в тексті ми розглянемо більш детально саме останній варіант.

Особливості конструкції ролети на гаражні ворота

Будова рулонних виробів у гараж суттєво не відрізняється від аналогів, які встановлюються на вікна чи двері, і складається з таких основних елементів:

  • полотно — формується з окремих ламелей алюмінієвого профілю. Останній виготовляється з ленти, контур якої є замкнутим, а всередині міститься пінний наповнювач — пінополіуретан;
  • напрямні, всередині яких рухається полотно. Вони одночасно виконують роль основних кріпильних елементів, адже завдяки доволі товстим стінкам металу в профілі весь виріб можна надійно зафіксувати до стіни;
  • короб — складається із задньої та передньої панелі, та виконує захисну роль для внутрішніх елементів конструкції;
  • бокові кришки — фіксуються в напрямні та слугують місцем для кріплення вала, в якому міститься пружинно-інерційний підйомний механізм (для виробів невеликих розмірів) або внутрівальний двигун.

Основною відмінністю, яку мають гаражні двері — ролети такого виду складаються з більш масивних елементів. Наприклад, якщо у віконному аналогу ширина направляючих зазвичай становить 53 мм, то для гаражних приміщень використовуються профілі шириною в середньому 90 мм. Також відрізняється і товщина стінок металу в усіх деталях конструкції. Лише так можна досягти достатньої стійкості виробу на проємах великої ширини, які часто трапляються в гаражах приватних осель.

Типовий вигляд, який мають гаражні ролети
Типовий вигляд, який мають гаражні ролети

Що стосується полотна, то зазвичай для нього використовуються профілі шириною 77 мм. Однак інколи для невеликих проємів можна встановлювати вироби на основі ламелей шириною 55 мм. Такі конструкції поступаються своїми технічними характеристиками аналогам із крупніших профілів, але дозволяють заощадити кошти на придбанні та встановленні. Вибираючи ролети гаражні, ціна відіграє велике значення, однак не варто нехтувати рекомендаціями виробників, особливо для географічних районів із великими вітровими навантаженнями. 

Гаражні ролети та механізми підйому-опускання

Якщо для віконних аналогів існує достатньо широкий вибір способів керування ролетою, наприклад із використанням воротка чи інерційної або редукторної касети, то для великих конструкцій ці методи використовуватися не можуть. Натомість актуальними залишаються лише два способи підіймання/опускання полотна:

  • ручний на основі пружинно-інерційного механізму
  • автоматичний

Перший варіант має обмежене застосування. На практиці великі ролети буває складно відрегулювати для нормальної роботи пружини. Крім того, існують обмеження для максимальної вантажопідйомності полотна такими механізмами: ламелі, з’єднані між собою, можуть важити десятки кілограмів.

Автоматична ролета з механізмом аварійного підйому та прикріпленим карданом
Автоматична ролета з механізмом аварійного підйому та прикріпленим карданом

Використання електричних двигунів є більш практичним та виправданим рішенням. Такі елементи керування можуть працювати і з малими, і габаритними виробами. Більше того, людині не потрібно докладати жодних зусиль для підйому конструкції: достатньо натиснути клавішу пульта й електропривід виконає всю роботу самотужки.

Недоліком автоматичного способу відкривання ролети на гаражні ворота є низька циклічність роботи мотора.

Електродвигун знаходиться в металевому валі всередині конструкції. Хоч і метал слугує хорошим провідником тепла, все ж достатньо замкнутий простір унеможливлює нормальне повітряне охолодження пристрою. Це спричиняє його посилене нагрівання, і вже через 4-5 циклів постійної роботи може увімкнутися аварійний захист від перегріву. Саме тому рекомендована кількість підйому/опускання полотна повинна бути до 4 разів на годину.

Способи запирання полотна та аварійний підйом

Будь-яка ролета, яка не має пружинно-інерційного механізму, наділена конструкційним захистом проти злому. Проявляється він у тому, що підважуючи полотно, воно не намотується на вал. Піднявши його на певну висоту, ламелі впруться в короб ізсередини, і подальше піднімання буде неможливим. Це не означає, що не потрібно передбачити інший спосіб замикання, однак наявність такої особливості — приємний бонус для власників виробу.

Інша справа — гаражні ролети з пружинним підйомом. У їхній конструкції обов’язково повинен бути запираючий механізм — замок. У разі його відсутності полотно можна легко підняти вгору, адже інерційний механізм буде рівномірно намотувати ламелі на вал.

Замок у захисній ролеті в гараж
Замок у захисній ролеті в гараж

Що стосується автоматичних ролет, то підважити їх складніше, однак ламелі також на певній висоті розмотаються та заблокуються в коробі. У деяких конструкціях використовуються спеціальні механізми кріплення полотна до вала, які ламаються при спробі зловмисників підважити ворота. Після цього без розбору короба та заміни кріпильних елементів підняти ролету буде неможливо.

Інша справа, якщо в конструкції передбачений механізм аварійного розблокування. Він потрібен на випадок, якщо відсутнє електропостачання, щоб мати можливість потрапити в гараж чи вийти з нього, якщо до приміщення немає іншого входу. Якщо розташовувати цей механізм знадвору, то в такому разі слід впевнитися, що на територію не зможуть потрапити сторонні особи. Адже редукторний кардан аварійного підйому не має стороннього захисту, і його може активувати кожен. Найкраще, коли в гараж є запасний вхід, і тоді такий механізм можна розташовувати всередині будівлі.

З одного боку, для більшої надійності в автоматичні ролети на гаражні ворота можна додавати замок. Однак у такому разі слід завжди відмикати його до початку роботи електромотора. Якщо цього не зробити, то він не зможе подолати спротив блокуючих ригелів, що спричинить вихід із ладу його електричних елементів.

Зовнішній вигляд конструкцій

Гаражні двері — ролети — мають сучасний вигляд, адже виготовлені зі стандартизованих елементів, що покриті надійною та міцною фарбою. Виробники таких виробів передбачають широку палітру кольорів як полотна, так і напрямних і короба. Наприклад, у продукції білоруської компанії Alutech доступно понад 15 варіантів декору, у тому числі 3 із текстурою дерева.

У полотні можна розташовувати ламелі з вентиляційними отворами, які вигідно використовувати в приміщеннях із підвищеною вологістю.

Також існують оглядові профілі, які дозволяють збільшити рівень природного освітлення та дають змогу подивитися назовні без потреби відкривати конструкцію. Оглядові отвори можна закрити прозорою полімерною вставкою, які мінімізують рух повітря через них.

Ролета на гаражному проємі з коробом для вбудованого у фасад типу монтажу
Ролета на гаражному проємі з коробом для вбудованого у фасад типу монтажу

Короб для ролет у гараж у перерізі має вигляд квадрата зі зрізаним одним кутом під 45°. Для полотен із невеликими ламелями доступні також інші варіанти коробів, у тому числі той, який вбудовується у фасад. Крім того, саму конструкцію можна розташовувати як коробом назовні приміщення, так і всередину.

Ролети гаражні: ціна та від чого вона залежить

На підсумкову вартість конструкції впливає велика кількість чинників:

  • чим ширший отвір, тим більш широку ламель слід використовувати. Для особливо великих виробів у конструкції передбачаються підсилюючі елементи та механізми;
  • чим вищий отвір, тим більше ламелей потрібно використати, а отже розмір короба та бокових кришок теж буде збільшуватися. Для особливо високих ролет короб і зовсім може не встановлюватися;
  • вид профіля та його колір: в асортименті представлені бюджетні варіанти ламелей, наприклад PD77, та класичні — AG77. Крім того, на ціну впливає наявність додаткових елементів, таких як вентиляційні та оглядові профілі;
  • спосіб керування: пружинно-інерційний або автоматичний. Останній також може мати різні варіанти активації руху полотна: за допомогою пульта дистанційного керування, клавішного вимикача, системи контролю доступу тощо;
  • спосіб монтажу: вбудований у пройом чи накладний. Перший варіант означає, що всі елементи конструкції знаходяться в гаражному отворі. Таким чином, світловий пройом зменшується на розмір напрямних, короба та останньої планки полотна в піднятому стані (вона не замотується в короб). При накладному монтажі напрямні та короб знаходяться на фасаді чи всередині приміщення. Світловий отвір зберігається, однак розміри, а отже ціна ролети на гаражні ворота, зростають.
Гаражні ролети можна використовувати як в'їзні. На фото полотно з оглядовими та вентиляційними профілями
Гаражні ролети можна використовувати як в’їзні. На фото полотно з оглядовими та вентиляційними профілями

Щоб розрахувати вартість конструкції, ви можете зв’язатися з нами, заповнивши форму зворотного зв’язку чи зателефонувавши за вказаними в розділі з контактами номерами телефонів.

Як замовити гаражні ролети в Івано-Франківську та області

Сьогодні на ринку представлено чимало виробників рулонних воріт. Продукція кожного з них відрізняється як за ціною, так і якістю виготовлення комплектуючих. Наша компанія — офіційний представник білоруського виробника Alutech. Ми впевнені в надійності та відмінних технічних характеристиках продукції виробництва цього заводу, оскільки реалізуємо та встановлюємо вироби вже понад 8 років.

Наша команда складається із досвідчених менеджерів, які проходять навчання на заводі Alutech, тому знають усі технічні параметри кожного виробу. У штаті «Техно Дому» також є три монтажні бригади та одна, що займається сервісним обслуговуванням встановлених виробів.

На всі гаражні ролети діє гарантія 1 рік від заводу та додатково 1 рік від нашої компанії. Ознайомитися з асортиментом ви можете на сайті. В офісі, що в Івано-Франківську на вулиці Довженка 21б, знаходяться зразки всіх профілів, а також повноцінні робочі рулонні ворота, щоб ви могли оцінити якість їхньої роботи.

ТОВ “ТЕХНО ДІМ ПЛЮС”
0 800 303 309
(безкоштовні дзвінки)

Розрахувати
вартiсть